Да преправим старите мебели - 7

  • 94 818
  • 754
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 172
Благодаря на всички отзовали се с отговори по моя въпрос  Hug

Май така ще я оставя.Те половината мебели/спалнята,и два други скрина плюс една ракла/ и пода са в този цвят.

Иначе тези светлите неща ги поръчахме скоро,но с перспектива за детските стаи в  къща,в която ще се местим.Така,че те не са съобразени така или иначе с тази спалня в този ни апартмент и аз го знам.Но просто ми хрумна това за кошарата,но ще се откажа определено  Peace

Още веднъж благодаря на всички   bouquet

# 256
  • Мнения: 47
Напълно съм съгласна с Barbabeau. Даже бих казала взе ми думите от устата Simple Smile Аз не бих се наела така на своя глава да слагам какъвто и да е лак на бебешкото легълце... Всъщност изникна ми един въпрос. Скоро взехме бебешките мебели, от седмица вече са сглобени, но много миришат! .. От талашита ли, от лака ли.. не зная, но от седмица проветряваме стаята, всички чекмеджета съм отворила, да дишат и все си мирише. Дори взех да се замислям, бърсала съм ги, но дали да не ги мина и с някакъв препарат.. Не ми се ще бебчо като се роди да го оставям да спинка в този мирис на ново. Аз като постоя малко ме заболява главата, та представям си той, колкото е мъничък...  Някой имал ли го е този проблем?

# 257
  • Мнения: 2 172
Напълно съм съгласна с Barbabeau. Даже бих казала взе ми думите от устата Simple Smile Аз не бих се наела така на своя глава да слагам какъвто и да е лак на бебешкото легълце... Всъщност изникна ми един въпрос. Скоро взехме бебешките мебели, от седмица вече са сглобени, но много миришат! .. От талашита ли, от лака ли.. не зная, но от седмица проветряваме стаята, всички чекмеджета съм отворила, да дишат и все си мирише. Дори взех да се замислям, бърсала съм ги, но дали да не ги мина и с някакъв препарат.. Не ми се ще бебчо като се роди да го оставям да спинка в този мирис на ново. Аз като постоя малко ме заболява главата, та представям си той, колкото е мъничък...  Някой имал ли го е този проблем?

Ами и нашите миришат малко.
Не е нещо неприятно,миришат на нови мебели на дървесина незнам как да го определя,на мебелен магазин  Thinking
Мисля,че ще се измиришат.По-добре отколкото да минаваш с какъвто и да било препарат според мен  newsm78 Аз ги минах с мокри кърпички.

# 258
  • Мнения: 718
Момичета сдобих се с четири табуретки. Вчера си ги прибрах от една приятелка та сега ще ги ремонтирам. Търсих идеи, но  не открих никъде. Чудя се как да съчетая цвят на крачетата с дамаска. Има ли някъде идеи за табуретки?

Какви са твоите? Опиши ги.

# 259
  • Мнения: 2 278
Напълно съм съгласна с Barbabeau. Даже бих казала взе ми думите от устата Simple Smile Аз не бих се наела така на своя глава да слагам какъвто и да е лак на бебешкото легълце... Всъщност изникна ми един въпрос. Скоро взехме бебешките мебели, от седмица вече са сглобени, но много миришат! .. От талашита ли, от лака ли.. не зная, но от седмица проветряваме стаята, всички чекмеджета съм отворила, да дишат и все си мирише. Дори взех да се замислям, бърсала съм ги, но дали да не ги мина и с някакъв препарат.. Не ми се ще бебчо като се роди да го оставям да спинка в този мирис на ново. Аз като постоя малко ме заболява главата, та представям си той, колкото е мъничък...  Някой имал ли го е този проблем?
Усмивка
Имаше някаква тема за дребните хитринки, там момичета споделяха нещо по този въпрос. Дали не беше да се сложи сода в чинийка?
Най-добре поразгледай да прочетеш кое е най-ефикасното средство.

# 260
  • Мнения: 1 629
Направо пускам снимки Simple Smile

http://bg.fotoalbum.eu/Dai4eto/a504244/00000012 краката са лепени  Shocked
http://bg.fotoalbum.eu/Dai4eto/a504244/00000013 вече им махнах дамаската
http://bg.fotoalbum.eu/Dai4eto/a504244/00000014 нямаше дунапрен,л а такова (не знам какво е)
http://bg.fotoalbum.eu/Dai4eto/a504244/00000015 ето ги и пиленцата  Mr. Green
http://bg.fotoalbum.eu/Dai4eto/a504244/00000016

имам и една маса, за която ми трябват. Масата също се чудя какъв цвят да бъде.  Бях я боядисвала слонова кост и кафяво, но сега май искам да е в чисто бяло, а за крачетата не знам. Крачетата най-много ме  притесняват Mr. Green

# 261
  • Мнения: 8 999

имам и една маса, за която ми трябват. Масата също се чудя какъв цвят да бъде.  Бях я боядисвала слонова кост и кафяво, но сега май искам да е в чисто бяло, а за крачетата не знам. Крачетата най-много ме  притесняват Mr. Green

Първо си избери дамаската и след това реши какъв цвят да са крачетата. Те са най-лесни - малко ги почистваш с шкурка и боядисваш отгоре.

# 262
  • Мнения: 1 629
Да, това ми е следващата задачка. Чудя се от магазин за мека мебел дали не мога да си поръчам дамаска? Или има тайни местенца с евтини дамаски, за които да не знам Laughing

# 263
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Магазини за дамаски на ул.Екзарх Йосиф и до  Г.Кирков -пазара -в София,де.. И в магазините-втора употреба се намират парчета..
 Peace

# 264
  • Мнения: 1 020
Напълно съм съгласна с Barbabeau. Даже бих казала взе ми думите от устата Simple Smile Аз не бих се наела така на своя глава да слагам какъвто и да е лак на бебешкото легълце... Всъщност изникна ми един въпрос. Скоро взехме бебешките мебели, от седмица вече са сглобени, но много миришат! .. От талашита ли, от лака ли.. не зная, но от седмица проветряваме стаята, всички чекмеджета съм отворила, да дишат и все си мирише. Дори взех да се замислям, бърсала съм ги, но дали да не ги мина и с някакъв препарат.. Не ми се ще бебчо като се роди да го оставям да спинка в този мирис на ново. Аз като постоя малко ме заболява главата, та представям си той, колкото е мъничък...  Някой имал ли го е този проблем?
Усмивка малко извън темата, но ако матрака ви е все още опакован вади го и него, че и той бая мирише. На нашите поне им отне време да се отмиришат, бяха навити на руло на Магнифлекс.  Peace

# 265
  • Мнения: 47
Да, усетих се и го извадих матрака.  Ми докато бебчо се появи все ще си проветрявам, после известно време ще го слагам да спи в количката, за да е при нас, че мебелите са в дуга стая. Мерси за съветите момичета! Хайде стига по моя въпрос, че оспамихме хубавата тема  Heart Eyes  bouquet
Сега ми е интересно за табуретките и аз имам 2 грознички, които ми вършат страхотна работа да ми осигуряват достъп до високите етажи на секциите из стаите, но с удоволствие бих ги трансформирала в нещо красиво Simple Smile

# 266
  • Мнения: 0
Здравейте Аз се въодушевих от Вас и сега съм в процес на обмисляне за преправяне на кухнята ни понеже не можем да я сменим поради други причини независещи от нас.Ако имате идеи как да я преправя приемам на драго сърце.  bouquet ето и снимки
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1662827821146&set=a.1 … 34314&theater

# 267
  • Мнения: 0
 Radinna, благодаря ти.Отговорът е малко закъснял,или по-скоро аз съм много нетърпелива, и вече  нацапах  раклата.На места пукнатините са много по-голями,точно каквито ми харесват, на други почти няма.Но сега ме тормози друг въпрос. newsm78,ако изшкуря наново горната боя и повторя процедурата,  кракле  +финиш боя, ефекта дали ще е същият?  bouquet

# 268
  • Мнения: 2 433
мама на ева, мифката вероятно ти вади не само очите ами и душата нали... Аз навремето наследих такава от свекърва ми. И понеже нямахме никакви пари и умения...преди 20 години. Не се наехме да я рушим...щото това повлича ремонт на пода, на стената и т.н. Затова свободната ни мисъл влезе в действие Mr. Green тогава нямаше кухненски плотове все още на пазара. Но имаше откаде да купим мебелна плоскост. сложихме я открай докрай като плот и пробихме дупка под мифката в която монтирахме корито алпака. Така получихме един много хубав плот и корито. Сега има плотове навсякъде. Може да си вземеш плот и да му монтираш корито. Единственото неудобство е че неможе да си избереш мифка според вкуса си , а трябва да се съобразиш със коритото на старата което остава скрито отдолу. Но новото трябва да влезе в него. маркуча минава през дупката на първата и се монтира в отвора на новата. Много добро решение е повярвай ми.
Видимите части на плочките отпред облепихме с фолио. плочките на гърба - също.. и така подновихме кухнята си бързо евтино и без разбиване. Дано съм ти била полезна Mr. Green

# 269
  • Мнения: 0
Благодаря ВИ колко сте бързи само да наследство е от свекървами но и апартамента е наследствен и затова не ми се влагат луди пари в него .А тази идея с фолиото е супер и аз за това си мисля и скоро ще го направя.Разбрах ,че имало и водоустойчиво  фолио което даже и в мивката може да се лепи не е проблем водата пък и имам съдомиялна такаче  няма да мия чини вътре толкова много.Благодаря ви ще приемам идейки.

Общи условия

Активация на акаунт