Юлчета 2008 (Тема 145)

  • 65 207
  • 746
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 790
Оле, аз и друг път съм писала, че на Катето й излекувахме упорит конюнктивит само с бани с лайка. Нито тобрекса, нито други АБ капки помогнаха. И там трябва яко сменяне, пране и гладене, нали знаеш?

Катето директно ми казва "не ми говори", когато се опитвам да й обяснявам нещо търпеливо или не чак толкова. Но при нея се съмнявам да е период, защото от край време си е вироглава.
Опитвам се да й обясня, че не всичко зависи от нейните желания и че съществуват и други желания освен нейните, но не изглежда да вдява.
В момента е само по гащи, след като свалихме пижамата и не дава да я измия и да я облека, а за закуската, дето я чака, де не говорим.

Все едно ми описваш Симона, но само понякога. Забелязала съм се Симона е ужасна, само когато й има нещо. Ако не се е наспала или я болят зъбите (още два кътника останаха) или нещо друго я боли е ужасна. Ако се е наспала и всичко й е наред е много добричка и слуша.

Тобрекса за сега помага, само дето ми казаха да промивам преди него с отвара от лайка, ама се чудя, нали е алерген и Радо е още малък, дали е добре, или е алерген само ако се пие вътрешно?

# 556
  • Мнения: 324
Киса, Купа, благодаря ви  Hug

Момичета, моля ви, ако някоя от вас е слагала ваксини по здравната каса, да сподели след ваксината на 13 месеца колко още ваксини има и на каква възраст.

# 557
  • София
  • Мнения: 2 925
Еми последната пентаксим на 1.6-2г и после на 6г май пак е пентаксим  Thinking Ние наближаваме и не ми се мисли просто Crossing Arms

# 558
  • Мнения: 324
Кети, благодаря  Hug

# 559
  • Sofia
  • Мнения: 9 782
Относно ваксините: по здравна каса вече НЕ СЕ слага Пентаксим, а друга ваксина - Инфарикс.
Лекарите продължават да си я наричат Пентаксим и да не казват на майките какво точно слагат, но дефакто това си е ДРУГА ваксина.
Мен ме притесни, че заменят ваксината дори и при деца, при които имунизацията е започнала с Пентаксим. Според МЗ проблем няма, били заменяеми, но аз много се съмнявам, че човек може да започне с една ваксина и да довърши имунизационната схема с друга, без това по никакъв начин да обърка организма newsm78

На Дени поставихме последен прием Пентаксим скоро. По различни причини досега все отлагахме. Изрично попитах коя ваксина поставят сега и като разбрах за замяната си купих Пентаксим от аптеката. Сестрата тактично ми каза, че добре съм направила, новата ваксина била по-тежка като инжекция и се приемала по-проблемно. Детето на една приятелка също е направило много неприятна реакция от тази ваксина.
От друга страна педиатрите казват, че тази ваксина била по-изчистена и се слагала в цяла Европа. Още съм на етап проучване дали е така.

И последно - при имунизация прилагам хомеопатичен препарат за по-добро понасяне от организма. Давам Туя в деня преди, по време и след имунизация. Да чукам на дърво Дени не показа никаква реакция от ваксината.

# 560
  • Мнения: 479
НБМ, благодаря ти много, че обърна внимание на разликата. Нас ни предупредиха по телефона, като й записвах час, но някак си не обърнах внимание, щото така или иначе ме е страх. Аз също съзнателно отлагах дълго време.
Та на първо четене, констатирах разлика в обхвата на ваксината:
http://www.medicine.bg/public/listovka/29059s.pdf
http://static.framar.bg/documents/30006809.pdf

Инфанрикс не "покрива" полиомиелит и haemophilus тип Б  Rolling Eyes

# 561
  • Sofia
  • Мнения: 9 782
Гнидка, не е така, ваксината е също 5-валентна:
http://www.gsk.bg/docs/Infanrix_IPV_Hib_PIL.pdf

# 562
  • София
  • Мнения: 1 946
Гнид, покрива ги.
Мен пък много обстойно ме информираха, че ваксината е друга, а не Пентаксим.Предложих да си го закупя, но лекарката ме увери, че нямало смисъл т.е. че пентаксима не е доказано по-добър, а иначе покриват еднакви неща.
Яна има 4 приема пентаксим и в скоро време не й предстои ваксина, че да го мисля.
Иван вече има 2 приема от новата и смятам да си продължи с нея.

Много мислих и четох за ваксините и у дома стигнахме до решението, че ще ваксинираме децата, защото това е по-малкото зло от да не слагаш ваксини. смятам, че ако има да се отключва някоя алергична реакция и предовтратим това отключване неслагайки ваксина, то рано или късно нещо друго ще го отключи. На мен ваксините в детството не са ми повлияли зле и нямах никави алерги или друго, докато много години по-късно бременността с яна ми отключи една хубава сенна хрема, която в момента ме мъчи ужасно.

# 563
  • Мнения: 479
А, добре. Изглеждаше ми прекалено голямо недоразумение.

# 564
  • София
  • Мнения: 320
Ох, дано да е период!
От 2 дни има друга мода. Съблича се съвсем гола и се завива - щяла да спи. И не ми дава да я обличам. Задължително избира с какви дрехи да бъде. Иначе пък, не желае да облича пижама, защото нямало да спи, следобедния сън се пропуска, вечер заспива най-рано в 11, при това с рев, без да знае защо точно плаче. Разхвърля играчки, но не желае да ги прибере, нито да помогне да се приберат, нито да обещае, че някога ще ги прибере. "Ще те убия" чувам редовно, когато и се скарам, или нещо не и изнася. Драчи се с Вероника, рита я, хапе, драска, щипе, държи се като зверче. Чудя се къде бъркам?

Катче, какви са признаците за астма?

Аз май имам сенна хрема. За пръв път правя връзка между цъфтежа вън и течащия ми нос. Мислех, че имам синузит, който се изостря при настинка.

# 565
  • Мнения: 790
Ох, дано да е период!
От 2 дни има друга мода. Съблича се съвсем гола и се завива - щяла да спи. И не ми дава да я обличам. Задължително избира с какви дрехи да бъде. Иначе пък, не желае да облича пижама, защото нямало да спи, следобедния сън се пропуска, вечер заспива най-рано в 11, при това с рев, без да знае защо точно плаче. Разхвърля играчки, но не желае да ги прибере, нито да помогне да се приберат, нито да обещае, че някога ще ги прибере.

Взе ми го от устата Simple Smile Много точно си описала Симона.

# 566
  • Мнения: 925
Ками, да не би да е реакция на това, че я беше оставила за дълго в Каспичан при твоите родители? Повечето неща иначе ми се струват нормални за тази възраст - опитват докъде могат да стигнат в налагането на собственото си АЗ. Никола също има претенции за дрехите си, за храната си, за кое да прави сам, кое - с мен, кое - с баща си. И ако случайно нарушим този ред, започва да се дере и да ни блъска.
Аз за много неща го оставям той да си решава и да избира, т.е. избирам си "битките". За много малко неща се "разправям" с него, примерно когато методично и целенасочено не допуска брат си до играчки, към които Борис се е устремил или непрекъснато дърпа играчките на Борис от ръцете. Когато не съм прекалено нервна, клякам до Нико, гледам го в очите и почвам спокойно и бавно да му говоря. Изобщо много му говоря, не млъквам. Обяснявам какво ли не - че няма лоши деца, просто понякога са сърдити и изморени и се случва да направят нещо лошо, че на хората не се смеем, а им помагаме (защото той си има едно приятелче, което винаги му се смее, когато Нико падне и се удари и в тази връзка моите обяснения), че си делим нещата с близките (това във връзка вземането на играчки от Борис) и ей такива неща.

Никола също казва, когато не е доволен от нещо: "Тогава бия!" и посяга. Обяснявам му, че не се бием, а си говорим и така решаваме проблемите. Звучи по-идеално, отколкото е в действителност. Но Никола в момента не е в СУПЕР тежък период, а и аз наистина, дори и в най-тежките му/ни периоди много съм му говорила и обяснявала всичко и сега виждам със задоволство, че бера плодовете от това. Много съм (само)доволна Simple Smile

А как е Вероника?
Търпение и успех!  Hug

# 567
  • Мнения: 2 765
Никола също има претенции за дрехите си, за храната си, за кое да прави сам, кое - с мен, кое - с баща си. И ако случайно нарушим този ред, започва да се дере и да ни блъска.
Аз за много неща го оставям той да си решава и да избира, т.е. избирам си "битките".

 Е, това пък ми го взе на мен от устата, тук описваш Йоанна, страшен инат и иска да е по нейния начин. Тези Рачета ще ни вземат здравето  ooooh!

# 568
  • Мнения: 115
Отдавна не съм писала, но ви попрочитам, когато се добера до компа.
И моето момче големи инати се опитва да наложи. От няколко дни пищи пронизително, чак сутринта беше прегракнал. Иначе удома вече е без памперс и не се напишква, но пък не сяда на гърне. От време на време ми препикава фикуса Crazy и дано да ми оцелее цветето. Дано нервите ни оцелеят след всички тези"периоди" на готините ни дечица.

# 569
  • Мнения: 682
И Ива сега е в кофти период. Нали правя музикални групови занимания за дечица всеки делничен ден я водя със себе си. Има дни, когато не е на кеф и ми разказва играта:). Сега е във фаза - Не пипай! Не пипай на Ива работите! Това е на Ива! Това е мое! Важно е! Важно!
С голям кеф я пласирам на Тео уикендите, а аз си намирам някакво отпускарско занимание Simple Smile
Иначе още не иска да се раздели с памперса. Имаше няколко сполучливи попадения в гърнето, но като цяло не казва, даже да е свършила работата. Опитала съм какви ли не сценарии и съм решила да я оставя лятото без памперс, поне у дома.

Общи условия

Активация на акаунт