Юлчета 2008 (Тема 145)

  • 65 137
  • 746
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 17
Привет момичета Hug
Аз си имам мама на гости и ми е лесно сега Wink
а по нататък да видим-каката ще е във ваканция,ще ходим на плаж,после може би до Бг...
Бора и той е много искащ и нестоящ на едно място,не му се яде напоследък....
Иначе памперса е само нощем и почти винаги сух,та ще се отървем май скоро Grinning
Пада постоянно и коленете са му все в рани откак е по къси панталони...

# 571
  • Мнения: 479
Пада постоянно и коленете са му все в рани откак е по къси панталони...

Аз, затова, продължавам да й слагам дълги панталони. Съвсем тънки, но иначе колената няма да са й насинени, а обелени.

С нощното напикаване имаме прогрес, въпреки че, ако е пила много течности през деня и вечер, и ако не стана да я изпишкам, се напикава.

Катето понякога е много сговорчива, направо не мога да я позная и всеки път се изненадвам. Но през повечето време "не се пипа". Миналата седмица ми истеряса, защото й направих айран в чаша, а не й го сипах от кана. Сълзи, писъци, тръшкане... Казах й, че не е длъжна да го пие и я оставих да се успокои.

# 572
  • Варна
  • Мнения: 441
Боби също пада и аз гледам да е с по- дълги панталони навън  Peace. Памперс слагам само нощем от седмица, понеже го преместиха в градинската група и там не им слагат памперси за следобедния сън. Напоследък не дава много играчките си или по- скоро го прави избирателно. Казва не пипай за разни неща, като цяло е в добър период.
Фио, направо ме разби със см на Мишо, Боби е около 94 см и 15 кг.

# 573
  • Мнения: 2 070
Привеет!

Елито не истерясва, но все повече се чудя кога е себе си  и кога копие на Яна..толкова много пък да я имитира. Имитира и Тео..изобщо- дано няма проблем с намирането на себе си на по-голям етап... Така поне е доста напред с материала - за говорене и разни други..ама все пак.
Всъщност е голяма душица да си  я гледаш, ако е сама, когато има проблем - всичко е заради ревност, ако е самичка е песен.

Мислите ли вече рождените дни? Аз май ще поканя три приятелки с деца на същата възраст в някой детски клуб, но без анимации и шумотевици -  ние да се видим, а децата да поиграят.

При нас нищо ново, разходки...а да, нещо за Елито. Ходихме на концерт в Театъра, юбилей на диригентката на хора, в който сме пели със систъра. Ели я беше страх - от хората, от лампите, ново място и тн..постоянно се гушкаше в мен... И накрая излязохме да пеем последните две-три песни и аз реших да я взема с мен - като се изкефи това дете, почна да скача да се смее да пее, после не искаше да слеза от сцената. И сега постоянно ме кара да и разказвам защо сме ходили в театъра, какво сме правили, кой ни е гледал и тн.
Приета е на градина и ще е при госпожите на Яна.

# 574
  • Мнения: 79
Аз почнах да се замислям за РД на Йоана, как да го празнуваме. Мисля в клубче, че навън ще е голяма жега. Без клоуни, много я е страх, за 1-ви юни имаше празник организиран от Общината, беше с баба си, едвам я прибраха от рев. Цялата беше зачервена и не спря да хлипа. Само като и споменеш за парка и клоуните и изпада в ужас. Не знам от къде се появи този страх, тя  ми е толкова смела, а и като се замисля не е виждала клоуни newsm78.
Ще празнуваме най-вероятно 1 ден по-рано, че иначе РД се пада в понеделник и малко трудно да дойдат гостите  в работен ден. По-трудно ще ми бъде да избера подаръка.

# 575
  • София
  • Мнения: 1 946
В яслата са научили яна да казва моля. И сега непрекъснато "Ще ми дадеш ли вода, моля?", "Прочети ми приказка, моля.", "Мамо, завий ме с мекото одеало, моля."  Crazy

Рожденният ден ще е в едно заведение до нас с хубав детски кът за игра навън. Днес прозвънях няколко детски клуба и според мен малко са се уляли в цените за наема, пък не предлагат нищо особено и всичко е за по 2 часа. Сега поне нямаме да имаме ограничение във времето - колкото им е весело на децата.

# 576
  • Мнения: 195
Не знам дали да се похваля или оплача, че се отбихме Cry Не се получи точно така, както исках и си го представях, но по-важното е, че тя беше готова и го прие без плач и протести. Щяла да суче пак като дойде бебето, защото тогава щяло да има много мляко  Laughing Сега се приспиваме с приказки и гушкане, но много ми липсва не самото кърмене, а близостта по време на него  Confused
Иначе е много добра и разбрана. Истерясва за глупости ако е гладна и/или й се спи. Играчките си дава само на тези деца, които смята за приятелки.
За роженния ден още нямаме идея, но ни се иска да е някъде на открито.

# 577
  • Мнения: 115
Ето ме.
Ние сме вкъщи с бронхит и много писъци. Сърди се за какво ли не, а аз се мъча да съм спокойна Twisted Evil
Браво на Яна, как са успяли да я научат на това "моля". При нас се случва мнооого рядко.
А за РД се чудя как да го съчиня. В четвъртък на самия ден едва ли ще успеем, защото сме на работа до късно, а в събота каката лети за Германия и ще трябва и с нея да се оправяме, тъй че ще импровизираме.

# 578
  • София
  • Мнения: 2 921
Амес, или  наколенки или три -четвърти панталони  Wink
И аз съм се зачудила за РД  newsm78 но аз първо правя списък с гостите които ще поканя, после се съобразявам колко ще ми излезне и по това избирам къде да е  Wink Всеки път ми се иска да е вкъщи, но нещо все отлагам  Rolling Eyes Но на 90% съм решила да не правя РД в детската, защото там ще отидат едно 60-80лв, а госпожите са и ужасни и едва ли ще направят някакво празненство. Ще духне свещичка и ще има нарежат торта  Rolling Eyes Та мисля тази сума да я прибавя към празнуванетос приятелчетата  Wink
За подаръци ако мога да помогна...аз съм си записалаа неща от които имаме нужда и като ме питат поканените ,изреждам да си изберат ако им хареса.
Записала съм...
-кърпа за плаж /имаме пончо само/
-хавлия за къпане-халатче
-бебе Анабел
-други джунджории за плуване и пясък
...до тук съм стигнала  Mr. Green

# 579
  • Мнения: 254
Мами, как приспивате вечер децата? Нашата мома по-рано от десет не ляга и съм в леглото с нея,ч етем и заспиваме заедно и по някое време като се събудя се местя в спалнята. Но ако се събуди през нощта идва в спалнята и трябва да отида да легна пак с нея и пак като заспи да се преместя. Не знам как ще се научи сама да заспива... В яслата, разбира се няма проблем!

# 580
  • Мнения: 2 070
Приспиваме ги така - аз лягам с Тео на спалнята, а Марто с Ели на двуетажното/в детската стая/ - на долния етаж, който  е персон и половина, Яна ляга на втория етаж. Чете им приказка, обикновено Франклин. И така към десет и нещо всичко сме заспали.
Ако Марто излиза пращаме някоя от каките при бабите или пък аз лягам с всички деца на спалнята и така заспиват, по някое време през нощта изпикавам Яна и я завеждам да си продължи спането в детската.

chapla, на твое място сигурно бих оставила детето да спи на спалнята

Онзи ден ако знаете каква находка в магазин втора употреба - бебе Борн, не знам дали не  е точно това Анабел, трябва да погледна дрешките, че на тях пише - с меко тяло е, има дупка за биба за устата, отзад с батерии, големина новородено, супер запазено - за 6 кинта.

Киса  Hug

# 581
  • София
  • Мнения: 979
Привет!
Аз и преди съм писала като правих проучване за ваксините си избрах Инфанрикса и Криси е ваксинирана само с него. Не е имала странична реакция. Препоръча ми го тогавашната педиатърка, като беше категорична, че няма никакъв контрол над БГ ваксините и има бум от ваксинирани и заболели деца. Инфанрикса беше компромис само като цена - като качество е дори предпочитана.
За приспиването мога само да споделя - като реша, че е дошло време гася безусловно лампата и след две минути девойката е заспала Wink Иначе сега съм и допряла нейното легло до нашето и си давам ръката през него и така заспива, ако се събуди пак така, лошото е че е в преносимите кошари и ми е неудобно, но е за малко и е поносимо  Blush
За рождения ден съм в чуденка дотолкова дали ще е хубаво времето, ако е  - навън на въздух, барбекю, разхладителни коктейлчета, ледени плодове, балони и хубаво настроение  Tada  party002
Подаръците са много индивидуални - всяко дете има различни влечения - аз се ориентирах по това какво детето ми харесва. Така че, подаръка от нас е тротинетка и кухничка да готви  Heart Eyes
от баба и челник - нали е туристка и на другите предоставям  да избират креативни книжки и игри. Миналата година и бях прибрала след партито една две занимателни игри и и ги вадех след това и така и беше интересно по дълго време иначе отварят, вадят и бързо им омръзват.

Иначе идеи много:
-колело
-конструктор
-мозайки
-луксозна книжка с приказки, или енциклопедия
-ако имате двор или повече място в къщи - палатка /Криси има в къщи и там се занимава с часове/
-лекарски комплект
- http://www.toytownbg.com/index.php?toy=10.4.6813 тази фабрика за пластелин много ми харесва също, но може би за НГ
- също писти, камиони, коли с дистанционно и подобни за момчетата
- както и всичко подходящо за лятото както Кетито е писала

# 582
  • Мнения: 79
Към 9.30 часа я къпя, баща й я облича и суши косата, казват си лека нощ и после двете отиваме в спалнята, чета приказка която тя си е избрала. Добре, че напоследък ги сменя, че от Аладин ми се беше изприщил езика  вече, има цялата поредица на Дисни, тя сама си ги избра и всеки месец баща й купуваше по една книжка. Остава да намерил Аристокотките и щастието ще е пълно.
Като приключим с приказката гася лампата, тя си отива в леглото и ако имам късмет заспива бързо, ако не си говорим докато заспи. Не заспива сама. Баща й си ляга доста по-късно.
Сега като се роди бебето малко ще променим режима, че ще се местим в детската , ще видя как ще потръгне.

За подаръците, знам, че едната баба ще купува колело, а другата нещо златно. Нашия подарък не съм измислила още. Сега покрай раждането на бебето, бих казала, че купихме на Йоана много неща (нали бебето си има всичко от нея). Има време ще измислим нещо. Баща й се шегува, че ще и подарим почивка на морето с мама , татко и бебето Simple Smile

# 583
  • София
  • Мнения: 1 946
кети, много практично това с подаръците. и аз съм казала халат за баня на бабите, че ни умаля вече единия.

# 584
  • Мнения: 479
И аз мислех да ви питам за приспиването. Тежи ми, а нито с добро, нито с лошо успявам да съкратя процедурата: четене на приказки, гушкане (по-точно лежане една до друга с въртене), после лягане на нейното легло, което е долепено до нашето и после обратното и така няколко пъти. После й държа ръка и по някое време се предава. Често аз съм заспала преди нея и после баща й е недоволен  Rolling Eyes А и аз съм недоволна, защото, след като заспи, е единственото "мое" време през денонощието.

За рождения й ден ще сме на морето. А тя иска парти, така че сигурно, като се приберем ще организираме празник, но още нямам идея.

За подаръци съм мислела да кажа, на който ме пита, конструктори, детска енциклопедия (има едни на Ларус, дето много ми харесват), а ние мисля да й вземем мини надуваем замък, че голямо скачане пада по леглата с чести падания.

Любезностите сама ги е научила, гледайки от нас, и ги ползва на място. Само "моля" забравя от време на време, но аз й го припомням.

Последна редакция: пт, 10 юни 2011, 10:26 от Гнидка

Общи условия

Активация на акаунт