Юлчета 2008 (Тема 145)

  • 65 066
  • 746
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 185
За рождения ден - тази година ще се прибираме в БГ и ще й направим парти, но още не сме измислили къде точно, надявам се да успея да запазя някое заведение с детски кът на открито, като се прибера  Party

За подаръците - тя има толкова много играчки, колело, тротинетка, палатка, кухня и др.п., че бях в чуденка какво ще й измислим, но сега си беше харесала нещо от серията на Playmobil и мислим да й купим кукленска къща с различни стаи: http://www.playmobil.fr/on/demandware.store/Sites-FR-Site/fr_FR/ … w?cgid=Puppenhaus. Бабите ще видим какво ще й подарят.

До преди да родя, след като спрях да я кърмя, лягах на нашето легло, което е до нейното и й пеех по няколко песнички, после малко я милвах и я оставях, тя си говореше или пееше малко на бебето (една мека кукла, с която заспива) и по някое време си заспиваше. Докато бях в болницата и известно време след това баща й я слагаше да спи след процедурите след банята и я оставяше. Сега от 2-3 седмици като се приготви за лягане й чета няколко приказки, раздава целувки, изпишва се и я слагам да спи, седя 5 мин. при нея да си поговорим и да я милвам и тя после си заспива сам, пак с бебето Simple Smile Голям рахат е така и съм много доволна, че преди по 1 час някой път съм седяла да й пея или да я милвам докато заспи  Crazy

Моля или ако обичаш и Габи я уча да казва, но не винаги ги използва де  Simple Smile

С дрехите с къси ръкави и крачоли никога не сме имали проблем, само дето и тя често има синини по краката, ама то и с дълги панталони е така, тъй че няма голяма значение  Laughing

Киса  , пак дълго време се кърмихте и щом лесно се е отбила, значи й е било време  Hug

# 586
  • Мнения: 79
Йоана казва Моля и Извинявай и си ги ползва по предназначение. Има си и други нейни реплики, които да се чуди човек от къде е научила. Много често казва Благодаря, Може ли ...еди какво си.
Миналия ден били с баба си в аптеката и Йоана настъпила някакъв човек без да иска, обърнала се и му казала "Извинете, че ви настъпих", баба й щяла да припадне от удоволствие. Имало доста хора в аптеката. Като влиза някъде винаги казва Дорър ден, без да я подсещаш и като тръгваме Довиждане.
Иначе е много плава. Постоянно прави бели, краката и са вечно в синини. Вечер като я къпя все има по някоя нова рана, все едно е ходила на война. Като и кажа, тя почва да ме успокоява "Няма нищо мамо, малко се ударих".

# 587
  • Мнения: 115
Ние все още имаме колебания за РД. Дали на датата или в събота... И накрая като взена , че спретна едно морско парти и ще се наредят нещата. Иначе ще се окаже , че нямаме много приятелчета за купон и може и вкъщи да побеснеят. Ако не са заминали на почивка по това време.
Списъка с подаръците много ми харесва. Ще взема и аз да съставя нещичко примерно.

# 588
  • Мнения: 254
ДеЩоВиди , тя спи в друга стая, а в нашата спалня не иска да ляга. Но се успокоявам като ви чета, че си мислех, че само ние така се гушкаме в нейното легло и, разбира се, аз заспивам първа  Embarassed Четем от известно време само Хензел и Гретел и все това гледаме, освен Снежанка. Кога ще почне за се приспива самаааааа newsm78

# 589
  • Мнения: 4 371
Пфу, пак ви изтървах дирите, но от телефона е много пипкаво да се чете и ме хващат нервите.
Да ви се оплача от Анна, пък дано спре - всяка сутрин се събужда с рев. Направо така ми къса нервите, че не мога да издържам вече. И крещи Мамооооо, сълзи, сополи, а аз обикновено се оправям за работа нейде из стаите. Може би я дразни това, че ме няма на спалнята, ама не стига, че съм й пуснала аванта да спи до мен Crossing Arms
Вече не плаче като мием косата, което си е голяма рачешка крачка напред Laughing
На ясла още си ходи, тук почиват само август, което пак е добре.
За РД мисля и нищо не измислям, но поне има време. Вероятно ще направим общо роднинско парти за нея и батко й, както миналата година. Ако остане време за детско ще ни е бонус, но се съмнявам Tired Трудно е от дистанция да се организират нещата, а и не знам как ще ми е работния график тогава.
И за подарък не съм мислила, нещо не са ми толкова важни подаръците да си призная. Нито за Пепи са ми били. По-важна ми е емоцията, която ще им остане с празненството. А пък Пепи вече е голям и си казва какво иска, ще чакам и сестра му да започне да си казва Grinning Друг е въпроса, че желае да му се купи кон, парапланер, машина за изобретения и други непосилни за мен подаръци за момента tooth

# 590
  • Мнения: 254
Ние почти винаги така се събуждаме или поне 80 процента от сутрините, а и доста често следобедите като спи вкъщи, не знам какво да правя, измислям разни истории бързо-бързо, ТВ и такааа

# 591
  • Мнения: 4 371
Вадя рокли, гердани, обяснявам колко хубаво ще е днес в градината, правя се на маймуна... Това ме изморява и натоварва, като се прибави, че съм си счупила краката към леглото от бързане(съседите са ни обявили за много шумни и аз гледам да намалявам шума, ама сутрин е тихо, вечер също - когато се разхожда с токчетата ми по дървения под Joy ).
Уф, не знам.
Иначе е много сладка(да не излезе, че само се оплаквам). Онзи ден се возим в колата, тя отзад, аз си карам и припявам нещо и по едно време казва: "Мамо, обичам те!". Направо изтекох под седалката от кеф. И е страшно мила, когато е в настроение - гушка ме, целува ме, казва ми "ти си мила мама, не си тъпа мама" Joy

# 592
  • София
  • Мнения: 1 946
много сладка анна  Heart Eyes 
яна винаги си е била гушлива. иван я обожава. беше няколко дни при баба си и реших, че на бебето ще му никне зъб, един кисел, все да го гушкаш, една минута не иска да стои сам, а преди основно сам се занимаваше... и изведнъж си идва яна и се върна доброто ми бебе. тя ходи из стаята, не млъква, разнася играчки и неща, понякога му казва и на него по нещо, а той си мълчи, гледа я и й се хили и пак добър, добър, не разбираме, че имаме бебе.
сега е научил да се обръща и от гръб по корем. оня ден се обръща, за да я гледа какво се шушка с играчките си. тя го бута пак по гръб. той пак по корем и така няколко пъти. накрая "мамо, той се въргаля тука към мен и ми дърпа това" Wink

# 593
  • Мнения: 58
Ха ха, тази Ана Joy
И Мартина много мило се държи напоследък, след яслата като я вземам ме посреща с "много се радвам да те видя", гарнирано с подходящата интонация ме разтапя. Но пък веднъж я чух да си мърмори под носа "еййй, глупава мама"

# 594
  • Мнения: 79
Йоана също е много гушкава. Постояно в края на деня като я вземаме от баба й ми вика,"Мамо, толкова се затъжих за теб". Напоследък все иска да я гушкам , особено вечер като я приспивам, "Мамо, гушни ме като бебенце и ми пей", това й любимо. Може би предусеща, че с появата на бебето ще трябва да ме дели с някой и иска да си навакса, знам ли.

# 595
  • Мнения: 6 390
Хелоу банда
каква е тая анкета...чудя се мая се, да не съм се объркала нещо с годините ли що ли... Хич не съм в час значи до къде сте я докарали... ще трябва стриктна проверка  ... най добре очна Mr. Green
След около месец най-късно смятам да се носиме към Софето за до към месец - стягайте се значи  Mr. Green

пс
 Mr. Green за малко да забравя да се представя...
Ели цз

# 596
  • Мнения: 115
Ей, Дуци, Анна е много сладичка.
А Здравко като , че ли не е един, а поне двама Здравковци в едно. Като реши да е любвеобвилен, просто се размазвам от кеф. То е гушкне, целувки, гали ме, прави ми прически Laughing(много рошави и "модерни"), но като надвие дяволчето... Крясъци по улиците, в магазина, тръшкане и "Махай се от тука.", че даже един два пъти и "Ще те убия!" #Crazy Незнам как да му овладея "пристъпите". Дано бързо преодолеем този период. А сега като излекуваме бронхита и трябва да се върне в яслата пак ще има драми ooooh!
Днес обаче мисля да се отдадем на разходки и да се порадваме на слънцето.
Усмихнат ден на всички  Nature Sunny

# 597
  • Мнения: 6 910
Не съм сигурна дали не съм го писала, но на мен Лили като ми се ядоса ми казва "офф, майка си ми", ама с един такъв разочарован тон Laughing

# 598
  • Мнения: 2 323
Хей, хора здравейте, случайно рових за нещо и намерих темата, че нали се ,,чуваме,, по другите канали и не съм влизала в темите от 1000 години! Много нови бебета съм изпуснала, явно добрите новини не винаги се чуват, освен в темата  Mr. Green

Говорили ли сте за една национална среща лятото  Hug Би било чудесно да се съберем пак!

# 599
  • Мнения: 790
Аго, мога да ти кажа кога точно да работиш по въпроса за решението на задачата ти.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт