Великденската трапеза 2011

  • 82 055
  • 547
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • При децата ми
  • Мнения: 6 116
И аз тук да ви следя! Simple Smile
Големи красоти сте показали досега, а си представям след Великден какво ще е!
Много ме впечатлихте с тази трева! Може ли подробна информация как става?  bouquet Решила съм тази година да направя козунак за пръв път в живота си и някакви дребни сладки, яйца боядисваме всяка година с баткото., та ще следя темата с интерес!  Flutter

# 32
  • Мнения: 35
Момичета, тук има интересни идеи: http://unicusbulgaria.blogspot.com/2009/04/blog-post_14.html

IKAFETO, помниш ли каква ти е била боята за яйцата. Много хубави наситени цветове.
MM, благодаря още веднъж!

Последна редакция: сб, 19 мар 2011, 22:37 от skica

# 33
  • Мнения: 385
Skica,едната боя,която ползвам е немска седефена,а другата е най-обикновена  в капсулките.На мен не ми хареса като цветове и наситеност,въпреки ,че слагах по три капсули.

# 34
  • Мнения: 734
Мисля, че се засажда леща, определено време преди Великден и така става тревата.

# 35
  • Мнения: 140
Много готина тема! Макар че има доста време до Великден, аз също започвам подготовката за празника.

Вече се записах в темата за козунаците и мисля още другия уикенд да започна с опитите, за да мога за Великден да ги докарам вкусни.

Украсата за празника мисля да я сложа към 15-ти април, което значи че до тогава трябва да я сътворя, защото нямам нищо останало от минали години  Blush Иска ми се да направя Великденско дърво, гирлянди от яйца за прозореца и да накупя зайчета и пиленца за секцията.

Чудя се от какви клонки да направя дървото, дали да търся изкуствени или ако са естествени от какво дърво да са... Някакви идеи?

# 36
  • Мнения: 2 018
Здравейте, за съжаление не съм правила снимки от минали години и нямам какво да покажа. Но бих искала да ви следя за нови идеи.  Hug

# 37
  • Мнения: 931
Здравейте момичета , сега да ви обясня за тревичката , за съжалени не можах да снимам че  нямаше фотоапарата батерии и нямаше как.Аз посявам жито в талаш .В тавичка по плитка или някакъв подходящ съд слагам един пласт талаш , наръсвам равномерно жито и след това още един пласт талаж.Поливам обилно и това е , сега тр да поливам по често за да покълне по - бързо и да порасне тревичка.Може да посадите и леща също става но е по различен вид самото ряазстение, може и в памук да сложите семата добре напоен с вода пак ще стане. Разгледайте моите снимки и вижте какво преставлява житото като порасне.
За тези които искат да си посеят да кажа да не купувате "ГРУХАНА ПШЕНИЦА" няма да ви покълне , купете си обикновенно жито , от пазара или от църква.
Ако има някой нещо не разбрал ще обясня пак .
Хубав ден на всички   bouquet

# 38
  • Мнения: 97
А талаш за тревичката от къде купувате?

# 39
  • Мнения: 931
Аз лично имам познат който работи в дърводелски цех и той ми даде , не трябва много около половин торбичка и даже и на майак ми направих.Иначе мисля че има в зоомагазините , продсават за хамстери.

# 40
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Аз миналата година го давах скромно, но тази смятам да поправя грешката си  Mr. Green




# 41
  • Мнения: 2 798
И аз се записвам да следя темата  Laughing Ние по Великден обикновено гостуваме на бабите и тогава не готвя  Embarassed Но, яйца, козунаци и някоя сладчица забърквам.
Не съм снимала много, но ето част от моите миналогодишни яйца:



и още някои: http://svetlanna.snimka.bg/cooking/velikden-2010.488061.18049557

# 42
  • сред люляците
  • Мнения: 767
А аз искам изпитана, ама изпитана рецепта за агнешко, подробна, като за олигофрени Laughing Правила съм само 2-3 пъти/ ядем агнешко само на Великден, от уважение към традицията/, всеки път по различна рецепта, винаги ми е ставало супер, ама кой да си запази рецептите ooooh!


Виж тази рецепта за Ароматно агнешко в гювеч. На нас така много ни харесва  Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 18 679
Това много прили4а на рецептата ми от миналата година, сигурна съм 4е е страхотно вкусно Party Но какво е калофер4е?

# 44
X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт