На колко години родихте първото си дете?

  • 25 402
  • 275
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 30 204
на 28 години. Желано дете е, но принципно бях с нагласата да родя след 30-те. Търпението на мъжО се изчерпа  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 9
На 20 год, и макар да е много готино да си като сестра на сина си, не съветвам момичетата да раждат на 20.
Има повече рискове отколкото ползи - в смисъл, да останеш самотна майка.
Защото на 20 год. не се забременява планирано, и вероятността това да стане от свестен и отговорен мъж, който става за женене после, клони към критичния минимум.  Crazy
Имам доста познати/приятелки/съученички, които станаха майки на 20-22 г, и които не случиха като мен и им е много трудно.
Или отдавна не са с бащите, или бащите изобщо не са признали децата дори.

Затова не е лошо първо малко да се проучи мъжа, което няма как да стане на 20 г, поне аз тогава изобщо не чувах петела.
Ще те опровергая с думите за правилото и изключението! Аз съм с 17 годишен брак и съм родила на 20 г. Явно съм късметлийка заради мъжа до мен, но пък има една нотка на съжаление заради някои пропуснати неща, породени от ранното майчинство. Crazy
Съгласна съм с mama_mima. Затова си взех пораснал мъж, беше на 29 и знаеше какво точно иска! И до днес знае! Вече 22 години сме заедно.
Нищо от живота не съм пропуснала, въпреки ранното раждане и многото деца. Пак заради мъжа до мен! Heart Eyes


         Peace И аз съм съгласна - реализация, любов, за нищо не съжалявам вече 29 години, въпреки, че родих на 19 /е разликата е може би, че бащата и голямата ми любов, не беше много по-голям от мене тогава - на  20 беше, но това не означава че не е бил свестен и отговорен мъж/.

# 47
  • Мнения: 574
Първото си дете родих малко преди да навърша 24 г., второто на 30 навършени години.

# 48
  • Мнения: 2 898
На 20. Съвсем планирано, защото се омъжих на 18  Joy

# 49
  • Варна
  • Мнения: 153
На 28, исках да е преди 30... Wink
Следващото исках да е преди 35, почти успях...
Поживяла, походила прилично...Не мисля, че на 18-20 една жена няма какво друго да прави, та хайде да гледа бебета...И нищо не може да ме убеди в тезата, колко готови сте били за това...  Whistling

# 50
  • Мнения: 9
Амиии.... newsm78. Да кажем, на 26 юли се явявам на кандидатстудентски изпит, на 4 август раждам, на 17 август се записвам за студентка. Следва лекции, гледане на детето заедно с мъжа, не съм се лишавала от луди-млади студентски години, защото винаги ме е отменял мъжа до мене, за да се събера с групата и да се веселя, или групата да дойде у нас да се веселим. Така, че не виждам да съм се лишила от веселото и хубавото на студентския живот, и от щастието и радостта да гледаш, как детето ти расте. Party

# 51
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Зависи кой как лудува  Wink Повечето студенти си къркат до зори, сменят партньори, пафкат тревица, спят където им падне....Кофти е ако трябва и за бебе да се грижат  Simple Smile
Аз периода с отровите го минах преди да стана студентка и да родя- до 23 г.

Та, въпрос на начин на живот, приоритети и може би съдба....

# 52
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
20г и 29 г.

# 53
  • Мнения: 164
На 20години родих  дъщеря си, на 34 -синът.

# 54
  • Мнения: 2 478
На 25г първото си дете, а до дни - второто /29г/.

# 55
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
34 и 38.

# 56
  • Мнения: 130
на 18. ама съм извън статистиката  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 100
Имам deja vu newsm78
Колко пъти ще се преброяваме на този принцип?
И защо в клюкарника?

# 58
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
1ва опция... 25 с ДДС Wink

# 59
  • Мнения: 279
На 24г. -първото на 31г.- второто.

Общи условия

Активация на акаунт