първо плодово или зеленчуково пюре

  • 4 993
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
С кое да започна захранването:първо зеленчуково или плодово пюре и колко време след едното да започна другото Rolling EyesКои хранения е хубаво да се заместват плодовото пюре и кои със зеленчуковото

# 1
  • Мнения: 27 524
Здравей,  Simple Smile
Плодовото пюре не замества хранене, то се дава между две хранения. Няма определено правило дали е най-добре да се започне с плодово, зеленчуково или с оризова каша. Аз лично смятам като за първо най-подходяща оризовата каша. Майката избира с кое от трите, и трите са ок. Много майки споделят, че ако са започнали с плодовото пюре, т.е. по-сладкото, децата след това не искат зеленчуковото.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Здравей,  Simple Smile
Плодовото пюре не замества хранене, то се дава между две хранения. Няма определено правило дали е най-добре да се започне с плодово, зеленчуково или с оризова каша. Аз лично смятам като за първо най-подходяща оризовата каша. Майката избира с кое от трите, и трите са ок. Много майки споделят, че ако са започнали с плодовото пюре, т.е. по-сладкото, децата след това не искат зеленчуковото.
Абсолютно споделям това мнение.Аз лично започнах с оризова каша  Peace

# 3
  • Мнения: 2 926
Аз започнах със зеленчуково пюре, защото е по-блудкаво и безвкусно от плодовото и предпочетох първо да го науча да яде зеленчуковите.

# 4
  • софия
  • Мнения: 2 140
И аз предпочетох да започна захранването със зеленчуково пюре.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 426
Дадох първо зеленчуково пюре,точно поради тази причина,която е изтъкнала и Блонди,да не се научава от самото начало на сладко.Плодовото пюре го слагах по-скоро като добавка към кашата,така самостоятелно не съм давала,предпочитам да дам чист плод,отколкото пюре.

# 6
  • Мнения: 1 424
Аз захраних първо с плодово. След месец започнахме и зеленчуковите пюрета...като цяло въвеждах бавно всички храни. Мога да кажа, че след плодовите, синът ми си ядеше зеленчуковите без проблем, без да се мръщи, плюе или нещо такова. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз лично захраних първо с плодово пюре. После зеленчуково, каша, месно.

# 8
  • София
  • Мнения: 22
Аз започнах със зеленчуково пюре, защото е по-блудкаво и безвкусно от плодовото и предпочетох първо да го науча да яде зеленчуковите.
И на мен това ми звучи логично и мисля да захраня със зеленчуково пюре.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 232
Млечно-зеленчуково.  Peace

# 10
  • Мнения: 679
Аз бих избрала зеленчуково с добавена вътре кърма или АМ (на каквото сте в момента мляко) или оризова безмлечна каша.

# 11
  • Мнения: 914
Аз започнах с плодово пюре,като плодовете бяха разхлабващи,защото повечето първи зеленчуци и каши са запичащи и така постигах равновесие. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 599
Захраних с оризова каша, после зеленчуково , плодово и накрая месно пюре. Дадох първо зеленчуково заради мнението, че децата естествено харесват повече сладките пюрета и после не искат зеленчуковите.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 554
Захраних с оризова каша, после зеленчуково , плодово и накрая месно пюре. Дадох първо зеленчуково заради мнението, че децата естествено харесват повече сладките пюрета и после не искат зеленчуковите.

Това много зависи от самото дете. Моето нямаше никакви проблеми с вкусовете. Ядеше си както плодовите, така и зеленчуковите.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
И аз започнах със зеленчуково/картоф +АМ/кърма//.Оризовата каша също е добър вариант.

Общи условия

Активация на акаунт