Ваксини - дискусия САМО за вредата от тях... (тема 16)

  • 32 292
  • 739
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 109
За ултразвука според мен няма проблем да се направи 1 в ранните месеци и 1 към последните....
Меченце, обикновено съм съгласен с теб, но тук си в огромна грешка! Точно в ранните месеци (началото на бременността), дори и лекарите препоръчват да се въздържаме от ехограф.

Не искам да се разровя в темата, защото се плаша. Не искам повече и в темата за ваксини да ровя, защото колкото повече ровя, толкова повече мизерии намирам, а те миришат много....

# 271
  • Мнения: 3 497
ааа, може. Peace Не съм се интересувала всъщност подробно. Нали все съм правела каквото лекарят каже Tired

Крис, що си сложил "научни" в кавички? Laughing

# 272
  • Мнения: 0
И аз съм отрицателен резус фактор. Първото ми дете е +. Нямаха ваксината налична и ми казаха да си я купя. Така се случи, че в срока в който трябва да се сложи не можах да намеря.
С втората бременност специално обсъдих това с доц. Димитрова и тя каза, че вероятността от проблем за бебето е около 15%. Дори и някои от тестовете за антитела да е положителен, се следят някакви си стойности и се взимат мерки. Второто ми дете се роди отново с + фактор, но този път ваксината я имаше налична и ми я сложиха.
Планирам и трето дете. Надявам се отново да нямам проблеми.


Чета ви, но се чудя какво да напиша.., и откровено си признавам, че тепърва се сблъсквам с информация по въпроса. Досега не ми се е налагало да търся отговори лично за себе си, а иначе знам, че масово се практикува поставянето на Анти Д гама-глобулини. Логично е да имам някои неясноти и въпроси, на които все още търся отговор, но.. особено ме впечатлява категоричността при изказването на тези хипотези:

- Твърди се, че е много вероятно смесване на кръвта на бебето и майката.

Реално погледнато такъв риск има при амниоцентеза, хирургична интервенция или отлепване на плацентата (като последното не влиза в графата 100%). Интереното е, че охлузвания, разкъсвания или епизотомия не са споменати като рисков факатор.  Rolling Eyes

- Имунната система на майката разпознавала клетките (с положителен фактор) на детето като чужди. Затова организмът и започвал производството на антитела, които се борят срещу чуждите (на бебето) клетки.

Аналогията с антителата, когато в тялото навлезе вирус или бактерия, е.. абе нямам думи! Като вземат да си изяснят какво всъщност означават повишените антитела, може и да се съглася..  Crazy  Няма начин бебето да е чуждо тяло, освен ако майката не го възприема така. Дали доц. Димитрова може да каже повече за тия 15% - какви са обясненията за останалите 85%, в които въпреки повишените антитела, всичко е ОК?  newsm78

- При последваща бременност тези антитела се запазвали и следващите бебета били атакувани от тях.


Излиза, че тялото на майката запомня бебетата като чужди тела и си е изградило доживотен имунитет към тях. Наистина искам да видя статистики за такова едно твърдение, толкова нелепо звучи. Та човек няма "доживотни" антитела дори към болести, които се твърди, че не повтарят..

- При последващо бебе антителата прониквали през плацентата, за да се борят с RH + клетки в кръвта на бебето и по този начин антителата на майката разрушавли червените кръвни клетки и бебето можело да бъде анемично.

Shocked  По-абсурдно обяснение не бях срещала. Какъв е механизмът на преминаване на антитела през плацентата, и ако изобщо съществува, защо така изведнъж възниква, и то след  безпроблемно раждане?

Има неща, които ме хвърлят в ужас, като това:
- За да се назначи адекватно лечение първо заболяването трябвало да се диагностицира.
Не съм допускала, че Rh- всъщност е болест. ooooh!

От цялото обяснение най-важното е, че: "Това е специално разработен кръвен продукт, който може да предотврати антителата при майка с Rh отрицателен фактор, за да не реагират на положителните Rh клетки:.

Източник: http://www.moetodete.bg/bremennost/p3_612_0.html



Доколкото разбирам - има съмнение дали това наистина се случва? Избрах най-новата статия, да не би нещо да се е променило в последните 70 години:
[Management of feto-maternal red cell allo-immunizations.] Bricc … ied by publisher]

Все се въздържам да се регистрирам тук, обаче след такова изказване не мога да не се обадя. С риск да прозвуча остра и неприветлива, ще преподам един урок по биология за осми клас. АБО и Резус системата се учат в училище.

Най-безмозъчно казано - по повърхността на еритроцитите (червените кръвни клетки) има антигени. Хората с кръвна група А имат по повърхността на еритроцитите си А антиген, а в серума има антитела (!) анти-Б. Ако прелеем кръв от човек с кр. гр. Б на човек с кръвна група А, антителата в серума на този от гр. А (които са анти-Б) ще се свържат с антигените по повърхността на еритроцитите, които сме прелели (Б антиген) и ще настъпи аглутинация. Това е свръхопростено.

Резус несъвместимостта изобщо не е толкова рядка. Може да доведе до хемолитична болест на новороденото, която пък може да доведе до смърт. При това не в редки случаи.

Майката е Резус-отрицателна, а плода - Резус-положителен. По време на бременността малки количества кръв могат да попаднат в кръвообращението на майката. Това може да стане както при амниоцентеза (както си споменал/а), така и при спонтанен аборт, ектопична бременност и пр. Обикновено това става по време на самото раждане. Изобщо не е толкова рядко. Майката се сензибилизира - продуцира антитела срещу Резус D антигена, който се намира по повърхността на еритроцитите (спомнете си примера с антиген Б и анти-Б антитела), които са попаднали в кръвообращението й - тоест срещу кръвта на плода. При следваща бременност тези антитела могат да преминат през плацентата и да аглутинират еритроцитите на плода. Развива се Резус болест, която може да е равнозначна със смърт, ако концентрацията на преминалите антитела е достатъчно висока.

Начинът да се предотврати е да се третира майката с анти-Резус антитела веднага след суспектната сенсибилизация или по схема, които да аглутинират Резус D-положителните еритроцити, дошли от плода, преди да ги е подхванала както трябва имунната система.

Това се учи в осми клас, а може би в седми. Отворете учебниците на децата си.

Edit: Искам да вметна, че IgG антитела (каквито са анти-Резус антителата) сравнително лесно минават през плацентата за разлика от анти-А и анти-Б антителата (които са IgM -> пентамери).

Последна редакция: пт, 01 апр 2011, 04:54 от corrosion

# 273
  • Мнения: 2 176
Благодаря за лекцията за резус факторите, само че в нея не пише нищо повече. Нищо за механизмите, нищо за причините, нищо за това как се получва така, че статуса при майката може да се променя. Оказва се, че има възможности този проблем да бъде контролиран.., а ваксината да се поставя само при доказан проблем (не рутинно). Нещо по въпроса?


А това ще коментираш ли?

Виж тук, има добре обоснована позиция:
http://www.vaccinetruth.org/rhogam.htm]http://www.vaccinetruth.o … th.org/rhogam.htm
http://www.nccn.net/~wwithin/rhogam.htm

ПП. В последния сайт попаднах на интересна информация: Antibodies & Immunity After Vaccines

# 274
  • Мнения: 2 376
Значи какво се оказва? При една естествено протекла бременност и раждане на практика няма как да се случи нещо такова? Или бъркам?
Ако решиш да правиш амнио и бащата е с положителна кръвна група, а ти отрицателна, тогава на практика задължително трябва да си сложиш анти-Д по време на бременност?

# 275
  • Мнения: 109
Доколкото разбирам - има съмнение дали това наистина се случва? Избрах най-новата статия, да не би нещо да се е променило в последните 70 години:
Management of feto-maternal red cell allo-immunizations.

Все се въздържам да се регистрирам тук, обаче след такова изказване не мога да не се обадя. С риск да прозвуча остра и неприветлива, ще преподам един урок по биология за осми клас. АБО и Резус системата се учат в училище.

Най-безмозъчно казано - по повърхността на еритроцитите (червените кръвни клетки) има антигени. Хората с кръвна група А имат по повърхността на еритроцитите си А антиген, а в серума има антитела (!) анти-Б. Ако прелеем кръв от човек с кр. гр. Б на човек с кръвна група А, антителата в серума на този от гр. А (които са анти-Б) ще се свържат с антигените по повърхността на еритроцитите, които сме прелели (Б антиген) и ще настъпи аглутинация. Това е свръхопростено.

Резус несъвместимостта изобщо не е толкова рядка. Може да доведе до хемолитична болест на новороденото, която пък може да доведе до смърт. При това не в редки случаи.

Майката е Резус-отрицателна, а плода - Резус-положителен. По време на бременността малки количества кръв могат да попаднат в кръвообращението на майката. Това може да стане както при амниоцентеза (както си споменал/а), така и при спонтанен аборт, ектопична бременност и пр. Обикновено това става по време на самото раждане. Изобщо не е толкова рядко. Майката се сензибилизира - продуцира антитела срещу Резус D антигена, който се намира по повърхността на еритроцитите (спомнете си примера с антиген Б и анти-Б антитела), които са попаднали в кръвообращението й - тоест срещу кръвта на плода. При следваща бременност тези антитела могат да преминат през плацентата и да аглутинират еритроцитите на плода. Развива се Резус болест, която може да е равнозначна със смърт, ако концентрацията на преминалите антитела е достатъчно висока.

Начинът да се предотврати е да се третира майката с анти-Резус антитела веднага след суспектната сенсибилизация или по схема, които да аглутинират Резус D-положителните еритроцити, дошли от плода, преди да ги е подхванала както трябва имунната система.

Това се учи в осми клас, а може би в седми. Отворете учебниците на децата си.

Edit: Искам да вметна, че IgG антитела (каквито са анти-Резус антителата) сравнително лесно минават през плацентата за разлика от анти-А и анти-Б антителата (които са IgM -> пентамери).

Колкото и да не ми се иска, четейки това, все едно чета пост на birdie!

От тук следват две главни направления за размисъл:

1. Или е един и същ човек
2. Или това са два напълно различни човека, но с медицинско промити мозъци и защитавайки ревностно това, което са учили, пардон на каквото са ги научили в "училище", най-общо казано...

Която от двете възможности да вземем, всичко смърди та не се трае.... освен това защо в поста ви имаше едни такива странни и нетипични тагове за визуализация на web страница в bg-mamma! Например - [PubMed - as supplied by publishernewsm78 Някой май си е използвал арсенала от чужди места за битката в bg-mamma...

Признай си Wink

Това е битка, която все повече ще губи съвременната медицина и вярващите в святостта й!

Това е битка, в която се знае кой печели... въпрос на време е, въпрос на време...

От сега виждам как започва защита -" кой, аз ли, глупостииии!!! @#%#%^*&^"
"ВИЕ ЗНАЕТЕ ЛИ БЛАГОДАРЕНИЕ НА НАС, нещо_си ..." Wink hahaha

# 276
  • Мнения: 4 753
Аз съм положителен резус и не съм поставяна пред подобни казуси, но като чета всичко писано тук, ми изникват два въпроса:

1. Проблемът при второто дете ли е или още при първото? До колкото съм запозната, ако на майката не се направи анти-Д след раждането на бебе с положителен резус, то има опасност за следващото й дете? Въпросът ми изникна след цитираното за Афродита и че всъщност това се е случило с първото й дете (до колкото схванах)...

2. Как проблемът се решава в природата, където предполагам също съществуват положителни и отрицателни резус-фактори, а никой не прави анти-Д? Пък женските животни раждат далеч повече бебета от нас и шанса да се случи отрицателна майка на положително бебе е много по-голям...

# 277
  • Мнения: 2 376
Аз доколкото разбрах, в природата не се смесва кръвта на майката и бебето. Или не е така?

# 278
  • Мнения: 936
сега влизам с въпрос - силно заразна ли е туберкулозата??? на колега на мъжа ми са открили такава и сега пращат всички на изследване Confused били са в контакт... е, не са се целували, но все пак Rolling Eyes

Истина ли е, че от туберкулоза може да се разболеем много често?

Ако наистина беше така, то човечеството да е измряло отдавна. Човекът и микобактериите съжителстват от хилядолетия, но хората заболяват не толкова често, дори и през най-неблагоприятните периоди. В действителност заразността от туберкулоза е ниска. Трябва да се отбележи, че туберкулозата като никое друго заболяване има изразен социален характер. Тази болест е характерна за бедните, емигрантите, затворниците - тези, които се хранят оскъдно и живеят в мизерни условия.

Микобактериите бързо загиват под влияние на ултравиолетовите лъчи, т.е. на слънцето. От тук е разбираемо, че подобряването на условията на живот, достъпът на слънчева светлина и свежият върдух съвместно със здравия имунитет, се явяват решаващи фактори в борбата с туберкулозата.

Рентгеновото облъчване без строги показания трябва да се избягва на всяка цена.... Въпреки това, при липса на обезпокоителни симптоми е за предпочитане да откажем изследване, включващо каквото и да е йонизиращо облъчване.

д-р Александър Коток

# 279
  • Мнения: 2 376
Екс педиатърката ми обясняваше, че две хлапета дали положителна проба манту и 6 месеца били на лекарства, защото евентуално, ако им падне имунитета, можели да се разболеят .... Като знаем как хлапетата си търкат мястото на убождането, за да не ги бодат, първо не знам доколко пробата е била валидна.
Естествено я попитах, нали са ваксинирани? Пробив ..

# 280
  • Мнения: X
Питайте ме мен... В пети-шести клас заради положително манту пих антибиотици повече от година, правиха ми и една или две снимки на бял дроб. Обясниха ми, че съм инфектирана и е възможно да се разболея. Естествено, ваксинирана съм надлежно.

# 281
  • Мнения: 3 869
Ох, Мече, ми те всичко могат да ти кажат да направиш! Нали мозък в главата има тия жени, правата не си ли знаят. Отказвам тест, отказвам изследване, отказвам мерене - подписвам се в бланката срещу съответната манипулация, че съм я отказала и толкова...
Заради затоплянето ритат толкова бебета. И моят отнесе едни УЗ заради удоволствите на баща си да го гледа и после ми разказа играта в продължение на 3 часа!!!

# 282
  • Мнения: 2 376
Точката буквално се търкаляше на 3Д-то. Всеки месец по ехо и правиха, да си бия и аз дипломата в главата, да слушам лекар за техника. И медицинска техника съм учила един семестър - идиотка.
Топчо, 3-4 пъти е гледан на ехо. Записах се 22-ра седмица на ЖК Simple Smile. Единият преглед е 3Д, само защото и какта я гледаха (пак да ми се чудиш, но да кажем, че си имам причини), а другият при раждането.

# 283
  • Мнения: 0
multimodal, тук няма да измислим нова хематология Wink Смеси си кръвта с тази на някой, който е с различна кръвна група (ако си А - с Б например). Виж какво се случва. Ако имаш съмнения, купи си от някоя аптека серум с антитела, продават се в едни шарени бутилчици. Ако си кр. група А, купи си анти-А серум и виж на живо на какво заприличва кръвта на новороденото, когато я аглутинират антителата от майката. Не искам да ми вярваш сляпо, затова и обяснявам. Колкото до двете статии, които трябва да коментирам - с риск да ми кажете, че ми е промита главата, иска ми се да видя някъде документиран случай на жена с променен Rh фактор (ако това имаш предвид под промяна на Резус статуса) след пиене на билки и промяна на диетата. Там пише "some women". Позволете ми да бъда скептична, каквито сте и вие.

Също така искам да отбележа, че не проповядвам нищо. Не се опитвам да ви убедя да си правите ваксини. Обяснявам максимално опростено патогенезата на хемолитичната болест на новороденото, за да няма съмнения у вас, че тя съществува и е опасна. Тук не си говорим за това дали бебето е сополиво или не, а нали е живо или не.

Казвате, че не пише нищо за механизмите и причините. Кажете ми кое ви интересува и ще го обясня. И подплатя със съответните публикации.

Berend Botje,

това зависи от дефиницията на естествена бременност. Протекла без проблеми или без намеса от лекар? Обикновено сенсизибизацията става по време на самото раждане (86% от случаите, пише в едно по-старо проучване). Това, че има травма по време на раждането, прави ли го неестествено? Майката може да се сенсибилизира (да произведе антитела):
1. При спонтанен аборт (това е важно, защото такъв може да се е случил, без да го усетите)
2. Травма
3. Руптура на плацентата по време на раждането
4. Ако на майката са правени несъвместими кръвопреливания (обикновено спешни)
Колкото до амниоцентезата - всички рискове трябва да се обсъдят със специалистите, които ви насочват за амниоцентезата и с тези, които ще ви я правят. Нищо не е "задължително". Анти-Резус D терапията се прави, за да не се сенсибилизира майката. Действа се доста буквално и върху ясен механизъм с идеята да се спаси майката от помятане и детето от евентуално страдание. Резус-несъвместимост обуслованата хемолитична болест е една от най-тежките ХБН.

chukchi,

Management of feto-maternal red cell allo-immunizations. Bricca P, Guinchard E, Guitton Bliem C. Transfus Clin Biol. 2011 Mar 10. Epub ahead of print French. PMID: 21397546 PubMed - as supplied by publisher е пълното име на статията, което съм копирала от Summary-то в PubMed (от линка, който дадох). Затворено е в квадратни скоби, които не съм се сетила да изтрия.
Колкото до това какво защитавам - пак ви казвам, това не е някаква мистична наука. Обяснявам механизма, не говоря за лечението. Никой не се опитва да ви излъже, прецака или обори, защо презумпцията е такава? Идете, купете си серум от аптеката и вижте какво става с кръвта на новороденото, когато се аглутинира. Изобщо не очаквам и не искам да ми се вярва сляпо. Казвам, че се учи в училище, защото е фундаментален и лесен за разбиране пример за кръвногрупова несъвместимост.

stelt77, проблемът е или при второ дете, или след каквато и да е сенсибилизация. Ако майката е направила спонтанен аборт или са й правени Резус-несъвместими кръвопреливания (най-често при спешност), проблемът може да се прояви още при първа бременност.
А в природата за жалост също съществува този проблем. От природата нещата се решават с естествен отбор, както винаги. Малките просто загиват или майката прави аборт преди раждането. При животните е малко по-различно, обаче - при мулетата например антителата не преминават през плацентарната бариера, но присъстват в коластрата. Картинка на хемолитична болест при мулетата: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Djaenisse_moultea.JPG

# 284
  • Мнения: 936
corrosion , ти пък коя си, дето днес си се регистрирала? И пишеш едни дълги чаршафи.... newsm12

Общи условия

Активация на акаунт