Забраненият плод (Aşk-ı Memnu) ~ 37

  • 35 373
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
JoannaMR, ааа хич не го жаля, с ирония малко го казах  Laughing
Вярно е, че Фирдевс започна всичко, ама те с Бихтер пък си доразбъркаха кашата, така че сега кой каквото си постлал, на това ще си ляга.
Пък и ако избягат, ще трябва да направят друг сериал.Бехлюл търси работа, а на Бихтер парите не й стигат да отиде на фризьор и на шопинг.Живот ли ще е това?

# 46
  • Мнения: 0
  Мисля,че Аднан ясно показа как ще накаже Бехлюл,ако нарани дъщеря му-по най-жестокия начин-ще го заличи все едно никога не е съществувал.Затова накрая той няма да му отмъщава, а ще го накаже с безразличие.

  

GameOver, какво толкова го жалиш... Има лесно- да забира скъпата Бихтер и да изчезва с нея Simple Smile
Но явно това въобще не му е вариант Simple Smile
 То ако беше нещата нямаше да стигнат до тук,че и да се забатачат още повече.
 
  Бехлюл нали има наследство,ти пък сега,всичкото им е в ред  Mr. Green

# 47
  • София
  • Мнения: 627
charovnica  wavey Би ли дала един линк за серийките със английски субтитри
Благодаря предварително Hug  bouquet

# 48
  • Мнения: 0
http://www.google.bg/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0C … Mc7tQ&cad=rja


  Това е от 68-ми епизод нататък,ако искаш по-предишни пишеш в Гугъл- Aski memni 56 english subtitles примерно   и те излизат-мисля,че всички са от  You Tube и качеството им е добро  Peace  Разделени са на части,но следват една след друга.

# 49
  • Мнения: 472
На този етап от сериала споделям напълно мнението на Чаровница PeaceНо до края на филма си мисля,че ще променя мнението си,защото и аз изгледах 69-ти преведен и там видях един обичащ Бехлюл..не влюбен,не страстен,а обичащ с чиста и споделена обич..но неискам да си правя заключения от един епизод..
Аз мисля,че ще имам окончателно мнение чак като свърши сериала,защото героите много се променят спред мен..
Нито Бихтер ,нито Бехлюл са същите ,които гледахме досега..
За анкетата отговорих с опция 2.
Благодаря за новата тема!

# 50
  • Мнения: 66
Момичета,за домашна трябваше да напиша еси за любовта.  И сега на бърза ръка спретнах едно и исках да го споделя с вас.  Peace  Ако има грешки се извинявам,тепърва ще го редактирам и допълвам  Hug

Последна редакция: чт, 31 мар 2011, 13:07 от cookie_

# 51
# 52
  • Мнения: 1
Куки, обикновено по изискванията за писане на есе,то започва с въпрос. Напр."Има ли човек ,който може да твърди че знае дефиницията за любов 'или 'може ли да се дефинира чувство" Иначе излиза ,че по-скоро пишеш съчинение разсъждение.Ане си ли във ваканция?

# 53
  • Мнения: 0
  Есето не започва винаги с въпрос,това е една от най-свободните по отношение на изразяване на мисли форма и няма стога дефиниция какво да е първото изречение. Единственото от значение е да е кратко на дължина и езикът да има достатъчна алегоричност или поне в една част.
  Ех,ако някой можеше да даде гранация,че другият никога няма да го нарани или обратното,но това е невъзможно-животът предлага всякакви ситуации,в които обикновено не знаеш как ще реагираш ти или другият човек. Само ако много добре познаваш себе си,може да претендираш,че си избрал най-подходящия човек,но и затова няма гаранация, така че можем само да се надяваме на доброто,нищо друго.

Последна редакция: ср, 30 мар 2011, 16:16 от charovnica

# 54
  • Мнения: 0
Доколкото си спомням от училищните ми години, понеже бях паралелка с литература, мн ни мъчиха с тия есета и всякакви видове съчинения, есето не е задължително да почва с въпрос.Чаровница е права.

# 55
  • Мнения: 439
Есето е текст разсъждение. Не е задължително да е кратко, стига да се спазват основните правила 1/7/1. Това означава 1 изречение увод/7 изречения същинска част/1 изречение заключение. Peace
charovnica, права си не е задължителен въпрос в началото. Peace

# 56
  • Мнения: 796
Не, есето не е задължително да започва с въпрос, единствено е задължително да се следва структурата му - увод, теза и заключение. Поне при нас затова най-много ни гонеха Peace

# 57
  • Мнения: 66
На мен есето си ми харесва. Поне съм си го написала сама,не като съучениците ми copy - paste from Internet.  Stop Mr. Green
Не, есето не е задължително да започва с въпрос, единствено е задължително да се следва структурата му - увод, теза и заключение. Поне при нас затова най-много ни гонеха Peace


ееее няма да ходи на изложба,а пък и съм само 8 клас.
След ваканцията,ще учим подробно за есето.  Peace

# 58
  • Мнения: 1
По колко есета написахте последния месец?

# 59
  • Мнения: 66
По колко есета написахте последния месец?

Скоро не сме писали есета.
До сега учихме за Функционалните стилове,и стилистичен анализ на текст.
Сега започваме по-подробно да изучаваме есе.

Общи условия

Активация на акаунт