Ноемврийски бебчета 2010 - тема 10

  • 26 636
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 154
Здрасти Ждесика, радвам се че всичко е наред с вас.
Дори, подготвяш се за Великден, а?!
Искам да ви кажа, за пюренцата, че същите тези пестицидни плодове и зеленчуци, които са по пазара са и в пюренцата ви, само дето вероятно са си им установили произхода им. За хубави плодове и зеленчуци имах предвид варианта на Дарил Хана, която си има домашно производство. Иначе някой спомена броколи, мен не са ме захранвали с броколи. И аз ще купувам био, не че и на тях имам вяра, но това е максималното, което мога да направя. А относно контрола, когато става дума за пари....и сте в много голяма грешка, че хаоса е само в България, продажни хора има навсякъде. Това ви го казвам, не за да ви стресирам, защото реално няма кой знае какво да направим, а за да не хвърляте луди пари за пюренца, с надеждата че давате нещо хубаво на децата си. И съм съгласна с Машинаторката, темата за пюренцата може да си е чиста реклама.
А иначе по темата за пишката на Боби, ами пишка си е или пишок Simple Smile

# 61
  • Мнения: 312
И аз искам сама да приготвям тез пюрета.Според мен няма да имат по различно от купените.Само че днес,приготвих на малката ябълково от пасирана пресна ябълка и адаптирано мляко вътре.Не поиска да го яде защото не беше толкова сладко като купеното.Какво да правя.
Отказа и оризовата каша...толкова блудкава.
Утре ще пробвам с царевична каша. ooooh!

# 62
  • Мнения: 7
Днес аз съм спамера, ама като не съм чела и писала от месеци, днеска съм “айде, юруш на маслините“  Mr. Green Погледнах си предния пост и не е истина колко грешки съм направила, ама дано не ме съдите много.
Честити празници на всички, които съм пропуснала! Желая ви много здраве, любов и радост!
Аз казвам шушона и пишона, ама ако имам момче ще използвам нещо в мъжки род. Иначе като започне да разбира и аз ще говоря с истинските имена и няма да използвам разни бебешки измислици. И няма да давам на никой да я лъже, че щъркела носи бебетата  #2gunfire
И друго се сетих сега, ако заживеем в Португалско ще имам една малка градинка с домашни зеленчуци и подправки, плодовете и сега ги има бол. Майка му вече има план за нея, само нас ни чака Grinning Мечтая вече това да стане по-скоро Praynig
Баракуда си пръцка от много време, сутрин по-често. Обръща се по корем и обратно от 2 седмици вече. Днес спейки настрани, се завъртя по корем, но аз я върнах обратно, че си затискаше ръката и не й беше удобно май. Летния кош го пробвах веднъж, ама май коша за кола й харесва повече, че вижда по-добре от него. Но й е много тесен вече и няма как. За заспиването и ние ставаме криви от въртене, но сме твърдо решени да я научим да заспива сама някак в леглото си. Кога и как ще стане нямам ясна идея  Crazy Много пее и приказва, прави а-пфффффффррр с уста, пълна с плюнки и много се радва и забавлява. Сега от 3 дни е на вълна песни с пълно гърло, все едно е някое пиленце, но й е весело и нищо не може да я накара да спре, освен цица и спане. Баща й в момент на отчаяние вчера се молеше този период да свърши бързо.

# 63
  • Мнения: 425
Ooo Весенце това с градинката звучи много приятно. Като ти гледах снимнките с плодните дръвчета и си представям и една градинка...чудно ще е. Сигурна съм, че и на София ще и е по-хубаво да расте там. Дано скоро да заминете. А я кажи, все се чудя на какъв език и говорите с таткото. Т.е. първо на кой език ще я учите - английски или някой от вашите?

Забравих какво друго щях да пиша  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 7
Беруш и аз си го представям прекрасно да сме там в къща с двор. Всеки й говори само на неговия си език и е важно да си остане така, а английския ще го учи като ни слуша. Малко по-късно може да проговори така, но поне ще е на 3 езика отраз и няма да се обърква, а по-бързо ще свикне на езика, където живеем, ама това и ние не го знаем сега.

# 65
  • Мнения: 943
Иначе някой спомена броколи, мен не са ме захранвали с броколи.

Аз споменах броколи и ги дадох просто като пример.
Значи все пак не става въпрос за паричните възможности.
И градина да имах, пак трудно би ми се получило посред зимата.  Rolling Eyes

п.п. Поправям се! Сигурно ако живеех в къще с двор, щях да замръзявам за зимата.  Mr. Green

Веси, пожелавам ви скоро да заживеете в една топла китна къща!

Последна редакция: чт, 31 мар 2011, 22:20 от Дъгичка

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
И аз искам сама да приготвям тез пюрета.Според мен няма да имат по различно от купените.Само че днес,приготвих на малката ябълково от пасирана пресна ябълка и адаптирано мляко вътре.Не поиска да го яде защото не беше толкова сладко като купеното.Какво да правя.
Отказа и оризовата каша...толкова блудкава.
Утре ще пробвам с царевична каша. ooooh!


Оризовата каша готова ли е купуваш или я правиш? Аз съм й взела от няколко дни на Тьопфер и изобщо не е блудкава, така и се нахвърли и вече си я търси следобед, а едва 3 дни я яде.

Също искам да питам майките, които вече са давали каши, как са цените на ХИП и някои подобен клас каши - грамаж/цена?

п.п Милупа как са като клас? За първи път ги чух вчера?

# 67
  • Мнения: 154
Дъгичке, да не излезе че пак се заяждам с теб Simple Smile))))))) Аз имах предвид, че ще го храниш, с каквото има, сори че съм се хванала за твоето броколи Simple Smile А относно паричната страна на въпроса, на мен лично определено ще ми е по-лесно и евтино да храня с купени пюрета, тук са по 50 ст'инки.

# 68
  • Мнения: 519
запис да не ви изттърва дирите Peace  Peaceпо-късно ще чета,че сега е мой ред в банята newsm74 newsm74

# 69
  • Мнения: 105
Привет! Да се запиша и аз в новата тема.
Захранването при нас тече гладко, засега. Яде картоф, морков и тиква, оризова и царевична каша.Вчера педиатърът ни посъветва да спрем с картофите за 2 месеца, предвид земята тук. Не било препоръчително нещо, расло в земята. Спирам картофите, морков ще давам на Гербер от пюре. Картофени не продават. Питам се с какво да продължа. Какъв зеленчук да дам сега и как да ги комбинирам. Изчетох света и още повече се обърках.
Джесика, радвам се, че се Елена сте добре. Аз давам готова каша на Нутрибен, испанска е и сигурно я има и при вас. Много е вкусна, харесва се от всички бебета.
Честито на всички празнуващи тези дни!
Максим на 5 месеца тежи 8200 гр. и е 70 см.  и си има "пишка".  Grinning

# 70
  • Мнения: 288
Ха добър вечер  Grinning
Да се включа и аз да коментирам  Wink
И моята мацка напоследък е доста пръдлива . И все миризливи ги пуска . Но пък има проблем с акането от известно време и предполагам , че е заради това . Иначе тя има "чочка" , а бати "пишо"  Wink
И аз ще правя домашни пюренца . Едната ни баба има огромна зеленчукова градина с плодови дръвчета . И домашно месце ще издирвам за по-натам . Но в първите един - два месеца определено ще давам от купени пюренца , Хип и Нестле . Иначе аз имам тенджера с приставка за готвене на пара . Приставката не е като решетка , а стъклена с дупки . До момента не съм я ползвала .  Пюренцата на ДМ с баткото не сме ги ползвали , но пък харесвам доста техни продукти , така че и от това вероятно ще опитам . Да кажа че си купих много хубави лъжички на baby love , за сега с тях давам водичка , че госпожицата шишета не иска .
Да се похваля , вчера ми дойде количката . Много съм доволна , изглежда доста по-добре , отколкото предполагах . Голямо избиране му дръпнах , но чакането си струваше  Simple Smile
iva_a , тиква и тиквичка са подходящи за първи зеленчуци .
Изабел , заглавната страничка всеки път става все по-красива   bouquet

# 71
  • София
  • Мнения: 22
Хайде и аз да се запиша в новата ни темичка!
Днес цях ден бяхме навън с Габи - с едно бързо прибиране за хапване. Grinning Толкова беше хубаво времето...умрях от кеф!!!Дано вече все да е така!!! Praynig
И аз днес нааай-после си получих майчинството до края на февруари  newsm44 Мъжа  ми им звъня миналата седмица да пита какво става и му обяснили,че сега заради декларациите се бавят повече, но от другия месец ще си ги получавам до 10-то число, независимо от внасянето на осигуровките и подаването на декл.обр.1. Дано да е така Praynig
Ние сме на "шошка", "чочка" и други подобни (на който както му дойде Mr. Green)
miMozzza да ти е жив и здрав рожденника!!!А за тортата...и моите лиги потекоха...
Ох, толкова неща исках да коментирам, ама на - пак забравих...
Ами, лека вечер от мен!!!

# 72
  • Мнения: 3
.

Последна редакция: сб, 02 апр 2011, 16:18 от miMozzza

# 73
  • Мнения: 154
Мимоза, недей така мила, ще видиш, че майка ти ще е добре, но важното е да мислиш хубавото, а не лошото, за съжаление такива инциденти стават, но ще видиш, че всичко ще се оправи. Много прегръдки имаш от мен  Hug и ще стискам палци майка ти да се оправи(въпреки че съм сигурна, че ще се оправи)  Praynig

# 74
  • Мнения: 3
.

Последна редакция: сб, 02 апр 2011, 16:19 от miMozzza

Общи условия

Активация на акаунт