Отговори
# 15
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Плаща, защото го е страх от закона.Защото знае, че ако не плаща ще го съдя моментално, а това ще му се отрази в неопетненото   досие и в реномето му пред колегите.
 Може и наистина да има финансови проблеми, няма как да знам. Но за това може да дойде и да ми обясни и ще го разбера, а не да ме залива с пумия, да ме обижда и да ми обяснява как съм била длъжна това или онова, а той е длъжен да гледа само себе си.  Peace

# 16
  • Мнения: 897
За моят БНД стигнах до извода- такъв си е. Безотговорен, на автопилот.

Един познат ми прирева на телефона, че се разделят с жена си и не знае точно как ще живее без да целуне детето си за лека нощ. Виж моят все говореше "Мен не ми е толкова за детето, ти ми липсваш!"

# 17
  • Мнения: 1 213
Според мен един наистина отговорен и загрижен баща, би трябвало сам да дойде и да те попита от какво имат нужда децата, колко ще струва и съответно да си поделите разходите.
Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy
Пепи, искрено ме развесели! Не че не си права, напротив (в никакъв случай не ти се присмивам, по-скоро тъжно-иронични са ми усмивките), но с оглед на реалността и като гледам какво става при момичетата наоколо, "такова животно нема". Аз на моя бивш му дудна по сума ти време за допълнителните разходи, за да си получа половината пари. Ето, и сега за пролетно-летните дрехи беше една клизма и чудо, докато се навие да даде. Уж вече се съгласи, ама аз още реално чакам парите.

Toрнадо, за съжаление с тази сива икономика у нас, реалните доходи са много трудно доказуеми.  Rolling Eyes  Нашето БНД затова и изобщо не мисля да го съдя, а гледам да се разбираме и да действам с добро, че той на документи още заради съденето от предишната жена за предишното дете се води на 300 лв заплата... Така че правилно ти е казала Хърмаяни - като не става по един начин, пробваш с друг - според човека.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
Хайде сега разведрително - нали помните какво ни каза Реалния? Понеже децата са подарени на майките им и затова БНД или както той ги наричаше БМВ Joy Joy Joy трябвало да се грижат само за себе си, летните почивки на яхти и новите каки Joy Joy Joy За справка - вижте подписа на Корина Wink
А сега сериозно - за съжаление безотговорни БНД колкото искаш! А и така е по-лесно и финансово и времево и всякак...Обаче като порастнат и имат някакъв успех децата им ще казват - Ама, вижте моя/та син/дъщеря какво постигнаха? Joy Joy

# 19
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Нашият БНД и той беше решил да си спести издръжката,та трябваше да се обърна към съда за да може да я получаваме.Да не говорим как ми плаща парите със задна дата  Rolling Eyes Иначе за свижданията е редовен,обаче един път не звънна да попита как е детето,или пък като се виждаме да ме попита как е или нещо друго за него.Не знам,може и с времето да се променят нещата,но дотогава няма какво да се направи по този въпрос.Наскоро дори ако не бях му споменала,че ако бъде уволнен или напусне работа трябва да уведоми в съда,той ме сюрпризира,че скоро уж ще оставал без работа.А ако не го бях предупредила какво?Дори нямаше да ми каже предполагам.Просто си е такъв,и преди беше такъв-някой постоянно трябва да го подбутва иначе самия той хич не го е грижа що се отнася за отделянето на финанси или въпрс,свързан с това.Виж,иначе иска да си вижда детето повече,и да-няма проблем за това,макар и на този етап да му се налага да е в мое присъствие,но отговорност по отглеждането му нито е предложил да поеме,нито предполагам и ще направи когато и да е.

# 20
  • Мнения: 506
Да но отговорността е и тяхна.Тези деца да не би да са направени от въздуха???Май само с въздух живеят и се хранят така си мислят май......и как поне малка част не поемат?мОЯ НИТО стотинка не е дал за детето ни с месеци наред а иначе претендира за род.права с цялата си наглост.....но нито може да я гледа нито да я нахрани дори....кой съд би му я дал при положение че работя и не съм майка която да е безотговорна спрямо детето си.Да е мислил когато е бил с мен как се е държал и какво е правил за да се стигне до раздяла.Ама ме прие за даденост...все едно съм вещ която му принадлежи завинаги....не е познал.....

# 21
  • Мнения: 513
Защо бащите забравят децата си при развод/раздяла )?

В моя случай никой никого не е забравял.Още когато  осведомих БНД , че си тъгвам...той ми  заяви, че тръгна ли от там да не се надявам  на нищо, защото аз и "копелето "ми  вече сме никои за него,децата на бившите му не  не го интересували, а само тая "курва" която му роди дете  и го гледа!!!

Ако питате мен..болна психика!Има нещо ненормално в подобно разсъждение...

# 22
  • Мнения: 700
Нетърпимостта, обидата и озлоблението на родителите един към друг е основната причина за отчуждаването на бащата от децата след раздялата. Изключвам особено драстичните случаи на егоизъм и безотговорност при някои татковци, които трудно са могли да се нарекат такива и преди раздялата.
Моето усещане е,че за добро и за лошо контактът на малкото дете с бащата и отношенията им един с друг някак си "минават" през майката. Обуславят се от нейното поведение, коментари и реакции. Дори ако щете от нейната инициатива и готовност да води нормален диалог с бащата и да го "включва" в ежедневието на детето.
Безкрайно трудно е да преглътнеш, да преодолееш себе си, насъбраните болка и унижение, враждебност и жажда за отмъщение. Но нека не търсим вината единствено и винаги в бащите, в тяхната "безотговорност", алчност, злоба и ревност.

 Peace

Уитчи, не си ли учила в езиковата? Много позната физиономия на аватара Simple Smile

# 23
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Да но отговорността е и тяхна.Тези деца да не би да са направени от въздуха???Май само с въздух живеят и се хранят така си мислят май......и как поне малка част не поемат?мОЯ НИТО стотинка не е дал за детето ни с месеци наред а иначе претендира за род.права с цялата си наглост.....но нито може да я гледа нито да я нахрани дори....кой съд би му я дал при положение че работя и не съм майка която да е безотговорна спрямо детето си.Да е мислил когато е бил с мен как се е държал и какво е правил за да се стигне до раздяла.Ама ме прие за даденост...все едно съм вещ която му принадлежи завинаги....не е познал.....


Ами и моя веднага след раздялата му казах,че е хубаво да се включи поне с 40 лв. поне за мляко и памперс(тогава малкия беше на 11 месеца и половина),но той каза,че нямало да може,бил безработен.Ами срам не срам да поиска на родителите си,нали им е внуче все пак,а и живеят заедно?Но не,реши да даде чак за Коледа и до там беше.Прескочи 2 рожденни дни на детето,като реши,че то не заслужава подарък-на 1-ия щото нямал пари,а 2-ия-щото го беше яд на мен,че изисках издръжката чрез съда.Да не говорим,че техните веднъж му дали 20 лв. да даде на детето(това беше в началото) и той ми вика ако може да съм му оставела 10-те,че нямал пари.И за какво го даде ли-за кафета и цигари  Rolling Eyes То детето за тях е кукла,хранеща се предимно със сладки неща и шоколади.После не искаше да се виждаме,понеже го било страх от мене,понеже сме се карали  ShockedАми какво няма да се караме-идва на свиждане,уж да видел детето,обърне му 10 минутки внимание,и после връхлиташе да ме целува(това беше преди да се разведем,в самото начало на раздялата).И аз глупачката го защитавах,сега да ме пита някой за чий ми е било нужно това  Confused

# 24
  • Мнения: X
Уитчи, не си ли учила в езиковата? Много позната физиономия на аватара Simple Smile

Много отдавна беше, скъпа
  Grinning  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 931
Мъжете са егоисти и гледат децата на жената с която са в момента, без значение дали са техни или не.

# 26
  • Мнения: 3 659
Камерон, на мене ми се реве, като ви чета. Чудя се какви майки са ги отгледали тия боклуци. Като гледам и останалата рода е същата. Не знам как сте преодоляли яда си и успявате да сте спокойни. Аз каквото съм "леко" барутна, знам ли какво бих правила. Ама едва ли бих могла да му давам детето, а той нито лев за него. По-скоро ще наема някой дебеловрат, малко да го вкара в пътя.

# 27
  • Мнения: 892
Мъжете са егоисти и гледат децата на жената с която са в момента, без значение дали са техни или не.
Ами така е ,като жените им ги зарязват Simple Smile

# 28
  • Мнения: 3 659
Сънмен, защо започваш да ми приличаш на Реал тру?

# 29
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Не знам, моя почти не забелязваше децата си, преди да се разделим. Едва след развода се сети, че има деца и трябва отвреме на време да ги вижда, поне за пред хората.


Общи условия

Активация на акаунт