Отговори
# 30
  • Мнения: 897
Чудя се какви майки са ги отгледали тия боклуци.
Eдва ли някой иска да му е невъзпитано детето. С някакво изкривено съзнание и някаква спотаена егоистичност. Много пъти съм разсъждавала над това. Каква е тази жена. Саможивляк. човек, който винаги се чувства ощетен от нещо и винаги във всяко действие вижда отрицателните части към него. Ако не ги види си измисля отрицателни последици. Които може би...
човек, който мисли единствено за едното си дете, другото не съществува и не е съществувало. Все едно се е появило от някъде си там. Родено на пук на околните, сякаш да покаже нещо с него. И когато се еобърнала на зад си е помислила, че може би е било грешка и просто е пречка.
Човек, който не може да живее с други хора около себе си за повече от 2 часа. Дори и с най-милото си. Човек, мечтаещ да е сам.
Ето такава жена създава мъж, който прави дете на жена която обожава. Която тормози, пропива се и тя го напуска. С мъка до болка по нея, намира друга жертва и прави на нея дете... И докато бившата му съпруга си мисли, че той вече е отписал първото си дете, защото има второ... То той се държи по същия начин...
Стои по кафенетата сам... Самотен. Нещастен. 

Разбит живот, заради едни панели... Оф, заразписах аз романите пак. Crazy
Колкото и да не се интересува от детето си, повярвайте жал ми е за него. Разби си живота и мечтите, заради това... което го е родила.

Изводът е... "Нашата майка" не е свястна.  Ако е той няма да е безотговорен.
Отраснали са й децата без баща. била все сама /тинтири минтири-просто е забравила всички колко са помагали/, никой не й помагал, а тя сега все едно си счупи краката по рейсовете да идва.

това е човек, който винаги му дължиш нещо и винаги е над теб... Цяла книга с психопрофил мога да направя. Капка добрина и положително не мога да открия... С нещо да я защита пред себе си. С нещо и него да защита.
Но наистина ми е жал за всички тях. Жал ми е, защото един ден Алекс ще ги подмине на улицата. А те ще се спрат.
Жал им е защото нямат приятели, защото са самотни и сами. Имат само себе си ... и най- милото...

# 31
  • Мнения: 126
С моя хубавец се разделихме преди 3 месеца и другия месец ще подаваме молба за развод (уж ще се разделяме с добро,по взаимно съгласие,но знам ли newsm78). За цялото това време се е обаждал само 2 пъти да чуе дъщеря ни и то само защото имаше да ме пита нещо и впоследствие се сещаше да попита и за нея. При последния ни разговор го попитах защо не й се обажда по-често и той ми отговори "Като знам кой ще ми вдигне..."  ooooh!

# 32
  • Мнения: 256
Точно това ми е чудно та нали това са техни деца редно е те като родители да полагат грижи.Каквато и да е причината децата нямат нищо общо и не са причина за раздялата между мама и тате.Детето трябва да знае че има 2-ма родители дори и те да не живеят заедно.Но защо пустите бащи забравят за това което са създали и от дъжд на вятър се обаждат и виждат тези техни деца?

Има и немалко такива майки.

# 33
  • Мнения: 56
Имам приятелка с разведени родители.След развода както тя сама се изразява "той се грижеше за мен само по телефона".Няма да ви описвам как преживя това и то в тинейджърските години.Получаваше сърцебиене,припадъци, страх да излиза сама и всичко заради стреса преживян покрай развода на техните. Confused

# 34
  • Мнения: 299
Te amo , много е лошо това за твоята приятелка.Но и при нас май е така.Щерката ми е на 13г. и наистина само по тел. се чуват.А и то много рядко.Той почти не се сеща за нея.В повечето случаи тя му звънка да му напомни за себе си.

# 35
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Защото си мислят, че си го връщат на майка им.Защото не им стига мозъка да осъзнаят, че не е така и нараняват децата си.
 БНД се обажда и взема децата си, но за всичко останало отговора е - НЕ. Няма да им купя, няма да дам, не може. Беше заявил на голямата ни дъщеря, че те сега не са негова отговорност, той трябвало да се грижи за себе си, а аз за тях.  Rolling Eyes


Хахахахаха, аз съм още прясна- от месец сме разделени, но отдавна слушам,че с парите, които изкравам, гледам МОИТЕ деца Simple Smile)))) Негови са само като трябва да ме манипулира с тях или да реши да ги води някъде ,когато имам планове. Винаги щял да се намери някой "балък" който да ги гледа.... просто нямам думи Simple Smile

# 36
  • Мнения: 700
Хахахахаха, аз съм още прясна- от месец сме разделени, но отдавна слушам,че с парите, които изкравам, гледам МОИТЕ деца Simple Smile))))

Пипи  Hug Спомням си как заедно бременеехме при октомврийките.

# 37
  • Мнения: 2 927
Винаги щял да се намери някой "балък" който да ги гледа.... просто нямам думи Simple Smile
Пипи, това негови думи ли са?

# 38
  • Мнения: 7 325
Винаги щял да се намери някой "балък" който да ги гледа.... просто нямам думи Simple Smile
Пипи, това негови думи ли са?
Ами не, не са само негови, а на всички като него. И аз съм ги чувала. Идеята на тези „небалъци“ тръсвайки ти подобна уникална тъпотия е да започнеш да ги убеждаваш как децата имат само един баща и това е той и никой не може да го замести.

# 39
  • Мнения: 2 927
 Whistling
Не вярвам, че още има жени, които да се хванат на толкова плоска провокация. На такива мъже егото трябва да се мачка, ама здраво. Mr. Green

# 40
  • Мнения: 7 325
Може да няма жени, които се връзват, но явно има мъже които се заблуждават, че глупостите им вървят.

# 41
  • Мнения: 256
Може да няма жени, които се връзват, но явно има мъже които се заблуждават, че глупостите им вървят.

Всеки луд с номера си Simple Smile  Свят голям!
Едни са тако, други вако...  Човек ако си търси оправдание....ще го намери и в глобалното затопляне.
Обратния случай е следния /поне при мене/. Когато зададох въпроса на нашата ...квато там се води, защо с години не си личи, че тя му е майка ...отговора беше аналогичен.
Да го кажем така :" Нали си имаш друга - нека тя да му е майка".   Та явно и от мен очакваха същите глупости, ама...сгрешен адрес Simple Smile Както и преди съм казвал - не е до пола, а до простотията!
Ама те още преснички Simple Smile 

# 42
  • Мнения: 2 927
     sevus, никога въпросът не е опирал до пола. Сблъсквала съм се с много безотговорни майки. Но колкото и да искам да не разделям самотните родители според пола им, безотговорните бащи преобладават. Може би затова разговорите все тръгнват в тази посока, иначе - свят голям и хора всякакви. Не смятам един баща, който се грижи за детето си за по-голям герой, отколкото една майка в същото положение. Те са родители. И двамата. И всеки има своя си характер, положителни страни и недостатъци.

# 43
  • Мнения: 256
     sevus, никога въпросът не е опирал до пола. Сблъсквала съм се с много безотговорни майки. Но колкото и да искам да не разделям самотните родители според пола им, безотговорните бащи преобладават. Може би затова разговорите все тръгнват в тази посока, иначе - свят голям и хора всякакви. Не смятам един баща, който се грижи за детето си за по-голям герой, отколкото една майка в същото положение. Те са родители. И двамата. И всеки има своя си характер, положителни страни и недостатъци.

Da ти кажа честно....вече не съм сигурен, но все пак нека са си мои наблюдения - отдавна съм се отказал от категоризацията или па да диря, а камо ли вменявам на някой вина или отговорност, или кото и да е там.  От мен зависи да си гледам и възпитавам детето...а и себе си, покрай него....а там, че някой се държи кат плужек.... ама хич не ми дреме вече! 
Боли това отношение - не че не ги боли и мъжете....бил съм и от двете страни на барикадата /поне условно/! Опитвал съм се да разбирам, да се поставям на мястото на другия и кви ле не простотии, дорде не "блесна" простата истина :" Хич да не ти пука". 
Твоите наблюдения са едни, моите по-други, НО и двете имат общо - все повече ще са единичните родители  - аз също не искам се обвързвам. В това няма драма - така се развиват нещата просто, в дадени общества.
И ако бащите да са по-безотговорни /аз не мисля така/ е че повечето майки държат вниманието към децата да минава през тях, а те /мъжете - не щат и да ги чуват!
Знаеш ли колко мъже познавам, дето казват :"Аз чакам да поотраснат и сами да си дойдат при мене" .  Няма да изпадам в конкретики - нито ми се разказват чужди истории, а 10-тки мога ти кажа.
Мога обаче да ти кажа как почна моята. Голяма уста и тежки думи по вечерно време, ама наизуст за жалост. И аргумента бе :"Ама детето ти е при мене".
Абе как става така, че ако аз искам нещо е "детето и", а ако тя иска нещо от мене е "детето ми".
Знаеш ли колко познати имам, дето условно децата се водят при бившите им, ама дефакто - НЕ, само дет те не знаят, че съществува тоя форум, а и не биха и чели - камо ли писали Simple Smile

Аналогично е "Туй дете да не го направих сама" и " Ти дете нямаш ли".
Или едното, или другото джанъм... 

Аз се рових по тея форуми, сс идетя да си доуточня грешките.  Няма да кажа заключението си!
Но никой не е длъжен на никого, щото имал дете от някой!  Ми вземам си детето и се спасявай - все едно мене и детето никога ни е нямало, а си добре дошла винаги да виждаш детето, да се грижиш, да ходите напред-назад. Ама тъй не им отърва на повечето. То не бе с наеми, то не бе с проблеми и аз д плащам - я си ми дай детето и беги яко!  Много мъже има такива - ужасно много бих казал.  Не ми се говори и за обратния вариянт! Затова и всякакво "утроба под наем", "инвитро" и ко ли не съществува.  Пито-платено и толкоз!.

И резултата е плачевен! 

# 44
  • Мнения: 2 927
   sevus, говорим за едно и също. 
   Това:
Цитат
И ако бащите да са по-безотговорни
не съм го казвала.
    Имах предвид броя на безотговорните родители след раздяла, а не индивидуалните им качества. И опитът ми не е формиран от този форум, а от живота и работата.

Общи условия

Активация на акаунт