СТРАСТИ - градините в София кампания 2011/2012

  • 28 835
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
..Та, в този смисъл - и дете със СОП не знам дали няма да има проблем да бъде записано, за сметка на сума ти други псевдоболни.

Аааа, отсвирват си ги на "общо основание" = липса на капацитет за прием в съответното ДЗ

Ииии, пак опираме до проблема частни случаи и общоболезнени..

# 46
  • Мнения: 144
Здравейте!

От известно време чета за това, какво ни очаква и нас съвсем скоро време.  ooooh! Не успях да открия отговор на един мой въпрос по сайтовете и темите (сигурно го има някъде, но доста време ще ми отнеме да изчета всичко). Та, реших да ви питам вас - по-опитните. Ние мислим да пускаме бебчо на ясла (чиста или ОДЗ) догодина, т.к. тази година по време на приема на есен той няма да има и годинка. Та, принципно има ли прием за ясли и ОДЗ-та в София през месец април или май? И кога се подават документите (за да не запълвам излишно места на други дечица, а и все пак ние да се класираме)?

Благодаря ви предварително за помощта и отговорите!  Hug

# 47
  • Мнения: 79
Записваме се в новата тема и продължаваме да я следиме.

# 48
  • Мнения: 626
И аз с едно простичко запис, но не искам да изпускам нищо   bouquet

# 49
  • София
  • Мнения: 39 771
Anik_bg, най-вероятно ДЯ ще влязат в системата.
Няма яснота все още, но предполагам за другата кампания ще има повече информация.
През април и май няма приеми в ОДЗ за малки набори. Тогава ще тече следващата кампания (2012/2013) и класираните деца ще тръгнат на ясла през септември.
В началото на другата година проверете информацията за ДЯ и ОДЗ в системата.

Има вариант да направите кандидатура и в момента. Последното текущо класиране за тази кампания за 2008 и 2009ти набор беше на 26.02 Класираните деца се записват в рамките на една седмица. Предполагам тръгват веднага.
Следващото класиране е в края на април, 1вото за учебната 2011/2012
Предполагам подобен ще е календара и за следващата кампания.

# 50
  • Мнения: 514
Чета, чета и се чудя, че то така с бележка от личния всеки може да мине, стига да по-нагъл.

Не ми се иска да вярвам, че е толкова лесно.По тази логика в градините и яслите ще има само деца по социални критерии и с ХЗ?!?

# 51
  • Мнения: 4 465
Ели, а как точно се различават децата по СОП и тези с ХЗ. В смисъл децата с ХЗ само с бележка от ЛКК ли са? Питам , защото имам нещо предвид.

Каква ЛКК, какви пет лева. С документ от личен лекар. В пъти повече са приетите от тези с ЛКК, да не говорим за ТЕЛК и СОП. Те са единици.

А диагноза "хроничен бронхит" как ви звучи? Защото и на това попаднах в една градина. И няколко сладурчета, набор 2010 - в друга. В любимо мое ОДЗ (не 2-ро).

Тепърва ще ги обобщавам. Днес само ги подредих по номера. Някои липсват - не са подали явно. ОДЗ 88 примерно. Липсват и други и ако и тях не ги намеря по обобщените справки от районните общини, ще яхна метлата тотално.

И накрая ще видим и колко е "луфта" между приетите по общия ред, ХЗ и реално записаните. И там очаквам изненади, но ми е интересно с колко ще ме изненадат.

# 52
  • Мнения: 1 020
Здравейте!

От известно време чета за това, какво ни очаква и нас съвсем скоро време.  ooooh! Не успях да открия отговор на един мой въпрос по сайтовете и темите (сигурно го има някъде, но доста време ще ми отнеме да изчета всичко). Та, реших да ви питам вас - по-опитните. Ние мислим да пускаме бебчо на ясла (чиста или ОДЗ) догодина, т.к. тази година по време на приема на есен той няма да има и годинка. Та, принципно има ли прием за ясли и ОДЗ-та в София през месец април или май? И кога се подават документите (за да не запълвам излишно места на други дечица, а и все пак ние да се класираме)?

Благодаря ви предварително за помощта и отговорите!  Hug
Anik, аз бих те посъветвала да добавиш всички ОДЗ, които ви устройват и да направиш едно от двете:
1. Пишеш на първо място ОДЗ с нулев прием.
2. Не попълваш изцяло профила (т.е. да нямате достатъчно точки, за да се класирате) и си подреждаш ОДЗ-тата според желанието.
По този начин няма как да се класирате преди да пожелаеш и в същото време имате ранна дата. Така когато решите да кандидатствате ще имате реален шанс да успеете.  Peace

# 53
  • Мнения: 733
Мами да ви кажа, че в 179 ОДЗ за вторагрупа- набор 2006 има 6 свободни места и нито едно чакащо дете. Дано на някой да помогне това инфо.

# 54
  • Мнения: 144
AnMary, Elichka_mama, благодаря ви за съветите и информацията!!! Предполагам, че и тук ще има подобна тема (като тази за настоящата година), та ще следя из късо нещата. Много оплетено и сложно ми звучи, та да видим как ще е в действителност.  Hug  bouquet

# 55
  • София
  • Мнения: 39 771
Anik_bg, аз лично не виждам смисъл от тръгване на ясла през април/май. То и по принцип няма приеми по това време за малките.
ДЯ и ОДЗ почиват юли и август. Тръгва детето април/май. За 1/2 месеца тъкмо е успяло да се социализира. И яслата излиза в почивка. Ако няма как да го гледате през тези два месеца трябва да го дадете в дежурна ясла. Ново социализиране, нови деца, нови лелки и т.н.

Най-удобно е есента, септември.
До зимния период ще успеят децата да обменят де що има вируси и може да преживеят зимата без разболявания Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 240
Pampita изчакай и пробвай пак.
....

Тази сутрин продължава да не ме пуска, вие имате ли такъв проблем, моля някой да провери и ако другите имат достъп явно проблема е в моя профил и трябва да им пиша да разбера какво става.

# 57
  • Мнения: 79
Снощи и аз не можах да си вляза в профила, но тази сутрин успях

# 58
  • София
  • Мнения: 1 067
И ние тук.

Направих профил и на малката.

Писах на първо място ОДЗ, което не пуска изобщо места за ясла, за да запазя ранната дата за другите градини, че не се знае до есента какво ще ми хрумне.
 

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
pampita, и аз не мога да вляза тази сутрин  Confused

Общи условия

Активация на акаунт