СТРАСТИ - градините в София кампания 2011/2012

  • 28 833
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Днес депозирах във ВАС молба да ни конституират като заинтересована страна по адм.д. № 3159/2011 г. (К2 и К5). Дано съдът я уважи.
 

Саня, още няма определение на 5-членния състав на ВАС. Бях писала и в предната тема. Когато е готово ще го качат и ще се вижда. Статус "определено" не означава, 4е е готово.


За решенията да - от момента на последното с.з. на сайта е със статус решено, но за определенията не, протоколите също ги бавят понякога, независимо че са от деня на заседанието  Peace.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 370
Ели, а как точно се различават децата по СОП и тези с ХЗ. В смисъл децата с ХЗ само с бележка от ЛКК ли са? Питам , защото имам нещо предвид.

# 32
  • Мнения: 258
запис и късмет на всички остана малко.

ДАНО НИКОЙ НЕ ИЗПАДНЕ В НАШАТА ПОЗИЦИЯ ОТ МИНАЛАТА ГОДИНА ВЕЧНО 1-ВИ ПРЕДИ КЛАСИРАНЕ  -  АКО РАЗБЕРА ЧЕ ЗАРАДИ НЯКОЙ КОЙТО Е БЕЗРАБОТЕН НЕ ВЛИЗА ДЕТЕТО МИ А ТОЙ Е ЗАЯВИЛ ЧЕ РАБОТИ ЩЕ ГО СЪДЯ ЗА ПРОПУСНАТИ ПОЛЗИ.

МНОГО  УЖАСНО МНОГО СА ТАКИВА  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 33
  • Мнения: 207
Ели, а как точно се различават децата по СОП и тези с ХЗ. В смисъл децата с ХЗ само с бележка от ЛКК ли са? Питам , защото имам нещо предвид.
Ох, ами и аз за това се интересувах и за това направо скокнах до най-близкото ни ОДЗ да питам. Ето какво ми обясниха: Децата със СОП са тези с мствени проблеми и т.н. , тези кото се освидетелстват с ТЕЛК (малко грозно прозвучава, но се опитвам да предам думите на директорката ) Всички останали деца със заболявания минават през личния лекар и с някакъв си танон - директно в ОДЗ-то за записване  Crazy Crazy Crazy Ама това хич не ми се вижда честсно, въпреки че това идеално ме устройва - детето ми е с вродено заболяване  Crazy То по този начин всички деца могат да влязат  Crazy, че и места няма да останат. Моля, някой по-компетентен да се изкаже  Praynig

# 34
  • Мнения: 284
Микроелена, по повод последните ти два поста в старата тема. Моля, да пишеш с червени букви, само след като си прочела добре написаното! Не съм искала морален съвет от никого. Освен това, съм написала изрично, че първо едва ли има шанс да ни приемат, и второ, не зная дали ще има кой да ми гледа детето. По-вероятно е да няма. И какво, в такъв случай да не кандидатствам и после аз да имам проблем, заради такива като теб така ли? Освен това, ние не сме с много точки, така че едва ли сме пред когото и да било в списъка. Аман от прибързани заключения и ненужни нравоучения! Хайде да се говори по темата, а не да се дава акъл!

# 35
  • Мнения: 258
Рашина2--кандидатствай само ако ще си пуснеш детето на ДГ ако няма не се опитвай така само ще заемеш мястото и следващото след теб няма да може.

# 36
  • софия
  • Мнения: 118
Рашина2--кандидатствай само ако ще си пуснеш детето на ДГ ако няма не се опитвай така само ще заемеш мястото и следващото след теб няма да може.
благодаря. Peaceне давам акъл,а бих искала на тези които имат 100% нужда да бъдат децата им в градините, да ги запишат в най подходящата, а не да им отпаднат децата от такива  майки които се чудят и си правят само проби. Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 4 560
И аз да следя темата.

Рашина2, наистина ако няма да го пуснеш детето, не го слагай по опашките. Но премисли добре ... Моето мнение е, че за ясла2 е по-трудно, защото има повече кандидати, нищо че местата са малко повечко в сравнение с ясла1...

Аз лично много се издразних навремето на 2 майки, чиито деца бяха в опашката на щерката. Те направо си казаха - искахме да видим какъв ще му е късмета на детето, няма да го пускаме. Ако имаше още един такъв кандидат и Лора нямаше да я класират. Чертата беше при нея. После разбира се, се появиха деца с повечко точки и резервите с 8т. увиснаха

# 38
  • София
  • Мнения: 39 771
Здравейте,
Имам един въпрос. Нашият татко работи в съседен район, на този на детската градина, за която кандидатстваме. Мога ли да ползвам точка от допълнителните критерии или важи само за района на детската градина?
Благодаря предварително  Wink
Точката важи само за района, в който е градината.

pipka12, не се коси, пести емотиконите.
Заявените критерии се проверяват, съответно записването се отказва.

# 39
  • София
  • Мнения: 240
Системата защо не ме пуска тази вечер?  Да не е заключена нещо?

Дава ми следното съобщение:


Цитат
Системата не може да Ви обслужи в момента.
Моля, опитайте по-късно...

# 40
  • София
  • Мнения: 1 370
Pampita изчакай и пробвай пак.
Относно това със СОП и ХЗ питах, защото си мислех, че съм по добре запозната, но ми става ясно, че всъщност както Столична община, така и РИО, така и всяка директорка тълкуват по различен начин нещата.Истината е, че според мен основно проблема идва от там, че няма обявен списък на заболяванията влизащи в категория -СОП и тези, които са в категория ХЗ.Не всички деца със СОП са по ТЕЛК, но тогава с какви документи са и всъщност ако наистина е така, че дете с ХЗ да се приема по-лесно от дете по СОП се обесмисля изцяло това предимство!

# 41
  • Мнения: 8 939
Да следя Simple Smile

# 42
  • Мнения: 4 393
aria_82 нали ти е ясно, като следяла дълго време темата, какъв би бил стимулът на една директорка да вземе дете с ХЗ (само заради заболяването и само с медицинските документи, предоставени от родителя) - естествено, че това са децата, пратени от районна и столична администрация, близки на директора или пък направо заради допълнителен паричен стимул...Та, в този смисъл - и дете със СОП не знам дали няма да има проблем да бъде записано, за сметка на сума ти други псевдоболни.

# 43
  • София
  • Мнения: 372
Чета, чета и се чудя, че то така с бележка от личния всеки може да мине, стига да по-нагъл.














# 44
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Pampita изчакай и пробвай пак.
Относно това със СОП и ХЗ питах, защото си мислех, че съм по добре запозната, но ми става ясно, че всъщност както Столична община, така и РИО, така и всяка директорка тълкуват по различен начин нещата.Истината е, че според мен основно проблема идва от там, че няма обявен списък на заболяванията влизащи в категория -СОП и тези, които са в категория ХЗ.Не всички деца със СОП са по ТЕЛК, но тогава с какви документи са и всъщност ако наистина е така, че дете с ХЗ да се приема по-лесно от дете по СОП се обесмисля изцяло това предимство!

Да, нищо не направиха по въпроса с разграничяването, А обещаха...Изпратиха ни по мейл САМО един идиотски списък на заболявания, от който нищо не следва. Не са уточнени и документите, с които се доказват заболяванията.
Още чакаме с Ели и творението, под формата на книга, на г-жа Цеца, мн се надявам да има "Посвещава се на...всички деца...и техните родители..."

Общи условия

Активация на акаунт