СТРАСТИ - градините в София кампания 2011/2012

  • 28 836
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 818
Кака Сиси, мисля, че и в предната тема ти писах. Дали ще или не ще кара педучилищна се заявява със специална молба, която се подаваше в нашата градина март или април началото, не си спомням точно. След тази молбЪ предполагам, директорката отразява кои деца остават в градината и кои не.

# 16
  • Мнения: 432
Запис и се връщам да чета, че много сте изписали Simple Smile
Страсти големи! Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 553
успех на всички Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 23 097
И от мен успех и по-малко нерви до класирането  Hug

# 19
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Днес депозирах във ВАС молба да ни конституират като заинтересована страна по адм.д. № 3159/2011 г. (К2 и К5). Дано съдът я уважи.

# 20
  • Мнения: 1 984
...Не бях влизала в системата от няколко дена. Днес с ужас установих ,че за 6-7 места се борят прибл. 40 деца (гранична група) в градината , която ни е първо желание. И всичките , и тези с повече точки, и тези в   граничната група като нас , са с първо желание.Ужас.
И аз не бях влизала няколко дни, но след този пост реших да вляза и установих, че в единственото ОДЗ, в което дъщеря ми беше в гранична група, вече няма такава... Надежда всяка оставете, но все пак няма да ви изпускам от поглед! AnMary,   bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 601
Здравейте,
Имам един въпрос. Нашият татко работи в съседен район, на този на детската градина, за която кандидатстваме. Мога ли да ползвам точка от допълнителните критерии или важи само за района на детската градина?
Благодаря предварително  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 94
Хайде и аз да се включа. Вече втора година страсти - резултат нула. Ние сме съседен на Изгрев квартал - Лозенец при нас няма нито едно ОДЗ. Шансове за Изгрев и  въобще за някъде  няма  в този ред на мисли сега накъде. Моето дете живот и здраве ще ходи на чиста ясла. Приеха ли го окончателно за 9 те месеца посещение на чиста ясла  или не. Ако са го приели честито прекрасно измислено всички ходили на чиста ясла изпускат класиранията - просто гениално. От къде им го ражда акъла  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 4 465
Днес подреждах справките от ДГ по номерата на ДГ. За записаните с ХЗ. За това ми стигна времето само.

И се замислих сериозно - защо не скокнете всички до личния лекар за по едно талонче 119 и да отивате да се записвате по детските градини, вместо да се чудите къде и как да пренареждате желания. Повярвайте ми - в повечето ДГ не би следвало да ви откажат. Дори за яслена група, въпреки че ЗНП и ППЗНП не важи за приема в тях.

Съвсем сериозно пиша Naughty.

# 24
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
... Приеха ли го окончателно за 9 те месеца посещение на чиста ясла  или не. Ако са го приели честито прекрасно измислено всички ходили на чиста ясла изпускат класиранията - просто гениално. От къде им го ражда акъла  Rolling Eyes

Не го приеха, остана 6м., но КЗД постанови, че този критерий (К5) е дискриминационен и не следва да се прилага, образувани са две съдебни производства пред ВАС.

# 25
  • София
  • Мнения: 94
... Приеха ли го окончателно за 9 те месеца посещение на чиста ясла  или не. Ако са го приели честито прекрасно измислено всички ходили на чиста ясла изпускат класиранията - просто гениално. От къде им го ражда акъла  Rolling Eyes

Не го приеха, остана 6м., но КЗД постанови, че този критерий (К5) е дискриминационен и не следва да се прилага, образувани са две съдебни производства пред ВАС.
КЗД е една друга тема.  Много ми е интересно решението на ВАС. То и мен не ме устройва критерия за местожителството - в моя случай този критерий също се явява дискриминационнен. Въпросът е, че примерно за нашия квартал шанс няма.
По принцип май ще е най-справедливо да останат с предимство единствено сираците и за поредност на желанията. Така според мен е най-справедливо Всички имаме нужда да си пуснем децата на градина.кат

# 26
  • София
  • Мнения: 56
Извинявам се че нахлувам в темата, но нещо не мога да се ориентирам. Embarassed
При първото класиране , ако останат свободни места в списъка по социални критерии, прехвърлят ли се автоматично местата към общия списък или това става на второ класиране. newsm78
Съжалявам , ако е коментирано Hug

В нашия район няма никаква вероятност да попаднем  с нашите 8 точки дори в гранична група и вече се чудя какво да измисля. newsm78

# 27
  • Мнения: 1 020
Точно на предната страница писахме, че ако останат незаети места от соц. опашка, то те минават към общата още на 1-вото класиране Simple Smile

# 28
  • Мнения: 735
Днес подреждах справките от ДГ по номерата на ДГ. За записаните с ХЗ. За това ми стигна времето само.

И се замислих сериозно - защо не скокнете всички до личния лекар за по едно талонче 119 и да отивате да се записвате по детските градини, вместо да се чудите къде и как да пренареждате желания. Повярвайте ми - в повечето ДГ не би следвало да ви откажат. Дори за яслена група, въпреки че ЗНП и ППЗНП не важи за приема в тях.

Съвсем сериозно пиша Naughty.


Та, какъв процент от българските деца са здрави? Май това ще е по-голяма новина от намалявянето на родното население!  Laughing

# 29
  • Мнения: 55
Днес депозирах във ВАС молба да ни конституират като заинтересована страна по адм.д. № 3159/2011 г. (К2 и К5). Дано съдът я уважи.
[/quo

Саня, още няма определение на 5-членния състав на ВАС. Бях писала и в предната тема. Когато е готово ще го качат и ще се вижда. Статус "определено" не означава, 4е е готово.

Общи условия

Активация на акаунт