кога след секцио забременяхте отново?

  • 6 033
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5
Мен също ме вълнува този въпрос.Имам дъщеря,която е на почти 10 месеца родена със секцио на 25.06.2010 заради миопия на очите.С цялото си сърце искам второ детенце и аз също искам да попитам кога мога спокойно без страхове да забременея пак,защото ми се гледат деца с малка разлика.Но има и друго,с първата бременност бях с предна плацента и ако забременея пак примерно след 2-3 месеца и плацентата е пак предна както при първата има ли опасност за мен и за бъдещото ми дете,или за операцията ми.Мерси много.

# 16
  • Мнения: 181
Забременях 1,6г. след първото секцио.Лекарят ми каза,че няма да има проблеми....и се надявам да е прав.Моля се да ми разрешат да родя нормално,въпреки тесния ми таз и секциото с предното дете...Но,когато дойде време да раждам второто дете вече ще са минали 2г. и 3-4 месеца от първото раждане,така че...дано да мога да родя нормално. Praynig

# 17
  • Мнения: 5
Syni girl a ti ve4e v koi mesec si Simple Smile az sa6to mnogo kopneq za vtoro detence ama me e tolkova strah zaradi predi6noto sekcio.  Sad
Mnogo sam bazliva sprqmo operaciite principno Simple Smile

--------------
Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 18 апр 2011, 12:31 от AnMary

# 18
  • Мнения: 181
lilqna_krantova,почти в 5-я съм вече Wink
Според мен няма нищо страшно.При теб колко време е минало след първото секцио?
Може би,трябва да говориш с лекаря си за това...

# 19
  • Мнения: 5
10 meseca saminali ot moeto sekcio Simple Smile 6te mi se o6te edno detence,ama poneje jiveq v malak grad (Pazardjik) I NQMAM MN DOVERIE NA LEKARITE.NEZNAM ZA6TO.imam 4uvstvoto 4e 6te mi kajat da 4akam do 2g 6toto te sa si nekadarni tuk Simple Smile palaniram vtorata bremennost nqkade sled godinkata na malkata Simple Smile dano me 4ue gospod i vsi4ko mine nared.Bravo na tebe v 5 mesec super.mn se radvam.dano vs i pri tebe mine kato povoda Simple Smile iskrenno ti go jelaq Simple Smile a problemi imala li si s bremennostta po silni kontrakcii-ne6to porazli4no sled  kato si operirana ili vsi4ko e normalno.kazvat 4e na nqkoi maiki im pravq serklaj(neznam dali taka se pi6e)ti imash li takova ne6to :)mersi za infoto

# 20
  • Мнения: 181
Не,нямам никакви проблеми,да чукна на дърво.Дано да си остане така до края....
И аз съм от малък град и смятах,че лекарите са некадърни,но не е така...Имаш още време,все пак детенцето ти е на 10 месеца само....Най-добре е да намериш добър лекар и да се посъветваш с него,защото все пак при всички жени си е различно....
Успех ти желая и дано скоро се похвалиш и ти с 2 чертички,щом желаеш!    bouquet

# 21
  • Мнения: 5
Mersi mnogooo,mnogoo naistina mn iskam dano vs se razvie normalno i pri men.pozdravi

# 22
  • Мнения: 8 999
Забременях точно шест месеца след първото секцио. Второто раждане също беше със секцио.

# 23
  • Мнения: 5
Doki na men mi kaza 4e edna godina e napalno dostata4en period za vtora bremennost sled sekcio-kazami sled 2 meseca(kogato deteto mi stane na godinka)da se probvame za vtoro bebe Simple Smile

-----------
Пишете на кирилица.
Последно предупреждение.

Последна редакция: вт, 19 апр 2011, 15:23 от AnMary

# 24
  • Мнения: 12
И аз да споделя моя опит. Забременях година и месец след старото си секцио и си износих бебето без проблем. Операцията ми беше преди 7 дни и мина като песен. Още час -два след операцията се чувствах идеално . Възстанових се бързо ... сега си чистя и си оправям , гледам си децата без никакъв проблем. Не съм избирала лекар или екип и всичко си мина идеално в болницата .
Пожелавам ви на всички , които чакате бебоци толкова лесно и безпроблемно да мине всичко! Hug

# 25
  • Мнения: 817
здравейте!Имам детенце на 1 и 6м сега отново съм бременна в 7-мия месец.Моя доки каза че няма проблем, но аз доста се притеснявам понеже раждането ще бъде секцио и колкото времето до раждането наближава все повече и повече се притеснявам. Моля споделете своя опит..

Ами, аз забременях един месец преди детето ми да навърши 2 години. Но ние просто тогава се почувствахме готови, иначе лекарят ми каза, че като минат 6 м. от раждането можем да започнем опити за второ. Така че предполагам, че няма да има проблеми. Не се притеснявай! Peace

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Момичета, аз тъкмо спрях да си мисля за отваряне на шева, когато прочетох преди малко в една тема,че няколко момичета в края на бремеността получили руптура и трябвало да ги режат от пъпа на долу. Страха пак се върна  Cry а ми остават още 5 месеца. Реших пак да прочета тази темичка, да ми дойде малко силата. Пожелавам на всички бременни, вкл. и на себе си - всичко да е наред до самия край, а на финала живи и здрави бебта.

# 27
  • Мнения: 190
Здравейте момичета, минаха 9 месеца от моето секцио и вече не се пазим, и аз прочетох въпросната публикация и естествено се стреснах много, цяла нощ се борих с желанието да стане бебето и страха от това ако стане, и тази сутрин прочитам че Гергана Паси чака бебе, а тя роди 3 дни преди мен секцио, такова облекчение почувствах, затова мила sisi83 бъди спокойна и уверена, прочела си че въпросното момиче е получила тиха руптура след 7 години, ясно че ние няма да чакаме години, за да се сбъдне мечтата ни да имаме дете, а и явно времето изобщо не е критерий за това че руптура няма да има. Запомни, рисково е това че въобще има секцио, а не това колко време е минало.
Бременей спокойна и щастлива и сбъдни мечтата си да гушкаш живо и здраво бебе!

# 28
  • Мнения: 162
Момичета вече съм почти на финалната права!При мен имаше малко "усложнения" защото до преди две седмици водих непрекъснато малката на детската площадка а тя търчи и аз с корема след нея, но след като отидох на преглед докито видя че ми се втърдява корема-мн контракции получавах и се наложи да пия гинипрал а баба й да вземе отпуска и да ми помага докато се роди бебо...снощи спрях гинипрала и ще ходя доки да ме види.Така че не се плашете е не е като с първото дете...

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Момичета вече съм почти на финалната права!При мен имаше малко "усложнения" защото до преди две седмици водих непрекъснато малката на детската площадка а тя търчи и аз с корема след нея, но след като отидох на преглед докито видя че ми се втърдява корема-мн контракции получавах и се наложи да пия гинипрал а баба й да вземе отпуска и да ми помага докато се роди бебо...снощи спрях гинипрала и ще ходя доки да ме види.Така че не се плашете е не е като с първото дете...

Успех до края мила  Hug

Общи условия

Активация на акаунт