Нещо зациклихме със захранването

  • 1 190
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 550
Четох някъде, че след 8-ми месец могат да се въвеждат подправките: магданоз, копър и др. Може с това да позапълниш времето до храните-алергени. А просото е страхотно с масло и сирене, по-разкошно от качамак.

# 16
  • Мнения: 3 663
кажете ми плс как се готви това просо Simple Smile
тоест по-скоро колко време се вари..
и аз съм я пропусната тая храна, просто изобщо не ми е хрумнала  Rolling Eyes
защото и аз съм забелязала, че таня яде с голям апетит разни работи, от които на мен буквално ми се повдига (като спанак например), току виж и просо и харесало.. знам ли ...

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ама просото си е много вкусно,има вкус леко подобен на варена царевица - хич не е гадно (за разлика от специфичния вкус на елдата примерно Sick) Grinning
Аз го кисна от предишния ден във вода (с цел да се махат фитините,които затормозяват усвояването на полезните вещества - май такова беше обяснението за необходимостта от процедурата Grinning),после изхвърлям водата,наливам нова и варя до омекване,значи 15-тина минути може би - на вид и вкус става като кус-кус,само че е по-жълтеникаво.Дребната го обожава Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз просото понякога забравям да го накисна EmbarassedСлагам го с вода да заври, някъде 1:4 е съотношението.Като заври, намалявам котлона, похлупвам и оставям така да си поеме водата, около десетина минутки.После обикновено го разбивам в блендера с масло и сирене или с ябълка, защото става някаква невероятно пухкава смес, на която дребното адски се кефи.Иначе си е като кус-кус.

# 19
  • Мнения: 3 663
тенкс, момичета Simple Smile
следобед отивам на лов за просо Simple Smile

# 20
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Брех, след толкоз реклама ще взема и аз да си купя просо!  Mr. Green а какво, казвате, му е полезното?

# 21
  • Мнения: 2 531
 JoyДокато четях за просото ми стана доста смешно, помислих си - да не храним кокошки случайно? Joy
Не се сърдете ама аз просо през живота си не съм яла, и на детето няма да дам!

# 22
  • София
  • Мнения: 2 708
Имам въпросче относно просото - дали от него се "напомпват" бебешорите както от ориза или не?

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
Просото и аз не мога да си представя да го ям, но това е щото съм закостенял фльорцЪ, а не защото то няма качества Wink
Не, не е висококалорично, напротив, диетична храна е/подходящо е за бебета-бомбички Wink/.Оказва се, че е май най-"желязното" сред зърнените/наред с елдата/, не съдържа глутен/подходящо е за малки бебета/ и не на последно място - необяснимо защо на децата много има харесва на вкус.Всички деца, които познавам и са го опитвали, са го заобичали.
Предлагайте го с нещо, съдържащо вит.С ,за по-добро усвояване на желязото.

Ех, що не ме вземат за едно рекламно лице на просото, кват' съм нежна убавица, мога да мина за женско папагалче Crazy Flutter

# 24
  • Мнения: 3 550
Не се сърдете ама аз просо през живота си не съм яла, и на детето няма да дам!
И съпругът ми мисли така за елдата!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт