Фондация "Искам бебе" и в Стара Загора

  • 6 802
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен Милена Колева – координатор на фондация ''Искам бебе" за град Стара Загора. Вече цяла година имам щастието да съм част от екипа на фондацията.  За този период успяхме да положим основите на подкрепата ни на десетки двойки в тяхната  борба за рожба. През месец октомври стартира първата група в града ни за емоционална подкрепа към националната психологическа програма на "Искам бебе". Цялата група подкрепи активно Коледния бал , Балът на Благовещение, както и уникалната фотоизложба под надслов "Ангели с мисия - продължението". Модели в изложбата са деца заченати ин витро .  Сериозна финансова подкрепа получиха 2 от двойките в града.  На път е да се приеме общинска програма за подпомагане на семейства с репродуктивни проблеми в  общината, като критериите за отпускане на средствата бяха изработени от  УС на фондация "Искам бебе' и бяха внесени от мен и представител на сдружение "Зачатие", след съгласуване на двете НПО, в комисията по здравеопазване към Общината.  

Най-сетне и ние ще получим чаканата подкрепа по пътя към така желаната рожба и ще имаме верни приятели, с които да споделяме трудностите и радостите си!

Пишете ми!
Очаквам Ви!
GSM-0887841515
GSM-0894895553
Facebook:Милена Колева
e-mail: Miletka77@abv.bg

Последна редакция: чт, 14 апр 2011, 09:33 от miletka77

# 1
  • Мнения: 3
Здравейте Милена,
Благодаря много на Вас и на Искам бебе за усилията което полагате да помагате на нас двойките с проблемно забременяване! Поклон!

Искам само да попитам в какво точно се състоят заниманията за емоционална взаимопомощ?

# 2
  • Мнения: 2
Маргарита, позволявам си да  ти отговоря от името на Милена Колева, в качеството си на психолог- консултант на първата група за емоционална подкрепа в Стара Загора. Първо искам да спомена, че участието в групата е напълно безплатно за момичетата като има възможност и за индивидуални консултации при необходимост. Това, което се случва в групите е уникално за всеки град и всяка група, затова трудно би могло да се даде еднозначен отговор на въпроса ти. Основното към което е насочена работата ни е преработка на негативни емоции свързани със стерилитета, споделяне, информиране. Голяма част от момичетат се научават да споделят проблема си с околните без притеснения, да говорят за него, да превърнат себевъзприемането в положителна емоция, да приемат проблема си нетравмиращо. Работи се с арттерапевтични техники, които освен изключително полезни са и много забавни. Не на последно място се създават много здрави приятелства в групата и се задоволява една основна потребност - на принадлежност към дадена група. Нашата група чака вече първите си бебета.
Предстои да стартира нова група в Стара Загора, за формата и датата на започване може да се звъни на Милена Колева.
Освен това в края на месец май предстои информационен бюлетин в Стара Загора, на които надяваме се ще откликнат много от специалистите по репродуктивна медицина в страната.
Там ще можеш да получиш и повече информация за следващата група))).
Поздрави от мен,
Краси

# 3
  • Мнения: 21
Много полезна информация   bouquet
Имам приятелка от града, която не пише тук, ще й кажа да следи за развитието на общинската  програма.
По-интересна, обаче, ми се струва възможността за участие в терапевтичната група.
Страхотни инициативи  Hug

# 4
  • Мнения: 31
Aid, момичетата се събираме всяка седмица на по кафенце, да си побъбрим и да си помагаме взаимно. Можеш да поканиш твоята приятелка на нашите срещи, за да се запознаем!
И да ви издам една малка тайна, в момента организираме едно стахотно мероприятие за деня на детето в Стара Загора!

# 5
  • Мнения: 6
Здравейте Момичета.Миленка  радвам се че вече и тук може да си пишем и помогнем взаимно.
 Аз съм едно от момичетата  от групата за Емоционалната подкрепа Стара Загора ,която стартира октомври 2010.Искам да из кажа,моята благодарност на Фондация"Искам Бебе за подкрепата която ни даде,на Нашата Прекрасна Психоложка Краси която ни накара отново да повярваме в мечтите си ,поне лично на мен.На невероятния ни Координатор Миленка,която ни помага и подкрепя във всичко.Поклон пред всички вас.Радвам се ,че ви познавам и сте част от живота ми Момичета.

 

# 6
  • Мнения: 86
Здравейте и от мен Simple Smile
Миленка, поздрави за темичката.  bouquet

Надявам се повече момичета да се престрашат и да се включат.

Щастлива съм, че съм част от групата за емоционална подкрепа!

Деси

# 7
  • Мнения: 1 622
Супер сте! Чета ви и все едно разказвате за нашата група, която дори още не е започнала да "практикува" психологическата помощ с професионалист, но пък вече 2 месеца си пием всяка събота успешно кафето заедно!  Peace
Навремето си задвах въпроса "Защо на мен ми се случва всичко това?". Мисля, че отдавна намерих отговора: за да срещна и общувам с най-силните и прекрасни хора!  newsm20  bouquet

# 8
  • Мнения: 6
Здравейте Момичета.
 smile3503
Среща на кафенце"Галерия Мол" в 12.00ч 3 -тия етаж,който иска да заповяда на 16.04.2011.
Ще се радвам да се запозняем с още нови момичета.

# 9
  • Мнения: 21
Aid, момичетата се събираме всяка седмица на по кафенце, да си побъбрим и да си помагаме взаимно. Можеш да поканиш твоята приятелка на нашите срещи, за да се запознаем!

Мерси, ще предам!

# 10
  • Мнения: 3
Краси Иванова,
Благодаря ви за отговора. Четейки ви оставям с впечатлението че мнозина от вас са преодолели границата на анонимността и са познали силата да говорят за проблемите си без свян. Моите адмирации за което!

Заниманията ви будят интерес, ще помисля!

До нови срещи!

# 11
  • Мнения: 31
Маргарита Иванова,
утре имаме скромна срещичка на кафенце, заповядайте да се запознаем! За нас ще бъде удоволствие!
12.00 МОЛ"Галерия" на 3 етаж  bouquet

# 12
  • Мнения: 531
О, Миленка радвам се на твоята визитка тук!  bouquet

Драго ми е че най-сетне и в Ст. Загора има добре работеща структура! И както всички знаем: резултатите не закъсняват!

Прегръщам виииииии! Hug

# 13
  • Мнения: 6
Супер сте! Чета ви и все едно разказвате за нашата група, която дори още не е започнала да "практикува" психологическата помощ с професионалист, но пък вече 2 месеца си пием всяка събота успешно кафето заедно!  Peace


Margaritka, и при мен е така когато и аз ви чета."Искам бебе"ни направи така сплотени и не можем една без друга,аз мисля че във всяко кътче  на България има такава групичка от момичета,които споделят радостите и болките си.Радвам се че съм част от голямо семейство на "Искам бебе"

# 14
  • Мнения: 31
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! ВО ИСТИНУ ВОСКРЕСЕ! ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! МНОГО ЛЮБОВ, ЗДРАВЕ И ЩАСТИЕ НА ВСИЧКИ НАС И НАШИТЕ СЕМЕЙСТВА! БОГ ДА ПАЗИ БЪЛГАРИЯ И ВСИЧКИ БЪЛГАРИ! НЕКА ПРАЗНУВАМЕ ОТ СЪРЦЕ! ДНЕС Е СВЕТЪЛ ПРАЗНИК!  easter

Великден

Пролетта дойде отново
И донесе на света
Възкресение Христово,
... Слънце, птички и цветя.
Бият раадостно камбани
В градове и във села
И отекват разлюляни
Над гори, нивя, поля.
И зове ни тази песен
Да се подадем ръце,
Да речем “Христос възкресе”,
Да се чукнем със яйце,
Та да бъдем живи, здрави,
С бодри, румени лица,
И всеблагий Бог да славим
С чисти мисли и сърца,
Че прострял е той десница
И закриля всеки час
Всяка птица и тревица,
Мене, тебе, всички нас.

Елисавета Багряна

Общи условия

Активация на акаунт