Технологично училище „Електронни системи” към Технически университет – София

  • 71 011
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 4 349
Здравейте!
Я да попитам майките на децата били вече в 8 клас миналата година: Как се снабдихте с учебници? Учителите кога казаха по кои учебници ще учат децата? Продават ли децата от по-горните курсове учебниците си на по-малките? Въобще как става всичко това с учебниците?   bouquet  bouquet

# 736
  • Мнения: 7
Здравей,
Относно учебниците: При моя син беше дошъл ученик от 9 клас и му предложил комплект учебници ( без тези по англ. език ). По история не ползват учебник ( разбираемо е : все пак им преподава Френски:)), по биология и по литература учителките нямат претенции към издателство. По английски език класната събра пари и купи за всички необходимите учебници и тетрадки. Така беше миналата година. Все пак вече са с нов директор- може и да има някои промени.

# 737
  • Мнения: 47
Привет,в ТУЕС всичко е мноооо лежерно.Миналата година купувахме учебници почти до Нова година.В началото нямаше програма, после нямаше учители,накрая докато всеки си каже по кой учебник ще учи дойдоха изборите и така до Коледа.Не се притеснявайте,учебниците се продават навсякъде,просто давате пари и децата ходят след училище на София прес и си купуват (или поне моето правеше така).По добре си почивайте и не мислете за ТУЕС, че малко остана.

# 738
  • тук и там където дойде
  • Мнения: 85
Честито, живи и здрави и много радост в новото училище. Ние също ставаме на 14 след някой и друг ден, явно са "лъвчета" и двамата. То мойто лъвче-гигантче е от тези с мишите опашки....
Знаете ли подробности за личната карта какво се изисква?

Важно е да се подаде заявлението до 1 месец след навършване на 14 г., за да е безплатна. Иначе има глоба на родителя- 30 лв..
Единия родител с лична карта, оригинал и копие на акта за раждане, ако има детето задграничен паспорт да се носи. Снимат на място.
На мен процедурата ми отне 8-10 минути включая и пътя от къщи до  РПУ-то и обр. След 15 дни само родителя отива да получи картата от гишето.
Здравейте малко късно се включвам но освен изброените документи ако детето няма задграничен паспорт се изисква и удостоверение за постоянен адрес и двамата родители. /Поне при нас беше така с паспорта. Ако има паспорт е лесно и бързо.

Видях че се повтарям но понеже не съм ви чела скоро все пак да се включа с нещо  Simple Smile

Последна редакция: нд, 19 авг 2012, 09:26 от Prima

# 739
  • София
  • Мнения: 4 349
Добро утро на всички!
Още го раздаваме ваканционно и лежерно. Повече почивка и по-малко задължителната литература. Не знам защо децата днес приемат четенето като работа, а не като удоволствие.
Преди няколко дни говорих с училището - 8 клас първият срок ще учат сутрин, а за втория - щяло да имат съвет около 10 септември, на който да гласуват предложение и вторият срок да са сутрин, за да могат по-лесно да се адаптират. Дано е така. Наистина следобед имат повече време. Иначе сутрин докато станат и се оправят ще трябва да тръгват, ако учат следобед. За зеленото казаха, че на 17 септември ще има кажат в колко часа трябва да са в двора на училището. Дано и времето се запази хубаво и за зеленото.
Изписахме 50 страници.   bouquet  bouquet Ще подготвя новата тема - давайте идеи какво да включим на първата страници. За сега се сещам линкове към: старата тема, сайта на ТУЕС, сайта на министерството и инспектората.
Усмихнат ден на всички.   Laughing Laughing

# 740
  • София
  • Мнения: 1 060
Мдааа, време е за нова тема. Не се сещам за нищо друго като линкове.

Надя, а казаха ли нещо за разпределението по класове на СП? Или на съвета ще го решават това?

# 741
  • София
  • Мнения: 4 349
Мдааа, време е за нова тема. Не се сещам за нищо друго като линкове.

Надя, а казаха ли нещо за разпределението по класове на СП? Или на съвета ще го решават това?

Единствено казаха, че ще се разбере след зеленото. Може и да го обсъждат на съвета, но едва ли на 17 ще им кажат нещо повече. На зеленото ще се поопознаят и независимо, в кой клас се паднат след това, ще се познават и от съседния.  Mr. Green

# 742
  • Мнения: 140
Здравейте и от мен!
Да се отчета: Дотук 11 майки ( 2-КТТ; 2-КМ; 7-СП) са заявили участие в срещата до днес. Съобразявайки се със споделеното от всички ВИ най-удобни дати се очертават - 15 или 16 септември (т.е. събота или неделя). Началото на септември ще предложа окончателната дата, час и място, съобразена с Вашето свободно време.
Очаквам списъка да се допълни началото на септември, сега е най-отпускарския месец и половината го раздават лежерно, а други като мен правят основни ремонти  Laughing Laughing.

Наде, моля те във втората тема подобен вид “Алеи на славата" ДА НЕ съществуват, както и "цената на славата" (т.е. кой къде е плащал за частни уроци) Simple Smile, както е в общата тема за 7 за 8 клас. Ще ви спестя  Simple Smile личното си мнение на подобен тип "класации".

# 743
  • София
  • Мнения: 4 349
bp  нямам намерение на първа страница да правя каквато и да било алея. Цената на славата всеки си я знае сам за себе си  Mr. Green Mr. Green.
Супер ще е срещата да е на 15 или 16. Така ще внесем малко училищно настроение за началото  Mr. Green Mr. Green

# 744
  • Мнения: 140
Наде, по-точно да си го кажем: ще отпразнуваме началото на учебната година  Simple Smile. После децата ще отидат на зеленото у-ще. Как започне едно ново начало, така и върви после. Joy Joy Като започне с ядене, пиене и почивка, ще е на добре.
Аз по себе си съдя- като започна зле финансово годината и цяла година ми върви на безпаричие. Една година бях я посрещнала болна,... и цяла година с болести се занимавах, та кой ли не се разболя в къщи.

# 745
  • Мнения: 2
   Здравейте,
   Случайно открих тази тема и не мога да се сдържа да не напиша няколко реда.
   Най-точно на въпроса за престижността и качеството на образованието в това училище може да ви отговори майка ми. Не се шегувам. Аз съм завършила това училище но преди 15 години. Тогава още се казваше "Експериментално технологично училище -Електронни системи".
    Сега сериозно.Въпреки всички проблеми и трудности които има училището от него са излезли много професионалисти и свестни хора. Познавам доста хора  завършили това училище от различни випуски и всички са с доходна работа която им харесва.
     Така че смело пускайте децата си и бъдете спокойни че ще станат хора.
Лек и приятен ден!

# 746
  • София
  • Мнения: 1 060
Mountain, благодаря за включването!  Hug Ние всички се надяваме, че сме направили правилния избор за нашите деца!!!  Praynig

Относно срещата - там съм! 15-16ти звучи супер. Вече ще сме се прибрали, готови за нови запознанства. Гледам, че вече май му се ходи на училище. Омръзна му ваканцията. А и му е интересно с какви хора ще се запознае. Той познава няколко деца от курса, на който ходи. Бяха си една компания там от 4 момчета - и 4мата са влезли в СП.

Хайде, още малко остана. Пък ние и дребос в предучилищна имаме  ooooh! И той в училище, нови деца, нова учителка.  Crazy

# 747
  • София
  • Мнения: 4 349
Лятото продължава. Ние заминаваме за Велинград, но ще се постараем да ви хвърляме по едно око за срещата
Но сега хайде нова тема


# 748
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен. Аз съм майка на деветокласник.Искам да попитам иска ли някой учебници за 8 клас мисля да ги продам на приемлива цена ,може да дойда на срещата ако някой се интересува може да донеса учебниците и да отговоря на някой въпрос.Благодаря предварително  и желая на всички приятно изкарване на малкото ваканция ,която остава .
 Wink Wink

# 749
  • Мнения: 1 525
Tehri   bouquet

И аз като теб Wink

Синчето има излишни учебници. Предполагам, че като се съберат осмокласниците за училище ще се сетят, че им трябват И учебници.
Ама първо нали ще ходят на зелено училище  newsm78
Е, питам аз...нашите пораснали деца, кога ще посрещнат с моркови  Joy

П.П. Има вече нова тема. Да пишем там  Wink

Общи условия

Активация на акаунт