Гелчетата за никнене зъбки - толкова ли са опасни?

  • 20 113
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 457
Искам да се допитам до повече майки ,защото ме заинтересува мнението на един личен лекар на приятелка, който категорично й е забранил да маже детето с каквито и да било гелчета за успокояване болките при растежа на зъбките. Моето дете съм го мазала с Пенсорал и Генигел - мисля че й действаха добре и не съм усетила да са й навредили по някакъв начин. Препоръчах ги на моята приятелка, но тя не смее да ги ползва защото, цитирам "лекарят изрично е против тези гелове". Казал й е единствено болкоуспокояващи свещички да слага на бебето в дупето Thinking
Въпросът ми е, какво толкова страшно има в тези гелове, направо се притесних, че съм си тровила детето с тях Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 18 апр 2011, 01:12 от $hantalche

# 1
  • Мнения: 1 495
Незнам доколко са опасни, но като знам как козметика, храна, лекарства и т.н. са тъпкани с какви ли не боклуци и отрови може и да е прав. Но пък тези "болкоуспокояващи" свещички, едва ли са по-безвредни, като се сещам на първо време за Панадол-а, който е токсичен, а се дава едва ли не профилактично и т.н.

# 2
  • Мнения: 9 486
Нищо толкова страшно няма..попрекалил е д-ра Wink..ето на пансорал:
"Активни вещества:

Екстракт от лайка, Алтея (градинска ружа), Шафран

Без алкохол, глюкоза, лидокаин и терпенови деривати"




# 3
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Честно казано досега не съм чувала, че са толкова опасни, че да не се използват  Rolling Eyes Моя син го мажа с Калгел, но ще го сменям, защото май няма ефект от него. По-голям ефект дава Дентокинд-а. Не е гел и е хомеопатичен  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 39 775
Предполагам може да е опасно при предозиране или при по-голямо количество, т.е. опасност от поглъщане.
Аз също съм използвала гелове и за двете деца.

# 5
  • Мнения: 3 715
Пълни глупости. Аз мажа с дентинокс преди сън, защото иначе не заспива, дъвче ръцете и се върти. Друго при нас не помага. Досега минавах без нищо, обаче в момента четирите първи кътника избиват едновременно и е кошмар. Не виждам нищо по-малко безвредно в свещичките. Пък и честно казано ми е по-лесно да му бръкна в устата и да му намажа венците, отколкото да му бъркам в дупето.

# 6
  • софия
  • Мнения: 2 140
За първи път го чувам това.Не мисля,че са.

# 7
  • Мнения: 15 379
Ползвах Пансорал Бебе, по съвет на приятел фармацевт. Нищо в състава му не ме е притеснявало.
Не купувах гелчета с лидокаин, струва ми се неприемливо.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Не смятам, че са опасни, а безполезни- действат локално и за кратко, само да си даваш парите за тях.

# 9
  • Мнения: 304
Не смятам, че са опасни, а безполезни- действат локално и за кратко, само да си даваш парите за тях.
Абсолютно съм съгласна!Да не би този доктор това да е имал предвид.Аз ползвах "Дентинокс" и "Калгел",почти никакъв успех нямаха,сега давам хомеопатични хапченца "Дентокинд" и има голям ефект

# 10
  • Мнения: 723
 В Калгел и Дентинокс активната съставка е една и съща - лидокаин. Чувала съм, че не хубаво да се ползват, но защо незнам.

# 11
  • Мнения: 3 715
Аз не съм доволна от Дентокинд. Да, помага за успокояване на венците, обаче забавя покарването на зъбите. Поне при моето бебе е така. В момента, в който спра да го давам и избиват по 3-4 зъба наведнъж и става страшно. И това го забелязвам всеки път, когато пробиват зъби. Невъзможно е 3 или 4 пъти да е все съвпадение.

Последна редакция: пн, 18 апр 2011, 21:30 от ku[d]ku[d]yaka

# 12
  • Мнения: X
Не бих давала гел за венци, който съдържа лидокаин. Това е локална анестезия, не съм сигурна колко е подходяща за малко бебе.

Пансорал мажа на килограм (дано някой не ме разбере буквално  Mr. Green). Ефектът при моето дете е моментален.

Мисля, че на Бочко гел за зъби, съставките също са билкови.

# 13
  • Мнения: 2 011
Може би заради лидокаина в някои от гелчетата е казал така докторът.
Аз не съм ползвала и не ползвам такива неща. Не ми се струва някак нормално.

# 14
  • Мнения: 8 898
И аз предполагам, че доктора е против гелчетата с лидокаин.
Ползвам Пансорал, при това рядко.

Общи условия

Активация на акаунт