Октомврийската дружина стана на половин година! (продължение)

  • 21 102
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 66
Здравейте
първо честити месечинковци,като гледам са доста днес  Hug
охх този моя Габриел ще ме побърка  Shocked Crazy
от няколко вечери се буди в 2 после в 5 и все иска цица , а отдавна не го беше правил, беше си направил режим ,спеше си по 8-9 часа през нощта, но сега незнам какво му стана . Thinking
За ваксините - сложени са му и 3-те на пентаксим , сега на 10-ти ще му слагат някаква друга ама незнам каква .  При нас за сега , да чукам на дърво, няма проблеми и странични ефекти от ваксините.
Мунка  Hug не се ядосвай , такива са мъжете  понякога незнаят какво искат

# 691
  • Мнения: 3 500
Цвети, хепатитната е сега.  Wink

За класирането - Ева не се е класирала, както и очаквах. Първо, ОДЗ-тата в района, нито едно, ама нито едно не обявиха свободни места. 0 места за набор 2010. Само в 120 ОДЗ имаше 5 места по общ критерий, но като гледах списъка 5 деца се класират с 8,2 т., а ние сме с 8,1 т., така, че никакъв шанс. Кандидатсвах за 54 ОДЗ в Красна поляна, но и там не се е класирала. И по-добре. Първо, никак не ни е удобна и второ - не искам от началото на септ. да се връщам на работа и зорлем да си прекъсвам майчинството, което ми се полага до 16.10., а детето ми да тръгне на ясла от 10 м. Много щеше да е тъпо. Та дано успеем да я запишем в една от трите ясли, в които сме подали документи и да си тръгне на ясла по към края на годината или началото на другата.

Наде, ако не я запишеш, после чак др. септември или пък в някоя ясла. Ако можеш да я гледаш няма по-хубаво.

Моника тръгна на ясла на 10,5 м. и много ми беше мъчно, но тогава нямаше начин. Сега също трябва да се върна. Моята заплата е основния доход на семейството, но до последно искам да си я гледам, като искам пълноценно да си използвам 1-та година + целия ми платен отпуск.

Мацки, майчинството ще ви бъде преведено на 03.05.

Айде хубав и слънчев ден от мен!

# 692
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Здрасти  Tired

Мила се е кукнала от 4 часа, направо ме размазаааа.
Тук също никой не изследвахемоглобин. на Йована, която е почти на 4 години, не йе правена досега такава процедура.
Пюрета от чисто месо също няма, има смесени-месо със зеленчуци. Кашите всичките са с АМ вътре. Засметкана това, на пазара се предлагат само Хип и Нестле, та е някакъвад, вече незнам какво да й купувам, то едно и също, всичко омръзва  Rolling Eyes

Мила приеха в ясла още март месец. Ако не склоним свеки да дойде да я гледа, август, когато ще е на 10 месеца, ще трябва да ядам, а изобщо не искам, но трябва да се върна на работа. Като гледам как стоят нещата, обаче, това със свеки няма да го бъде, защото тя гледа другата си внучка, а сестра му на мъжо уж все ще заминава при бащатана детето в Италиа и стана вече 4 години все си седи при техните в Сърбия.  Rolling Eyes Нас помощ от никъде не ни огрява, но какво да се прави  Rolling Eyes Rolling Eyes

# 693
  • Мнения: 6
 Laughing  Оле, изписахме темата за има няма 3-4 дни заради новата анкета.

Честити месечинки на сладурите   bouquet

Наденце, сега прочетох какво ви се е случило. Стискам палци Дани бързо да се съвземе след преживяното и никога повече да не ви сполитат подобни неща  Hug И честито класиране!
Мирче - невероятно красива торта си приготвила и съм сигурна, че е и също толкова вкусна. А това, че е с много шоколад - ммммммммммммм, балсам за душата  Laughing Hug А Евичка - перличка е прекрасна, пу-пу.
emi - браво на Веси, чудесно пълзи и е невероятен купон у вас  Laughing

За анкетата - ние с мъжа ми се "запознахме" чрез един философски форум. Аз, калпазанката, пишех от 2 профила, защото моя приятелка писа 1-2 пъти се отказа, а тамън се бе заформил страхотен "купон" на една тема.  "Влязох й" в стила на писане и така като шизофреник около месец кореспондирах не само с него, но и с още 10-на човека  hahaha Моя хубостник хареса "приятелката ми", от една страна, защото се бе писала разведена (на нашите години са рядкост необвързаните  Embarassed), и стила на писане бе по-лежерен от моя, който бе леко с професионална насоченост  Rolling Eyes Започна да настоява за лична кореспонденция и започнахме да общуваме по скайп. Беше изключително забавен първия път, т.к. се наложи да призная за раздвояването и тотално го обърках  Joy Смяхме се на доста неща относно изградената представа за "мен" и така... След 1 седмица проведохме и първия разговор и бе силно впечатлен, че той продължи има няма 8 часа  Joy без да си омръзнем или да се чудим как да поддържаме темпото. След още 10-на дена се видяхме и на живо. Харесахме се, но само до там - и двамата пазехме дистанция. Ухажването продължи от негова страна 3 месеца и накрая се озовахме под 1 покрив.
Леле, стана много дълго. Затова желая хубав и усмихнат ден на всички  Hug

# 694
  • Мнения: 599
Добро утрооо Simple Smile

Гледам за ясли говорите, и ние ще го пускаме Чочко на ясла Sad хич не ми се иска но....няма да можем да се справяме със заплатата на татито само Sad много ми е жално за момченцето ми, но нямаме избор.....
А и много ме е яд на свекито, вместо да каже дайте го аз ще го гледам, тя не, парите не били най-важното нещо.....те не са, но са средство за преживяване  Confused Кандидатстваме сега, защото искам да е в ОДЗ, не ми се иска само ясла и после пак ходене по мъките.....От друга страна се надявам, че като го пуснем рано ще стане общителен и няма да е притеснителен от други хора и деца  Praynig

Днес времето е чудно тук, моя мъж замина за Априлци по работа, но ние след малко се стягаме и излизаме с малчо към Морската градина. Днес мисля да открия сезона на хапване на пюренце навън  Peace

ХУБАВ И УСМИХНАТ ДЕН Hug

# 695
  • Мнения: 6 713
Момичета, Hug
Честити месечинки днес!  bouquet

Хейли, защо бе мила да не мога да замразявам пюренца, в които съм сложила 2-3 лъжички от месните на Хип?? Какво точно каза тази диетоложка? newsm78

Леле, видях чудни бебенца, пълзящи, красиви, много хубави аватари! Най-хубавите ни дечица, октомврийчета! Heart Eyes Simple Smile

Честито на приетите в яслаSimple Smile Тук яслите също не са кой знае какви, но пък каквито такива де. Не ми харесва, че по-големите дечица спят на едни разгъващи легълца, които са само парче плат. Без възглавнички, само едно одеалце и това е. Но пък не е толкоз страшно де. Crazy

Ноел, не се притеснявай, моят Коси последно беше на преглед края на февруари и имаме записан час за редовна консултация чак началото на юни.  Whistling За ваксините - едва ли е голям проблем, според мен има някакъв срок, в който трябва да се сложат, не се притеснявай Hug

# 696
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Лурдес, вашето нищо не е . ТУк децата основно спят в количките, легла има много малко, както и много малко родители предпочитащи децата им да спят в легла. Аз съм сред тези, които предпочитат детето да спи в количката, защото каквото и да е времето, колкото и градуса да е, лято, зима, няма значение, децата се приспиват в количките и се извеждат навън под един навес. Така спят на чист въздух, а това страпно закалява. Йована за пръв път от 3 години тази нова година се поразболя и си мисля, че пръст имаха тези 3 месеца в Сърбия лятото, където свеки чак й обувала чорапи да не ходи боса по теракота, а навън е било 40 градуса.  ooooh!

# 697
  • Мнения: 65
Ноел,аз ще я запиша тази година,но ще я пусна чак март,замалко,колкото да се види,че ходи.През останалото време ще плащам таксата(половин) и така Simple Smile И ние сме приети в ОДЗ,ама аз не се и притеснявам де,за детска градина пак ще имаме тези точки,та най-вероятно ще се класираме Simple Smile

# 698
  • Мнения: 3 500
Оооо, гаранция ще се класирате с толкова точки!
Лурдес, момичета,  Hug

# 699
  • Мнения: 1 298
Нани, сега виждам , че си писала за АД. Нали ми е болна тема...

Според тукашните лекари обаче, един много малък процент на случаите с АД има връзка с алергиите. Не знам защо така го отнасят към алергичните състояния. Че специални диети, млека,които са ужасни. Тук във форума можете да прочетете в здравния раздел също много по темата от хора,които са се сблъскали с проблема.
На Мила изследване за АБКМ не са й правили, защото просто  освен екземата, няма нито един друг симптом на това състояние.

Бобче, защо не искат да спят в легла? За да могат да ги изнасят навън ли?
Тукашните бази са много добри. Признавам, че от тази гледна точка е супер.
Мен други неща обаче ме тревожат в яслите.  Tired

# 700
  • София
  • Мнения: 1 395
Мунка, изкарай си го хубаво Hug Само извъртат нещата и накрая се оказва че те заради теб отиват на риба Crazy Мразим мъжкото племе Twisted Evil

Бобче, като конче под навеса? Crazy Харесва ми практиката им, ама хич не ми харесва как звучи Mr. Green

Приеха ми и двамата тая година. Ще видим с дребната какво ще правим, няма да я пускам от начало и не на пълен ден.. Ама от Дани нямам търпение да се отърва Twisted Evil (той сега е в бебешкия пубертет и съвсем не се трае)

# 701
  • Мнения: 170
Мунка, и моя мъж страшно ми вдигна кръвното, понякога са ужасни. #Cussing out
Диданка, Бебз, Над, Веси, честитои на вас за яслите!
Мишанка, вас приеха ли ви?
Та за градините тук, ами какво да ви кажа легла няма, само едно две, че заемали само място. Всяко си има матрак и спи направо на него на пода. Матраците се вадят само като спят, за да не заемат място. Настилката е ламинат, никакъв килим, не ми е ясно къде ще стои моето дете. Няма кошари, не видях и много играчки. Групите са омесени, не разделени по възрастови групи. През лятотоимат три седмици отпуска. Единственото, което ми хареса е, че имат голяма градина. А и още нещо, за всяко дете водят нещо като дневник с интересни моменти, снимки и т.н.

# 702
  • Мнения: 9
Здравейте Hug!
И ние сме приети на ясла newsm44!!! Не мисля да я пускам от септември със сигурност,но пък ще я запиша и ще плащам таксата ,за да съм сигурна,че като я готова ,мога да я пусна.
Стискам палци всички да са приети Hug!

# 703
  • Мнения: 599
Ееее Честито на приетите в ясла Simple Smile Ние още не сме подали даже хи хи хи, срока за документите е 10.05. и класирането на 31.05. другата седмица вече ще подаваме, дано ни приемат  Praynig

# 704
  • София
  • Мнения: 5 743
И ние сме от приетите но  при нас неата са по различни защото септември ще са малки,а после догодина на пролет пък няма да има места и не знам какво ще правя  Rolling Eyes
Или ще ги запиша и ще плащам половин такса или няма да ги запиша и чааааааааак догодина  Peace имам няколко дни да взема решение! Thinking

Честито на всички приети мишлета!  bouquet

Аз от 2 дни готвя на малките обяда и следобедното хранене и съм много доволна,че им харесва и папкат с удоволствие,че нещо с тея пюрета не се наяждат грам и мрънкат много все гладни пък и Валя за 1 месец не ми акчи нищо дори Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт