Октомврийската дружина стана на половин година! (продължение)

  • 21 103
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 26
Привет!
Времето е просто прекрасно и ние цял ден сме на двора(понеже живеем в къща  Laughing) и е страхотно newsm08
Малката и сега спи в количката на слънце, а аз си се ровя в нета  Laughing
Моята мома и тя нещо не харесва зеленуковите пюрета - опитахме и на Хип, и на Ганчев, и Овко...
Само плодови си хапва с голям кеф, като любими и са сливите и крушите Joy Познайте след това... Joy

# 706
  • Мнения: 74
Здравейте, момичета!
Ние сме добре с малката - редовно ви чета, но все няма нищо важно, което да кажа. Сега просто не се сдържах - Мирче, Евичка е ужасно красива и нежна! Ще стане голяма кипра тя! А тортата изглежда страшно вкусна! Hug

За ваксините
- аз също бях против, но не си бях изяснила точно защо. Нашата педиатърка твърди, че случаите, в които ваксината е причина за някаква болест са изключително редки и тя не е имала в своята практика. По скоро болестта я има, но при ваксината тя се проявява, защото тогава организмът е по-уязвим. Каза обаче, че е имала случаи, в които непоставяне на ваксина се оказва фатално. Така например е имала случай на детенце, което в следствие на рана се е разболяло от тетанус - оказало се, че не му е поставяна ваксина. А тетанусът е нелечим.    

За захранването - до сега съм дала каша от кафяв ориз и каша от елда. Давам ги 30-40 мин след кърмене и естествено тя изяжда символични количества - по няколко лъжички само. Това трябва ли да ме притеснява и трябва ли да започна първо да и давам кашата или пюрето и после да кърмя newsm78

# 707
  • Мнения: 1 599
tiya, зависи какво искаш да правиш - ако искаш само да запознаваш бебето с различни вкусове и да не заместваш давай след кърмене, но ако искаш да заместваш хранене преди това.
аз съм хипер изнервена, не иска моето ни да седи, ни да лежи, като я нося миряса з амалко и пак после претенции...всичко иска да пипне, да лапне!!!!!!! не знам дали са зъби, но по-добре да са, че ако е характер, ще се гръмна  Twisted Evil

# 708
  • Мнения: 3 500
tiya_4, много бързо си въвела глутена. Ти откога си захранила? Иначе аз например първо давам пюре и после си дояжда с кърма.

p0liglot, и при нас е така. От зеленчуковите хапва само бели - напр. картоф и царевица, картоф и карфиол, оранжевите не ги обича въобще и й се повдига от тях. Виж плодовитееее....  Grinning

# 709
  • Мнения: 74
Ноел, как така съм въвела глутен newsm78 Аз мисля да въведа глутена поне след месец. Нито ориза, нито елдата имат глутен.
Идеята ми е да не замествам хранене, ама си мислех, че поне по 30-40 грама ще изяжда, а тя хапва само по няколко лъжички.

# 710
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
flufffy, рано рано си скапах настроението... 3-сме след чертата... Crossing Arms Надявам се на 2-ро да имаме някакъв шанс...Много ми е кривооо...
Затова днес цял ден бяхме на разходка с малкия сладурко,да оправим тонуса. Ходихме на панорамата на спортовете пред НДК,че таткото имаше участие там с малките възпитаници и беше мноого хубаво.. Peace
Вчера четох,че коментирахте течните каши...,и днес докато пазарувахме ни подариха такава  на Нестле. Като се зачетох се оказа,че на нея въобще няма индикация за състава???  newsm78 Нито е упомената възраст,нито състав нищо! Много ми е странно това,що се касае до детска храна... Thinking
Вие какви наблюдение имате за тях? / извинявам се,ако вече сте споделили/

# 711
  • Мнения: 1 298
Мишана, аз ползвам на Нутрилон течни каши, но съм взимала и на Нестле.
Пише, че са от 6ти месец и са с АМ и бисквита или АМ и ванилия.
Сега гледам и зърнени са пуснали и плодови.

# 712
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Milla, тази ,която ни дадоха е на зърнена основа с преходно мляко,включва бисквити. Чудя се дали мога да я дам на този етап, при положение,че малкия досега е хапвал само безглутенова ,безмлечна оризова каша с банан, или да я консумира по-късно?

# 713
  • Мнения: 1 298
По-добре изчакай, най-вероятно е с глутен.

# 714
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
По-добре изчакай, най-вероятно е с глутен.
Значи правилно съм си помислила... Peace Мерси много за инфото!!!  Hug

# 715
  • Мнения: 13
Хелоу маминки  Grinning

Аз днес луднах от сутринта - лекции, разходки и т.н. Само да кажа : и нас НЕ са ни приели в ясла  Mr. Green На 38 място от резервите сме с 8 точки за близкото Слатинско ОДЗ, то аз само на 2 места го пуснах...А и без друго нямаше да го дам на няма годинка на ясла, ама все пак...И асега какво??? Означава ли, че няма да ми приемат въобще детенцето на ясла? Оффф....

Иначе за хемоглобина - на Нико му беше 114 и ми казаха, че е ок!

Мирче - и аз така захраних с месата ( пуйика, зайче и пиленце) - 1/.2 малко бурканче + 1/2 голямо зеленчуково и така давах 2 дни, а на 3тия само зеленчуково - вече яде и 3ти меса без проблем  Wink А другите кога се въвеждаха???

Честити Месечинк на всички бебоци и от мен    bouquet

Хубава вечер!

# 716
  • Мнения: 2 286
Здравейте!

Днес беше супер! Ходихме малко извън София, направихме си прекрасна разходка из горите тилилейски Laughing , беб му удари един съъън на чист въздух. А бе, без забележка! Като изключим, че пак не иска да яде Mr. Green . Едва ги направихме 3 яденета - в 5:50 сутринта, в 13:30 и 19:45 Crazy . Ма колкото иска,толкова.

Мишанка, Hug . Не се отчайвай, дано ви приемат или намерите друго решение.

За тези, които само ще си плащат таксата, но бебоците ще са си вкъщи, знам, че майките нямат право на майчиство. Щом бебока е на ясла, значи мама е на работа и майчинството се прекратява - някаква такава логика имаше Peace

По захранване и ясли нямам друго  какво да кажа, че нито съм захранила Party , нито на ясла ще го пускам още Heart Eyes . Пък как ще се оправяме с парите няма да мисля, важното е да сме добре Whistling .

Люлински мами, които утре сте без татковците, хайде да се видим, че моя е на работа и ще ми е скучно самичка  bouquet

# 717
  • Мнения: 686
  Да се разпиша и аз, че приспах тигърчето и май ще лягам и аз рано рано. Днес цял ден бяхме по улиците, голяма горещина тука. Малката се изпоти 100 пъти, не обича топло май. Едното и оченце нещо се е възпалило, тече бял секрет и е червено и подуто. Много ми е жална, дано мине. И от същата страна и в един ръб се удари, та е картинка, на мама войничето  Crazy
  Още не съм се наканила да дам урина и кръв. В понеделник ще ида, дано и мине окото и да не се налага и за това да ходя. Почиствам го със сребърна вода и капя кърма.
  Вчера дадох пиле. Изяде си го, ние проблеми с яденето поне нямаме. Не иска само вода да пие. Днес в тези горещини реших да и купя едно сокче на Хипп. Взех ябълка, много и хареса. Та мисля да го разреждам с вода, току виж се излъже, като постепенно намалям сока за сметка на водата.
  В коя верига магазини се продават безглутеновите бисквити. Че днес питах на две три места и все нямаше. Ох, много продукти много нещо, не мога и да ги схвана, течни каши, незнам си какво. Като си дойдох в БГ седях 1 час в Била да ги разглеждам и после охраната на входа ме провери  Crazy
  Иначе за децата, който отказват определени пюрета, пробвайте домашни или обратното. Мишелка се мръщи на купешките. Та и пасирам домашна тиква, добавям малко купешко и си го яде с кеф.

# 718
  • Мнения: 3 500
tiya_4, да бе, вярно, че елдата беше без глутен. Ошашках се нещо аз.  Crazy

Между другото и аз като въведа месото ще започна с пуешкото. Пуешкото месо е неразделна част от нашата трапеза. Доста често готвя пуешко. Много го обичаме цялото семейство.

# 719
  • Сливен
  • Мнения: 140
снощи бяхме на гости и не можах да се включа
честити седми месечинки на двамата ДИМИТРОВЦИ на фиролина и лина борисова,на НИКОЛА на бобинка 85 и ВАСИЛЕНА на вивиана
честита половин годинка на ПОЛИНА на DoubleTrouble
дени днес цял ден не спа,нервен,кара се ,крещи,направо ужас,преди малко го нахраних и заспа
нечовечка честита ти годишнина,желая ти много щастие и любов   bouquet
калинче честито обрязване на малкото мъжленце ( на патерици  Embarassed)
кат  Hug
аник добре че не се е ударил
бобче адски романтично,браво
ноел ние този месец сложихме последния прием на пентаксима  и синфлорикса
jana.tihomirova браво за хубавите резултати
еми1978 малката е страхотна  Hug
мирче евичка е страхотна сладуранка,и как стои кротко до тортата,ако бях аз..... Joy
рор миличка нормално е да не ти харесва млякото,важно е на малките да им харесва  Peace ,аз съм взимала три различни млека и не намирам да има кой знае каква разлика във вкусовете,но явно бебчетата си знаят
нашата лекарка я нямаше три дни и още не знам резултатите от изследванията,но в понеделник ще се обадя
честито на класираните за ясли
красе дени си хапва всичко що се яде с лъжица ,и за бисквити се кара,ноооо вече много не ни се суче ,един,най-много два пъти на ден по малко,сега повече ни харесва да захапем зърното и да дърпаме  #Shocked
мунка и дени не харесва много ябълка
смехи много се забавлявах с твоята история,и на мен ми се беше случило да пиша от два профила,но след месец взех да се обърквам кой какво съм лъгала  Joy
течна каша на нестле има и с банан
мале че дълго стана  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт