Юнчета 2009 темите си тук споделят. Тема 113

  • 30 721
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 50
Здравейте, здравейте!!!

Ние се завърнахме от всякъде - Белград, Лондон, Брюксел последователно. Сега сме вкъщи и се опитваме да си свършим всичката работа и да се организираме за бебето. Малко ни е нанагорно, но и бабите са тук да помагат Simple Smile

Да се включа в анкетата:

1.Как се държи вашето съкровище в детски магазин? Много се радва на играчките, играе си, понякога хвърля неща на земята, което е малко неприятно по отношение на плюшените играчки, които се цапат, но като цяло няма очакване, че трябва да му купя нещо... Така че моментът с мрънкането за играчки още не е дошъл при нас. Ако нещо поиска, а не смятам да го купувам му казвам само: "добре, видя го, но сега трябва да го оставим, защото не е наше" и той го приема... Между другото, в Англия в един магазин имаше голяма влакова композиция от някакви доста реномирани дървени влакчета, марка "Брио"... Около 20 минути Боби си игра с тях без гък да каже и без да се разсея. Може би някой ден ще му купим нещо такова.

2.На площадката има ли „сражения за разпределение на благата” и каква е вашата реакция? На площадките Боби е доста благ. По принцип проявява жив интерес към чуждите играчки, но не е трудно да му обясниш, ако нещо трябва да отстъпи. Мноооого рядко сме имали проблем, ако нещо наистина адски много му хареса, а другото детенце не му дава дори да го пипне. Своите играчки ги дава. Само за Англия искам да се оплача, там има някаква култура да не се взимат чужди играчки, всеки си играе със своите и никой не посяга към чуждото (абе, от малки възпитават егоистчета...) Та, за Боби, а и за мен, беше доста трудно, защото дори и детето да не играе с играчката, ако Боби тръгнеше да играе с нея родителите гледаха и нас, и него с доста лошо око и даже отнесохме няколко язвителни коментара... Аз доста се възмутих.

3.Ходи ли детенце на ясла или кога смятате да го запишете? Ще ми се да тръгне от есента, да видим дали ще го приемат... Кандидатствали сме само в една ясла. По принцип можем да си позволим и частна, но на мен не ми се ще, защото съм съвестен данъкоплатец и мисля, че държавата ни дължи тази услуга...

4. Как са работещите мами? Аз като Поли работя от къщи в повечето време, на много гъвкав режим съм и нямам проблеми. Харесва ми да работя и да имам нещо свое, с което да се занимавам. Покрай бъдещето бебе ще тряба доста да намаля темпото пак, така че сега се радвам на възможността да работя.

5. Какъв е дневния режим(ако има такъв)? Става към 7.30 сутринта, спи следобеден сън приблизително 2 часа между 13.30 и 15.30 и вечер си ляга към 21.30 - 22.00. Ще ми се малко по-рано да си ляга вечер и ще работя по въпроса.

6. Имате ли идеи за отказване от биберон и памперси? Биберон както съм писала не смуче много и затова не ми е приоритет отказването. Но има известно пристрастяване към това да се успокоява като пие вода или чай от шише... Притеснявам се малко за зъбите му, защото вечер заспива с шише чай с мед... Иначе може да пие и от чаша, но често ми казва специално да сипя някаква течност от чашата в шишето. Мисля постепенно да намалявам пиенето от шише. Памперса и аз ще се опитам да му го махна лятото. Но не знам как ще стане, защото Бобата сега е в етап, в който много си брани акото и не иска дори да му сменяме памперса като се е наакал, камо ли на гърне да ходи.

6. Общуване с роднините: Оооооо, общува много с двете си баби, с дядо си, с леля си, по-малко с прабаба си и прадядо си. Отразява му се прекрасно. Много ги обича и е много близък с тях, определено за него са по-специални от останалите хора. Особено е привързан към леля си, още повече, че тя много му уйдисва на акъла  Grinning. Мисля, че за него е много ценно това общуване, те са важна част от неговия свят в момента.




Добре дошла, Св.!

Брио влакчетата наистина са много хубави - те са шведски Grinning, и ние вече имаме първия комплект, даже с електрически локомотив. Тук също са много популярни.

Изненадана съм, че така възпитават в UK по отношение на деленето на играчките. Тук е обратно, от най-малка възраст ги учат да разменят - да питат, и да дават, както и преди писах...Интересно е как са толкова различни подходите в различните държави.

Поздрави от мен!

# 61
  • Плевен
  • Мнения: 854
Моите много обичат да играят с дървени играчки. Имаме един комплект от много животни от дърво, един обикновен дървен пъзел за обличане на едно момиченце, с Нелито го взех от Пловдив, много го харесват, дървено домино с Дисни героите, а също и едни такива мечета, също за обличане - голяма занимавка им е и само сменят глави, блузки, панталонки на мечетата Simple Smile))

http://cgi.ebay.co.uk/Melissa-Doug-Wooden-Bear-Family-Dress-Up-P … 60#ht_1805wt_1140

# 62
  • Мнения: 1 159
Здравейте,момичета!Извинявайте,че нахълтвам така в темата ви,но съм леля на едно юнче 2009 и ще ми е приятно да ви питам или казвам някои неща!Така ми се случи,че снаха ми ми е най-добрата приятелка!Та,принцесата се казва Елиа и е родена на 29.06.2009 г.Обичаме се двете,тъкмо навреме влязох да прочета,че и вашите деца така са привързани към лелите си  Heart Eyes!Мен за известен период като бебе ме е гледала моята леля-сестра на баща ми.Може би затова сега съм толкова луда по това дете...

# 63
  • Мнения: 57
 smile3507  голяма умора ме е налегнала. Уж имаме едно дете, а разхвърля като за три Sad постянно го свалям от мебели или го хващам да мести някои мебели, да вади, разпилява, разлива, чопли, чупи... и голямо циврене пада, нямам думи. По 1 час вечер циври. Не реве, ами се лигави. Иска да седи в мен докато вечерям, да ми пипа вилицата и да бърка в чинията. В един момент спира лудницата и започва да си играе сам. Е, няма такива нерви. Къде ми е напрегнато през деня, ами вечер едва успявам да слушам какво ми говори мъжа ми. И заспивам с детето. Ето сега, заспивам. Нямам сили за нищо. Как се оправяте, не знам! Ако до неделя успея да изгладя прането, ще се похваля  smile3501

Нямам коментар по темите, не помня да сме ходили скоро за играчки с него. Той обикновено е вързан в количката и си трае, когато пазаруваме. За площадката също нямам коментар. Ще му викаме Петър ВРАТАРЯ. Защо ли? Защото само по вратите виси. И ако е метална врата, умира от кеф. Тряс, хлоп, тряс, хлоп, дрън-дрън ..... "на площадката" за нас означава "на металната врата".

Към роднините се привързва, дори ги познава на скайп и се радва. Вече не отстъпва крачка назад, когато бабите идват при нас. Общо взето се приобщава след 1-2 виждания на всякакви познати.

Зара, ти си неудържима! Радвам се да чета постовете ти Simple Smile

Снеже, питах се нещо от предишен твой пост: как успявате да вземете Стефчо от яслата в 16ч? Бавачката ли го взема тогава? Аз си счупвам краката да бързам, работя на 10 минути от яслата и пак го вземам последен Sad

Поли, честито за приемането! Дано да тръгне гладко и да върви безпроблемно! На всички стискам палци да приемат децата. Нас отново не са ни приели в системата, затова ще си останем в чистата ясла. Тръпката ще ме тресе следващата година.

Бо, честит имен ден! Жива и здрава!

desi_max, ако приемаш нетактични съвети, поживей си още без форумно втелясване :Р, особено по бебешките въпроси Simple Smile КРАЙ НЯМАТ  Joy

Ани, ти кога започваш работа? Как напредвате с жилището? Много планове при вас, и море щом се оформя Simple Smile Аз още чакам да планирам лятото.

Стискайте палци да ми се развие положително професионалния живот, та и аз като белите хора да отида на едно моренце, пък може и ВРАТАРЧЕТО да вземем, или пък може да не го вземем, май така ще е по-добре. Иска ми се зелен балкан, синьо небе, поляна, птички и много тишина.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 132
Добро утро! Деси, добре дошла! И лели приемаме  Hug
Ние имаме две лели, които я обожават. Мони е привързана и към бабите и дядовците много, но лелите си най-много обича, едната е в Америка и се виждат често по скайп и рядко на живо, но като са заедно са неспасяеми. Другата  днес е станала в 4 да дойде при нас колкото може по-рано.

# 65
  • Мнения: 50
Грета, ми не успяваме да го взимаме ние в 4h. Бавачката го взима. Няма как....

Поне намерихме българско момиче, та да му говори на български, че ги меша езиците като за световно. всичките му глаголи са на шведкски - например казва "аз искам ябълка", като само "ябълка" е на български. Ще се разбираме някак... Crazy

Иначе режима ни е много нанагорен - мъжа ми излиза в 6.30, и се връща в 6.30-19 вечерта, та поне да го изкъпе и приспи, ако аз не мога да се върна до това време. Аз го водя на градина, ако въобще съм в Стокхолм, а не някъде на майната си из Европа. Поне работя само от понеделник до четвъртък до обяд, та имам повече време от четвъртък до неделя. Но не се смогва с нашите професии, без помощ. Просто няма как.

Но пък аз си харесвам работата и динамиката, и съм доволна че успявам да ги съчетая - с помощ половината от седмицата съм "кариерист", а другата половина - примерна мама Simple Smile))


Tози weekend отиваме до Рига! С лодка - така де, ферибот, на който има много ресторанти, караоке, и тн. Майка ми е тук, та тя ще гледа Стефан в каютата, докато ние малко се наслаждаваме на "ергенски живот" Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 2 658
Честит имен ден на Гошко на Анджи! Да ти е много здравичък, всичко друго ще се нареди! Много целувки от нас!

Честито на всички, които имат именник вкъщи! Много здраве и любов на всички!


Аз днес ще правя само обяд. За таткото торта няма да има този път. Нещо съм болна, вчера бях със страхотна мигрена и правя и торта за племенника на моя приятелка за утре.  Confused

Добре дошла на лелята! Тези, които все още нямат деца страхотно си обичат племенниците и имат много време за тях. Децата също ги обожават. Говоря от личен опит. Аз безкрайно много съм си обичала племенниците и те мен. Вече като имаш собствени деца, не че се обичат по-малко, но просто нямаш такова време за тях.

# 67
  • Мнения: 1 159
Добро утро!И честит имен ден на именниците!
Петя,имам дете,но е вече голям,почти на 9 е.Има си вече негови интереси,приятели,занимания.Таткото не иска второ дете.И точно тогава се появи Ели и ми запълни донякъде празнотата и задоволи желанието ми за второ бебе.Само дето все съм на работа и по-рядко я виждам.
 gmarinova ,все едно снаха ми слушам да ми разказва-за умората,за вечното разхвърляне,за плача вечер...Тя пък от преумора не може да заспи вечер.
В края на юни малката тръгва на ясла,надявам се да свикне бързо.Наистина майка й има нужда от почивка!
Много ми е интересно при вас,харесвате ми  Heart Eyes!

# 68
  • Мнения: 143
Честит празник  на всички именници днес!

Деси добре дошла  bouquet

Ние сме добре,чакаме с нетърпение 31Май по две причини.
Първо баткото завършва предучилищната и градината и ще имат голямо тържество.
Второ ще излязат списъците с приетите в яслата деца.Дано Кати е сред тях Praynig

Аз като гледам още от юли месец ще трябва да почвам да се подготвям за бъдещия ученик.
Че да не ми се натрупа на финала всичко. ooooh!

Весел празник на всички  bouquet

# 69
  • Мнения: 3 294
Здравейте и от мен , отдавна не съм писала , но гледам че няма много за четене и ще мога да наваксам  Grinning
Да отговоря на въпросите

1.Как се държи вашето съкровище в детски магазин? - Нямаме проблем , рядко си харесва нещо , но ако има багери наблизо положението е неспасяемо  Crazy
2.На площадката има ли „сражения за разпределение на благата” и каква е вашата реакция? - Почти не , много е толерантен в това отношение и често му бива изрдърпана някоя играчка от ръцете , рядко плаче когато стане нещо подобно и аз рядко се намесвам , оставям го да се справи сам в ситуацията и ако не стане тогава влизам в действие Simple Smile
3.Водите ли детенцето на ясла или кога смятате да го запишете? - Септември
4.Как са работещите мами? - 
5.Какъв е дневния режим(ако има такъв)? - Сутрин става около 9 часа , закусваме , излизаме , прибираме се към 13-14:00 часа , спи около 2 часа и следобяд е волна програмата , вечер заспива към 22:30 
6.Имате ли идеи за отказване от биберон и памперси? - Биберона го махнахме преди няколко месеца без проблем , сега предстои голямото напишкване , чакам да се позатопли и започваме да се борим с памперсите
7.Да си помечтаем за лятната почивка: Брат ми и сестрата на мъжа ми имат апартаменти в Слънчев бряг и Влас и смятаме да ги посетим през лятото за по една седмица , но ми се ходи на планина , а и заради Юли е добре да сменим климата , лошот е че на мъжо му е невъзможно да излиза в отпуска преди края на юли , така че нищо не можем да плануваме засега  Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 193
Здравейте и от нас!
Честит имен ден на всички именници и празнуващи и на тези, които съм пропуснала да им честитя.
Деси добре дошла и от мен!  Hug
Аз също съм доста изморена в последно време и се усещам, че не мога да смогвам с работата вкъщи. Вече всеки ден пускам прахосмукачка, защото трохички има навсякъде и отделно готвене, миене, игра, излизане на разходка, че то вкъщи не го свърта милия. А и вече рядко спи на обед.  Shocked
Направо си мечтая за няколко дни спокойствие. Скоро може да се приберем за 1 седмица на село и дано там да си почина, въпреки че силно се съмнявам  Rolling Eyes
Отделно сега в неделя ще приготвям торта и ще пека агнешко със зеле, защото мъж ми е рожденник в понеделник, а оставихме месото за тогава, понеже ще сме доста народ май и пържолите няма да ги нахранят  Mr. Green. Тогава поне ще си свърша задълженията на спокойствие, че мъжът ми почива и ще се занимава с малчо.  Peace
Иначе важното е да сме здрави, пък другото ще се нареди.   bouquet
А Друзи ако чете да пише как е минало всичко, за да не я мислим, че има и новини! Нали? Май е родила момиче, вместо момче?  Party Важното е да е жива и здрава,а и тъкмо ще има опит в отглеждането на госпожица!

Последна редакция: пт, 06 май 2011, 17:48 от rosicp

# 71
  • USA
  • Мнения: 94
Честит имен ден,на всички именници!!!Да са живи и здрави и много щастливи!!!
Добре дошла на лелята Hug

# 72
  • Плевен
  • Мнения: 854
Привет и от мен. Още е 9 ч. , пералнята изпра, миялната изми съдовете, а аз съм гроги... Вярвам, че ще ме разберете, виждате как е с 1 щуро, а си представяте с 2 такива как е. Ама да са живи и и здрави, пък аз все ще оцелея. Иначе лудницата е пълна - винаги заедно ходят на гърне, ей сега свършиха голямата работа заедно в гърнетата, като станат се чудя кого първо да избърша, гърнета ли да изнасям да мия  и как да ги оставя сами за минута, защото изчезна ли, веднага се сбиват. Навън пък все някое някъде се катери, все някое пада, удря се и запищява, или за някоя играчка се сбият или за друго, просто се грижат нервите ми да са в тонус винаги Crazy
Гретич, ще тръгна на работа май в началото на юни, като ми свърши майчинството, чу сега го прекъснах, пуснах си отпуска, че и тя трябва да се изчиства, 100 декларации писах...По апартамента нищо не правим, сега лятото по балкана ще се действа по строежа, до караванката строим малка къщичка, ама е бавно и трудно, че всичко е скъпо, а пък и всичко мъжът ми и тате правят, а пък тате все пак не е толкова млад и издържлив вече, та бавно вървят нещата... Но нищо, аз без туй за живеене в града искам чак след 3 г. примерно, като дойде време за Андреа за училище. Засега само да работя там ще ми е достатъчно като соц. живот, иначе привечер с децата за игри тук на село си ни е супер.
А за море - намерих оферта за Албена, нали сме се влюбили в нея - по 45 лв. Ол инклузив през Август, 22-29. А който е в пенсионен фонд Доверие, като нас, ползва още 10 % отстъпка та става 40 лв. ОИ, което си е направо супер и направо в понеделник ще резервирам. Ако някои има желание и възможност да свирка - да резервираме заедно, много ще се радвам  Hug
Деси, добре дошла  Hug много ти се радвам  Hug
Михайлова, ще стискаме палци Кати да я приемат  Praynig А с ученика ще се справите, наистина като се подготвяте помалко и от далече, няма да ви дойде много нанагорно  Simple Smile
Ние днес следобед отиваме на Търново - мъжът ми и брат ми имат работа а ние със снаха ми за компаньонки  Crazy Иска ми се да се махна малко от тук, да се отделя от децата, че нервите ми вече издават багажа... Вечерта и на кръчмичка уж да ходим, че да си поиграем и малко хорца, че съм загубила тренинг нещо. Е, всяка вечер пускаме на децата народна музика и те играят, ама ние с Павлин само им ръкопляскаме и им подвикваме Браво  Crazy
Хайде чао от нас  Heart Eyes

Последна редакция: сб, 07 май 2011, 09:32 от anyto

# 73
  • Мнения: 143
Ох Аниии че хубаво звучи Търново,кръчма,хорца и без деца  Crazy тропни едно хорце и в место мен Mr. Green
При нас въпреки че единствената ни баба живее на един блок разстояние до сега не съм оставяла Кати да спи.А за двамата едновременно изобщо не говоря ooooh!
Само през деня и то рядко  Rolling Eyes
Забравила съм какво беше да изляза на кръчма с приятели.

Народните танци Кати също много ги харесва и често и пускам да гледа и да слуша а тя веднага почва да танцува.
В нея ми е надеждата че ще стане танцьорка.При двама родители тренирали с години спортни танци  Mr. Green дано тя да продължи семейната традиция. Praynig
Баткото сега го влекат бойните спортове и ходи на Карате.

За ходещата лудница те разбирам напълно Laughing
Хубав и усмихнат ден на всички  bouquet

# 74
  • Мнения: 2 074
Боян за първи път е на гости с преспиване при свекърва ми в Добрич - за 3 дни. Да не казвам голяма дума, но само ми го хвалят по телефона, не реве, яде спи, играе си - те са в къща с двор и има люлка и забавления в двора. Аз искам и двамата да ги изпратя някой път, ама ми е жал за свекърите  Mr. Green. Елица като отиваше там като по-малка все ревешеш, вдигаше температура и още на другия ден сутринта по живо, по здраво си я прибирахме, на малкия обаче явно му харесва.

Общи условия

Активация на акаунт