Февруарското човече смело гука вече! Тема 6

  • 23 235
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 274
Добър вечер!
Писах, писах днес и форума ми го затри, аз се ядосах и не повторих.
Честит имен ден, както и празници на всички празнуващи!
Не помня кога сме заченали, идея си нямам! То аз и майския цикъл бях забравила да си отбележа  Whistling иначе си чаках цикъла и си мислех, че му е рано още, но нещо ме човъркаше отвътре - няколко дни болки без поява на цикъл ... Взех тест и още го пазя. Пък със чакането на цикъла ми е запазена марка. С баткото чаках да ми дойде на 25.03 и като не дойде седмица след това си направих тест, само че се оказа, че е трябвало да ми дойде на 15.03, а не на 25  Whistling Маааалко съм заплесната!

Последна редакция: пн, 02 май 2011, 23:23 от Булка Марулка

# 691
  • Мнения: 0
А добър вечер
Всичко живо вкъщи вече спи,само мама на компа седи   Laughing(да ме пита човек защо не лягам,ама на като съм си такава(
За зачеването-нямам и най-малка представа кога е било,щото то и цикъл я имах,я не,ама помня че си направих тест чак на 03.07.2010 и излезе положителен и така без планиране се сдобихме с Атанасчо
За захранването-още не съм решила дали да чакам до 6-я месец или след 4-я.Надявам се сам да си покаже юнака.Ако си наддава добре както до сега и е спокоен може и по-късно да започнем,но съсъ сигурност ще е със зеленчуци
За спането-спи си детето само в кошарката,като сме си вкъщи,иначе навън в кошчето на количката.Татко му на няколко пъти се опитва да го слага на спалнята при него,но нашия упорито отказва,в което няма нищо лошо.Абе общо-взето от спокойствие ли,от мързел ли от що ли,но му дай само да лежи,даже и да го държим не иска

# 692
  • Мнения: 1
Огнена опитай да намерш дори бакалски кантар, даже е по-точен. Не помня от къде си , но ако си от София ела ми на гости - ще кърмим и ще мерим  Simple Smile. Аз имам електронен от една приятелка и добре , че е той, иначе щах да съм по-зле от теб, вече щях да съм психясала дали се е наял или не.
 Сега се замислих , колко много мъки и притеснения, през бременноста и сега, а диването не прилича грам на мен  Crossing Arms, имал моите ... уши  Shocked

# 693
  • Мнения: 292
Добър вечер, мами! Гледам добре си бъбрите  Grinning Голям кеф  Laughing Много сте ми сладки и винаги като ми се посъберат повече странички за четене и ми е едно такова развълнувано  Simple Smile
Бебошондерът си спинка в кошарата, но като се размърда през нощта и си го взимам при мен, и без това тати го няма да ме гуша , та бебочо върши тази работа  Laughing
Биби харесваме, но ръце и юмруци обожаваме! Много ми е смешен на мен как си гледа ръката с някакъв тотален ужас и шок  Joy Изпъва ги напред и започва едно гледане, едно чудо...
И нашето бебенце не беше планирано , но пък беше много желано...не го планирахме, защото знаехме , че ще ни се наложи да сме разделени, докато ми станат визата и останалите документи, но на рождения ми ден - 20 май - след най-страхотния ден в живота ми, татито ми каза, ще иска да ми направи най-прекрасния подарък и така...след 8 дена вече бяхме сигурни, но тест си направих вечерта, преди тати да си замине за Щатите. И аз понеже съм леко шаш и паника и видиш ли не разбирсам от американски тестове за бременност, че те не са с чертичка , а са с плюсче и познайте как гледах като теле, докато татите не ми обясни какво значи туй  Laughing Понякога мога да бъда много тъпа  Blush След два дни и аз летях за България и при всяко излитане и кацане си хващах тумбачето и ми ставаше едно такова хубавооо...Та сега тати се чуди какво да ми подари за този рожден ден , бил вдигнал летвата мноооого високо  Grinning
Лека нощ, мами! Цунки

# 694
  • Мнения: 991
Трябва предварително да се запише час, но не работи по здравна каса. Взе ни 20 лв. за прегледа.

Аз отидох с направление, не ми е взимал пари!  Peace
Една бележчица със зелено оградена...Баси как го обясних!  Crazy

Още едно готино емотиконче: smile3549

# 695
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
имам голям проблем Sad на моето дете много му е топло а не включвам нищо в нас. Стои по боди с дълго ръкавче и по ританки и тънки чорапки. Вие с какво ги обличате и имате ли такива проблеми?

# 696
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
Мишленце аз пък скоро разбрах че до края на 2ри месец трябва да се отиде на ортопед, понеже ако не дай си боже има нещо да може да се оправи. А днес той ми каза че по принцип трябват 2 прегледа да се направят и след 2 месеца (т.е. като е на 4) пак да отидем. Но за тогава каза че не е задължително, след като разбра че не сме от Плевен.
Снежи и на Мони му е топло и се поти много обаче при нас май е от операцията. Та аз още от преди така си го обличам както ти си писала само слагах елече защото нали го завивам до кръста. Сега си спанка с боди без ръкав, пижамка(блузка и долнище) и чорапки даже реших да не слагам терлички.
Лека нощ Hug

# 697
  • Мнения: 426
 Hug Снежи и аз това щях да питам. Иначе нашият в момента е с боди с късо ръкавче, отгоре една тъничка памучна жилетчица с ръкавче и отдолу възможно най-тънките ританки, това е. Завит е с поларена пеленка. Прозореца е отворен, но е толкова топло  #Crazy Дали пък не е защото съм със сума килца от горе, но  #Crazy
Аз да питам с какво ги обличате бебоците навън? Ние ходим по боди с късо ръкавче, блузка и дънки и в портбебе  newsm78 Но пак ми се струва навлечен и все вдигам на сенника покривалото да остане по мрежа - Хепи знае как  Mr. Green да му се проветрява главата-но пък дали не му духа?
Кога ще ги водим навън по къси ръкавчета? Наистина се интересувам живо, макар да са ми тъпички въпросите  Embarassed

И да се оплача - какъв скандал си спретнахме с мъжО. Трябваше да ходим на рожден ден в комшиите. Обаче аз предпочетох да остана с бобчето в къщи, все пак беше с гърчове милото не е за партита, пък и комшиите са 4 момчета, 2 момичета, мама, тати и дядо  #Crazy и не са цигани  Blush Та вдигат шум повече и от мен  Blush И нестига, че купил на рожденичката цветя, ваза и едни свещи декоративни-а на мен вчера една блуза  #2gunfire ами аз му звъня да се прибира в 23часа, а той ми затваря  Shocked И Shocked така 4-5 пъти, накрая си дойде след половин час. Не стига, че не ми помага вече и той с беб ами и трябва да извеждам кокера. Та до сега бях на разходка  Tired Но какъв грандиозен скандал си спретнахме  ooooh! Ние почти не се караме, но като се скараме  ooooh!
Отивам да пускам стерилизатора и да си чистя кухнята
ортопед-на нас ни каза, че сме отишли точно на време. Първи преглед на втори месец, втори преглед на 6ти месец, но като го почваме. Вторият бил, ако има проблем-при нас главичката, макар, че вече не си я държи на една страна  Hug Иначе и на нас педито ни каза след 4ти  newsm78 , но и така не ни даде направление.  hahaha все едно сме го минали  hahaha
хайде лека и спокойна нощ майчета и бебочковци  Hug

Последна редакция: вт, 03 май 2011, 00:30 от loryn

# 698
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Лори не се ядосвай на мъжо, май на всичките мъже бързо им минава ентусиазма от появата на новия член. И нашия тати така докато не ме видя да плача от безсъние и умора и ми вика "Добре де защо не ме събуждаш, аз не го чувам." е какво става ако и аз не го чуя. не искам да съм такава но и той има дете не само аз. Вчера пак забрави да му намаже дупето #Cussing out да не говорим че вечно е омазано бодито ако той му е слагал памперс. Поне съм благодарна че той го къпе, аз само поливам. Ми много се гърчи това дете и аз нямам сила да го удържам и като е намазан и мазен и беги беги, най-много да го изпусна.
Та и аз се оплаках.
Тази вечер не знам какво му стана на това дете но от 20:00 като се е събудил чак преди малко заспа и то със хиляди опити да го приспя, заспива и след малко започва да се дете и целия ври, ръцете, главата, краката мокри вир вода. Утре трябва да проверя за ваксините и ще питам педи на какво може да се дължи. Откачих тази нощ чак в спешното мислех да ходим, не спираше да се дере и да се поти. Мерихме температурата но нямаше и слава богу.

А Лори относно обличането навън, аз го обличам или по късо ръкавче с тънка блузка и тънък суитчър или с дълго ръкавче и суитчър и надолу дънки или панталонче, с една тънка пелена и покривалото на количката но в повечето случаи му е топло и махам пелената.

Вие изкарвате ли бебетата от количките като сте навън?

Хайде отправям се към леглото и ви желая сладки спящи бебета Hug

# 699
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
Лори и аз си мислех за късото ръкавче newsm78
Моя и той ме ядосва, ама по цял ден си е в къщи все пак и няма на къде ще помага  Crossing Arms

Снежинка аз съм изкарвала Мони като започне да не го свърта в количката и започва да нервничи, предпочитам да го взема да погледка малко. Аз за слънцето много се притеснявам и му слагам шапка (мама ми измайстори една с козирка от голяма такава Grinning на една партия ама няма да кажа коя е /бяла Stuck Out Tongue /). Като сме навън го обличам с боди с късо ръкавче, блузка и дънки/панталонче, понякога завивам, вече по рядко. Вчера в Плевен беше така и умря от жега милото, но то в колата много топло и отваряме уж, ама като ме е страх да не му духа. Аз не мога да търпя нито жега, нито студ и постоянно се събличам и обличам  Joy Мама така е правила като съм била малка и ето на...

Ние се хранихме та реших да надникна докато го чакам да заспи. Сложих го в леглото БЕЗ БИБА!!! и заспа  Heart Eyes Пу пу, аканото ми момче Rolling Eyes...

# 700
  • област Варна
  • Мнения: 270
А добрутру!

И аз май ще почвам с бодитата с къс ръкав.
За захранването вече се обърках. Аз искам след 4 месец, че ми писна с това кърмене. Хората викат след шестия е по-добре. Ще видим като направим три месеца какво ще каже педиатърката.
Бебка е на активната гимнастика. Оплака се на локомотивчето, сега си дрънка с лъвчето. Ей с това локомотивче голяма клюка... кой знае как ни нарежда пред него  Joy
Ние сме на ортопед на 19 май.

# 701
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
А добро утро вече, поспах си още малко.
Оле Снежинка сега видях че си от Русе (аз и преди май бях гледала) ама аз тази първа страница не съм я поглеждала ехее... Simple Smile Другия път като идвам на изпит ще ти пиша, може да се видим, ако искаш де  Rolling Eyes

Честити месечинки на Аспарух, Никола, Иван и Билян!


# 702
  • Мнения: 26
Добро утро!
Ех, тези феи са направили вълшебно кафе  Wink.Еспинозка   bouquet

Хайде компаниика от мен!
smile3508 censored

Честити месечинки на АСПАРУХ,НИКОЛА,ИВАН и БИЛЯН!

ПРЕДЛАГАМ ЗАГЛАВИЕ: С ВЪЛНЕНИЕ СИ СПОМНЯМЕ ВСИЧКИ,ЗА ТЕСТА С ДВЕТЕ ЧЕРТИЧКИ!

Последна редакция: вт, 03 май 2011, 08:26 от Стани~87

# 703
  • Мнения: 4 302
Към ЛЛЛ консултантите. Писах в друга тема, но засега там няма отговор, затова ще го копирам и тук.
Здравейте любими мои ЛЛЛ консултанти!    bouquet Hug 
Досега винаги сте ми помагали и благодарение на вас кърмя успешно, за което ви благодаря от сърце! Много се радвам че ви има! Надявам се и сега да ми помогнете! 
От 3 седмици вече изпражненията на бебчо са слузести, различни на цвят (ръждиво-кафяви и малко зеленикави) и миришат на кисело. Иначе се изхожда по 2-3 пъти на ден, но доста обилно.
Само на кърма сме, по 6 пъти на денонощие. Бебчо се чувства добре, няма темп. и е спокоен.
Четох, че се дължи на алергия към някоя храна или към лактозата, т.е. от кърмата. 
Не ям нищо, което може да предизвика някакви храносмилателни смущения. Изключила съм всички рискови и дразнещи храни. Ям само млечни продукти ( без пр. мляко), яйца, хляб, месо, картофи и ориз.
На какво може да се дължи? Надявам се да не е алергия към кърмата!
Между другото сега четох, че може да има алергия към чужд белтък- телешко месо, яйца и млечни продукти, а на мен това ми е основното ядене. Може изобщо да не се дължи на това, просто сама си правя някакви изводи.
Предварително благодаря!

Софт, отговорих ти в другата тема: Тук
Тя се чете от много майки и може да е полезно за тези от тях, които се притесняват да питат.   

# 704
  • Мнения: 426
добро утро
заглавието ми е мнго присърце    bouquet
ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ И ОТ НАС
Еспинозка   Hug благдаря за кафенцето, взимам двойно феи  Blush
вадене на вън- Joyние сме по цял ден извън количката.  Стигнеме ли парка, хоп на вън и да му видите физиономията, като гледа.  Naughty Но той не гледа хората, а ей така  Shocked с притъен дъх ще каже човек от възхищение какво-Дърветата  hahaha Иначе и на кафе да седна веднага е в мен, другите деца, като тичат, смеят се и той се превъзбужда и почва с ритането  #Crazy ако е в количката. Вчера в захлас гледаше какичка на около 2 год.  hahaha и се и пънеше да става-все пак тя вървеше  hahaha

айде стига с мойте глупости-хубав ден от нас
 

Общи условия

Активация на акаунт