Мнения за болница "Свети Лазар"

  • 32 840
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 186
Момичета, някой знае ли нещо за Баховите есенции?
вероятно имат официален сайт, където можеш да намериш инфо и контакти. Peace

# 16
  • Мнения: 95
Когато чакаш бебе трудно се вземат решения относно процеса по износването и раждането. За да вземеш решение да родиш в Св.Лазар трябва да си си направил много сметки - и не говоря за пари. Трябва:
1. Да знаеш че там е луксозна болница, осигуряваща ти спокойствието на домашното раждане. В смисъл, все едно раждаш вкъщи. Ако всичко мине ОК - си добре. Ако пък ли не - се молиш на Господ за помощ. Защото докторите в Св. Лазар могат да ти помогнат точно толкова, колкото съпруга ви или друг ваш роднина. Ще ти дават кураж и ще любезничат...май мъжът ви даже ще ви помогне повече )
2.Да знаеш и да очакваш, че всеки момент може да се наложи да те откарат от вкъщи/тоест от болницата/ в ИСТИНСКА болница. Даже за твое по-голямо удобство ще се наложи да подпишеш документи, че разрешаваш това извозване!!
3.Да знаеш, че всичко се калкулира и НЯМА твърда цена, нито пък ценоразпис. Е не винаги е така, но знай и очаквай че е напълно възможно да има допълнителни калкулации. Тоест приготви си поне още толкова парички, колкото имаш.
4.Да знаеш, и да изискаш при проблем да откарат бебето ти веднага в истинска болница с истинско неонатологично отделение. За бебето са изключително важни първите часове и дни, не го оставяй в техните ръчички. ПРИ ПРОБЛЕМ ВЕДНАГА НАСТОЯВАЙТЕ БЕБЕТО ДА БЪДЕ ОТКАРАНО В ДРУГА БОЛНИЦА, ДОРИ В СВ ЛАЗАР ДА ТВЪРДЯТ ЧЕ ВСИЧКО Е НАРЕД.
5.И най-вече трябва да знаеш, че скъпото не винаги е най-доброто решение!!!!
Защото аз винаги ще съжалявам, че раждах там. Винаги.
Никого не мога да спра. Но поне знайте. Раждайте там. Но внимавайте. Пазете се. При най-малкото ви съмнение търсете второ мнение на друг специалист. Търсете дори друга болница. Но не се оставяйте в лакомите им ръчички...който ги сърбят пръсчетата да ви калкулират в + още сумички без оглед на това благодарение на тях каква драма се разиграва в семейството ви!
Защото докато се борехме за живота на нашето бебче...те гледаха само в ръцете ни. Халал да са им парите. Живи и здрави сме. Има справедливост и знам, че някога лекарите в тази болница ще разберат, че освен парите на този свят има и друго...

# 17
  • Мнения: 5
Напълно съм съгласна с мнението на Princess Wonderland - ако нещо се обърка тогава става страшно там. А колкото до подигравателния тон в предишните коментари, много държа да кажа, че жената която се е била върнала там е била само за документ, който така и не са й дали, а не че е ги е потърсила за услуга - пази боже. Коийто иска да рискува, сам си решава. Никога няма да посъветвам никого да се жертва в тази "болница", имам си достатъчно негативна информация за там.

# 18
# 19
# 20
  • Мнения: 347
Благодарение на тази болница загубих бебе:(
Хубаво е преди да вземете решение за мястото на раждане, да сте сигурни, че имат реаниматор на разположение, кръв и лаборатория. В тази клиника няма. По принцип в частните болници( освен Токуда) не се борят с тежки случаи а ги превеждат. Когато се оказа, че при мен има проблем и изхода не е сигурно, че ще е добър, лично семейство Николови ми казаха да се прехвърля в друга болница.Имах и предплатен абонамент, който до момента не ми е възстановен и никой е се обади да попита как съм.
Въпрос на личен избор е къде да раждате, но винаги е хубаво да се информирате какво би се случило с вас и бебето, ако има усложнения.

# 21
  • София
  • Мнения: 16 691
Моя позната прави ин-витро там и беше безкрайно разочарована. Цените са умопомрачителни- 90 лв. за УЗД например.....освен модерната техника- с нищо друго не разполагат.....

# 22
  • Мнения: 2
Не препоръчвам тази болница - много разочарована останах!!! В началото мили и внимателни, докато внесохме цялата сума - и до тук с вниманието! Прегледите и изследванията са колокото и тези по каса! Супер некомпетентни, макар,че ехографа е доста модерен, но дотам. Малката я изкараха момченце, но това е най-малкия проблем!!!

# 23
  • Мнения: 34
Да кажа и аз моето мнение, базирано вече на опит Simple Smile

Макар, че бременност нямаше - много съм доволна от отношението на д-р Лачев, пък и всички от персонала там. Правя второ инвитро по фонда при него и мога да споделя само добри неща. Не съм платила дори стотинка. Докторът не говори и не обяснява много, но в крайна сметка прави най-доброто, което трябва.

Имам база са сравнение с болница с болница Вита и дори за кратко Щерев, където си плащах сама и наистина няма място за сравнение.

Не знам как стоят нещата с проследяване на бременност и раждане, но за АРТ-процедури мястото според мен си заслужава. 

# 24
  • Мнения: 2
zdraveite mili dami!neka vi razkaja za moia opit s tazi bolnica.
da zapochnem s tova:postupvaiki v bolnicata za planirano sekcio sled mnogokratni sreshti s samia sobstvenik i praktikuvasht lekar dr Nikolov se okazah v edna zgrada v koiato kipi usilena rabota po renovirane remont i rekonstruirane.tova ne mi bese spomenato.ot sutrin do vecher v staiata mi koiato se vodishe vip za koiato i platih se chukashe nad glavata mi postoianno se starjeshe i domkashe po takav nachin che kogato idvaha priateli da me vijdat ne se chuvahme.tova se sluchi na 15 avgust v nai golemite jegi.vaprosnata staia mi beshe opisana che shte imam klimatik,internet,televizia i telefon.nito edno ot gorespomenatite ne rabotishe imenno zaradi tozi remont.prozorcite mi biaha na non stop otvoreni samo i samo da vleze niakakav svej vazduh,da ama ne vuzduha koito vlizashe bese ot prah i mrasotia koito idvaha ot maistorite.ne samo che kogato se praviat operacii e PROTIVOPOKAZNO da se namira chovek v topla kamo li goreshta staia i na non stop da sam vir voda ot pot no i da sam v takava (ne stava vapros za nesterilna a marliava) obstanovka e pod sadno!tova e purvoto neka spomena i che se sabudih na sredata na operaciata si i obsto vzeto si izgledah kak si me poriat kato prase.poneje niakoi ne si e svarshil rabotata da izchisli kolko upoika da mi sloji.kato stana duma za upoika tia me darja v prodaljenie na 3 dni prez koito povrashtah na postoianno i vmesto da mi pomognat edin put kogato vleze v staiata mi vaprosnia doktor mi se nakara zashto ne sam (izviniavam se za izpozvanite dumi no sam mnooooogo ugorchena) povarnala v kakto kaza "kinefa"a v mivkata.az edvam stavah i siadah i me biaha ostavili sam sama vlizaha po 2 puti na den da me vidiat i kak da stigna na vreme po tochno?!?!ot predpolagam pak upoikata ili i az ne znam kakvo cialata stanah na pliuski  alergichna reakcia koiato mi kostvashe tova zda se chesha do takava stepen che pod noktite mi beshe kojata mi a samata az se razdirah do kruv.ne im migna i okoto!!!!za cialoto tova nezabravimo udovolstvie az platih poveche ot 5000 lv.kato ochakvah edno prevuzhodno otnoshenie i edna spokoino i priatno izjiviavane a ne AD!!! i da ne zabravia kolko sa korumpirani.ne jelaia da spomenavam zashtoto i majut mi e zamesen no se pazete za pari sa gotovi na vsichko!!!!!dori i da vi lajat v ochite!taka che mili dami ...ne si i pomisliaite da stapite tam!!!!

*** Моля, пишете на кирилица!***

Последна редакция: сб, 27 сеп 2014, 17:17 от Tatti

# 25
  • Мнения: 18
И защо отиде в тази прехвалена скъпа отвратителна болница. Много пари за нищо. Винаги ще пиша против тях и особено срещу този собственик-отвратителен лекар и човек. Наложи се преди години да отида при тях защото имах бременност след инвитро  и плода изпадна в началните месеци. И това животно ми каза с най-отвратилния тон че вече ембриона го няма и че те имали инвитро център. Аз бях успяла в Истанбул. Този "Лекар" реши че трябва да ми прави кюртаж, а изобщо не е трябвало. След това съм платила на турците хистероскопия около 3 000лв, за да ми оправят матката. Чудя се на така наречените випове които раждат там-обстановката и тогава беше в ремонт и прах.
Преди месеци родих в Токуда и бях в Луксозна стая-ами отношението беше супер и към мен и бебето.
НЕ ХОДЕТЕ  в ТАЗИ БОЛНИЦА при този измамник!

# 26
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
Аз също съм безкрайно разочарована от тази болница. Да, мили са, но само в началото, колкото да те привлекат като "клиент". Лишени са от всякаква хуманност и са готови на всичко, за да ти вземат повече пари. Никой нищо не обяснява, а само заявява дължимите суми. И да, няма ценоразпис!
Много пари за нищо! За мен това са чисто и просто търговци, които на всичкото отгоре искат да ловят маймуни с трици. Стаите са невероятно шумни, нямат дори една елементарна кабелна телевизия за хилядите лева, които плащаш.
Най-лошото обаче е, че са готови да направят всичко, за да ти вземат още пари, извън пакетната цена.
Никога няма да се върна там! Няма човещина, а само ламтеж за ПАРИ!!!

# 27
  • Мнения: 3
Здравейте,
ето и моето мнение. Раждах в болница Свети Лазар тази година. Атмосферата в болницата е много приятна, чисто, изключително подържано, излъскано, не разбираш че си в болница. Бях на отворени врати и получих пълна информация по всички въпроси около раждането, които ме интересуваха. Акушер-гинеколог ми беше д-р Красимира Несторова, нямам думи, с които да опиша доброто и професионално отношение,което получих от тази жена, преди, по-време и след раждането. Акушерките по време на самото раждане бяха изключително внимателни и обясняваха всичко търпеливо. Стаята ми не беше вип, но беше абсолютно безшумна и обзаведена, така все едно си си у дома, работеше всичко в нея - телевизор, парно, дистанционно за леглото и т,н. На ден минаваха да ме видят сигурно по 10 човека, анестизилози, педиатри, акушери, гинеколози, медицински сестри и т.н. Стаята се почистваше всеки ден, към храната можех да имам предпочитания, бяха предвидени нощници за мен.Раждането ми беше нормално и струваше 2080 лева не се е налагало нищо да доплащам от първоначално обявената сума. Благодарение на екипа на болница Свети Лазар ни се роди хубаво здраво дете!

Общи условия

Активация на акаунт