Великобритания - тема 35 Лятно-Морска

  • 35 566
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9
Ехоооо, който идва към Оксфорд да свирка.  Peace Ние с Евчето сме на линия.  Mr. Green

п.п. Влязох да ви почеря за имения ден на моят Борис.  Wine Glass cheers cook cook

Баааай  Laughing

А да ти е честит именника Simple Smile ... аз като гледам са на една и съща възраст с моето чудовищенце Simple Smile да кажете кога ви е удобно с Ева и да се разберем за срещичка Simple Smile ние сме винаги available напоследък Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Golden, корите и аз от Теско - фолио пайстри. Ей, подсилваш ми желанието за Сафари Парка Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Аз имам въпросче: синчето нали е само с полски паспорт, та си мислех направо в БГ като си отидем там да му оправям документите и егн-то, но не знам изобщо дали става така или първо тук трябва и БГ пасаван да му изкарам (ама хич не ми се занимава с това) ... ако има някой запознат, да ме светне, че в интернет нещо не мога да си намеря информация, а с посолството не знам изобщо ще се свържа ли (все нямам късмет и никой не ми вдига като звъня).

И още нещо ми се въртеше днес в главата да ви питам, но явно не е било важно, че не се сещам изобщо Simple Smile

сладки ви сънища Simple Smile

# 31
  • Манчестър
  • Мнения: 2 490
sin mirar atras http://www.nationalexpress.com/home.aspx имат автобуси от Лутън до Ливърпул. На Лутън доколкото знам спират отпред на перона, имат и каса, но вероятността да няма билети е голяма, та е добре да си купиш предварително. Става с карта и си изпринтваш билета.
 

Много ти благодаря!   bouquet

Имаш и вариант от Лутън до Милтън Киинс, оттам влак до Ливърпул, по бързо е..

# 32
  • Манчестър
  • Мнения: 2 490
Здравейте и от мен, записвам се в новата "отпускарска" темичка.
Ние най-вероятно ще се задоволим само с английския океан тази година, но нищо. Идеята за къмпинг много ми допада, даже я обсъдихме с половинката. От доста време си мислим да си купим палатка и да пробваме, защото и двамата никога не сме ходили на къмпинг. Може и да отпрашим към Шотландия по някое време лятото  dance Миналата година бяхме в едно Б&Б до Лох Нес - много е красиво! Ако някой не е ходил - препоръчвам.
Miss Fine, аз също живея до Чешър Оакс, на 5 мин, ще се радвам да се съберем някой път с мамите от района  Simple Smile

Ааа..Highlands и Лох Несс са класика в жанра..горещо го препоръчвам...там ни беше сватбата...(Fort Augustus).

# 33
  • Мнения: 175
bebolinka82 да ти е жив и здрав малкия разбойник  Heart Eyes много да ви слушка с татко и да е все така усмихнато и весело детенце  Heart Eyes Hug
Аз за сега мога всеки ден ,ама да е по скоро срещата  че кой знае като си намеря  работа как ще са ми смяните  Crazy  Joy
ev:) предцени кога ще ти е удобно и пиши на лични ние с bebolinka82 ще дойдем  Party
Лека вечер   bouquet

# 34
  • Мнения: 115
Мерси много ,Теско ми е съвсем  наблизо Simple Smile

# 35
  • Мнения: 564
Здравейте   bouquet

Съвсем по темата се връщаме от Барселона и малко България  Party Беше чудно, слънчево и без вятър  Mr. Green

Искам да ви питам редно ли е да занесем подаръче на учителките от градината, купих мускалчета българска роза, такива в дървени шарени шишенца, много симпатично изглеждат, предполагам всички сте ги виждали.

Лек слънчев ден   bouquet

# 36
  • Мнения: 90
Ааа..Highlands и Лох Несс са класика в жанра..горещо го препоръчвам...там ни беше сватбата...(Fort Augustus).
Ave, страхотно местенце сте си избрали за сватбата, много романтично. Ние вечеряхме в едно ресторантче на брега на езерото точно във Форт Аугустъс, и ни се падна един доста разговорлив местен сервитьор - разказа ни надълго и нашироко как преди години, една сутрин като гледал изгрева, между вълничките мернал главата на Неси  Joy
Feta cheese, не виждам защо не, според мен е редно и ще се зарадват Peace

# 37
  • Мнения: 11
Здравейте,
имам въпрос: Възможно ли е след започване на учебната година във Великобритания , детето да бъде прехвърлено от училище в България.
Благодаря Ви предварително.

# 38
  • Soon London :)
  • Мнения: 133
И мен живо ме интересува този въпрос за детето.
Все още не съм стигнала до тези неща, толкова много неща трябва да помисля и да приготвя преди да тръгна, че ...
Момичета, днес ще говоря с шефовете си за предизвестието. Стискайте палци всичко да мине наред и вече по - спокойно да седна и да помисля върху всичко което предстои. Hug

# 39
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
По всяко време може да започне детето, стига да има места в училището, което сте избрали.

Ave, мерси за темичката! Що не сложи и една снимка на младоженците, да си плакнем очите  Laughing

И къде е дъжда? Аз в Англия ли съм или в Сахара?! Заекът опаса тревата, а нова не расте, заради сушата. Да не говорим що зарзават има да садя, а земята така се е спекла, че няма начин да го бодна  Rolling Eyes Искам дъжд! Crazy

# 40
  • Мнения: 11
Благодаря за отговора.
Имам още 2 въпросa, ако е възможно да ми отговорите Simple Smile
От Civic Centre ми отговориха, че е задължително при записване в училище да представя копие за наем на жилище през агенция. Редно ли е това?
Малката е първи клас в бг - във Великобритания пак ли ще е първи клас?

# 41
  • Мнения: 1
Здравейте мами, извинявам се че така нахълтвам в темичката ви, но наистина се нуждая от малко помощ. Преди 4 дни пристигнах в UK и имам няколко неизяснени като начало въпроса. Приятелят ми е англичанин и иска да живеем заедно на негова територия. Знам, че най-лесният начин да легализирам престоя си тук е чрез брак, но това все още не е опция за мен на този етап. Открих информация, че след изтичането на свободните 3 месеца трябва да бъда регистрирана на неговия адрес, само че не знам към каква институция трябва да се обърнем за да направим това...нито колко време след това имам възможност да остана /безработна на този етап/. Няколко пъти се опитвахме преди време да се свържем с българското посолство, но оттам ни прехвърлят към номер, на който никой не отговаря  #2gunfire Реших да попитам вас, защото може някоя мама да е била в моята или подобна ситуация и да успее да ми даде съвет как да процедирам оттук нататък. Благодаря за вниманието и ви желая един прекрасен слънчев и усмихнат ден. Поздрави Simple Smile

# 42
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен Simple Smile
Аз се завърнах благополучно от БГ и от къмпинга в Корнуол. Беше страхотно, слънчево, спокойно, красиво, зелено и тихо Simple Smile Насъбрахме много положителни емоции и снимков материал. Ако не беше 6-часовото пътуване до там и обратно, щяхме да ходим много по-често, но поне сега знаем, че си заслужава. Препоръчвам го на всеки Simple Smile
Четох, че някой питаше как са къмпингите тук - с една дума, цивилизовани  Grinning
Баните са съвсем чисти, в отделна сграда, има си душове с кабинки, сешоари, място за повиване на бебета, перални, сушилни, и т.н. Всичко се ползваше лесно и беше много удобно. А до всяка палатка си има електричество и вода, в случай че се наложи.
Ние се разходихме доста, обиколихме няколко малки китни селца по брега, разходихме се по плажа, по скалите.. Беше много приятно да се види, че и в Англия има цветни къщи и не всичко е red brick Simple Smile
Още не съм се научила как се добавят снимки тук, иначе щях да сложа няколко..   Embarassed

# 43
  • Мнения: 1 959
Много ми хареса този къмпинг в Корнуел, още като пусна линка преди време.
Аланглето е ходил и каза, че е много хубаво. Определено ми влиза в скиторещата листа.
Радвам се, че сте изкарали толкова приятно...


Една тема ме провокира да попитам и за вашето мнение.
Постоянно чувам и от познати, като се прибирам в БГ, и от списващите в този форум, 
че англичанките са грозни и дебели. Не са ми никакви, но почва да ме дразни това обобщение,
още повече от хора, които реално колко англичанки са виждали?!

Знаете, работя в голям офис, към 3000 човека сме.
До нас е друг огромен, т.е. на път за работа се разминавам с доста хора.
Редовно обядвам на площада, от където минават...ами всички.
Е не мога да кажа, че са масово грозни и дебели.
Има толкова много симпатични, добре облечени, слаби и с нормална фигура жени.
Има и дебели. Има и грозни. Има всякакви.
Миналата година като бяхме в Лондон, също  ми направи впечатление,
колко добре си изглеждат, дори майка ми се изненада, защото очакваше обратното.
От къде е дошло това-грозни и дебели за всички?!
В БГ  миналия месец видях не по-малко от същия вид...

Или пък за мъжете. Същата работа. Рижави били всичките, бозави, грозни.
Много се дразня като ми кажат, че аланглето не бил грозен като другите англичани.
Ами гледам ги тук из офиса другите англичани, много са си симпатични даже.
Има всякакви, разбира се. Но и дастатъчно на брой атрактивни мъже.

Разбирам, че англичаните като цяло са определен типаж и всеки си има вкус.
Аз, например, не харесвам южняшкия тип, но не бих казала, че са грозни.

Кажете как ги виждате вие, моите очи ли гледат различно вече...



# 44
  • Мнения: 6
tolumba, същото е и при мен. Все ме питат за "дебелите и грозни англичанки".. Като си бях в БГ за Великден една моя приятелка се изцепи, че Кейт Мидълтън била изключение в Англия, всички други били грозни и "бозави". А имаме една съседка, която като чу, че приятелят ми е англичанин, започна да се изказва колко не харесва такива "безлики бледи чужденци".. но това е друга тема.
Според мен и англичаните са си хора като хора, има грозни, има красиви, дебели, слаби.. на такива крайни мнения не им обръщам внимание и готово  Peace
Е тук малко снимки от Корнуол (ако се отвори линка..)
http://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=USER_IMAGES&USER_ID=99491

Последна редакция: вт, 03 май 2011, 17:33 от Sonnia

Общи условия

Активация на акаунт