Деца отглеждани в чужбина-1

  • 26 432
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Момичета, нашият полет към България мина доста по-лесно, отколкото си мислих. Детето се закачаше с хората, те му се отзоваваха на закачките, хапна стафиди, гледа филмче и полази малко по пътеката и така мина времето. На кацане го кърмих, пуснах му тихо приспивната музика и той заспа. Иначе късите полети са с малки самолети и това наистина поражда някои неудобства, но бели кахъри.


Джутурна, Сю, с огромно закъснение ви честитя първите годинки на госпожиците   bouquet Нямах възможност по-рано... Другите празнуващи ги откривах във фейса...  Hug

Madame, виж тези: http://www.okiedog.com/eng/home/index.php

Боби, на линия ли си?...  Simple Smile

Последна редакция: чт, 28 юли 2011, 21:56 от Mentha

# 736
  • Мнения: 131
Mentha в София ли си? Хайде да се видим с вас с Боби ако искате?

# 737
  • Мнения: 1 436
Аз пак с въпрос, че да доизпишем темата: какви жестове правят дребосъците? Лилия само ръкопляска и показва с ръце колко ще стане 'гама' (голяма  Laughing), но ми се струва доста беден репертоара в сравнение с децата около нас. Не говоря за висша математика Wink като боц или на колко годинки е, тя даже за чао не маха, а това е жеста, който вижда най-често  Tired

# 738
  • Мнения: 3 988
Джут, направо не те виждам с това изостанало дете накъде си тръгнала.  Laughing Ако и не може да чете още - отивай да се срамуваш.  Joy
Алекс не е по жестовете, той направо си казва.  Mr. Green

# 739
  • Мнения: 1 436
Може да чете, че и интеграли смята  Mr. Green (Всичко това наум, разбира се  smile3534)

# 740
  • Мнения: 3 988
Е, тогава ще ти отговоря.  Mr. Green
Алекс прави боц за здрасти, ако е на кеф. Показва знаци за гърне, цица, пелена, вода (учила съм го на бейби сайн ленгуидж). Чао не казва. Не може да пляска сам още.
В момента все още повече реагира когато аз или баща му показваме знаци/жестове, отколкото да ги прави той. А, имитира баща си като си вдига ръцете зад тила.

# 741
  • Мнения: 407
Честит Рожден Ден на Алек!  newsm59 Да порасне умен и прекрасен мъж, борбен като мама Клер, но преди това да изживее весело и безгрижно детство!   bouquet

# 742
  • FRANCE
  • Мнения: 2 230
Мента благодаря за линкчето.

Мда знацхи моето дете е тотално изостанало, нито маха, нито боц (това не съм се сетила, че мога да я уча), само пълзи като хлебарка и се катери (и натъпква) до всичко което може (последния хит е да влиза в миялната  ooooh!)

момичета, дайте някоя рецептичка за торта за РД. Ще е жалко ако рожденничката не може да си хапне от тортата. Но  готовите, а даже домашните класически рецепти ми се струват доста дежки и неподходящи за бебе. Благодаря

Последна редакция: пт, 29 юли 2011, 09:38 от madame

# 743
  • Мнения: 2 369
и Алето е поизостанал с репертоара.казва чао,но 2 мин. след като обекта,на който го казва (с изключение на бащата) е тръгнал и не го вижда и казва браво като пляска с ръце.за друго,което да съм сигурна,че не е случайно не се сещам.иначе като му задам въпрос къде е еди си какво уж го търси,ама намира,каквото му попадне Joy.....абе до никъде не сме.иначе не съм го изоставила и се занимавам с него,четем книжки и т.н....но....

# 744
  • Мнения: 628
Mentha в София ли си? Хайде да се видим с вас с Боби ако искате?


Хайде, хайде Wink само по от рано ме предупредете, че да се организирам. Тичам по задачи и е лудница, но се справям за момента. Малко съм заслабнала (умствено и физически), нещо умората надделява тези дни ;-(

За знаците и репертоара - Леа имитира каквото правят хората около нея напоследък. Иначе боц први от 8,5 месеца, ако няма с кого - сама - с двете ръце си прави. Чао помахва в яслата ако не реве,
че я вземам (често иска да остава, не ще да тръгва, та с едно улично куче я баламосвам). Като иска нещо го сочи и мучи, също си слага ръката/ръцете на ушите и "ломоти по телефон" (защото често ни вижда така). Мрънка за телефоните, но не и ги даваме, твърде много лъчения има, за да играе с тях ... Малко съм крайна сигурно, но понеже не е за игра тоз уред, който считам за ужасно вреден - не давам. Има обаче ужасно много деца, в т.ч. бебета, които са дълго време с телефона на родителя и се забавляват... Речник - всичко е бабабабаба и папаппаппа и лалаллалалла, мамосва , но не мисля, че влага смисъл, не зная. Чеше си венците като издава звуците "дроль" - това е ужасно смешно, и прави бръм бръм с ръка през устата. Дебне да имитира, аз затова не спирам да ломотя и чета на глас, но за момента мисля, че си изучават гласовете и пробват какви звуци излизат от муцуните. Сочи по страниците на книжките обекти, но не знае кое какво е.

# 745
  • Мнения: 293
Ехооо, ние се прибрахме, пътуването беше страхотно! Трябват ми няколко дена да организирам снимките и ще пусна и от Париж и от рожденния ден  Peace

Първо и най-важно - Честита първа годинка на милите ни Алек и Дамян! Все така да са здравички, да слушкат  и много, много да радват мама и тати   bouquet

Искам още веднъж да благодаря на всички ви, за прекрасните честитки за р.д. на Лия! Всички много ме тригнаха!!! (чак сега успях да изчета всички)

Относно въпросите:
1. Кърмене - Лия яде най-вече на заспиване, през деня хапва на всеки 3 часа ама по-скоро колкото да задоволи жаждата, не за наяждане. Яде всичко, без сладко, ядки, лютиво, краве мляко и тем подобни. Но яде и пюрета, или по-скоро кисело мляко с намачкан плод, много обича.
2. Жестове прави няколко - чао и здравей-размахва бясно ръце  Laughing, като кажа "браво" пляска с ръце, дава целувка и "дай 5" също и това е горе долу. Иначе знае няколко неща по име като "топка, "пате", "бибе", но не говори. Казва само мама и папа с истиското значение на думите иначе не спира да бращолеви  Laughing Ju, не мисля че сте назад, според мен всяко дете различно се развива.

Преди 2 седмици се видяхме с приятели на мъжа ми и едно от семействата имаха детенце на 14 месеца, ами малкия можеше вече да казва 7/8 думи и всчико показваше. Не беше, нос/очи/шапка и какви ли не други неща и мъжа ми разбира се, излезе с изказването, че нашето много изостава  Tired Ама малкия не ползваше гърне, не пляскаше с ръце и не даваше целувка, така че, според мен всяко дете избира посока и научава определи неща преди други  Peace

Мадаме, обикновенна раница не става ли?

Боби, сега прочетох за новата работа и искам да ти пожелая много успех и успешна реализация  Hug (и моля те, прати ми на лични адреса ви в Бг и списъка с адресите на другите момичета, че ги загубих  Praynig)

# 746
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 801
Калин все още не говори разбрано освен айде, бай, дай, котката е ко. Но с жестовете е напред  Mr. Green даваме целувки, казваме чао, прави как прави вентилатора, как плува, как тропат новите му сандали,как вали дъжд ( вижда ни по скайп и чадъра от фотостудиото като фон - веднага ми беше показано, че има дъжд), знае как прави гълъбчето, как прави котето и кучето, къде е самолета и куп др от този сорт. Реагира на ключови думи ( като кучето на Павлов). Знае да си иска да яде. Знае да пуска и спира ТВ - от дистанционни, копчета, щепсел. Знае как се говори по тел - вика ало ( има си детски тел и един мобилен, неработещ). Говори си някакъв негов език непрекъснато, сам се забавлява. Показва си части от тялото, а от вчера и къде се е ударил като е паднал - обелил си челото.

А да се похваля, от близо 2 седмици си ходи съвсем спокойно. (Прощапулник - мама и тати като си отидат). И все още няма зъби, но показва къде са

# 747
  • Мнения: 2 185
Дами, заповядайте в НОВАТА ТЕМА -->>>http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=600123.new#new

Общи условия

Активация на акаунт