162 отпускарки на гezме в НАП, КАТ и МеВеРe (Немската тема)

  • 28 264
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 9 052
Лошото е, 4е рискуват живота на родители с деца , като поддържат нац. си продукт автомобилите (плюс zастраховки, бенzин и други). То е ОК да продаваш коли, но в един момент става, като да продаваш оръжие. Но на кой му пука, докато не се претрепе жена му и не се наложи да отглежда полусираци.
Аz като се zамисля само да спра на шосето и да про4ета една табела и ми се zавива свят ... какво ли му те4е на това 4удо преz акъла  newsm78
Сърфи ... вси4ки са една вода. Всеки си мисли , 4е света му е длъжен . Как да е . Друг път не ги канете .

# 721
  • Мнения: 3 521
... какво ли му те4е на това 4удо преz акъла  newsm78

Аз винаги казвам, че ако започна да ги разбирам, значи ми е време да се метна от моста Tired Whistling

# 722
  • Мнения: 3 880
п.п. В крайна сметка девер ми и снаха ми също им теглиха една майна и ще отидем 5мата.
Ами... к'во да ти кажа... имам желание да ти съчувствам, нооо при така създалата се ситуация мисля даже, че си по-на далавера Mr. Green Laughing Хайде, влачете 100те евро на бабата и отивайте да си гледате кефа. Ще потелефонираш малко, ама дет' се вика- струва си Twisted Evil
Малеее, що съм такава зла тази сутрин Mr. Green

# 723
  • Мнения: 3 521
Ъхъ, точно това успокоявах вчера Сърфов и брат му, че
1) няма да се налага да закачаме Дикси-Кльо на гондолата, ако решим да се разходим
2) със сигурност техните няма да им пропият наследството на някой плаж във Френска Полинезия
3) ми за добро или лошо, ама спестихме яко от подарък за 60-годишнината

п.п. И аз съм зла, ама като си доям мюзлито ще ми мине Rolling Eyes

# 724
  • Мнения: 494
Сърфи,може ли и аз на опашката за свекиерзац:lol:

Иначе не се ядосвай Прави са си хората "ордунг муz zейн"   WinkТи оше ли не си се научила за толкова години  Laughing  Дори и когато става въпрос за изненадите. Айде стягай куфарите и да си изкарате страхотно! Абсолютно неблагородно ти завиждам,оше повече след като токушо гледах прогнозата за времето Sick

А тези  Цвангверщейгерунг обекти дават ли ги със кредит?
Разбира се Laughing

А относно пенсионерите шофьори,какво стана със закона за максимална възраст за каране или нешо подобно,който искаха да въвеждат?

п.п. В крайна сметка девер ми и снаха ми също им теглиха една майна и ще отидем 5мата.
Ами... к'во да ти кажа... имам желание да ти съчувствам, нооо при така създалата се ситуация мисля даже, че си по-на далавера Mr. Green Laughing Хайде, влачете 100те евро на бабата и отивайте да си гледате кефа. Ще потелефонираш малко, ама дет' се вика- струва си Twisted Evil
Малеее, що съм такава зла тази сутрин Mr. Green
Аааа,Бибе,шо да си зла бе  Thinking Сърфи,както и да го погледнеш,все си е на далавера хем направила добри очи за пред свеки,хем със 100 пари по- богата, хем и готина почивка с готини хора Wink Завис,завис Crossing Arms

# 725
  • Мнения: 3 521
А относно пенсионерите шофьори,какво стана със закона за максимална възраст за каране или нешо подобно,който искаха да въвеждат?

Мхм - ще въведат...101 г. Паралелно с това ще въведат и ограничение 120 км/ч. по аутобана Outta Joint .

Абе аз винаги си казвам - гутчайни за Мюлер, гутчайни за ОБИ и кой от къде е, ама този път Сърфов и Брадър решиха да се правят на инициативни и ... Mr. Green

# 726
  • Мнения: 3 880
Сърф, свършиха ли се Wärmedecke-тата по магазините, че сте тръгнали почивки да подарявате Mr. Green Twisted Evil За свекърви само нещо от този калибър, иначе са юберфордерт и реагират неадекватно Simple Smile

# 727
  • Мнения: 7 605
Сърф, свършиха ли се Wärmedecke-тата по магазините, че сте тръгнали почивки да подарявате Mr. Green Twisted Evil За свекърви само нещо от този калибър, иначе са юберфордерт и реагират неадекватно Simple Smile
Joy

# 728
  • Мнения: 3 521
Сърф, свършиха ли се Wärmedecke-тата по магазините, че сте тръгнали почивки да подарявате Mr. Green Twisted Evil За свекърви само нещо от този калибър, иначе са юберфордерт и реагират неадекватно Simple Smile

 Joy Joy Joy

Абе истината е, че до преди 2-3 години свеки беше супер "ин" за такива подаръци, но явно ежедневното промиване на мозъка си е казало думата - след като и любимият им малък син не успя да ги размърда нещата са сериозни.
Мен , лично, ме е яд, че ни го сервираха в последния момент, но момчетата бяха наистина засегнати - мисля, че за първи път бяха и двамата отхвърлени така брутално от маминка и татко. Rolling Eyes Което от своя страна не е съвсем лошо - поне девер ми се събуди... Mr. Green

# 729
  • Мнения: 420
Здравейте!Включвам се в темата с поредния въпрос.След като съпругът ми разреши проблема с прекарването на интернет,сега го вълнуват други неща,но аз пиша вместо него.
Вече трети месец е там ,а не е получил здравна карта ,работодателя му е казал,че ще я получи по пощата.Та въпросът ни е след колко време се получава ,или трябва да си я вземе от някъде?И ако му се наложи да ползва медицинска помощ какво да прави без тази карта,все пак плаща здравни осигуровки.И трябва ли да плаща здр.осигуровки и в България?

# 730
  • Мнения: 3 521
Та въпросът ни е след колко време се получава ,или трябва да си я вземе от някъде?
И ако му се наложи да ползва медицинска помощ какво да прави без тази карта,все пак плаща здравни осигуровки.
И трябва ли да плаща здр.осигуровки и в България?

1) пращат я по пощата - може да трае и повече от 3 м., но няма лошо, ако се обади и попита какво става
2) би трябвало от здравната каса към която е осигурен да са му изпратили едно писмо, с което го уведомяват, че е записан и има временен номер - именно с това писмо може да използва всякаква мед. помощ при положение, че е редовен платец
3) не - в НАП се подава заявление по образец за напускане на страната, което влиза в действие от следващото 1во число на месеца. За това как се чистят натрупаните преди това дължими здравни вноски има цяла много подробна тема в Родители в чужбина Peace

# 731
  • Мнения: 3 880
joji04, нещо се е объркало с картата, да се обади в касата и да пита. Нашите карти са идвали до 1-2 седмици. Иначе -преди да дойде картата се ходи на лекар с потвърждението от касата- едно писмо, в което пише всички данни на пациента и е споменато, че картата се печата...

# 732
  • Мнения: 3 521
Бибе, 1-2 седмици, ама със сигурност вие сте си хортували с касата, нали?
Щото по моите наблюдения около мен като наемат някой първо до края на месеца се води  "изпитателен", следващия месец пращат данните към счетоводителките, после те към КК и нищо чудно да си изкара човекът 3, че и 4 м. в чакане на картата. Rolling Eyes
Но, ако няма писмо толкова дълго е обезпокоително Peace

# 733
  • Мнения: 420
Та въпросът ни е след колко време се получава ,или трябва да си я вземе от някъде?
И ако му се наложи да ползва медицинска помощ какво да прави без тази карта,все пак плаща здравни осигуровки.
И трябва ли да плаща здр.осигуровки и в България?

1) пращат я по пощата - може да трае и повече от 3 м., но няма лошо, ако се обади и попита какво става
2) би трябвало от здравната каса към която е осигурен да са му изпратили едно писмо, с което го уведомяват, че е записан и има временен номер - именно с това писмо може да използва всякаква мед. помощ при положение, че е редовен платец
3) не - в НАП се подава заявление по образец за нап
ускане на страната, което влиза в действие от следващото 1во число на месеца. За това как се чистят натрупаните преди това дължими здравни вноски има цяла много подробна тема в Родители в чужбина Peace
А това заявление в НАП дали може да го подам аз,защото той как ще го подаде?

# 734
  • Мнения: X
Черпя!  cook
Днес, преди 7 години, след 30-часова веселба в една Виенска клиника, се появи Борис. Свърши се с възпитаването (нали важни били първите 7 години), не постигнахме чудеса според мен - същия глезен мрън е както и на 3, само дето може да чете и си има гадже.   WinkЕдна тайна малка надеждичка дреме в мен, че може би всичките ни усилия може и да дадат резултат по-късно, но... блажени са вярващите.... Mr. Green

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт