Мавриций, Сейшели или Малдиви - най-кратък полет!

  • 16 883
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 235
Здравейте, чудим се на къде да се отправим през септември и разбрах, че климата на Индийския океан е най-подходящ. Аз съм привърженик на Карибско море, но лятото там е сезонът на ураганите, а не ми се иска да ни издуха от плажа  Mr. Green Нямам много претенций на кое от трите места да е (Сейшели, Малдиви, Мавриций, че защо не и на Мадагаскар), хотел все ще се намери хубав. Това, което ме притеснява е пътя и то не толкова дължината на самия полет, а това да няма големи престои по летищата. Нека някой, който е летял до едно от трите места да сподели с коя компания, кога е било...
Между другото ще летим с дете на 2.5 години и вероятно ще съм бременна (ако всичко е развива както трябва) в 6ти месец.
Много, ама много ще съм благодарна на малко инфо  Praynig

# 1
  • Мнения: 1 417
От средата на септември Катарските авиолинии пускат директни полети от София, така че до Малдивите може да стигнеш много удобно, а сега набързо погледнах и на супер цена Wink Т.е полета е до Коломбо /Шри Ланк/ а от там до Мале е ~2 ч даже май и по-малко беше. Може да видиш и до другите дестинации дали не предлагат полети, които да са удобни

# 2
  • Мнения: 235
Извинявай, но съм доста дезориентирана  Mr. Green Кои са тези авиолинии? Може ли да дадеш как се пишат на английски или някакъв сайт? Аз досега съм летяла само с Lufthansa и с Bulgaria Air та хич не съм запозната... а, веднъж се прецаках и с WizzAir, ама това не искам да си го спомням  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 417
Извинявай, но съм доста дезориентирана  Mr. Green Кои са тези авиолинии? Може ли да дадеш как се пишат на английски или някакъв сайт? Аз досега съм летяла само с Lufthansa и с Bulgaria Air та хич не съм запозната... а, веднъж се прецаках и с WizzAir, ама това не искам да си го спомням  Mr. Green
http://www.qatarairways.com/qa/en/homepage.html - Предполагам от тук нататък ще се ориентираш Wink Само, че пишеш София - Colombo, цените варират според датите /от средата на Септември гледаш/ от 694 до 820 евра на човек в 2те посоки. После отиваш тук  http://www.srilankan.lk/ и търсиш полет Colombo Male - има 4 полета на ден,  189 евро e билета за Септември. После остава да почерпиш Simple Smile а аз да си сменя професията Laughing

# 4
  • Мнения: 235
Аз ще почерпя със сигурност, много ми помогна, благодаря ти  Hug Само че гледах, гледах, гледах... абе няма директен полет до Colombo... нито преди, нито след средата на септември. Всички полети минават през Doha  Thinking
И все пак са добре тези авиолинии, имат до Сейшелите и до Малдивите с 2 прехвърляния, има и до Colombo с едно. Ще го измислим, де  Mr. Green
Още веднъж благодаря  Hug

# 5
  • Мнения: 1 417
Аз ще почерпя със сигурност, много ми помогна, благодаря ти  Hug Само че гледах, гледах, гледах... абе няма директен полет до Colombo... нито преди, нито след средата на септември. Всички полети минават през Doha  Thinking
И все пак са добре тези авиолинии, имат до Сейшелите и до Малдивите с 2 прехвърляния, има и до Colombo с едно. Ще го измислим, де  Mr. Green
Още веднъж благодаря  Hug
Laughing Да, правилно си гледала с Катарските авиолинии всички `директни` полети са със стоп в Доха, с Емирейтс стопа е в Дубай, с Търкиш е в Истанбул и т.н. Но като цяло има много малко чакане на летището между 2та полета и това ги прави удобни. Чак толкова директни, колкото ни иска мисля, че скоро няма да пуснат от София Wink

# 6
  • Мнения: 235
Абе и на мен ми се виждаше странно да са съвсем директни, ама се зарадвах и се напсувах колко съм неинформирана  Mr. Green аз харесах един хубав хотел на Малдивите, който беше доста прилична цена ($2800 за 7 нощувки ALL Inclusive). Само се чудя, ако някой е ходил с дете, дали е по-удачно да си вземем бунгало във водата или на плажа?

# 7
  • Мнения: 1 417
Има една тема за Малдиви, там някой беше ходил с детенце и една мама щеще да ходи сега също с дете, така че те може да те посъветват. Ние сме ходили само по ергенски Heart Eyes

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 397
Водните бунгала не се предлагат за семейства с деца под 8г., а в някои хотели под 12г. 
Condor  имат директен полет Франкфурт-Мале, без стоп.

# 9
  • Мнения: 119
Италианската Мeridiana също има директни полети от Милано и Рим до Мавриций и Малдивите.
Компанията е читава !

http://www.meridiana.it/en/index.aspx

# 10
  • Мнения: 11 118
За далечните дестинации, имайте предвид, че "директен" полет в смисъла, който ние го разбираме (без прекачване) се означава с "non-stop", а "direct" може да е и с две прекачвания Simple Smile
Това е номенклатура за всички авиокомпании.

# 11
  • Мнения: 934
Може да погледнете и от Лондон за директни полети.
Ние летяхме м.г. София-Лондон-Мале за около 650 евро с Бритиш.
Този април пак бяха подобни цените.

# 12
  • Мнения: 235
Аз ги гледах тези от Лондон, но трябва да се сменят летища. Полетът за Male (това съм гледала) е ot Gatwick, а полетите от София кацат на Heatrow... или обратното, но беше кофти работа. А за бунгалата не знаех, никъде не е опоменато. Аз си харесах Мале, понеже намерих хотел, който е All Inclusive, а повечето не са. Гледала съм само в Booking.com. Мислех да отида в агенция, но Алматур също гледат през този сайт, така че малко се обезмисля. Вие с агенции ли сте ходили? Аз досега винаги сама резервирам всичко и не съм имала проблеми. Можете ли да препоръчате сайт за хотели?
Довечера ще погледна Meridiana, а за Condor не искам и да чуя!!! Летях с тях до Пунта Кана - полетът закъсня 7 часа, съответно прекарах 11 часа на летището във Франкфурт, сама... полудях! Самолетът беше изключително тесен, храната ужасна, умрях от студ... абе доста лош спомен ми остана, а аз не съм капризна, честно  Naughty
Благодаря ви много за отговорите  Hug Все пак ще погледна Condor, но ми се иска да намеря нещо друго  Whistling

# 13
  • Мнения: 1 417
Аз си харесах Мале, понеже намерих хотел, който е All Inclusive, а повечето не са.
Хотел в Мале - столицата ли имаш предвид  newsm78 Там е ужасно, но сигурно за нещо друго става въпрос...

# 14
  • Мнения: 235
Ох, покрай тези полети и летища се обърках! Не е в Мале, разбира се Simple Smile на 45 мин от там го дават. А как триабва да си резервирам трансвер до хотела? Когато буквам хотела ли? Имате ли си представа колко пари ще да е?
Иначе намерих неприлично евтин билет с едно прикачване само - София-Москва-Мале за $900 в двете посоки, но има по 10-14 часа престой в Москва Sad

Общи условия

Активация на акаунт