Как се обличат децата :(

  • 5 006
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 370
Мнението ми по този въпрос е, че отговорността е изцяло върху нас родителите. Надали момиченцето, което е едва на 2 годинки, изобщо знае, че съществуват така модерните прашки. Майката е тази, която го напъхва в тях. Ами естествено, че като ги носи от такава ранна възраст, ще продължи и за напред.
100% съм съгласна, че фолк певиците имат принос за това. Но има толкова много момичета, които не случат такъв стил музика, но се обличат като тях.  #Crazy

# 16
  • Мнения: 442
Точно си мислех за униформите Mr. Green. Ма аз съм си вече една дърта консерва. Сигурно ми е простено да ме спохождат такива идейки.

и мен ме спохождат едни такива консервни мисли. мисля си колко хубаво би било всяко училище да си има униформа (в два варианта - зимна и лятна), някаква изпипана такава. примерно, ако всеки директор на училище направи конкурс за проект на униформа, и представените проекти да се пуснат на гласуване сред учениците (хем и те да вземат отношение по въпроса, а и за да не излезе като натресено отгоре) и най-добрия да се реализира. така и учениците от различните училища ще се различават, т.е. всяко училище ще си има униформа. така ще отпаднат грижите на родителите за това какво ще облича детето им, докато е на училище. ... това, естествено, е в сферата на фантастиката, разбира се. в действителност смятам, че училищните униформи никога няма да се върнат.
а иначе, като си спомня, в тинейджърските ми години много се бунтувах срещу вкусът, налаган от майка ми и всяко ходене до магазин за купуване на дрехи за мен, си беше чуден повод за скандал.  
а за прашките за 2-годишни - н`еам нерви #Crazy!

# 17
  • Мнения: 1 032
Да му мислим момичешките майки. Но всичко зависи от родителите. Лятото станах свидетел на една случка- с мъжа ми и малката бяхме седнали на едно кафе, където се разрази истинска драма. На една около 12-13 годишна красавица й откраднаха телефона. След половин час тръшкане малката каза "ма това е телефон за 700 лева, наште ще ме убият". Незнам, но аз останах толкова потресена, колкото и от факта, че има прашки за 2 годишни. Мисълта ми е, че в семейството се налага такъв тип поведение- да изпъкнеш, а тъй като за тинейджърите интелекта не е модерен- остават дрешките, телефоните и грима. Това, което до някъде ме успокоява е, че с моите почти 29 години изглеждам по- добре и по- млада от много лолитки.

# 18
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Важно е още от най-ранна възраст как ги обличаме. Аз не мога да си представя, че ще облека Танти с лачено яке с пухове тип китеник, лачени обувки, лак на ноктите и червило на устните. Ми, то ако ги поощряваме от сега да се обличат като от околовръстното, как няма да се обличат така , като станат тийнейджърки. Вкарвам се в приключение всеки път, като тръгна да й търся дрехи-кича ме задушава. Един месец обикалях, докато намеря симпатично детско зимно яке. Може да не сме по последна мода, но поне е дете

# 19
  • Мнения: 4 212
Детето си е дете, и трябва според мен да изживее периода, изсухлените гащи и широки тениски. Какво е туй прашки? Има доста майки бъркащи  модерното с безвкусното.  За съжаление много се копира имагинерният ТВ живот с истинският, има все още хора , които вярват на клипове, реклами и филми. Та не как се обли4ат децата, ами вижте как се обли4ат майките, те децата докато са малки, незнаят дори какво носят. Мисля, 4е трябва от много малки да се възпитава естетика в тях, за съжаление самите майки нямат такава, да не говорим 4е не се съобразяват, 4е на детето трябва да му е пове4е удобно докато се развива, отколкото модерно.

# 20
  • Мнения: 857
Аз съм на 14.Дрехите,по принцип гледам да са модерни.Дънки,панталони са с ниска талия,в никакъв случай висока.Обувките са ми всякакви освен с високи токове.Понякога се обличам екстравагантно Crazy.Друг път спортно.Не харесвам дрехи тип''чалга''/защото не си падам никак по чалга Sick Sick Sick Sick Sick Sick/Грим слагам рядко,най често в зелено/ама не някакво кофти зелено Sick/Обеци всякакви-падам си по индиански обеци.По някога по-официални.На мода са значките с интересни фрази Mr. Green
Та това е от мен!

# 21
  • Мнения: 1 425
Много точна статия. Аз също не харесвам как се обличат тинейджърите в момента. Преди няколко дни обикалях магазините да си търся ботуши с ниска подметка, защото като съм с малката и количката ме заболяват краката като съм с високи токове. В един от магазините, от който си взех ботушите пазаруваше млада госпожица на 12 г. беше с майка си и от нея дочух за възраста на момичето. Госпожицата си хареса ботуши с каквито чалгаджийките излизат да пеят на огромни токове. Майка й беше възмутена: - Не може да вземем тия ботуши, ти си едва на 12 години, как ще ходиш с тях на училище? А дъщерята беше категорична: - Или тези или ще ходя с обувки!
Оставям без коментар случката.....

# 22
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Шарен свят. Хубаво е, че тук пишат най-най- мамите, еех. Laughing
Като майка на син тийн какво да кажа - на теория добре и лесно ама трудно се практикува. Като беше малък и аз му купувах дрехите, нямаше проблеми...това беше до към 5-6ти клас, там някъде. В тоя период като видех на улицата момчета развлечени със свлечени широки панталони и се възмущавах искренно и твърдях, че ако видя Гого облечен така ще припадна. Да ама не. Мина през рапа като вятър....слава богу, мина му/след години:-)))/. Смени имиджа от раз, тотално. Сега ходи с нормални дрехи, задължително е само фланелите да са тесни та да му се виждат мускулите. Joy
С дъщерята не знам какво ще е. ooooh! Но никога не казвам никога.

# 23
  • Мнения: 1 311
Статията е хубава и вярна. Обаче дали можеш да контролираш един тинейджър какво да носи - едва ли. Мисля, че само можем да се надяваме дотогава да сме възпитали някакъв вкус у децата си.

Но поне докато аз решавам какво да му купя - дрешките определено са детски.

# 24
  • Мнения: 29
Здравейте. Наистина е доста трудно да намериш детски дрехи които да са наистина "детски". Категорично съм ПРОТИВ прашките за деца по няколко причини:
1. Неудобни - детето постоянно ще се опитва да си ги вади от дупенцето си;
2. Нехигиенични
3. Нездравословни - най-често се появява запек и зачервявания
4. Все пак говорим за дете

# 25
  • Мнения: 7 091
Честно казанопри децата е малкия проблем, " период" както го наричат някои. За съжаление аз лично смятам, че просто много хора( не само жени) в Бг просто нямат никаква представа за това коя дреха къде е подходящо да се носи. Нямам нищо против никой стил на обличане- и рапарските раздърпани гащи, и чалгаджийските дрешки, но за всяко нещо си има място.
Не мога да си представя, как например на защита на дипломна работа ще се явиш по джапанки и потник. Просто като си спомня в университета как ходеха колежките и колегите ми...сигурно от дискотеките вечер не излизаха с такова облекло. В много учреждения също съм виждала неподходящо облечени хора. Това не е до мода според мен, а до култура на обличане. И такава в Бг ( че и не само, да не обобщавам)просто няма.
Аз също нося ВСЯКАКВИ дрехи, но не ми пречи да ги нося на подходящите места.
Личния пример наистина е най-важен.

# 26
  • Мнения: 1 581
Аз имам син и поне чалга стилът ни подминава  Laughing

Обаче ми се струва, че леееко се преувеличава ролята на родителите при обличането на тийнейджърите и тийнейджърките. Според мене никакво родителско чудо няма да спре детето да се впише в желаната среда по желания начин, така че...
Има и по-големи проблеми от облеклото.

# 27
  • Мнения: 7 112
Преди години - племеничката ми беше още фъстък малък, дефилираше напред назад и буташе гащичките си в дупето. Явно на някой фешън канал беше попаднала. Сега, много години след бебешкото й увлечение още си я влече чалга модата. То на готино човече всичко му мяза, ама откъде извъди този вкус към умерения кич не ми е ясно. Майка й и баща й са от поколението и течението на приятния рок. Аз като нейна кръщелница на по-твърдия - кубинки и огромна тениска. Признавам си, че и това моето не е никакъв стил, ама как ме кефи Mr. Green

# 28
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
И моето мнение е, че на родителите е трудно да се преборят с начина на обличане. Това, което забранявам категорично за училище е гол пъп (над 2 см), прекалено къса пола, висок ток(нямаме) и крещящи бижута.За сега - боядисване на коса, кичури и др., обеца на пъп, нос ..... Да видим до кога Grinning
Дъщеря ми е на 13.
Децата не се влияят толкова от личния пример на родителите, колкото от съученичките и "популярните" момичета в училище. Пубертета е опасна възраст, вече започнах да го усещам Wink

# 29
  • Мнения: 1 544
Напълно съм съгласна със iv100yanova .Незнам каква е средната възраст на писалите по горе майки дори всъшност дали въобще това има значение но ми се струва че масово се загледахте просто само от вашата гледна точка НА РОДИТЕЛ ,но мисля че има и нещо друго казвам собственото си мнение без да искам да упреквам някого . Сравнително скоро завърших училище а миналата година висшето си образование и много пъти съм се замисляла над облеклото на другите ами честно да ви кажа очевадни бяха момичетата облечени с купени от мама дрехи просто някакъв ад .Съжалявала съм ги. Цял живот ще съм благодарна на майка ми че ме остави сама да си изградя вкус и винаги да се чуствам добре когато отивам на училище. Е не искам да кажа естествено че е нормално на 2 годишно дете да се купуват прашки #Crazy това е абсурд разбира се ,но и въобще не съм съгласна че Ние родителите даваме пример за облекло на децата си. Аз например чалга не понасям обличам се предимно спортно понякога леко елегантно поли супер рядко, но дъщеря ми която е на 4 години и половина си умира за поли и това нещо определено не го е видяла от МЕН като беше по малка винаги съм я обличала по спортно дори момчешки сега също мога да я облека така но виждам как детето просто не се чуства добре .
Определено незнам как ще е по нататъка в приоди като пубертет и разни други такива моменти но винаги се старая да не си мисля само от гледна точка на майка колкото и малка да съм я родила все пак имаме 20 години разлика а това е достатъчно за да се промени живота във всичките му аспекти. Според мен децата трябва поне в неща като облеклото сами да се опитват да избягат от стандарти наложени им от РОДИТЕЛ ,МОДА ,УЧИЛИЩЕ, а сами да намерят стила и дрехите в който ще се чустват удобно ,добре и със самочуствие.
стана малко дълго дано не ви отегчавам но ми е много любима тема защото по принцип се занимавам с мода и всичко това страшно ме вълнува. Исках само един ред и за училищната униформа да напиша . Това според мен е най големия кошмар радвам се че почти не хванах от този приод защото това си е чиста подигравка с личността на човека и най гадното е че започва да му се набива още от съвсем ранна възраст.
А и няколко въпроса имам ще се радвам ако някой от майките писали преди мен ми отговори.
ВИЕ ДО КАКВА ВЪЗРАСТ СМЯТАТЕ ДЕЦАТА СИ ЗА ,,ДЕЦА,, КОЙТО ДА ОБЛИЧАТЕ ПО ВАША ПРЕЦЕНКА С ,,ДЕТСКИ ,, ДРЕХИ КОЙТО ДА НЕ СА ,,КИЧОЗНИ,,
НА КАКВА ВЪЗРАСТ СМЯТАТЕ ДА ИМ РАЗРЕШИТЕ ДА СИ БОЯДИСАТ КОСАТА?
НА КАКВА ВЪЗРАСТ БИХА МОГЛИ ДА СЕ ЛАКИРАТ ИЛИ ДА СЛОЖАТ ГОЛЕМИ ОБИЦИ?

Общи условия

Активация на акаунт