лекуване на подагра

  • 3 612
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
От много години баща ми страда от подагра.Кажете ми как се лекува този проблем.Изявява се:  болки в краката и в ръцете ,ако знаете нещо пишете!!!

# 1
  • Мнения: 2
Здравей,

съпругът ми страда от това заболяване на метаболизма. След доста кризи и неадекватни препоръки по отношение на хранителният режим от страна на нашите лекари, се поразрових из нета. За това заболяване има доста информация, особено в американски сайтове. Английската дума за подагра е gout, така, че и сама би мигла да потърсиш информация.
Първо бих искала да кажа, че това заболяване не се лекува, но с подходящ хранителен режим се предотвратяват кризите. Забранява се консумацията на варива (боб, грах, леща и др. от тази група), животински вътрешности ( сърца, дробчета, воденички) а също така и агнешко месо.  Съпруга ми си позволява от време на време да консумира тези забранени храни, но предварително си взема хапчета за понижаване нивата на пикочната киселина. От алкохола се забранява консумацията на твърд алкохол ( разбира се малки количества, не много често не водят до кризи), разрешава се  консумацията на бяло вино, бирата също трябва да се ограничи.

При спазването на този режим, съпругът ми не е имал кризи от 2 години, което е голям успех, защото преди това се с случвало да има по две на месец.

Надявам се,  че съм била полезна. 

# 2
  • Мнения: 7
Баща ми също е с това заболяване, освен че спазва хранителен режим, пие и рибено масло. Първите няколко месеца пиеше по 4 гр. на ден, сега го е намалил наполовина. От както пие рибеното масло не е имал такива тежки кризи както преди, въпреки че спазваше хранителен режим.

Общи условия

Активация на акаунт