БГ- МАМА е вече и литературен герой!

  • 26 238
  • 362
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 784
Off:



 "Особено внимавайте, когато нещо не предизвиква никакви, ама никакви емоции у вас, или ви е странно скучно. Оттам, ако влезете в контакт с истинските си емоции, ще изскочи голям заек".

Футболът. Сядам и почвам да мисля какво може да изскочи от това.

По темата - след всички отзиви съм любопитна да я прочета, но въз основа на отзивите ми се струва, че може би не и е дошло времето за моите очи - би ми била далече като опит и емоция. Или просто в повече.

# 316
  • Мнения: 4 806
Saule, ще пишеш ли продължение на книгата?
Въпросът ми е лишен от подтекст. Намирам за
смислено да се отзова на казаното от Бояна са-
мо в светлината на евентуално продължение ..
Нещо като книга за написването и издаването
на първата и всичко след това ...

# 317
  • Мнения: 2 448
До средата съм. Вече взех леко да се изнервям от прекаленото описване на мисли, вместо на действия, но все пак ще я докарам до края. Любопитна съм да разбера какво се случва в една история доста далеч от собствените ми преживявания.

# 318
  • Мнения: 2 013
Не съм писала във форума сигурно от година, може и повече. Но чрез хора от форума, разбира се, стигнах до "Хванаха ме да крада", купих я, прочетох я, после гугълвах, четох още неща... и ето ме във форума, прочетох цялата темата, даже ми се прищя да коментирам.

Харесва ми стила на писане на Станислава.

Харесва ми искреността й в много моменти - струва ми се, че историята в голямата си част е лична и преживяна.

Харесва ми способността й да анализира себе си и да облича в думи мислите и усещанията си.

Харесва ми начина, по който е вплела форума в повествованието (и аз години съм живяла тук Wink)

Не ми хареса как в един момент потъна твърде дълго в кореспонденцията и анализа й, без да се случва нищо - ако й бях редактор, щях да се боря дълго с нея за тази част.

Образът на таткото на Томас ми се изгуби някак... може би заслужаваше малко повече внимание от страна на авторката - в повествованието, не в живия живот Laughing

Ох, и още неща имам да кажа, но май мозъкът ми отказва да работи смислено в 3 часа. Книгата по-скоро ми хареса, но промото на последната корица въобще не е най-доброто й представяне. Даже е малко подвеждащо... но аз по принцип гледам да не ги чета, преди поне да съм преполовила книгите, та и този път не го направих.   
 

# 319
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Най-после успях да си я купя - има я в Пъблик, освен моята имаше поне още една бройка. Peace
Утре започвам да чета.

# 320
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Добър текст, Сауле!
Най-напред ми беше тъжно, после ми стана спокойно, а последната страница на книгата най-много ми хареса и ми даде нов аспект, от който да погледна написаното!
Аз лично вече съм по-спокойна, знаейки,че има и други хора, за които писането  е по-нормално от говоренето. Wink
Интересна ми е обаче реакцията на приятелката ми , на която прехвърлих книгата в смисъл такъв,че аз я четох натоварена с виртуалния ти образ и представата, която съм си създала за теб от форума. Какво ли ще види в книгата ти човек, който ни е чувал за Ст.Ч., ни нищо.

# 321
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Off:



 "Особено внимавайте, когато нещо не предизвиква никакви, ама никакви емоции у вас, или ви е странно скучно. Оттам, ако влезете в контакт с истинските си емоции, ще изскочи голям заек".

Футболът. Сядам и почвам да мисля какво може да изскочи от това.

По темата - след всички отзиви съм любопитна да я прочета, но въз основа на отзивите ми се струва, че може би не и е дошло времето за моите очи - би ми била далече като опит и емоция. Или просто в повече.

Nickkie  Joy
уби ме от смях. Добре, че не си на кушетката на последния ми (слава Богу, вече бивш терапевт). Точно ползвайки футбола, този човек можеше да запрати всеки в собствените му дълбини  Laughing 

А всъщност защо да е толкова трудно да кажеш "Егати тъпата книга" с тези думички, вместо витиевато да задаваш въпроси, лишени от подтекст? Не виждам какво лошо има да намираш някаква книга за тъпа.

А с анализите и лирическите отклонения за сметка на действието няма угодия. На едни са им малко, на други - много. На редактора му бяха малко, та по-скоро трябваше да се боря с него. В живота си не съм прочела книга, без спасително да прескачам отегчителните части, та и в този случай така бих правила  Laughing

На мен не ми е сантиментална тая книга, гадна ми е. Някви хора ми писаха, че им е цинична. Наистина е интересно как едно нещо може да се види по толкова различни начина.

angelina... много, много спокойствие ми се ще да ти пожелая, ама от това, доброто, което се постига след - както е казала Бояна - смел скок в собствените лайна.

П.С. Съншайн, и аз - като теб -  Wink не разбирам от литература. Поназнайвам нещичко за психологията и журналистиката. Книгата е за това, няма нищо общо с - както казваш - литературата.   

# 322
  • Мнения: 4 806
А всъщност защо да е толкова трудно да кажеш "Егати тъпата книга" с тези думички, вместо витиевато да задаваш въпроси, лишени от подтекст? Не виждам какво лошо има да намираш някаква книга за тъпа.
... не е трудно, ако това са твои думи. Но ако не са? Казвам именно това,
което мисля, а не онова, което се очаква да кажа, има разлика, нали?

И все пак - ще има ли продължение книгата? Отново без подтекст, а уго-
ворката я правя, защото явно започва да става трудно казаните направо
неща да се възприемат именно като казани направо, без да се търси не-
що скрито в тях. Нещо като баналното: "Какви са творческите ви планове,
авторе?"

# 323
  • София
  • Мнения: 1 508
Saule, сега я чета, наполовина съм стигнала. Стилът ти е много интересен, досега не съм чела такава книга, малко като дневник, много личен. Не знам дали себе си описваш, но в началото имах усещането, че съм надникнала в "Семейни отношения". Хем има някакво любопитство, съчувствие и едно "добре че не ми се случва на мен", демек- има и по-зле от мен. Харесва ми книгата. Главната героиня ми е симпатична, а ти от корицата още повече. И анализите не са ми дотегнали, и страховете си откривам и без да съм майка, и констатирам със съжаление, че дори главната ти героиня е по-силна от мен. Надявам се, че доброто впечатление от книгата ще се запази до края и те поздравявам Peace

# 324
  • Мнения: 107
Търся книгата и не я намирам  Sad
Като цяло замисъла не ми се вижда лош. Сигурно ще е интересно.
Само да я докопам от някъде  Praynig

# 325
  • Мнения: X
Хехе! Започнах книгата с очакване да заваря нещо съвсем, съвсем различно! След всички споделени мнения тук и там за тежки анализи, ровене в собствени лайна, депресии и тоже ужасии!
А то си било чисто и просто една любовна история!  Grinning  От вълшебните!  Heart Eyes 
 
А авторката пише книгата, защото страшно й се иска да се изфука, мамка му!  Grinning
За което я поздравявам!  Hug

Последна редакция: чт, 09 юни 2011, 09:54 от Анонимен

# 326
  • София
  • Мнения: 1 508
Е, Жаве, може ли да разкажеш книгата Laughing Аз дотам не съм стигнала. Това като да кажеш кой е убиецът във филма.

# 327
  • Мнения: X
Е, Жаве, може ли да разкажеш книгата Laughing Аз дотам не съм стигнала. Това като да кажеш кой е убиецът във филма.
Сори, редактирам!

Последна редакция: чт, 09 юни 2011, 09:54 от Анонимен

# 328
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Много съм доволна, че не останах само с  "Единайстия пръст". След още две книги на Сауле  наистина мога да кажа,че съм започнала с най не нейната книга.
"Second life" ми хареса дори повече. Може би защото разказва за период , преь който съм преминала вече, а "Хванаха ме..." е повече паралел със сегашно състояние. Сега остава само да си намеря "Бог да благослови Стю" и да си отпечатам фанелка за фен клуба на мисис Чуринскиене.  Simple Smile

# 329
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Почти съм я преполовила, но нещо не ми допада. Скучна ми е, без да целя да обидя. Просто не мога да вникна, не мога да се огледам, чужда ми е. Аз възприемам някои неща, за които става дума в книгата, по друг начин и затова може би не е точно моята книга. Second life ми хареса доста повече.
Ще я дочета тази все пак заради огромния интерес тук.

Общи условия

Активация на акаунт