БГ- МАМА е вече и литературен герой!

  • 26 250
  • 362
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 12 611
Асса защо не кажеш онова, което мислиш директно, а така завоалирано предизвикваш коментари нямащи нищо общо с мнението ти, поне доколкото успявам да го доловя?

# 301
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Асса защо не кажеш онова, което мислиш директно, а така завоалирано предизвикваш коментари нямащи нищо общо с мнението ти, поне доколкото успявам да го доловя?

Защото човек често реагира по този начин, когато някъде разпознае неща, които са отчасти негови, а въобще не иска да се разпознава там  Laughing
Имах един терапевт (по силата на това, че имах задължителни 700 часа лична терапия, за да си завърша специалността), който казваше така: "Особено внимавайте, когато нещо не предизвиква никакви, ама никакви емоции у вас, или ви е странно скучно. Оттам, ако влезете в контакт с истинските си емоции, ще изскочи голям заек".
Не, че това е такъв случай, просто се сетих за този терапевт.

Това прозвуча арогантно май, а не ми беше такава мисълта. Исках да кажа, че е съвсем нормално  някакви неща да не са твоите неща и да не предизвикат нищо у теб. Но да си дадеш труда да изкажеш безразличието си във форум, това вече направо не е безразличие, а си е мнение. Много повече ще повярвам на "Егати тъпата книга", например.

Последна редакция: чт, 02 юни 2011, 17:13 от Saule

# 302
  • Мнения: 1 065
Ето ме и мен в групата Laughing
Преди няколко дни си купих  ,,Хванаха ме да крада'' и почти я дочитам.
Saule, пишеш страшно увлекателно и интругуващо Hug.
Аз съм доста по-голяма,  по друг начин се подрежда животът ми, но  започнах да се замислям да  седна и да понапиша и аз туй-онуй, та дори само внуците ми да четат какви ги е вършила баба им Wink Laughing
Днес си купих ,, Бог да благослови Стю'' и ,,Sekond life'' . Не намерих само книгата, която е в съавторство. Всичко друго го има в Хеликон  на ,,Патриарха'' на ъгъла с ,,Витошка''


# 303
  • Мнения: 10 738
Аз от няколко дни чета Second life. След първоначалния смях и забава, сега направо ми е ...зловеща. Не че зловеща е подходяща дума, но не се сетих за друга.

# 304
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Ето ме и мен в групата Laughing
Преди няколко дни си купих  ,,Хванаха ме да крада'' и почти я дочитам.
Saule, пишеш страшно увлекателно и интругуващо Hug.
Аз съм доста по-голяма,  по друг начин се подрежда животът ми, но  започнах да се замислям да  седна и да понапиша и аз туй-онуй, та дори само внуците ми да четат какви ги е вършила баба им Wink Laughing
Днес си купих ,, Бог да благослови Стю'' и ,,Sekond life'' . Не намерих само книгата, която е в съавторство. Всичко друго го има в Хеликон  на ,,Патриарха'' на ъгъла с ,,Витошка''




Djily, благодаря! Като напишеш нещо, метни фрагменти насам да погледна, ако не възразяваш! Аз трудно се задържам да дочета автори на по двайсет-и. Едни такива, адски талантливи, добре подреждат думите и пишат интересно и ексцентрично, ама ми липсва истински, преживелищен опит.

Зиги, нататък става още по-неприятно... И със сигурност си попаднала на книга от нефелната партида - нередактирана и с грешки. От тях пък на мен ми става зловещо  #Cussing out

# 305
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Saule, защо не използваш момента да натиснеш издателството за електронен вариант и на Second Life, в който да изчистят тези проблеми?
То е ясно, че няма да бракуват нефелната партида, ще чакат да се изчерпи, но все пак...

# 306
  • Мнения: 4 916
Със сетни сили се докопах до книгата чрез Буктрейдинг (те никога не са ме разочаровали).
Прочетох първата една трета, но книгата се оказа твърде тежка за мен поне в този момент.

Ще си дам малко време, преди да я дочета.

Сега просто нямам думи, с които да се обърна към авторката.


ПП - ММ непрекъснато пита каква е тази книга (понеже ние си споделяме книгите) - решително няма да му я дам да я прочете, ще се депресира. Поне до момента, до който съм стигнала, това не е книга за мъже. За пръв и вероятно последен път споделям мнението на Лабрадора.


ПППП - обаче корицата е супер!
Няма да ме накара да я купя, но със сигурност ще ме накара да я препрочета!!

Последна редакция: чт, 02 юни 2011, 20:25 от argun

# 307
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Ако за мнение на Лабрадор се приема репликата: "Най-доброто, което могат да направят бащите за децата си, е да обичат майките им", ще ви разочаровам. Това е цитат от "Отчаяни съпруги".

# 308
  • Мнения: 4 916
"Книгата не е за мъже" - аз имах предвид това мнение на лабрадора.
Моят тотално ще се сдуха още на първата една трета, както всъщност стана и с мен.
Това, което прочетох, е много тежко. Опълченските усилия да се роди детето направо ме потопиха в това, което дойчовците наричат всемирна скръб.


пппппппп - обаче аз плача дори на анимационни филми, не трябва да съм ви ориентир.

# 309
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Книгата не е за мъже. Определено. Не е и за жени, които не са сантиментални.
Честно казано, мислех, че извън любовната история има нещо повече.

# 310
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ако за мнение на Лабрадор се приема репликата: "Най-доброто, което могат да направят бащите за децата си, е да обичат майките им", ще ви разочаровам. Това е цитат от "Отчаяни съпруги".
ще ви разочаровам, но не е от филма.
Мисълта е приписвана на Тиъдър Хесбър.

# 311
  • Мнения: 4 916
Книгата не е за мъже. Определено. Не е и за жени, които не са сантиментални.
...


Никак даже, дори няма да я форуърдна на майка ми, тя ще потопи в сълзи цялата варненска околия. През следващите месеци ще чета само чиклити с хепиендове. Много се разчувствах.

Последна редакция: чт, 02 юни 2011, 20:53 от argun

# 312
  • Мнения: 3 371
. Не е и за жени, които не са сантиментални.


аз съм сантиментална, но не е моята книга. предполагам , че се дължи на факта, че нищо не разбирам от литература и вината е в мен.

# 313
  • София
  • Мнения: 12 611
Книгата не е за мъже. Определено. Не е и за жени, които не са сантиментални.
Честно казано, мислех, че извън любовната история има нещо повече.
Има, но явно там не е до пол. Лично аз не съм сантиментална, дори не смея да твърдя, че съм излекувана от цинизъм. Та за мен книгата не е романтична. Ще се повторя, но това е смел скок в собствените лайна. Напълно съм наясно колко е тежко подобно мероприятие, въпреки че ползите след това са големи не е по силите на всеки. Книгата спокойно можеше да е криминална, историческа и тн. За мен ценното е в опитите за самоанализ и самозаблуда, а след това отново самоанализ, реминисценции от истински психоанализ и прочее. Поувлякох се в обяснения не, за да те убеждавам, че книгата ти харесва. Така ми тръгна мисълта просто, ще прощаваш.


Асса защо не кажеш онова, което мислиш директно, а така завоалирано предизвикваш коментари нямащи нищо общо с мнението ти, поне доколкото успявам да го доловя?

Защото човек често реагира по този начин, когато някъде разпознае неща, които са отчасти негови, а въобще не иска да се разпознава там  Laughing
Имах един терапевт (по силата на това, че имах задължителни 700 часа лична терапия, за да си завърша специалността), който казваше така: "Особено внимавайте, когато нещо не предизвиква никакви, ама никакви емоции у вас, или ви е странно скучно. Оттам, ако влезете в контакт с истинските си емоции, ще изскочи голям заек".
Не, че това е такъв случай, просто се сетих за този терапевт.

Това прозвуча арогантно май, а не ми беше такава мисълта. Исках да кажа, че е съвсем нормално  някакви неща да не са твоите неща и да не предизвикат нищо у теб. Но да си дадеш труда да изкажеш безразличието си във форум, това вече направо не е безразличие, а си е мнение. Много повече ще повярвам на "Егати тъпата книга", например.
Тя си го каза това "Егати тъпата книга", но по един много сложен начин. Нали по- рано постигнахме съгласие, че е изкуство онова, което въздейства, а твоята книга не въздейства на Асса респективно не става като книга според нея.
Терапевтът ти е имал право. Аз имам една подобна история на тема защо хората по- често и по- лесно критикуват, но няма да ви я разкажа сега.  Mr. Green


ПП не знам дали книгата е за мъже, но се сетих за един приятел, който казваше, че Кари от Сексът и градът е кошмара на живота му. "Изпитвам неистов страх, че някой ден ще се влюбя в жена, а тя ще се окаже такава, няма да знае какво иска и прочее."  беше обяснението. От тогава минаха доста години, но всеки мъж, който попитам споделя същото.

# 314
  • Мнения: X
На мен точно това анализиране започна да ми идва малко в повечко. Точно защото и аз самата имам склонност да го правя постоянно и защото обичам да се хващам за думата. Хеле пък ако е написана. Напоследък доста книги изчетох на тематика интернет любов и явно съм прекалила с дозата.

Бояна, разкажи я де, плийййз Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт