Римини, Италия

  • 16 425
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 222
Здравейте!Предстои ми пътуване до Римини,Италия през лятото.
Има ли хора сред вас, които са го посетили? Моля да споделите какво интересно видяхте и т.н Simple Smile
Надявам се темата да се развие  Peace

# 1
  • Мнения: 3 034
Не го посетихме миналата година, защото никой не сподели нищо, честно казано. Ще следя темата, а и ако решиш да споделиш къде резервирахте, какви пари и т.н. , ще ти бъда благодарна.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 119
И аз мисля да отида към Римини.
Доколкото знам е доста презастроено и е по-скоро  шумен младежки ориентиран курорт с много забавления .
Не е най- подходящ са семейства с деца.
Много по-евтино е отколкото  в Сардиния , Сицилия , Амалфи и Лигурия.
По принцип на Адриатика почиват по-неплатежоспособните италианци , но аз харесвам тамошното крайбрежие.

# 3
  • Мнения: 653
малката, семейства с малки деца ходят, заЩото има много добри оферти, много добро обслужване ориентирано специално за смействата, осигуряват се всякакви аксесоари и необходими неЩа за бебета и малки деца, анимация, зона игри на плажа ... разбира се зависи и от хотела
младите ходят за дискотеките
като цяло е доста пренаселено по адриатика, морето е кофти, плажовете са супер претъпкани, особено през август 

# 4
  • Мнения: 119
Е значи за всеки става. Simple Smile
То август навсякъде е пренаселено , но тук поне цените са човешки.

# 5
  • Мнения: 1 473
Миналата година дълго обмисляхме дали да идем на почивка в района на Римини, но от познати, които са били там, а и от туристическите справочници разбрахме, че там е пренаселено с туристи, плажовете не са много хубави, шумно е.
От хотелите, които разглеждах не останах очарована и с това нашето чудене се реши  - отказахме се от Римини.
Римини ми напомня на Слънчев бряг, Албена или Златни пясъци в БГ.

# 6
  • Мнения: 119
E то Слънчев бряг и Златни пясъци  не мисля , че има много общо с Албена Simple Smile.
Албена ми се вижда доста спокойно място идеално за семейства с деца.
Ненапразно е  значително по-евтино отколкото курортите по другите им крайбрежия .

# 7
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
И аз мисля да отида към Римини.
Доколкото знам е доста презастроено и е по-скоро  шумен младежки ориентиран курорт с много забавления .
Не е най- подходящ са семейства с деца.
Много по-евтино е отколкото  в Сардиния , Сицилия , Амалфи и Лигурия.
По принцип на Адриатика почиват по-неплатежоспособните италианци , но аз харесвам тамошното крайбрежие.

Да, точно така е.
Ходих в Римини лятото на 2007 за 5 дни.
Наистина красиво е, има широка хубава плажна ивица.
Но чак толкова за гледане няма какво да се види, що се отнася до исторически и/или културни забележителности.
Но все пак аз съм с мн. приятни спомени.  Simple Smile

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Римини е широко понятие за море.
Самият град ли визираш?
И къде по-точно ще сте на море... Защото там са едни безкрайни плажни ивици... Като дълбочина са нещо подобно на албенските. Но приликите са само до там.

Аз лично не харесах "онова" море. Някъде на около 50м. от брега има изграден риф (защото ботуша е дълъг за открито море) и това прави морето гладко, като тепсия. Е, не ме кефи, аз обичам вълните.
Римини и Равена са хубави и китни градчета. Обикалят се за по 1 ден.

# 9
  • Мнения: 222
Не го посетихме миналата година, защото никой не сподели нищо, честно казано. Ще следя темата, а и ако решиш да споделиш къде резервирахте, какви пари и т.н. , ще ти бъда благодарна.  Simple Smile

извинявай,че чак сега ти отговарям.нямаше ме. резервирахме чрез един сайт за колективно пазаруване,имаше -50% намаление, за 400 вместо за 800лв на човек за 7 нощувки.не му мислихме много,иначе агенцията е он травел

# 10
  • Мнения: 3 034
Благодаря, ще ги имам предвид тези Он Травел, досега не съм ги пробвала.  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 222
и аз до сега не съм пътувала с тях,но тъй като не съм от София трябваше да сключим договора за туристическо пътуване по интернет и честно казано ми направиха много лошо впечатление...ама то откакто ти вземат парите нали знаеш...недей чака отношение Simple Smile)))
надявам се градчето да е хубаво и да изкараме безаварийно

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Римини е прекрасен град, особено в старата си част.
hubavoto_f-4e, как се казва хотелът ви? Така ще се оринетирам повече...
И непртеменоо посетете Италия в миниатюри (на спирка Rimini Viserba). Невероятно местенце за забаление е, съчетано с музей на открито.

# 13
  • Мнения: 222
Тъй като се записахме в рамките на промоционална оферта все още не знаем името на хотела, където ще бъдем настанени,но вариантите са два - или хотел California 3* или Bluemen 3* и двата са така да се каже в периферията на града,но все пак на сравнително комуникативно място.Гледах в интернет един увеселителен парк Мирабиландия или нещо подобно беше в близост до Римини и сега проучвам как се стига до там ( до момента проучването ми е неуспешно) Simple Smile)) някакво инфо по този въпрос някой да има?

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Блумен е във Висерба (на 1 спирка от Римини). Демек в близост до парк "Италия в миниатюри".
Калифорния е във Висербела (на 2 спирки от Римини с локален трен).

Този парк, за който говориш е доста рекламиран по билбордовете на местната инфраструктура. Нещо от порядъка на 40 - 50Е на човек е входа, ако добре запомних.
В Италия в миниатюри е 20Е на човек и билета важи за 2 дни. Настоявай да сте във Блумен.

Общи условия

Активация на акаунт