КИПЪР - лято, фрапе, море и БГ мами дупέ до дупέ ;-) {36}

  • 64 610
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
 Дарка, пробвай в някоя книжарница. Там имат принтери, поне тук в Лимасол е така. А в посолството 100%!

# 31
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 770
НАМЕРИХ!!!Почти беше невъзможно и за момент се отказах,за нуждаещите се в Ларнака-между полицията и Бг магазина-отварят в 9:30  Simple Smile
Все пак ви благодаря,момичета,хубав ден   bouquet

# 32
  • Мнения: 4
Чували ли сте отзиви от Френското училище (частно) в Никозия? Ако някои от вас за запознати по темата, живо се интересувам! Казва се Arthur Rimbaud

# 33
  • Мнения: 257
Оригинален ник,ЕГН-то ?  Joy
По темата - нямам никакви отзиви за това в Никозия,но от впечатления за частните училища във Франция,убедена съм,че и това в Кипър ще е на ниво.

Разгледах сайта,изглежда идеално място за деца ако можете да си позволите таксите. Peace

# 34
  • Мнения: 85
8403250954, училището е не просто частно, а се води към посолството. В смисъл е със статут както всички френски лицеи извън Франция. Вътре основният език е френски изцяло, има и часове по гръцки и английски език от определена възраст, както и четвърти език пак на определена възраст.

Последна редакция: пт, 03 юни 2011, 17:31 от Melany

# 35
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Ето ме и мен по късна доба Mr. Green Laughing
Дарка ееееей докът се включа и си намерила принтер Crossing Arms.......има на няколко места професионални принтерни услуги .......и не само........ факсове, директно принтиране на файлове от имейл, увеличяване, намаляване копие на огромни листове, ламинат и какво ли още не .......
1.виж тукhttp://www.cyprus-online.org/Bookshops_and_Stationers/GEORGIANA_ … HOP_LTD-7557.html
2. виж тукhttp://www.cyprus-medical.com/html/louca.html
това са фирми с които работим и са просто невероятни Peace
Блондич Hug Hug аз лично очаквам с нетърпение пристигането ти  Hug Hug надявам се да останеш с приятни изживявания от острова и от НАС които сме на острова.... Peace.....няма кво толкоз да им стягаш на куфарите ......два чифта бански, голяма плажна шапка, роличка и флип флоп с плажно масло......това е за през деня Peace.......останалото е вечерно оставям го на твоя вкус ......и да не забравиш Очилата ТУК БЕЗ ТЯХ си като сляп...... Sunglasses
френско училище чувам в Никозия, ако е на принципа на Американската академия в Ларнака ще е със сигурност на високо ниво!!!!!

Последна редакция: пт, 03 юни 2011, 22:18 от Katy6

# 36
  • Мнения: 1 325
Привет и от мен мацаронки!
Блонди - страшно ме развесели с тая история за спасовден  Joy
Благодаря ти! Имах нужда от усмивка. Все пак и 3,30 през нощта, а аз съм  Shocked , щото снощи разбрахме, че нашия татко следващата седмица заминава за Пафос.............
Отдавна искаме да заминем за Кипър, но тъй като не можехме да намерим работа малко се бяхме поотпуснали и тогава хоп - изведнъж изкочи оферта, а работодателят иска да му праща самолетен билет за вторник   #Crazy
И така - се получи при мен ситуацията "осъмнах опулян"
Разглеждайки новата тема, прочетох в началната й страница информация, че има спогодба за освобождаване от легализация, но пак някъде там прочетох мнение на Кати, че документите трябва да бъдат легализирани и малко се обърках  newsm78 , за това моля ако някой е запознат със ситуацията да поясни. Освен това искам да помоля за малко разяснение за евтиното телефониране през интернет - как точно става и дали е валидно само за стационарни телефони или става и за мобилни. Как мислите че е най-добре да поддържам връзка с мъжа си в началото - с БГ телефоните и роуминг или той да си вземе карта на Кипърски мобилен оператор?

И още нещо, което смятам за най-съществно от всичко - как смятате че трябва да обясня на три и половина годишния ни син заминаването на тати - да се опитам да му обясня че тати отива на нова работа , за да получава повече парички за играчки и че ние скоро ще отидем при него или нищо да не му казвам? Сърцето ми се къса като знам каква драма ще бъде за него липсата на тати, но искрено вярвам, че това е за доброто на всички ни.

Последна редакция: сб, 04 юни 2011, 04:05 от мама-ени

# 37
  • Мнения: 903
  Кафедаки, копелес, параколо...newsm47

Катенце, и аз много се вълнувам Hug...дет`се вика не остана - ей го месец само ииии newsm52 .... Обаче, като споменаваш за широкопола шапка.., аз, сещаш се, тая дето я имам Whistling...и по повод сдобиването ми с която, даже си направих ника тук на Miss Blondy~Redhat reverance.., че тя нали е с такава широка, чупеща се, но твърда периферия.., та се чудех дали ще мога в самолета да вляза с нея в ръчичка /освен с ръчната чанта/, щото ако я натъпча в багажа ще се смачка и деформира много лошо...напраО шА стане на дупИ /да не кажа на г*з/ smile3560 #Silly  Та как мислиш, дали ще ми разрешат? Whistling

мама-ени, е твойта работа /със скорострелното отпътуване на мъжО ти/ е  баш "те ти, булка, Спасовден!" Mr. Green Joy
Виж сега, не се шашкай Hug... и от вашия случай /както и от много предишни, свързани и несвързани лично с мен/ за пореден път се убеждавам, че всичко което сме пожелали, обикновено ни се случва не в момента, в който сме го искали и вътрешно сме се пренавивали, а в друг един най-неочакван момент, но всъщност тогава, когато е най-добре за нас самите Peace  Нещо, за което народът е казал "Господ си знае работата!"....Та с две думи, вярвам, че е за добро и ти също вярвай! Hug
А сега по същество на въпросите ти: 1) за легализацията няма да се изказвам, защото нямам практически наблюдения /демек не мога да ти дам инфо от първа ръка/. Peace  То хубаво има спогодба за освобождоване, ама пак документите като са на български, нали ще трябва да могат да разберат за какво се отнасят там, където ще ги представя мъжо ти...,т.е. превод все ще е нужен.., та предполагам в тоя ред на мисли е бил въпросният коментар на Катича Rolling Eyes..., но "местните"девойки ще те ориентират по-така Peace ; 2) що се отнася до евтиното телефониране през И-нет, аз само ги бях качила тези връзки като полезно инфо, но не съм наясно /не съм ползвала/, а самите линкове ги беше дала в темата Аzalee, та ако те интересуват, можеш да й пишеш на лични с молба за малко разяснения Peace /ще я намериш в "нашите приятели" най-долу на първа страница/... А иначе, доколкото ме осведоми Винаги във връзка с моето гостуване на острова, там има предплатени карти и като цяло телефонните услуги са много по-евтини отколкото в БГ.., та за начало мъжо ти може да си купи такава карта за да поддържате връзка, поне докато намерите по-удобен вариант Peace ;....и... 3) по въпроса как да сервирате на детенце новината, според мен не е лошо леко да го подготвите /т.е. да не го лъжете и скривате съвсем предстоящото отпътуване на тати/.., но понеже е малък все още и в тая възраст ориентацията във времето не е много добра Whistling.., та струва ми се, че можете да му кажете, че татко ще замине за работа на друго място за 2-3 седмици.., докато подготви и къде да живеете.., а после ще вземе и вас.. - нещо такова.....А те докато минат реално тия 2-3 седмици, малкият вече ще се е поадаптирал с отсъствието на баща си, а ти можеш да продължаваш да го баламосваш, че още не са минали, така че да не се разстройва... Whistling ---- Лелеее, голям ферман изписах... Но да завърша с две думи - вие бъдете спокойни със съпружето, защото всичко зависи от вашата позитивна нагласа! Peace  А ние ще ви стискаме палци! fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

Мацоранки, на всички пожелавам разкошен, изпълнен с хубави емоции УЙкенд!  Wink
Ние с моята госпоЙца вероятно ще открием плажниЮт сезон  grinning039
Засега от мен... lovekiss lovekiss lovekiss

Последна редакция: сб, 04 юни 2011, 10:15 от Miss Blondy~Redhat

# 38
  • Мнения: 85
Преди да съм излезнала Simple Smile - да помогна с информация само за легализацията. Това което е на първа страница е извадка от сайта на МВнР, но наистина е малко объркано обяснено.
Ще го обясня примерно с акта за раждане на детенцето ви. Отиваш в общината в България, където е издаден акта и изкарваш дубликат, който трябва да кажеш, че е за чужбина. Таксата е различна в зависимост от общината. Слагат един правоъгълен печат отзад. Взимаш акта и го носиш в агенция за превод, превежда се на английски или на гръцки. Зависи как ти го искат. Но според мен на английски ще е универсален. Легализацията - агенцията или ти носите скрепения с превода документ в Консулския отдел, там се слага апостил, има такса, както и различно време за изпълнение. Това е. Има документи при които процедурата е различна. Но общо взето така подготвения документ е легализиран/заверен за Кипър и няма нужда от допълнителни заверки, където и да е. Това значи, че има спогодба между страните - т.е да си признават документите една на друга.

Последна редакция: сб, 04 юни 2011, 19:37 от Melany

# 39
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
 Party Party PartyоХОООООООООООО мама ЕНи Hug Hug.....браво, браво е нали това искахте да намерите работа на тати .....е готово..... Peace
- сега не се шашкай.......Мелани вече ти е обяснила за легализацията ......ще ти излезе по ефтино да я направиш в БГ, защото ако донесеш нелегализирани документи тук трябва да ходиш при заклет преводач - кипърец който за превода ще те заколи, след което да тичаш в посолството за печати и ако не се лъжа и в Министерството на вънините работи на кипър......защо да се мъчиш тук като може да я свършиш тая работа в БГ Peace
- телефонирането мисля че ще стане най лесно ако си вземе лаптопа с него .......тук има кафета със свободен достъп на интернет може да си приседне и да си говорите по скайпче......ако пък не му се плаща въобще дори кафе то тогаз има и някои пейчици около тези кафенца дето хващаш интернет седейки  Wink Wink
- детенце ......винаги е добре да се казва истината .......кажето му че тати ще замине спешно за работа и вие–т.е. ти и то като си оправите багажа и всичко от което ще имате нужда ще заминете при тати...... Peace
Блонди гледай сега ......на дамите е разрешено да носят шапки ......въпрос на стил ......защо пък да е забранено в самолета ......особено ако си до прозореца може да ти се наложи да си я сложиш Joy

# 40
  • Мнения: 903
Блонди гледай сега ......на дамите е разрешено да носят шапки ......въпрос на стил ......защо пък да е забранено в самолета ......особено ако си до прозореца може да ти се наложи да си я сложиш Joy
КатичJoy Joy ако с туй шапище на главата се намъкна в самолета, ни ще мога да се облегна, кат`седна, ами и има вероятност с тия ми ти стърчулки на цветето й да изкарам нЕкое оЧо на съседа по седалка smile3560 hahaha hahaha

мамаЕни, а всъщност до колко време предполагате, че ще можете да заминете и вие с малкия, след като мъжО ти се установи? Щото ако се проточи повече от 2-3 месеца, това дето съм ти го дала като идея /да го залъгваш с броените седмици/ няма да върши работа Rolling Eyes  Ако смятате, че по-задълго ще сте разделени, то по-добре ще е да не конкретизирате време, щото пък по-лошо може да стане като вземе детенце да се усеща, че го залъгвате и да започне да губи доверие и трупа разочарование... Confused.....И в тая връзка ми се струва, че ще е добре например веднага щом конкретизирате дата и вие да заминавате, да му посочиш на малкия тази дата на календара у дома, да я оградите примено с цветен маркер и заедно да отброявате оставащите до вашето отпътуване при татко дни. - Така, като има един вид "визуална опора", емоцията на детето ще се трансформира от тъгуване по липсващия тати в радостно очакване на събирането ви Heart Eyes - така мисля  Hands Thumbsup

# 41
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 770
Здравейтеее от мен  Hug
Пиша, за да направя малко допълнение относно разговорите-наистина скайп е най-добрия вариант, дет се вика ДА ЖИВЕЕ СКАЙПА  Grinning същоо  доста евтино излиза той да си купи тукашна карта и да ти звъни,ако имаш стационарен  Peace

# 42
  • Мнения: 3 219
Легализацията може и тук да се направи, не излиза по-скъпо, не е болка за умиране, поне в Лимасол има бол агенции за преводи и легализация. Разговорите....аз говоря на 27 цента за минута с мобилен в Бг, 20 цента е към стационарен, 7 цента говориш вътре в Кипър. И естестено Скайп, накъде без него, и ден нямаше да стоя тук.

# 43
  • Мнения: 1 325
Ето това се казва "сговорна дружина" - излезе ли някой с проблем - веднага всички се включват да помагат. Блонди, Мелани, Кати, Дарка, МерСедец -  Kissing Heart lovekiss Kissing Heart lovekiss Kissing Heart lovekiss СЪРДЕЧНО ВИ БЛАГОДАРЯ МОМИЧЕТА!!!!
Блонди - много си права. Господ наистина си знае работата. Мъжът ми преговаря 3 месеца с един Кипърец и то не беше мрънкане - еми ние при нас правим много скъпи коли, еми ти като не си в Кипър къде ще спиш ако дойдеш, еми как ще пътуваш до сервиза.......... не беше чудо. Хем му пратихме отлични препоръки от тукашната работа на мъжът ми, който е един от водещите специалисти в сервиза на "Мерцедес" в Пловдив!?! И в карайна сметка му отказаха интервю. А този човек от Пафос без да знае нищо за него веднага му наема квартира и му купува самолетен битет - еми има разлика някак в отношението. По относно нашето заминаване с Ники - мислила съм за два варианта - да заминем веднага след като татито се устрои или да изчакаме до септември да отминат най-големите жеги. Друг е въпроса кога и дали наистина ще се устрои татито - стартовата заплата, която му предлагат за пробния период е 1100 евро и той смята две седмици след като пристигне /и разбира се след като е показал възможностите си/ да се договори за по-високо заплащане, за да можем да се издържаме, тъй като аз смятам поне още една година да се грижа за Ники, докъто посвикне с езика. Относно комуникацията - Лаптоп имаме само един и той ще остане тук, тъй като нямаме друг компютър, а татито ще трябва да намери интернет зала, за да си пишем по-подробни писма. За по-кратките разговори ще трябва или да пуснем роуминг на тукашния му м-телски мобилен телефон или да потърси на място карта на Кипърски мобилен оператор /стационарен телефон нямаме/. Ще бъда благодарна на МерСедес ако ми пише на лични към кой Кипърски оператор е картата с която тя говори за 27 цента с български мобилен телефон.. Бих помолила също да ме насочите кои документи е добре да преведа и легализирам, тъй като аз се сещам само за акта за граждански брак и за акта за раждане на Ники /дипломите за сега няма да ни трябват/. Всъщност акта за граждански брак ще ми трябва ли за нещо? А документа от детското джи пи с ваксините трябва ли да се легализира?

Последна редакция: нд, 05 юни 2011, 08:44 от мама-ени

# 44
  • Мнения: 0
Добро утро, моми поспаливи  Hug!
  Мама-ени, ...един съвет от мен! По-добре не се настройвайте, че всичко ще е наред и до 2-3 седмици ще заминете при татито. Въоръжете се с търпение! Ако нещата при мъжа ти вървят добре - ОК, но ако нещо се обърка...Казвам това по повод изказването ти, че  мъжа ти смята да преговаря за по-висока заплата САМО 2 седмици след като е започнал работа. Кипъреца не дава така лесно повишение. Трябва да те опознае, да му се харесаш, трябва ТОЙ да го реши, а не ТИ да го притискаш. Но ако мъжа ти е пеКан в работата и ако пък успее да покаже, че е по-работлив от колегите си...може и да вземе повече парички някой ден, което обаче не трябва да го спира да напомни на шефа си, че началната заплата не стига, за да си издържа семейството тук на острова. Мисълта ми е...не се претоварвайте с надежди, за да не се окаже в един момент, че са били напразни, нали?...Относно легализацията на документи, направи си на по-важните - акт за брак и актове за раждане на 3-ма ви. Документ за ваксините на детенцето ще ти трябва, за да продължите да му ги поставяте тук, но за него легализация не е нужна, а само превод на английски или гръцки. НЕПРЕМЕННО преди да е заминал таткото да ти направи Декларация, че е съгласен ти да извеждаш детето извън България( към Кипър), за да не ви спрат на летището в БГ като тръгнете насам. Тя е за пред граничните власти в БГ. А! Да не забравя, детенцето няма да свикне лесно с езика ако си го гледаш ти в къщи. Трябва да ходи на градина, записванията мисля ставаха през януари или февруари. Има държавни, които не са никак скъпи. В къщи ще гледате БГ телевизия сигурно, ще говорите на български...как да свикне детето?!И така...дано всичко се нареди както го желаете! Успех и късмет!
  Блонди, да се изкажа и по твоя НЕ без значение въпрос относно шапиЩето ти  Mr. Green! Хич и да не се надяваш, че в самолета ще се облегнеш и ще ти е удобно! През цялото време ще се чувстваш така, все едно си на следобеден чай при английската кралица  ooooh!...Не дай си Боже, пред теб да седи някой нахалник, който не се съобразява с теснотията в "голямата желязна птица" и реши да си отпусне седалката назад  Sick  hahaha hahaha hahaha...Но поне се опитай да си вземеш място до прозореца, че да "блееш" из облаците   newsm52и да не забелязваш тези дреболии!
 Весел неделен ден на всичкииии  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: нд, 05 юни 2011, 13:54 от dani73

Общи условия

Активация на акаунт