МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 8

  • 76 221
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Ето и от мен малко преживявания с лаборантките от Девата. Вечерта когато родих, акушерката попълни един документ и ми го остави като ми каза че когато дойде лаборантката да ми вземе кръв трябва да и го предам. Направих точно така. На сутринта за голяма моя изненада дойде друга лаборантка и пак ми взе кръв, защото предната лаборантка била изгубила документа и се наложи акушерката пак да пише документа и пак да ми вземат кръв. Не съм вдигала скандал, но не ми беше много приятно да ме бодат два пъти. Освен това момичето до моето легло му сменяха често абоката и всеки път оставяха стария абокат в леглото на момичето между завивките и аз всеки път и казвах да го изхвърли че може да се набоде или тя или бебето когато го остави в леглото си. Просто лаборантките са наистина много разсеяни или нещо не им пука много!

# 46
  • Мнения: 0
Искам да кажа, че „Дева Мария” спечели с последното си решение за безплатните естествени раждания в мое лице една родилка. Мислих да ходя да раждам в Сливен/затова и не съм писала досега във форума, просто само го следях/, но сега вече се ориентирам към вас. Иначе аз съм от Сливен, но от две години, заради съпруга ми, който е от Бургас, живеем тук. По време на бременността съм наблюдавана в Бургас от д-р Калчева. Сега съм в осми месец. Надявам се решението на болницата да не се промени, защото ми се иска да родя нормално, а и да спестя тези 200-300 лева/ защо пък не/, и аз и мъжът ми сме с доста ниски за стандарта на живот- заплати, а и сме на квартира, иначе трябва да сме при свекърва/ това го пиша, да не си мислите , че се циганя за 200 лева/ .На 23- години съм и съм категорично, дори до ревностно за нормалните раждания. Д-р Калчева ми каза, че всичките ми показатели са за нормално раждане. Разказът на zlativ не искам да коментирам, защото няма място за коментар. Наистина много неприятна случка. При такива ситуации трябва да се търси наистина отговорност. Надявам се случая да е изолиран. Доколкото знам персонала в болницата е много внимателен, но хора сме, все от някои може да бъдеш изненадан. Дано психологическата травма на детето и родителите отмине по-бързо.  

# 47
  • Мнения: 114
На мен атмосфертата, както и всичко останало (персонал, облужване, внимание, гледни точки за раждане и кърмене) много ми харесват.

Просто бих желала да обмислят варианта за раждането секцио - по желание и по мед. показатели - да има някаква разлика в цената (все пак сумата не е от малките).

# 48
  • Мнения: 2 216
Мери искам да попитам има ли гостуващ детски ортопед в МБАЛ"Дева Мария" или в МЦ"Света София"?
Кога има прием и каква е цената на прегледа?
Нещо не харесвам походката на малкия, насочват ме към ортопедични стелки, но искам да го види специалист преди да предприема мерки.

Не съм Мери, но ти препоръчвам Др. Теодор Колев Peace Той е специализирал детска ортопедия. В Света София работи по ЗК, а в Девата ще трябва да си платиш прегледа /мисля че е 30лв/
Дано всичко с детето ти е наред Praynig

# 49
  • Мнения: 41
Хоп и аз тук!!! Хубава новина относно нулата лева за нормално раждане!!! И мен ме притеснява факта да не се засилят дамите от малцинствата и да се окаже, че за нас, които сме си следили бременността при Вас, няма да има места  Crossing Arms Определено ме радва новината, че бихме могли да си спестим сумата за престоя и да я вложим за нещо полезно за бебето. Надявам се наистина нашата прекрасна болница "Дева Мария" да е недолюбвана от братята роми  Mr. Green както бе обяснено по- горе!!! Лично аз съм доволна от отношението на всички специалисти, с които съм се срещала!

# 50
  • Мнения: 0
Kojo,  и аз да ти препоръча д-р Колев, водих малката и съм много доволна от прегледа. Дано да не ви е нещо сериозно.  Не съм влизала във форума тези дни и виждам, че тук направо се е разразила буря. Нула лева за нормално раждане в Девата!!! Това си е направо супер. Преди година, когато на мен предстоеше събитието въобще не съм си мислила нещо подобно, а сега за родилките, може да се каже, че направо си получават подарък с това решение. Това ми харесва: "2. Относно малцинствата - Няма страшно, никога не сме били харесвани от малцинствата и ние имаме начини за постигане на това".

Последна редакция: сб, 04 юни 2011, 11:01 от Сузана

# 51
  • Мнения: 1
Толкова ли често в хода на нормално раждане се налага да се премине към секцио?

Високият брой на Секциото идва не от това, че има медицински показания, а са по желание на родилката. Все повече жени избират операцията пред нормалното раждане. Процента на жени които в хода на нормално раждане се налага Цезарово сечение всъщност е много малък.

# 52
  • Мнения: 1
Мери искам да попитам има ли гостуващ детски ортопед в МБАЛ"Дева Мария" или в МЦ"Света София"?
Кога има прием и каква е цената на прегледа?
Нещо не харесвам походката на малкия, насочват ме към ортопедични стелки, но искам да го види специалист преди да предприема мерки.


Здравей и от мен ,
виждам, че вече са ти отговорили на въпроса. Д-р Колев работи и в МБАЛ Дева Мария и в МЦ Света София. Но на преглед с направление може да се отиде само в медицинския център. Що се касае до гостуващите лекари, в Дева Мария идва Проф. Владимиров, дмн,  който е специалист по детската ортопедия и травматология и е методичен ръководител на ортопедичното отделение в болницата. Прегледите при него стават само с предварително записан час на тел 056 89 62 62. Цената на прегледа е 100лв.

# 53
  • Мнения: 112
Високият брой на Секциото идва не от това, че има медицински показания, а са по желание на родилката. Все повече жени избират операцията пред нормалното раждане. Процента на жени които в хода на нормално раждане се налага Цезарово сечение всъщност е много малък.
Е...ако е така, значи може да се помисли за вариант, в който жените на които им се налага секцио по мед. причини да не избират друга болница поради високата такса при вас, нали?

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 360
Ох, направо не искам да си спомням. Голяма кошмар беше, но друг на мое място щеше да вдигне скандал до небесата....

Абсолютно си права, ама едва ли ти е било до скандал. Пък и жената със сигурност не го е направила нарочно, просто поредната разсеяна. Дано не се е набола сериозно, пожелавам ти бързо да оздравява детенцето!  bouquet
Защото във всички клинични лаборатории на медицинските центрове а и внякои болници работят химични лаборантки -без медицинско образование и обучение.










# 55
  • Pomorie
  • Мнения: 80
Както казах аз съм против раждането да е напълно безплатно, поради факта че няма какво да спре малцинствата да раждат при вас.
До сега не са ви харесвали защото се плащаше, но сега е различно.
Лично на мен няма да ми е приятно да съм в една стая с ромка.
Това си е решение на болницата в крайна сметка. Да, за българките които нямат финансова възможност - адмирации за решението, но.... другия проблем си остава.
Това е моето мнение по въпроса.

# 56
  • Мнения: 114
Цитат
Е...ако е така, значи може да се помисли за вариант, в който жените на които им се налага секцио по мед. причини да не избират друга болница поради високата такса при вас, нали?

И аз имам същата молба Simple Smile И се надявам да има отговор в най-скоро време, че терминът ми приближава, а все още се лутам м/у Сливен и Дева Мария (точно заради сумата)  Shocked

# 57
  • Мнения: 1
Здравейте мами! Вече и аз мога да се похваля, че съм в клуба на Ветренските мами  Simple Smile Преди  близо месец станах майка на едно красиво момченце. Малкият ми принц се казва Иво, тежи 3,750 кг и е висок 52 см.   Благодаря на д-р Драгнева и екипът й за грижите и вниманието към мен и детето ми. Всичко беше идеално и не съжалявам, че в последния момент избрах да родя в Девата.   ylinfant newsm10

# 58
  • Мнения: 65
rosica koleva   Честита рожба ! Да ти е живо и здраво бебчето и много да ви радва !  bouquet

# 59
  • Pomorie
  • Мнения: 80
Честито и от мен, да расте здраво и щастливо бебче  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт