МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 8

  • 76 218
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 73
Споделям напълно мнението на 30god! До сега действащия за кратко ценоразпис беше по-удачен, но това си е лично мое виждане. Щом ръководството на болницата са решили така, явно са обмислили положителните и отрицателните страни. Все пак не мисля, че това ще насърчи нормалното раждане (съдя по себе си)  bowuu  Не се знае как ще завърши едно раждане, родилката трябва да се приготви или да не плати нищо или да плати 780 лв. (ако се наложи операция) разликата е огромна. Не е както 210 -> 500.

# 31
  • Мнения: 114
Да, и според мен първоначално публикуваната новина за намалените цени беше по-добрата идея!!!

Сега какво излиза - аз не искам да съм секцио, искам нормално раждане, но поради мед. проблем, просто ми е забранено.

Т.е. тези, които по принуда (мед. показатели) им се налага секцио, ще трябва да заплатят 750 лв., както и другите, които са си избрали този начин на раждане. Слагате ни на един кантар, което не е много справедливо. Нека пак да се заплаща,  но на по-ниска цена например.

Последна редакция: чт, 02 юни 2011, 23:15 от vichon

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 561
Ако жена постъпи за нормално раждане, но в хода му нещата се объркат и се наложи секцио по спешност, родилката ще дължи 750лв. Така ли е ?

Ако е така е доста неприятно, защото разликата от 0 до 750лв. е огромна. Тръгваш за безплатно раждане, а в крайна сметка дължиш 750лв.  ooooh!

Трябва да се измисли нещо в тази насока  Peace

# 33
  • Мнения: 648
Благодаря, за отговора!

# 34
  • Мнения: 2 216
Толкова ли често в хода на нормално раждане се налага да се премине към секцио?

# 35
  • Мнения: 486
Ами преминава се определено...при по-малко внимание ,както беше при мен в окръжна(въпреки уговорката с акушерка и с лекар).И сега с намалението болницата ще стане масовка ,а от там и качеството !Дано да греша!

# 36
  • Мнения: 11
Браво нека всички бургазлиики да раждат в Девата не в Сливен!  bouquet

# 37
  • Мнения: 112
Напълно съм съгласна! Трябва да има разлика между секцио - по желание и по Мед.показатели!!! Сигурно ЗК поема част от разноските за секцо...Все пак аз съм против секциото, но сега се налага третото раждане да бъде секцио поради "плацента превия" и...както се бях насочила към Девата, сега се отказах - все пак 750лв....
Помислете го! Ясно е, че при секцио има повече разходи, но съм убедена, че може да има разлика от по-желание и по медицинска причина...

# 38
  • Мнения: 18
Здравейте момичета,
Знам, че мястото не е тук, аз в другата тема, но искам да дам повече гласност на моето преживяване в дева Мария.
Искам тук да изкажа лошия си опита от Девата, защото смятам, че трябва да се давав гласност на всичко хубаво и лошо, за да може за всички нас да има по-голяма прозрачност.
На 01.06. заведох четиримесечното си бебе на преглед в Девата, за да я претеглим и да й видим венците, защото много се кривеше и не искаше да хапва, просто на един профилактичен преглед.
Прегледа ни д-р Згурова и незнам защо реши да ни вземе кръв за кръвна картина. И така детето беше легнало голичко на мястото за преглед (незнам защо голичко, така искаше докторката) и докато ни вземаха кръв изведнъж детето много се разрева и успокоявайки го видях, че в ръката си е хванало иглата, с която лаборантката й беше взела кръв и се беше наболо по бузката до устата.
Не мога да ви опиша чувството на стрес и уплаха в мига, в който видях иглата в ръчичката на детето, имаше кръв до устата, в устата, пищеше и незнаех какво точно си е набола.
Лаборантката беше оставила иглата до нея, до четиримесечно бебе, което като докопа нещо го насочва към главата си.
Оттам нататък няма да ви разказвам, бяха писъци и ревове, заведох детето си усмихнато, а го изведох плачейки в истерия.
Никой дори не се извини, въпреки, че в момента беше излчино, но ме потресоха думите на д-р Згурова "Трябва да си по-спокойна, детето има нужда от спокойна майка", аз дори не се развикох на лаборантката, но се притесних и разтрепреих цялата при вида на детето си.
Написах им мейл, защото смятам, че собственика на болницата трябва да се запознае със случая - отговор никакъв.
Следващото дете може да си набоде окото или вратлето, просто не ми се мисли.
Тръгнахме с рецепта два листа, която така или иначе не мисля да изпълня, нямам намерение да коментирам професионалните качества на д-р Згурова, аз си направих моите изводи.
Пиша всичко това не за да събирам отрицателно отношение към себе си, а за да може всеки сам да направи избора си по-обективен и за да се вземат сериозни и адекватни мерки в тази болница.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 6 591
Много безотговорно от страна на лаборантката! Детето можеше да си нарани и окото.Срамота! Поне да се бяха извинили на майката,а те ще я изкарат нервачка!

Относно безплатните раждания и аз не съм възхитена.Мангалите много бързо надушват къде има далавера.Ние направо можем да се учим от тях.Знаят всичко за майчинство,детски,соц.помощи.Въпрос на време е да се усетят.И тогава стой та гледай на какво ще заприлича болницата. Аз ще раждам септември и дотогава ще следя темата.Бих искала да родя нормално,но тъй като съм над 40г. може да се наложи секцио.Не съм за парите,мога да си го позволя,но дано болницата не се обърне в циганско гето.

Иначе досега съм доволна от прегледите и отношението там.Вътре в Девата е красиво и чисто.Пожелавам да се запази такова.Много трудно ще удържат малцинствата далеч,ако ония решат да се възползват.Хубав ден на всички и на ZLATIV пожелавам здраве на детенцето и да не си търси правата.Не може да я изкарат нервна,защото се е претеснила за детето си .Всяка майка също би се изнервила.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 6 591
Видях си току-що една грешка! Да си търсиш правата.Извинявай,но когато съм ядосана,пиша бързо и не внимавам.

# 41
  • Мнения: 2 216
Съжалявам много за това, което си преживяла! И ти, и детето сте преживели голям стрес, заради една невнимателна /меко казано/ лаборантка! Twisted Evil
Изненадвам се, че собственикът не е взел отношение по въпроса.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 439
Мери искам да попитам има ли гостуващ детски ортопед в МБАЛ"Дева Мария" или в МЦ"Света София"?
Кога има прием и каква е цената на прегледа?
Нещо не харесвам походката на малкия, насочват ме към ортопедични стелки, но искам да го види специалист преди да предприема мерки.

# 43
  • Мнения: 18
Ние дори не повишихме тон, защото мислех двамата с таткото единствено за детето. Нормално като всяка се разтреперих и притесних при вида на иглата в ръчичката й, първото което видях беше кръв по лицето и в устата, незнаех къде се е набола. Ох, направо не искам да си спомням. Голяма кошмар беше, но друг на мое място щеше да вдигне скандал до небесата....

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 6 034
Ох, направо не искам да си спомням. Голяма кошмар беше, но друг на мое място щеше да вдигне скандал до небесата....

Абсолютно си права, ама едва ли ти е било до скандал. Пък и жената със сигурност не го е направила нарочно, просто поредната разсеяна. Дано не се е набола сериозно, пожелавам ти бързо да оздравява детенцето!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт