МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 8

  • 76 220
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Pomorie
  • Мнения: 80
Аз също съм съгласна, че това не е добра идея да е напълно безплатно естественното раждане.
Това значи че там ще раждат и от малцинствата, това неимоверно ще доведе до влошаване на качеството на обслужване, поради факта че ще има по голям брой родилки.


# 16
  • Бургас
  • Мнения: 84
Всичко хубаво,да се намалят цените,ама да не се плаща не съм съгласна Naughty.Няма да става циганска болница.Какво става в болницата ще наблегнем на количеството,накрая да не стане и качеството да го няма.Честно казано въобще не ме радва тази новина #Cussing out

И аз съм на това мнение ....ще стане количество има - качество НЕ

# 17
  • Мнения: 5
И аз съм малко притеснена. Предстои ми раждане съвсем скоро и съм обезпокоена от факта, че пак може да се наложи да се оглеждам за детето и багажа си........ Дано не стане така.

Последна редакция: ср, 01 юни 2011, 15:24 от iv4e

# 18
  • Мнения: 1
И аз съм малко притеснена. Предстои ми раждане съвсем скоро и съм обезпокоена от факта, че пак може да се наложи да се оглеждам за детето и багажа си........ Дано не стане така.

Това са слухове. Д-р Гамишев продължава работа в МБАЛ Дева Мария

# 19
  • Мнения: 1
Мили деца, честит празник! Бъдете здрави, дарявайте родителите си с радост, много щастие и усмивки. Запазете невинноста си и детското в себе си!   

Благодарим на всички майки, включили се в нашето празненство по повод деня на детето. Надяваме се, че за вбъдеще ще имаме и други такива срещи, на които ще можете да се срещнете с любимите ви акушерки от МБАЛ Дева Мария.

http://poligraff.net/статия/Модерна-площадка-събра-стотици-деца-за-празника/4102

# 20
  • Мнения: 1
1. Относно качеството - качеството не само се запазва, но и се вдига нагоре.
2. Относно малцинствата - Няма страшно, никога не сме били харесвани от малцинствата и ние имаме начини за постигане на това.
3. Относно цените: Бургазлийки продължават да ходят  в Сливен, само защото е без пари. Това ни провокира да направим раждането в болницата безплатно. Условията при нас са едни от най-добрите в страната и ще направим така, че бургазлийки да раждат в Бургас. За съжаление лошото икономическо състояние в което се намира страната, кара хората да правят компромис с избора на лечебно заведение. Наша цел е да направим качественото здравеопазване в района достъпно. Бургазлийки заслужават най-доброто за тях и техните деца, и ние работим в името на тази кауза.
С тази криза постъпката ни е правилна. Българката, която е решила да ражда в тези трудни времена, трябва да направим всичко възможно тя да роди без излишни разходи. Тези , които имат финансова възможност,винаги могат да се възползват от индивидуални стаи и други платени услуги предлагани в болница Дева Мария

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 57

Здравейте и от мен мами! Видях новината http://poligraff.net/статия/Бургазлийки-ще-раждат-безплатно-в-МБ … Л-Дева-Мария/4111 и реших да се включа. Считам, че така ще е добре за всички. Все пак е криза и мои познати наистина са решили да ходят до Сливен, само и само по-малко пари да им излезе. Радвам се че родих в Девата и честно да си кажа малко завиждам, че сега бъдещите мами ще раждат без пукната стотинка, но... това благородно. В Девата направиха първата крачка към стимулиране на раждаемостта и по-точно нормалното раждане, сега е ред и политиците да ни стимулират финансите, че да се навием за 3-то дете  Браво още веднъж за хубавата новина!

# 22
  • На морето!
  • Мнения: 5 762
Браво за Соломоновото решение! Наистина броят на родилките ще се увеличи, така и приходите от НЗОК, което многократно ще компенсира 380-те лв. Така и двете страни ще са доволни- пациенти и болница, другият плюс е, че така може би ще намалеят ражданията със секцио, без мед. показатели. При всички случаи новината е добра!

# 23
  • Мнения: 60
Направиха ми забележка и аз да се поправа д-р Силвия Ченгенелова не работи в болницата , както съм оповестила на първа страница,  скрил ми се е бутона за редакция и за това пиша тук

# 24
  • Мнения: 114
Здравейте! Радвам се, че нормалното раждане ще е безплатно.

Искам обаче да питам за секциото по медицински показатели - пак ли ще е 750 лв. (при положение, че родилката иска нормално раждане, но просто няма никакъв начин)??? Това е въпрос към болница "Дева Мария".

# 25
  • Мнения: 112
Здравейте! Радвам се, че нормалното раждане ще е безплатно.

Искам обаче да питам за секциото по медицински показатели - пак ли ще е 750 лв. (при положение, че родилката иска нормално раждане, но просто няма никакъв начин)??? Това е въпрос към болница "Дева Мария".
И аз това искам да знам, защото ако е по медицински причини...или ако влезнеш да раждаш нормално, а се наложи секцио - ще платиш 750 лв?

# 26
  • Мнения: 1
За съжаление няма как да се премахне заплащането при раждане със секцио. По медицински причини или по желание в случая е без значение, тъй като това все пак е операция, при която се осигурява по голям екип - гинеколози, анестезиолог, медикаменти, инструментариум и т.н. След това грижите за родилката са по-специфични, осигурява се рехабилитация, болничния престой е по-дълъг.
Както вече споменахме, една от главните причини за премахване на заплащането е насърчаване на нормалното раждане, влошеното икономическо състояние в страната и невъзможността на голяма част от гражданите да доплащат за болнични условия. Това е вече тема 8 в този форум, в която много жени са коментирали невъзможността да отделят допълнително пари за да се възползват от услугите на МБАЛ Дева Мария.
Статистиката в нашата болница показва, че един много голям процент от секциото е по желание на родилката, а не по медицински показатели.

# 27
  • Мнения: 648
В понеделник, попълвах заявление за раждане в клиниката и там ме осведомиха, че цената за нормално раждане е по 70 лв на ден, ден по- късно тук прочетох новината за безплатното нормално раждане и сега имам малка неяснота- просто е отпаднала сумата от 380 лв и калкулацията става 70 лв. на ден престой, или реално стойността е нула лева? Извинявам се за подробния си въпрос, но на място ми казаха едно, сега чета друго, а това ми е важно за анкетната карта, която попълних. Благодаря ви, предварително Hug

# 28
  • Мнения: 2 216
Аз също НЕ се радвам на новината, че нормалното раждане е безплатно! Една жена, която в кризата е решила да ражда, няма да си прави сметката за 210лв! Ако е по 70лв на ден, нормланото ги държат 3 дни и става точно 210лв! При положение, че държавата дава 200лв за раждане на първо дете....

# 29
  • Мнения: 1
Съжаляваме за обърканата информация, която излезе през последните дни относно ценоразписа ни. Всъщност първо взехме решение само да намалим цените, но в последствие решихме да премахнем напълно доплащането за болничен престой при нормално раждане.
Разбирам, че за някои от вас сумата от 380лв или 210лв не са проблем. Но за други, това е решаващо в избора на лечебно заведение. Не разбираме обаче защо това  не ви харесва и защо сте против безплатното раждане?! Всеки, който иска да използва платените екстри може да ги заяви. Но сега вече имате избор.
 Надяваме се, че така ще стимулираме повече жени да раждат нормално и да не ходят в други градове.

Общи условия

Активация на акаунт