9 ФЕГ

  • 120 661
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 644
Страхотен подарък за рождения ден на училището!  Grinning И шанс за децата! Много се зарадвах  Peace
А вечерта след концерта, в градинката на НДК се разминах с група побелели бивши възпитаници, бодро пеещи френски песни на висок глас, явно запътили се да си допразнуват някъде  Laughing Стана ми много мило!

# 61
  • Мнения: 1 210
Да, cayenne, всички пееха- и млади, и бели.
Имаше усещане за общност.

# 62
  • Мнения: 2 037
Браво за дипломите!
Аз съм завършила там много отдавна.
Присъствах на събирането в гимназията миналия месец.
Как неусетно минаха 10 години, сякаш вчера празнувахме 40 години ФЕГ!
Този път ни бяха подготвили посрещане като на 15 септември.  Grinning
П-образно на двора в редички.  Simple Smile В началото на всяка имаше по една девойка с табелка годината на випуска.
Да ви кажа, след випуск 1994 почти нямаше хора. Sad
Най-многобройни бяха именно белокосите възпитаници на училището.
Децата отлитат...

# 63
  • Мнения: 976
      Новите ученици или майките им няма ли да споделят нещо, какви са впечатленията - разминават ли се с очакванията? Или ги надхвърлят? Вече учат понятия - как им се струва това? Защо така замря тази тема - поне заради майките на кандидат-гимназистите напишете няколко реда! Благодарим предварително!

# 64
  • Мнения: 644
m.cha-cha, моята осмокласничка си харесва много гимназията! Учат здраво езика, както си му е редът, учат вече и термини за да могат догодина да се справят с предметите на френски. Много неща още бих похвалила, има и дребни неуредици, но като цяло осмокласничката е категорична, че е направила най-добрия за нея избор  Grinning
Ако някой се итересува за нещо по-подробно, да пита- ще споделя впечатления.

# 65
  • Мнения: 100
Ученик съм в 7 клас. Предстоят ми изпити и съм се насочил към 9 ФЕГ. Отличник съм и съм добър по математика и природни науки (баща ми е математик). Може ли да ми дадете повече информация за френската.

# 66
  • Мнения: 644
 Здравей, koskon, дъщеря ми е осми клас в 9 ФЕГ и много си харесва училището, аз също съм с много добри впечатления. Математика се учи, разбира се по-малко, като във всяка ЕГ. Но пък има възможност да се запишеш на допълнителни занимания по математика в училището, има и допълнителен курс по математическа лингвистика, ако ти е интересно. Моята щерка реши да ходи на математика ( преди беше в МГ) Има също много други извънкласни занимания- фотография, рисуване, театър (на френски  Grinning ), БЧК, баскетбол и мн. други. Освен това са безплатни, училището работи по проекти разни.
 Френския се учи много, изненадвам се колко са напреднали за няма и година.
 Средата, според мен е много добра. Питай, какво още те интересува, ще следя темата.
 Пожелавам ти успех! Зайците ги замерят с моркови, да знаеш  Laughing Въпреки че внасянето им на откриването е строго забранено, винаги намират начин да си осигурят снаряжение и да спазят традицията горните класове  Laughing

# 67
  • Мнения: 8
пиша ви от личен опит, току-що завършваме 9 фег с пълно отличие и взети DELF B2  и C1 с 88%, значи и двата се взимат с изпит, никой не ги дава само защото учиш във френската, просто се смята, че в края на обучението като взет материал можеш да се явиш за В 2,  В1 е безпредметен и много ниско ниво, С1 е много труден и е необходим ,за да кандидатстваш във Франция, така че се иска здраво учене и курсове допълнително във френския институт дори и за В2, дипломата идва подписана от министерството на образованието във Франция и е за цял живот.Ние и двата изпита ги взехме във фр.институт, защото в гимназията считат, че 10 клас е рано за В2, но ако чакаш то кога ще вземеш евентуално С1, при всички матури и як гърч от учене в 12 клас, истината ви казвам, след 8 клас ученето е много, ама много, без да ви плаша, но е добре за подготовката им, желая на всички успех, ние чакаме резултати от унитата.......а исках да ви кажа още, че атмосферата е много елегантна и всички са изключително възпитани деца, което се отразява много добре и всички умни деца са на почит

# 68
  • Мнения: 2 037
С1 е много труден и е необходим ,за да кандидатстваш във Франция, така че се иска здраво учене и курсове допълнително във френския институт дори и за В2,

Браво на детето ти!

Според това, обаче, което си написала, нивото на преподаване на френски е спаднало драстично. Дано да те чета погрешно! Преди години се излизаше със знания за влизане във френски университет, без уроци!
По наше време и световният шампион на диктовки на френски беше при нас.  Wink Дори не беше от фр. паралелки.

Последна редакция: ср, 09 май 2012, 23:13 от Люлин

# 69
  • Мнения: 660
С1 е много труден и е необходим ,за да кандидатстваш във Франция, така че се иска здраво учене и курсове допълнително във френския институт дори и за В2,

За кандидатстване във Франция се изисква ниво В2 . С1 е препоръчителен , но не задължителен и не всички го полагат . В училището в момента има и ученици с взето С2 -ниво , година преди завършването , така че всичко е въпрос на организация , желание и възможности .

Не съм останала с впечатление за чак толкова "яко" учене .  

Люлин , и сега се излиза с достатъчно добри знания - ако решиш да си положиш изпита В2 в 12 -клас , ще го направиш без  проблем и без предварителна подготовка . Виж за С1 наистина е нужна помощ , и то не толкова за другите умения , колкото за писмените такива - текстов синтез  , който не е по силите на всеки .  Peace

Не харесвам обобщения и екстраполации с миналото , тъй като нито децата , нито преподавателите са същите , нито конюнктурата на времето . Да не говорим за целите , стимулите , амбициите и подобни . Който има желание и цел , намира път и начин .

Успех в живота на всички абитуриенти от 9 ФЕГ !

# 70
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
С1 е много труден и е необходим ,за да кандидатстваш във Франция, така че се иска здраво учене и курсове допълнително във френския институт дори и за В2,

Браво на детето ти!

Според това, обаче, което си написала, нивото на преподаване на френски е спаднало драстично. Дано да те чета погрешно! Преди години се излизаше със знания за влизане във френски университет, без уроци!
По наше време и световният шампион на диктовки на френски беше при нас.  Wink Дори не беше от фр. паралелки.
Тази година няколко десетокласници взеха DELF B2 без допълнителни уроци във Френския културен институт, извънкласната подготовка беше в часовете по СИП, така че нивото на изучаване на езика не е ниско. 

# 71
  • Мнения: 515
Имали някакъв начин за изучаване и на руски език във френската гимназия-под формата на сип примерно newsm78 защото като втори език не е предвиден?

# 72
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Имали някакъв начин за изучаване и на руски език във френската гимназия-под формата на сип примерно newsm78 защото като втори език не е предвиден?

Към този момент - няма.

# 73
  • Мнения: 2 037
Радвам се на последните постове.
nice, интересът ми е продиктуван не просто като възпитаник на училището, а по-скоро като майка на дете, което скоро ще кандидатства.
Нали бяхте писали, че дипломите вече се признават? Защо децата да се явяват за тези нива?

# 74
  • Мнения: 660
Радвам се на последните постове.
nice, интересът ми е продиктуван не просто като възпитаник на училището, а по-скоро като майка на дете, което скоро ще кандидатства.
Нали бяхте писали, че дипломите вече се признават? Защо децата да се явяват за тези нива?

Едното няма общо с другото . Признаването на дипломите не отменя необходимостта от доказване нивото на владеене по общоевропейската езикова рамка - все пак не са родени французи  . Във всяка една езикова гимназия се прави - английска , немска , испанска .

В самата Франция се провеждат подобни изпити - нещо от рода на нашата матура по български и литература  и са задължителни .

Дори завършващите лицея "Виктор Юго " държат такива изпити . Peace

Успех при кандидатстването и скоро да ви видим във ФЕГ ! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт