ЯНУАРИ 2012 е далече, расти ти мъничко човече :) - тема 2

  • 25 825
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 7
здравейте, мамчета.  bouquet
и аз да се включа в темата.  bouquet чувствам се много добре,като изключим болките в кръста и че ми се спи повечко от обичайното.термина ми е на 31 януари  Laughing чакам с нетърпение да минат критичните дни.

пожелавам на всички леко бременеене и още по-леко раждане!   bouquet

# 721
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Bibi85, аз се боядисвам с обичайната си боя, съвременните бои са достатъчно безопасни. Има повишен риск от алергична реакция по време на бременност, но с повишено внимание всичко е ок! И естествено, трябва да не стоиш в затворено помещение по време на боядисването, за да не вдишваш изпаренията, но това лятото е лесно изпълнимо-на широко отворена тераса или прозорец и всичко е ок Wink

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 27
Здравейте Мами Simple Smile

С радост откривам, че има темичка за очаквани бебчета през януари 2012 година и с огромно щастие се включвам и аз! Благодаря за темата и възможността да споделяме за големите радости около ОЧАКВАНЕТО Simple Smile

Термина ми е за 11.01.2012 год.
Вчера бяхме с таткото на Фетална морфология и видяхме малкият бебчо,... дори рано или не... май видяхме и че е момче  Rolling Eyes ... И тримата (аз, таткото и д-р Троянчев останахме изумени, когато видяхме мъжко достойнство  Laughing - прегледа бе на запис на "живо" и сега си пускаме клипа и гледаме и не "вярваме на ушите си  Laughing !.. Но все пак ще чакаме и следващата морфология около 22-ра седмица, за да стане и категорично..

Ще стане сигурно много дълъг поста ми, ако ви разкажа също така, че и от момента, в който усещах, че съм бременна в главата ми излизат само имена на момчета,,,... но предчувствията ще ги оставя за разискване за след това Simple Smile


Като допълнение в представянето ми ще кажа също, че съм МАМА на прекрасна мадама - Кристина, родена на 14.08.2008 год. Simple SmileHeart Eyes

Това е от мен, радвам се да ви познавам (макар и задочно), леко бременеене и Бъдете щастливи и спокойни Simple Smile))   bouquet  bouquet  bouquet

# 723
  • Мнения: 40
И тук има една полезна статия "Жеги и бременност".

# 724
  • София
  • Мнения: 135
Новата тема е страхотно оформена! Благодаря на Атадар   bouquet! Най-вероятно и аз съм забравила, че това ще ни е второ детенце, баткото другият месец става на 10 години!  Laughing

# 725
  • Мнения: 513
Мамчета, аз си видях най - сенте детенцето и сърчицето видяхме, че бие. Ама като цяло много гадно преживяване беше това ходене до болницата.

Оказа се като отидох, че нямам час, макар че съм си го запазила преди един месец, защото си харесахме един др. да ни следи бременността а и там мислим да раждаме. Хич не са ми записали часа, който ми дадоха, защото основната регистратура и тази на втория етаж нещо не се синхронизират. А пък аз каквото съм си емоционална напоследък като ревнах и не мога да се успокоя, добре, че не бях сама. И в крайна сметка супер на бързо ме видя др лекар, защото аз така се разстроих, че няма да си видя детето, особено като слушам тук всички как вече са видяли сърчица. Да ама понеже набързо, на един стар апарат беше и не можахме даже да го чуем, съответно не можах и да се запиша за ЖК, нито да си задам който и да е от въпросите, дето ме тревожиха.

Сега имам записан нов час за 14юли, ама не баш, ами просто са ме вмъкнали някъде и казаха да ходя да чакам и да видя кога ще вляза. Което значи и че пак ще ме претупат и изобщо сега не знам какво да правя, дали са сменям болницата, нов лекар не ми се търси...

А ще ми обясните ли как става това записване за ЖК, кога трябва да правя изследвания и няма ли да малко късно на 14, вече ще съм в 12 г.с. Някой ако има какъвто и да е съвет какво да правя сега, че малко останах като с пръст в уста...

# 726
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Jane Doe  spoko,  спокойно, всички тези емоции са от хормоните.Записването за ЖК става с направление от личния лекар, като се пускат серологични изследвания(кръв венозна се изследва за ХИВ, СПИН и австралийски антиген), ПКК, урина.Може да се вземе по всяко време на бременността, сутрин на гладно.Също се изследва кръвна група и това е. Измерват кръвно, килограми, обиколка на корема, разстояние на тазовите кости-нищо сложно няма. Аз с предходната бременност се записах чак в 16 седмица на ЖК, не е късно, споко.
Само да ви подсетя,че към 16 седмица има един преглед на шийката на матката, за да се прецени дали няма нужда от серклаж евентуално и дали всичко е наред.

# 727
  • Мнения: 513
Мерси, мила. Аз трябва да си сменям и личния лекар, ужас. Ама поне ми обясниха, че процедурата не била сложна, само нямам представа как се избира личен лекар, познати ще питам сигурно и така...

Освен това искам и болнични да дава без много разправии  Whistling че аз иначе няма как да си ходя на прегледи и изследвания в работно време..

# 728
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Мисля,че сега е времето за смяна на ЛЛ, до края на юни-избираш си кой да ти е новия и отиваш направо при него със здравната си книжка.

Вижте каква интересна статия открих:

http://health.actualno.com/news_345578.html


За прегледите в работно време-работодателят е длъжен да те пуска, но не мога да цитирам наредбата-може би другите мами ще пишат. Hug

# 729
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Е, множим се, браво, честито и добре дошли на новите майчета!
Радвам се на всички, които са чули и видяли бебчето, винаги си е радост.
Аз отново питах за болничните и дали тези за гледане на дете влизат в 180-те дни, ами влизали.И сега се чудя какъв варинат да мисля, че няма да ми стигнат с около 20-24 дни.Отпуската, която не съм ползвала е около 20 дни, а с тази от миналата година - около 23 , не знам , дано да стане с нея, че иначе какви варианти ще мисля, не знам.Не за друго, ама съм като парцал, нито съм адекватна да вървя, нито да стоян, а най-малко да говоря, каквато всъщност е и работата ми.

# 730
  • Мнения: 255
И двете статии много ми харесаха. Може да се печем умерено, къпането е препоръчително и т.н. Мисля, че всички митологии произлизат от факта, че жените като забременеем и ставаме доста суеверни, а в България бабини суеверия дал бог. И повечето са пълни глупости. По този повод се сещам, че вчера бях на кожен лекар - д-р Ботев. Аз съм червенокоса с доста бенки, та ходих да ми ги прегледа. Говорихме точно за суеверията в България и той също потвърди, че мога да се пека умерено без проблем.
За боядисването - вчера свърших и тази хубава работа и вече съм разкрасена за морето.  4470  Grinning Боята беше смес от безамонячна и слабо амонячна и си хвана идеално + че съвсем леко миришеше, но аз стоях до отворената врата, та миризми не са ме дразнили.
Bebo, много се радвам, че при теб всичко е наред.  Grinning
Шоколадово бонбонче, болничните, на които имаш право са 180 дни без прекъсване. Другите, които си ползвала по-рано през годината са си отделно и нямат отношение. Проблемът, е че много малко счетоводители са наясно с този факт, ти с кого си се консултирала.

Последна редакция: пт, 24 юни 2011, 18:07 от AvrorA

# 731
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
AvrorA, да повторя, да съм сигурна че съм разбрала правилно-т.е,мога да ползвам 180 дни без прекъсване болничен по време на бременността и веднага след него без да се връщам на работа да изляза тези 45 дни преди термина? Защото май обмислям варианта от септември да съм болничен Crazy

# 732
  • Мнения: 255
Да, можеш. Болничните се вземат по 30 дни с ЛКК, като изтече единия, веднага другия. Само не трябва да ги надхвърляш, когато са без прекъсване. Иначе с прекъсване имаме право на още болнични за годината.

# 733
  • Мнения: 8
Здравейте!
Много пишете, не мога да ви насмогна!
При мен намаля гаденето, сякаш съм по-добре!
При първата бременност се вълнувах много от всички изследвания, изхабих много нерви, защото бях контактна и с туберколозно болен. Сега просто нямам сили за такива емоции! Всичко необходимо правя, Господ си знае работата. Но и ми става милно като си спомня тези тревоги.
|А и аз не съм боледувала от шарка, мисля да пускам Валери наесен на ясла!
Аз излязох в отпуска (че бях по майчинство), после мятам болнични. Предния път работих до последно, но сега няма смисъл да се връщам, а и не ме искат особено!

# 734
  • София
  • Мнения: 179
Здравейте момичета, днес от работа не мога да ви изчета и да пиша . Сутринта бях на преглед и да си дам изследванията на док. и уж да ме запише за Ж.К., но нещо само ме гледа на ехото, не знам защо така ме претупа. Аз не знам като съм на частно, какво значи да ме запише за Ж.К. като нямам нито направление нито нищо. Иначе с бебо се видяхме , махаше с ръчички и сърцето му бумкаше . 2,1 см. сме точно си отговаря. Днес още нещо ме озадачи – док. каза, че най-добре било в 11 г.с. да се отиде на БХС в Майчин дом, а тя тогава няма да я има в Бг, та ми каза да ида др. Петък (в 10г.с. и 5 дни) за да ми мери нещо си на ехото и със снимката да ида на същия ден в Майчин дом. Не знам дали няма да е много рано, но щом тя казва. Аз мислих да ида на ранна фетална към 13 г.с. и с резултатите от 3Д-то да ида за БХС, но....май ще си отменя часа за ранна ФМ. Иначе се обаждах за час при Марков за сепрември за 20-22 г.с. за ФМ, но не записвали още, после пък сигурно вече няма да има места...то при него е...ужас.
r_m_e съжалявам миличка, не се отчайвай, изчакайте малко и пак пробвайте има време, ще гушкаш бебо .
Тази жега ме съсипва , искам моренцееее....

Общи условия

Активация на акаунт