ЯНУАРИ 2012 е далече, расти ти мъничко човече :) - тема 2

  • 25 812
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 343
Здравейте момичета  bouquet

За да помогна да се изпише тази тема, да взема да се запиша и аз Grinning Казвам се Боряна на 34 г. съм и, живот и здраве, към 13-ти януари чакаме третото си дете. Имам 2 момиченца на 7 и 2 (скоро 3) години и май се надявам този път да сме си направили момченце Wink

Чета ви от самото начало, но понеже преди Зоя (малката) имах 2 миседа в 9-та и 11-та г.с. с нея изкарах доста трудна (по-скоро психологически за мен) бременност, като бях на инжекции фраксипирин ежедневно и вливания на имуновенин на всеки 30 дни. И сега идва проблемът ми - в момента живеем в САЩ, и както момичетата от Англия споменават, и тук няма много прегледи. Успях да се срещна със специалист по рискова бременност, според който всичко ми е наред и сега няма нужда от допълнителни лекарства. Пия само ниска доза аспирин (аз и преди я пиех). Видяхме бебето само веднъж за кратко и толкова. Тук по-често имаш среща с акушерка, която просто преглежда корема и слуша тоновете. За цялата бременност има само 3 ехографии. Надявам се всичко да е наред, защото в неделя си идваме за лятото и ми предстои доста път сама с децата.
Имам и въпрос - дали ще мога да отида някъде на ранната ФМ, защото тук ми казаха, че ми е рано и не можаха да ме вземат? На кой ли да звъня, като знам че часовете се запазват месеци напред newsm78

Пожелавам ви лека вечер и неразположенията да ви отминават Hug

# 736
  • Мнения: X
Здравейте днес и от мен Sunglasses
Хайде по-бързо да изписваме темата, че новата е много хубавичка - мерси адатарче  Wink

Григ - изследванията в БГ и САЩ са малко по-различни - или  аз се обърках от дългото четене ...
Аз също съм в САЩ.  Тук наистина в началото не са много ентусиазирани да правят прегледи и ме дразни защото така или иначе си плащам  WinkНо на мен в 7 седмица ме видяха без да са мрънкали особено затова няма да се оплаквам   Simple Smile

По принцип около 12 седмица можеш да отидеш на скрининг - които е "ultrasound & blood draw" - попитай лекаря си къде се прави - аз отивам на такъв в понеделник.
Този скрининг ти казва какъв е шансът бебето да има синдром на Даун или други генетични заболявания. Ако резултатите са добри, няма да правя друг.
Иначе по-точните са "CVS" 10-13 седмица и после "Amniocentesis " - 14-20 седмица - те вече ти дават генетичната картина на бебето - но при тях има малка опастност да изгубиш бебето 1-3% или нещо от сорта.
Прочети на тази страница - http://www.americanpregnancy.org/prenataltesting/index.htm

# 737
  • Мнения: 343
Мама мил, радвам се, че има и друг през океана. Изследванията не са различни, показателите са ми в норма (антифосфолипидни) и смятат, че нямам нужда, в бг бяха на границата. А за скрининга, днес ставам 11 седмици, а в неделя летя, няма за кога, затова ще се опитам в бг. Ние сме тук от година и все още всичко ми е ново и толкова различно, но се свиква Sunglasses Ще прегледам линка, но сега стягам багаж и е пълна лудница Crazy

# 738
  • Мнения: 513
Мами, аз май ще съм една от последните в темата, даже се чудя не е ли време да я репортнем на модератор да я затвори  newsm78

Аз по принцип съм с прекъснати осигурителни права и мислех да карам на частно и без това съм решила в Токуда да раждам за сега, а там ще трябва почти всичко да си платя и с и без осигуровки  Whistling
Обаче искам бебо като се роди да съм си оправила осигуровките. Та си калкулирах колко имам да плащам и звънях на НАП, другата седмица ще си ги преведа по електронен път и ще ми ги възстановят до ден два, казаха. Аз можеше и по - рано да съм я свършила тази работа, ако знаех, че ще е толкова лесно, просто мислех да си спестя парите и да докажа, че съм се осигурявала другаде, ама вече не ми се занимава.

Та затова се замислих, ако пак ще съм осигурена от др седмица, да взема да си сменя ЛЛ и да пусна поне някой излесдвания по каса. Днес за един ехограф ме друснаха 30лв и не можахме да си чуем сърчицето, щото машината била стара  ooooh! И това в Токуда, дето толкова ми я хвалеха.
Иначе от мамите в Здравния форум разбрах, че понеже моята ЛЛ е в друг град, мога да си я сменя целогодишно, няма ограничения.

С всичките тия приказки за изследвания и съкращения съвсем се обърквам. На вас как ви се изясниха нещата, на мен още всичко ми е тъмна индия, не знам на какво трябва да ходя и нищо.... Ама все си викам, че като си имам др да ми следи бременността, той/ тя ще ми казва.

Между другото, не съм ви споделяла, ама на мен също ми се гади от две седмици, но не повръщам, успявам да се сдържа и е само сутрин и след вечеря. Мълча си, че като слушам другите момичета какви неразположения имат, чак ме е срам да се оплача. Скоро обаче всичко ще започне да минава Simple Smile

Момичета, кога ще видим пола на дечицата? Ние почнахме да мислим за имена и нищо не можем да си изберем, направо ви завиждам, че имате избрани вече. Аз също искам Ния за момиче, моето обаче иска Кейла. Каза, че харесва и Ния, ама за сега си държи на своето. Аз съм направила един малък списък, ама още нищо не се е лепнало  Tired За момче пък нищо не можем да измислим, ама хич, освен на баща му името, ама аз исках да са с различни...

Нямам търпение да почна да пазарувам за бебо и мисля след 12г.с. да се засилвам. И двамата имаме мераци вече, аз онзи ден исках стерилизатор да си купя, много ми се стори сладък, ама се въздържах  Joy

# 739
  • Мнения: 31
Привет! Надиничам и при вас от време на време, въпреки, че ми определиха термин 08.02.2012. Предполагам, че може и да се роди януари моето бебче, защото вече имам едно секцио. Успех, момичета  Hug

# 740
  • Мнения: 21
Здравейте Мами Simple Smile

Термина ми е за 11.01.2012 год.
Вчера бяхме с таткото на Фетална морфология и видяхме малкият бебчо,... дори рано или не... май видяхме и че е момче  Rolling Eyes ... И тримата (аз, таткото и д-р Троянчев останахме изумени, когато видяхме мъжко достойнство  Laughing - прегледа бе на запис на "живо" и сега си пускаме клипа и гледаме и не "вярваме на ушите си  Laughing !.. Но все пак ще чакаме и следващата морфология около 22-ра седмица, за да стане и категорично..

Привет и добре дошла, имам едно питане, аз също ходя при Троянчев в Пловдив но ми регистрираха брем. в Габрово. Ходя при Троянчев допълнително. Бях сега на 20-ти Юни, на мен термина ми е на 03.01.2011 не сме говорили нищо за ФМ... ти ли иска да ти прави...

# 741
  • Мнения: 24
Здравейте, мами!
r_m_e ,съжалявам, за това което ти се е случило HugМоже би и мен ме чака същото Cry
При мен болките спряха, както и кървенето, но не знам  какво се е случило. Все още коремът ми е подут, но може и да си втълпявам , че е така. Всичко е божа работа, но аз продължавам да се надявам.
Тук в Лондон определено не обръщат особено внимание на бременните преди 12г.с. Когато започна кървенето ме пратиха при сестра, която ме прегледа на видеозон. Няма доктор, който да обясни какво се случва. Само ми казаха, че трябва да се изчака. Дните минават и мъката продължава. Чакам 28, за да се успокоя. Трябва да ми кажат, че съм чиста, за да приема станалото и да започна всичко отначало.

А на Вас мамчета леко и безпроблемно бременеене!!! Heart Eyes



Здравей мила, и аз съм в Лондон и точно поради тази причина за дето не ни обръщат особено внимание тук преди 12-13 седмици на мен ми дойде малко в повече чакането и вчера отидох на частен ехограф да си видя бебето как е. И страшно много се успокоих,като ми пуснаха и сирцето да му чуя на дребен а е още на 9 седмици. Отидох в My Ultra baby, на една спирка след Canary Warf(heron Queys) s DLR . Ако искаш още инфо ми пиши на лични.  Hug
А относно дето вчера се притесниявах,че нямам осоебни признаци като повечето бременни,както се изказаха от клиниката съм била сред малкото щастливки без оплаквания от бременноста  Grinning Дано да е така до края....  Praynig preggo

# 742
  • София
  • Мнения: 865
Jane_doe, една позната роди онзи ден в Токуда, знам, че раждането е 2100 лв. Иначе апаратурата им е достатъчно добра, аз съм ходила по спешност да гледам сърцата и всичко беше ок. За здравните осигуровки ако говориш, ориентирай се по - бързо към НОИ с пачка в ръката. Иначе ЛЛ ти дава направление с което се регистрираш при избрано от теб ЖК. Да, държавата пуска някои изследвания, ама бих казала, че са смешни. Например, моето ЖК има толкова допотопен апарат, че все още не може да хване сърдечна дейност. Не ми е от ползва особено. Аз се следя на няколко места на частно.
Misence, добре дошла! Лека и успешна бременност до края ти желая.
Кой, ще направи нова темичка? Трябва и предложения за име!

# 743
  • Мнения: 40
Вече има нова тема, atadar й е майстор. Браво!
Предлагам вече окончателно да се пренесем там.

# 744
  • Мнения: 0
Здравейте, мамчета!
Жанетка,благодаря ти много. Остават 2 дни и мисля да изчакам, за да видя какво ще стане в болницата. Ако не ме удовлетвори видяното или чутото, ще те помоля за повече инфо.
Днес излизах с приятелки и ми хрумна да си взема тест за бременност.... исках да проверя дали все още съм бременна и ........положителен е. Вместо да ми помогне да се успокоя, той ме обърка още повече.
avadar новата тема е страхотна. Дано да имам късмета да ме впишеш и мен.

Приятна вечер на всички!!!

# 745
  • Пловдив
  • Мнения: 27
Здравейте Мами Simple Smile

Термина ми е за 11.01.2012 год.
Вчера бяхме с таткото на Фетална морфология и видяхме малкият бебчо,... дори рано или не... май видяхме и че е момче  Rolling Eyes ... И тримата (аз, таткото и д-р Троянчев останахме изумени, когато видяхме мъжко достойнство  Laughing - прегледа бе на запис на "живо" и сега си пускаме клипа и гледаме и не "вярваме на ушите си  Laughing !.. Но все пак ще чакаме и следващата морфология около 22-ра седмица, за да стане и категорично..

Привет и добре дошла, имам едно питане, аз също ходя при Троянчев в Пловдив но ми регистрираха брем. в Габрово. Ходя при Троянчев допълнително. Бях сега на 20-ти Юни, на мен термина ми е на 03.01.2011 не сме говорили нищо за ФМ... ти ли иска да ти прави...

Здравей, да - сами решихме да отидем при д-р Троянчев. Причината е, че му имаме доверие още от първата ми бременност с дъщеря ми - тогава направихме три прегледа "фетална морфология - първи триместър, втори и трети (малко преди раждането). Феталната морфология за мен и таткото е много важна - д-р Троянчев е много внимателен и разглежда бебо и развитието на органите много обстойно и съответно с резултатите от изследванията дава съответните насоки. Слава на Бога - всичко беше нормално както в първата бременност през 2008, така и сега, както каза д-р Троянчев.
Съветвам всички бъдещи мами да си направят фетална морфология около 11, 12 Г.С. или към 22-ра Г.С., за да следят бебока! И... Мами - бъдете спокойни и щастливи - положителните емоции много спомагат развитието на бебчо    bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт