През Септември сладкото тумбаче ще е малко пеленаче!

  • 26 891
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 18
Дид, то това, че никой няма да те иска, не пречи да ходиш на гости - просто ще си нежелан гост  Joy
hahaha hahahaС това заключение направо ме заби  smile3501 smile3533

Хахахахаха, Кокетка, ти ме разби  Joy Joy Joy Joy Не се бях сетила за тази гледна точка  Joy Joy Joy А Дидка за първи път онемя   hahaha hahaha hahaha

# 691
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен!

аз днес успешно реализирах първото си ходене на ехограф тук и честно казано, доста съм впечатлена; аз доста акушер-гинеколози посетих в БГ, така че имам известна база за сравнение;
първо болницата много ми допадна /там са ме планували и да раждам/, лекарката беше много позитивна и каза 'здравейте, вие сте тук за ехография на бебето си' и в интерес на истината, само с това се занима, никакви излишни приказки, въпроси или каквото и да е;
за това, което в БГ платих 100тина лева за морфология, тук беше ултразвуков преглед - абсолютно същата последователност и същите параметри и т.н. - а това си е редовно изследване за тях, не са ми искали да го заплащам;
нашата девойка била над 1,700кг и отговаряла на 32 седмици и 3 дни - то отначалото вървеше със 1 седмица по-напред, но това днес с тези 3 седмици доста ме втрещи Simple Smile
и тази лекарка ми каза - този 5 септември вече не е актуален, 14 август е /за което аз имам мое мнение и доста четох и питах за преместването на термина и навсякъде си пише, че термина си е датата според последния цикъл/ и аз от любопитство я попитах - какво правим след 14.08, като не се роди тогава? и тя ми обясни 'спокойно, това е просто ориентировъчна дата, а бебето може да реши да излезе и 2 седмици след това' - та малко смешно ми стана, но и благодарих Simple Smile
тъй като късно ме извикаха, днес ми направиха и Доплеровото изследване на кръвопотоците - разбира се, всичко било наред;
Слава Богу, аз си пия витамини, фолиева, магнезий и желязо и си мисля, че нямам особени притеснения за бебчето си, но все пак - тази среща днес ми дойде много приятно! а и поради нашата 'смесена' връзка, моя мъж за първи път видя бебето и честно казано, за мен беше невероятна емоция да го наблюдавам него, как се взира в бебчето си и колко щастлив бе като му казаха категорично 'какво красиво момиченце' /не че това е нова информация за нас, но все пак/

спокойна нощ и хубави емоции за всички!   bouquet

# 692
  • Мнения: 1 056
Дид, то това, че никой няма да те иска, не пречи да ходиш на гости - просто ще си нежелан гост  Joy
hahaha hahahaС това заключение направо ме заби  smile3501 smile3533

Хахахахаха, Кокетка, ти ме разби  Joy Joy Joy Joy Не се бях сетила за тази гледна точка  Joy Joy Joy А Дидка за първи път онемя   hahaha hahaha hahaha
Знаех си ,че Тара ще се спука от смях за моя сметка  hahaha hahahaСега чакам и Евита ,та да заформим квартета Mr. GreenОоооо да не забравя и Q-T и тя няма да ме подмине  hahaha
Другите са по тактични   Laughing

# 693
  • Мнения: 644
ДидиHug

Хич нямах за цел да ти се "присмиват"  Laughing Просто исках да те успокоя, че пак можеш да си ходиш на гости  Laughing

# 694
  • Мнения: 1 056
Кокетка,знаеш ,че нося на майтап ,а и се посмяхме всички от сърце Laughing  Обичам да се надсмивам дори на собствените си недостатъци и да иронизирам сама себе си  Laughing
Наистина беше мнооого готина шегата  Heart Eyes  Laughing
Ти ще си първата ,на която ще се натреса на гости нали сме си наблизо  Mr. Green

# 695
  • Варна
  • Мнения: 741
Диде, шегата си я биваше наистина! Ама да знаеш у нас си поканена, така че поне на едно място имаш да ходиш на гости!  Wink Hug

# 696
  • Мнения: 5 940
Джой, пиши как си, когато можеш. Дано да е било нещо временно и всичко вече да е наред.
danna999, синът ми винаги е вървял с няколко седмици напред и си спомням, че терминът ми беше 3 юни, а и тази от ЖК, и лекарят, който ме следеше не по здравна каса, смятаха, че ще родя средата на май, защото е много голям. Родих на 31 май, два дни преди термин, изчислен по последна менструация.
Имам чувството, че сега корема ми расте с часове. Вас питат ли ви честичко кога е събитието Laughing ? Не знам дали защото изглеждам вече с много голям корем или защото това си  е тема за разговор с бременна, но вчера поне пет човека ме попитаха.
Доколкото мога да видя от каталога на Метро, нашата кошара е същата. В момента е при приятелка второ бебе гледа Grinning. Чудя се да купувам ли нова, защото Иво доста си играеше на влизане и излизане през отвора с ципчето и го развали. В същото време вероятно няма да се възползвам от промоцията, защото чакам да стане средата на осми месец, за да почвам с покупките.
Не е от суеверие, а просто защото съм много страхлива и и още нищо не съм купувала. Даже не съм разглеждала кои бебешки неща на Иво стават за ползване.
А и нещо положително да ви се похваля. Цяла зима и почти цяла пролет се събуждах сутрин като вампир, с кървясали венци и зъби, а откакто има всякакви плодове вече този ужас спря.

# 697
  • Мнения: 644
Привет   bouquet

Доколкото знам, това, че бебето върви напред, не означава, че е готово по - рано да се ражда. Просто е по - едричко. Иначе ако това е така, то би означавало, че бебчетата, които "изостават", т.е. са по - дребнички, ще трябва да стоят по - дълго време в корема на мама, а това няма как да стане. Затова ми е много чудно като почнат да се сменят термини  Rolling Eyes
На мен ми се е случвало в рамките на една седмица да съм и при единия доктор, и при другия, и от ехографските замервания бебко да е на различна гестационна възраст, което съответно оказва влияние и на термина. Даже имах и период, в който всяка седмица трябваше да ходя на УЗИ и никога не ми е съвпадал изчисления от ехографа термин с този от предната седмица, съответно и докторът никога не е коментирал този въпрос  Peace
Терминът е този, който е изчислен по ПРМ, а как се развива бебето и кога ще се роди - дали преди или след термин, колко ще е голямо и прочие, е друг въпрос  Peace

Дидко, нали знаеш, че си винаги welcome у дома  Hug

# 698
  • Мнения: 2
 valerie и Koketka_majoretka - аз разсъждавам по същия начин, както и вие; дори и в БГ питах частния си лекар точно по този повод и той каза, че независимо колко е долямо детето, то си има определен период, в който искало да си седи в утробата и това е Simple Smile
но тази дама вчера беше толкова категорична, че трябвало да се роди средата на август, че буквално взе химикала и ми поправи датата в документите и на новите бележки писа 14 август - и в същия момент, като я питах какво правим, ако не се роди тогава и тя каза, че може и 2-3 седмици да чакаме Simple Smile
добре, че си имам вярване по този въпрос, че иначе много щях да се шашна и притесня, а аз само и се радвах и се съгласявах; но пък моето момче, малко се шашна от нейните приказки, та после се обяснявахме по този повод и той каза 'ми добре, Дани, ти само четеш някакви бебешки неща и питаш насам-натам, щом не се притесняваш,  това е чудесно' Simple Smile
дано така спокойно да е докрая Simple Smile
и аз самата съм се родила 4,4кг и 57см и 6 дни след термин, така всичко е много относително;
  bouquet

# 699
  • Мнения: 131
Мамчета Hug  туко-що си записах час във Фемина за последната FM. В понеделник ще има и аз със какво да се похваля или оплача .  Laughing
Хубав ден от мен.  bouquet

# 700
  • Мнения: 1 698
Мамчета Hug  туко-що си записах час във Фемина за последната FM. В понеделник ще има и аз със какво да се похваля или оплача .  Laughing
Хубав ден от мен.  bouquet
Ааа Baby BaBy, никакво оплакване. Само похвали да има  Hug
Аз мисля да не ходя повече на ФМ, ще се задоволя само с ЖК вече. Иначе ми излязоха резултатите от кръвните изследвания и се оказва, че СУЕ/РУЕ/ ми е завишена- 34, но лекарката твърди, че при бременни е нормално и щом нямам никакви инфекции, зъбобол и тн, значи няма за какво да се притеснявам. А, и левкоцитите са ми в норма. При вас как е този показател - СУЕ?

Иначе мен така яко ме боли таза тези дни, знам че се разширява, но вървя като патица и само охкам Mr. Green Хубавото е, че глезените почти спряха да ме болят, значи Магне-то действа.

# 701
  • Мнения: 9
Момичета, стиснете по едни палчета, моля ви! Отивам на късна ФМ и после на още един преглед при докторката, на която съм се спряла на този етап за раждането. Утре ще се отчитам. Предварително много ви благодаря! Знам, че сте истински вълшебници   bouquet

# 702
  • Мнения: 152
Добър ден тумбаци,

И мен вече редовно ме питат кога ще раждам.. коремът ми е доста едричък Simple Smile

Лея, стискам палчета Simple Smile

Baby BaBy , чакаме да се хвалиш после Simple Smile

# 703
  • Мнения: 1 698
И аз стискам силно палци, момичета.  Hug
Сега прочетох в една темичка, че пак щели да вдигат цените за избор на екип. От следващия месец отново стават 900лв. Confused

# 704
  • София
  • Мнения: 160
Na Mama Misheto, честит рожден ден! Пожелавам ти здраве, радости в семейството и весели приятели Hug

Искам да ви питам притеснявате ли се, че септември ще има много почивни дни и докторите може да се възползват от това и съответно някои уговорки да пропаднат, как мислите?

И какво ви е отношението спрямо планиране на раждането съвместно с астролози и нумеролози - при секцио или индуцирано раждане?

Аз стягам куфарите за морето и от последните дни съм изпуснала клюката. Надявам се докато се върна да не е започнал бебевалежа, че ще изпусна черпнята  Wink

Общи условия

Активация на акаунт