През Септември сладкото тумбаче ще е малко пеленаче!

  • 26 890
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 805
Привет и от мен.Аз когато ходих на ФМ ми написаха,че следващата трябва да е 32 или 33г.с. нещо такова.Снощи сте си изкарали готино,в смях и закачки.Аз днес ходих до Хипо-то и се спрях на сгъваем матрак.Някой имали някакви наблюдения?Ще чакам новини от мамите,които днес ще ходят на лекар.

# 706
  • Мнения: 644
Мимес, референтните стойности за бременните са различни от тези за "обикновените" хора  Simple Smile
И моята утайка е висока, даже лекарката ми беше казала горната граница за бременни, но пуста глава нищо не помни, но беше доста над нормалните граници  Hug

И аз четох за увеличаването цените на екипите, но дали и от кога ще стане факт - нищо не се знае. Честно казано, доколкото знам, от легалното плащане на каса за избор на екип лекарите взимат някаква смешна част, а пък акушерките - още по - малко и от смешната част.

Исита, ако човек вярва в астрологията и нумерологията - защо не  Simple Smile Друг е въпросът доколко лекарите ще се съобразят с желанието на една жена секциото/индукцията да е в точно определен ден и час от нея, защото звездите са се подредили еди как си  Whistling

И аз се замислям за отпускарския сезон, още повече, че моят термин е на 5 септември и ако се наложи секцио по ред причини, то раждането ще е вероятно в края на август. Още не съм говорила с доктора, но се надявам, че ще намерим някакво разрешение, дори и той да няма възможност да ме поеме  Peace

Леаfingerscrossed

# 707
  • София
  • Мнения: 71
Ха добър ден и от мен,

аз започнах работа и съответно се затрих...не ми се говори в тая жега как се тътря, но все броя и си повтарям, че остава още много малко, а и ако шефа ме пусна мисля през Юли като се прибере той от отпуск да излезна отново малко и аз поне 10-тина дни, които имам и ми се полагат.
Дид, снощи бях като пребито куче и даже не съм чела иначе вервай ми щях да се включа веднагически в дискусиите.Simple Smile)
Днес съм на преглед след бачкане да видим Рада кви ги върши, щото много ме ръга тия дни, направо не спира.....и после ще ви пиша какво ми е казала докито.
От мен също поздравления за рождения ден на Na Mama Misheto-пожелавам ти да си здрава, обичана и да родиш лесно, бързо и безпроблемно с нашата прекрасна докторица Албенка.
Тара, ти още ли гледаш племенника, ч да си идва майка му и да си го гледа, амахаааабременна жена ще се мъчи. Я да се пазиш и да си почиваш и да си гледаш кефаааа.
До скоро мамита и се надявам всички да сте добре, здравички и в прекрасно насторение, целувки.....

# 708
  • Мнения: 354
joy_1234Много неприятно, запази спокойствие и дано вече или поне скоро да си вкъщи Hug
vioПоздравления за решителната стъпка, много романтика ви пожелавам , аз косвено ще съпреживявам с вас, защото в същия ден съм кума на най-скъпата ми приятелка!!! И да не напиеш много бебето Wink
Lillebi
Цитат
Матраците - да са от естествен латекс, кокос или вълна.
Напълно споделям съвета ти!

Сега няколко съвета от "патило" Rolling Eyes, кратки инструкции за дълги дни
Най - лесно е да подсигурим/подсигурите безопасно място за оставяне на бебето във всяка стая. Ние понеже имаме само 2 стаи та ми е лесно да давам съвети Laughing , /като не броя стаята на Монко/.
 Примерно във стаята където ви е спалнята е най-удачно да е бебешката кошарка/дъвена/, не е нужно да е с обиколник откъм решетките за да виждате бебето, а може и като я купувате да си я съобразите с височина като спалнята и да я долепите кошарката до спалнята, като временно е без решетка. Така през ноща само се пресягате и взимате ревящото бебче до вас за посуче! /Каква радост беше като научих, че бебето може да суче докато си лежа/
 Плотовете за преобуване към платнените кошарки абсолютно не стават- меки, сгъващи и неудобни, само веднъж съм я ползвала като бяхме на почивка. Най удобно е долепен до кошарата скрин на височината на корема ви и върху него плот за повиване, там след баня и при всяко преобуване, масаж и мазане е най-удобно да се "обработва" бебчето. Ако не си подсигуите такова място и правите това на спалнята ще ви се "скапе" кръста на втория ден. За по-голяма безопасност отварях най-горното чекмедже на скрина , че ако падне да пада там човечето. Сега ще постеля мек пъзел около  скрина за повече сигурност. Монко падна за пръв път на 1 мес. ooooh!
За другата стая аз лично ще взема люлка с различни позиции на гръбчето отпред с борд, там като ми се наложи ще оставям бебка докато е по малка, после за към 7-8 месец в тази стая ще стои вечно отворена и пълна със забава платнена кошара, без отвор да излиза само детето Naughty, та това ми е било единственото място от където не бяга и можеш да отидеш до ВЦ или да се изкъпеш Joy, е на отворена врата де.  Сега осъзнавам, че е късмет тази кошара да се падаше точно с-у вратата на банята. На 1,8 започна да излиза сам от нея, набира се и се прекатурва.

Някой да ме спре................ много се надявам да не съм ви отегчила. Ама колко още има да ни мине през главите. Майчинството е супер, мозъка ти работи като машина , постоянно трябва да мислиш като инженер, като психолог, като педагог и абееееее, ще видите! Hug Hug Hug

# 709
  • Мнения: 1 056
Na Mama Misheto,Честит Рожден Ден   bouquetМного късмет ,усмивки и прекрасно бебчо на финала   ylinfant
Леа,много палчета, мамче Peace Peace Peace
Исита, аз преди време четях разни книжки,че се бях запалила покрай мъжлето си по Астрология .Та в общи линии много е трудно  да улучиш точна дата за да е  готин  хороскопа на детето ти,след навършване на 36 г.с. ,когато е разрешено раждането.Иначе,мога да ти кажа ,че твоята зодия сто процента ше рефлектира върху хороскопа на детето ти защото ти си слънцето в неговия хороскоп ,а баща му луната .
Понеже моят съпруг има доста планети в зодиакалния знак Лъв ,аз във Везни ,та нашето дете има вариант да се роди или Лъв или Везни LaughingНо нали все пак той ще реши кога ще се случат нещата  Laughing Може и да е Дева  LaughingСамо да са живи и здрави  Peace
Евита, не съм клюкарка ама Тара днес е на ФМ при Марков и цяла седмица гледа малкия Rolling EyesКазах й ,че ще я нашамариш като я видиш Mr. GreenДано Марков я вразуми Peace
И да поздравиш снААта   Mr. Green
neci,благодаря за идеите Hug Това за сученето много ми хареса Grinning

Последна редакция: чт, 23 юни 2011, 16:55 от diana_val4eva

# 710
  • Варна
  • Мнения: 741
Na Mama Misheto, Честит Рожден Ден! Много здраве, любов и късмет и пухкаво бебоче на финала!  Hug  bouquet

Джой, дано вече нещата са овладени и си се успокоила. Остани в болницата да те наблюдават - така ще може да се реагира своевременно. С теб сме, така че горе главата!  Hug Hug Hug

Леа, стиснати палчета и за теб - да ни донесеш хубави новини!  bouquet

Неци, много полезна информация си споделила, защото аз лично много се чудя какво е необходимо и каво е излишно за бебето. Мислех си за тези платнени кошарки и за това, че имат повивалник - добре, че каза, че не са удобни за повиване. Благодаря ти!  Hug

# 711
  • Мнения: 1
Леа  fingerscrossed fingerscrossed

Исита, колко време ще стоиш на морето, че чак бебевалеж да е започнал докато се пребереш?  newsm78

# 712
  • Мнения: 21
Добра вечер!
Кокетка, и аз това писах: от 350лв докторът получава 20лв. А той е най-скъпо платеното лице от целия екип. Представи си акушерките по колко получават тогава...

Ние с милото в събота ще ходим на първи бебе-пазарен оглед Simple Smile Искаме да видим малко колички и кошарки на живо, че иначе аз само тук в интернет каквото видя и прочета.... Пък друго си е като в доброто старо време: око да види, ръка да пипне Simple Smile

Евитка, моят болничен свършва утре и в понеделник съм пак на тръстиката, като се сетя и лошо ми става. Днес направих грешката да си прочета служебната поща и много ми докривя: има поне 4-5 важни неща, моята заместничка нито ми е звъннала да ме пита, нито пък е направила нещо за тях. Ама и аз като теб броя дните и така се успокоявам...

# 713
  • Мнения: 1 056
Добра вечер!
Кокетка, и аз това писах: от 350лв докторът получава 20лв. А той е най-скъпо платеното лице от целия екип. Представи си акушерките по колко получават тогава...
jaded,аз когато си избрах лекар за серклажа ,по здравна каса платих 139 лв.На бланката пише Лекарят получава 75% от внесената сума.Останала е за болничното заведение.Правя уточнение ,че бях в държавна болница .На същата бланка в друга графа пише при раждане избор на лекар 350 лв от тази сума отново 75 % за лекаря.Това е Майчин дом София от 16.03 2011 г. На манипулацията имаше анестезиолог и две акушерки и  студенти Mr. GreenЗа остонолите нищо не съм плащала  PeaceСега какво ще взимат нямам идея Rolling EyesМоже другите мами да кажат по другите болници как е .

Последна редакция: чт, 23 юни 2011, 23:29 от diana_val4eva

# 714
  • Мнения: 21
Дидка, моя позната роди края на февруари в Шейново и плати по каса избор на екип. Лекарят, който я изражда, им е семеен приятел и в крайна сметка й е казал, че всичко на всичко е получил 25лв. Не знам доколко е истина, ама не виждам смисъл да ги лъже... Както и да е, за мен е абсурдна цялата схема, ама както и да е...

# 715
  • Мнения: 63
Здравейте момичета,
знам че не пиша много но ще ви помоля за стиснати палчета за утре че ми предстои шофьорски изпит и искам всичко да е наред и с мен и с бебо. Милото само да не го стресирам много Sad.

Благодаря Ви предварително, а аз после ще кажа какво е станало.
Лека вечер Hug

# 716
  • Мнения: 1 056
jaded,изобщо не ме учудва  разликата в цените Twisted EvilАма  в Шейново имат много странна политика. Скубят пациентите , а не дават на лекарите си .Моя позната си прави амниоцентеза там за 350 лв  #Crazy в Майчин дом е избор на лекар 75 лв без избор нищо.После и предложиха течността да я изследват в близка до болницата лаборатория за 150 лв Shocked,тя естествено я носи в Майчин дом и става без пари  Twisted EvilДали , защото всяка болница си е дружество и тя определя правилата си  или държавата го прави!? Вече се омотах ,честно ти казвам newsm78

val_to,много палчета за теб утре  Peace,а ти някой ден ще ни повозиш  Mr. Green

# 717
  • Мнения: 21
Дид, и аз не знам... Реших да проуча въпроса, разтърсих се из нета, но никъде няма регламент как се разпределят парите в рамките на избрания екип... Явно всяка болница си решава сама. Попаднах на едно интервю точно с шефа на Шейново, който казва, че в крайна сметка те били търговско дружество и трябвало да им излиза баланса... Колкото и цинично да звучи: той си е прав за него си.
Аз лично смятам, че след като се осигурявам, трябва да получа каквото ми се полага, а именно: безплатно раждане и грижа в болницата. Това че съм решила да искам конкретен лекар, си е чиста форма моя си глезотия, за която ще си платя. Но мисля да го направя директно на него, тъй като в крайна сметка той е човекът, който поема отговорност да дойде по всяко време и да ми държи ръката дет се вика. Ако имаше прозрачност в разпределението на въпросната сума, щях да го напрая "легално", но искам да ми напишат: толкова отиват за това, толкова за онова... А така ми е мътна картинката нещо...
Отивам да лягам сега, няма да се задълбочавам във въпроса, че аз по принцип имам зъб на здравната ни система и мога да плюя от тук до луната Simple Smile
Лека нощ!

# 718
  • Мнения: 2
Здравейте отново мили мами!
Благодаря ви за подкрепата и окуражителните думи Hug. Наистина се бях (и май все още съм) ошашкана и притеснена. Вече съм си в къщи, макар и да не успяха да ми спрат на 100% контракциите. Изписаха ми Нифедипин на 6 часа Х 10 мг. Някоя от вас взима ли го? Получавам чести контракции по два пъти на ден засега. А от тези хапчета съм като упоена и почти само спя. Дано не повлияят на бебчо! Сложииха ме на лежащ режим и сега  с таткото се учим да домакинстваме. Тежко му идва на горкия да търчи за всяко нещо, но няма май друг начин.
При ултрасаундите са ми открили и някакво образувание в черния дроб - хемангиом, та ще трябва и него да мислим какво да го правим. Шийката ми била 4, което мисля че е добре, а и доктора така каза
Идея нямам до кога ще продължи това с лежането, но важното е да задържим бебо на сигурно място сега.

# 719
  • Мнения: 5 940
joy_1234 , радвам се, че вече си си вкъщи. Винаги е по-добре да си в близка обстановка.
Таткото не го мисли, ще се справи. Добре е да се научи, че като се роди бебето, със сигурност ще ти трябва помощник в домакинската работа.
neci, аз не съм сигурна, че всичко помня в детайли, но мисля, че приставката за повиване ми беше удобна. Поне в началото. После си спомням, че тези занимания ни бяха на дивана. Но определено Иво беше по-голям, когато го слагах на дивана в дневната за преобуване.
Да си призная честно  никога не съм оставяла синът ми докато беше бебе сам в стаята Embarassed. Дори и при наличието на бебефон. Навсякъде го носех с мен. Ако съм в банята или тоалетната, вратата отворена и той отпред или в стола за кола, или в шезлонга. От една страна, защото ме е страх, от друга, защото той самият ревваше в момента, в който ме загуби от погледа си или просто усети, че ме няма. Една приятелка, която роди преди два месеца, ми разказва, че дъщеря й се дразнела даже като си позволи да пие вода. Та и наш Иво като бебе беше същото чудо. Нито една вещ не можеше да замени родителското присъствие. Така, че каквото и да сме взимали, то е било с цел  по-лесно да си го нося с мен Laughing
Но определено не всички бебета са така.
Вчера бях на женска консултация. Бебокът доста расте, май пак ще раждам голямо бебе.
Ще видим.. Всичко е наред, малко ме притесни това, че каза, че плацентата ми е доста зряла и ме пита първият път дали съм родила по-рано. Но предвид техниката в поликлиниката , се надявам да греши.
аз смятам да си платя направо на лекаря, а не за избор на екип.

Последна редакция: пт, 24 юни 2011, 09:14 от valerie

Общи условия

Активация на акаунт