Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 14

  • 28 355
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 35 098
Здравейте момичета, искам да попитам кой медикамент е по-добър при нисък хемоглобин? Сорбифер, Феро фологама или Малтофер? Единия лекар ми изписа едно, другия друго  newsm78 Малтофера не искам много много, защото се дъвчел  Sick
Няма особено значение. Пила съм Сорбифер и Малтофер/пиех и Малтофер-а/. Имах гаден метален вкус в устата, това ми беше гадното.
Жалкото е, че е с натрупване и след пиене почти 5 месеца- файда много нямаше.
Но, пък аз си бях и тежък случай Laughing

# 736
  • Мнения: 776
 Аз пиех след като родих Тотема и останах най- доволна от тях.
 Една позната каза, че си е вдигнала хемоглобина с череши и диня.

# 737
  • Мнения: 62
Моя позната също и беше паднал хемоглобина и каза че го е вдигнала като сутрин е яла лъжица мед със счукани орехи.За две седмици много бързо и се покачил Flutter

# 738
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Благодаря момичета, аз съм чувала за жълтък всеки ден, обаче няма ли да наврдят толкова много яйца  newsm78 и то в топлото. Някой правил ли е това?

# 739
  • Мнения: 208
wonderteddy, бременна и мед не съм сигурна. Скоро разбрах, че освен, че е алерген не се препоръчва за деца до 1,5 г, а предполагам и за ембриони, защото можело да увреди нервната система. Орехите също са алерген.
svetl@ , ако е добре сварен жълтъкът защо не, но все пак по-голямото количество от едно и също нещо също може да предизвика алергия.

# 740
  • София
  • Мнения: 1 668
здравейте, бременнаа съм в 3 -4 г.с. сега бях на гинеколог за да си потвърдя резултатите от теста.Сестра ми наскоро роди и каза,че трябва да започна да пия фолиева киселина, но гинеколога не спомена такова нещо.Като цяло останах малко недоволна и се чудя дали може да го сменя по нататък и друг да ми следи бременността (ако всичко е ок) и ако можете да ми препоръчате добър специалист

# 741
  • София
  • Мнения: 39 759
insane, да пийте фолиева киселина.

# 742
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
insane започвай да пиееш фолиевата, но това не е причина да си сменяш гинеколога.  Реално бременост в очите на гинеколозите започва да се брои след 12 седмица.  При теб е много рано за това може би си останала с впечатление, че не ти е обърнал достатъчно внимание. 

# 743

Общи условия

Активация на акаунт