ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 19

  • 35 195
  • 756
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 178
Сега единственото нещо което ме притеснява, че се чувствам като законопрестъпник. А не искам да е така.
Тук повечето сме такива  Laughing но в крайна сметка всеки може да избере дали да се подчини на някой закон или не и след това да си понесе последствията - в случая глоба.

Като стана дума... ooooh! Мина една година от образуването на делото, и 7 месеца от последното заседание.
Ще доживеем ли решение, се питам...?  Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 411
Защо си мислех, че неваксинираните даца не ги избива на гняв и тръшкане?

А на тези теории с деца индиго, кристални не им се връзвам. Наистина както казва chukchi част от тях са с аутизъм и различни други поведенчески разстройства. Ми, да те нека се наричат индиго, но това тяхното поведение е признак на поведенчески проблеми.

# 77
  • Мнения: 4 753
ИС според чл.89 от ЗЗ не могат да ми предложат, но ме накараха да подпиша разни техни листа.

"Разни техни листа"!?  Tired  Явно имам проблем с гнева, но нещо жестоко ме дразнят тия... Значи, за пореден път някой не спазва пациентски права, но пък има изисквания да се подписват разни небивалици... Няма да е лошо на такива да им се напомнят освен пациентските права, така и чл. 220 от Закона за здравето:

Чл. 220. (1) Длъжностно лице, което не информира пациента относно обстоятелствата по чл. 88, ал. 1, се наказва с глоба от 300 до 1000 лв., а при повторно нарушение - с лишаване от правото да упражнява медицинска професия за срок от 6 месеца до една година.

(2) Който окаже медицинска помощ без информирано съгласие на пациента или в нарушение на изискванията за даване на информирано съгласие от пациента, се наказва с глоба от 500 до 1500 лв., а при повторно нарушение - с лишаване от правото да упражнява медицинска професия за срок от 6 месеца до 1 година.

(3) Длъжностно лице, което предостави здравна информация извън условията и реда на този закон и нормативните актове по прилагането му, ако не подлежи на по-тежко наказание, се наказва с глоба от 500 до 1500 лв., а при повторно нарушение - от 2000 до 6000 лв.

# 78
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Защо си мислех, че неваксинираните даца не ги избива на гняв и тръшкане?

А на тези теории с деца индиго, кристални не им се връзвам. Наистина както казва chukchi част от тях са с аутизъм и различни други поведенчески разстройства. Ми, да те нека се наричат индиго, но това тяхното поведение е признак на поведенчески проблеми.
Аз  пък съм убедена, че днешните деца не са като нас. Може да да не са индиго или нещо друго , но са определено различни, на 1во място в пъти по-умни от нас, растат сред всякакви техники и технологии, да не говорим, че компютъра им е част от живота.

# 79
  • Мнения: 660

stelt , това си го копирам  Heart Eyes, да съм подготвена при нужда.

Kalifornia,
не може само на база "гняв" да се правят генерализирани изводи дали едно дете е с поведенчески проблем или не . Аутистичните прояви са много лесно разграничими .

За инидигови или кристални и аз съм чела доста , звучи обнадеждаващо за бъдещето на Планетата като цяло, но не мога да се хващам за някаква теория , а в същото време да пропусна наблюдението върху детето си и възпитателния момент. Peace

Моето се гневи най-много , когато някой не го слуша , докато говори и не съпреживява казаното от него , дори ако не го гледаш в очите .
- също , когато някой без негово разрешение му пипа играчките . Щедър е , но избирателно , по собствено усмотрение .

-най- силни изблици имаме , когато се опитва да направи нещо сам , като възрастните и не успява , а някой се опитва да му обясни и помогне . След това сякаш за дълго се отказва и , хоп , след известно време мълчаливо наблюдение идва доволен самонаучил се . Така преди дни си върза сам връзките на обувките . Peace А на баткото му ги връзвахме до 4 клас  Whistling.

Има и диктаторски наклонности - каквото реши , че е редно да се случи , то трябва да се случи на момента . Но съм установила , че най-добре действа спокойното , разумно и смислено обяснение на ставащото и колкото по-честно е то , толкова по-добре . Приема , размисля и дори напоследък ми благодари  Heart Eyes, че съм му обяснила нещата .

Виж баща му няма нито търпението , нито лингвистичните способности да прави това и стават страхотни търкания между двамата . Rolling Eyes

И последно , че стана дълго - не понася грубо отношение и присмех . Тогава е взривоопасен и дори се тревожа за здравето му в такива моменти . Sad

Явно е , че няма връзка с живака , поне при нас  Sunglasses. Та може и да допусна за себе си "индиговата" теория .

Сори за дългото излияние , но някак ... ми беше приятно да споделя , защото в къщи особено разбиране не получавам .

# 80
  • Мнения: 1 807
Здравейте и от мен - записвам се, че ви изпуснах!

За индиго децата - на моя колежка детето е с тази "диагноза", но и аз мисля, че това са поведенчески проблеми, не е точно, аутист, може би е по-скоро хиперактивен незнам - просто има нещо, което не е наред при него. Опитах се веднъж да й спомена нещо за ваксинирането и страничните реакции, а и също за диетата, с която се цели да се оправи стомашната лигавица, за да не навлизат белтъци в кръвта, но тя ме обяви за сектантка и луда и реших да не се меся! Crazy Просто човек трябва да узрее за някои неща и аз не я обвинявам!


Аз също забелязвам някакви леки проблеми при нас - струва ми се по-инатлива, понякога по-раздразнителна и мрънкаща - свързвам го с ваксинирането и с алергията - просто няма как да имаш стомашни проблеми и да се чувстваш спокоен - може би в някои моменти това е била причината, а в други, че сме я поразглезили повече! Mr. Green Или пък просто характер! newsm78


Около нас обаче почти всички деца са такива - майка ми е много учудена - според нея едно време с мен и сестра ми си е шила каренца, докато ние сме си играем спокойно и тихо - сега с внучката е обаче тичане и щуреене нонстоп! Joy



Да ви попитам нещо:  Местим се - продадохме си апартамента и си купихме нов - при ЛЛ фигурира стария ни адрес - ако решат да ни пращат акт - трябва да ни го изпратят там, да, но този адрес вече няма да го има - съседа купи апартамента и зазида входната врата! Mr. Green - какво става ако не може да се установи адреса на лицето, извършило нарушение!?

# 81
  • Мнения: 502
Ох, все едно описвате и моя син, гневлив, лесно запалима смес от обида, недоразбиране, неспособност да обясни като хората и постоянна нужда от внимание. със сигурност нещо пропускам. Понякога не знам кое точно ще го ядоса, опитвам се да му обяснявам нещата, да ми подам ръка да преодолеем заедно нещо, което го тормози или не може да се справи с някое препятствие, но не..... Отказва да ме чуе, а ми се иска да се научи да преговаряме, да постигаме заедно решение, за сега пълен неуспех...

# 82
  • София
  • Мнения: 3 648
Найс, замислих се - да не споделяме едно и също дете?  Laughing На колко е години твоя син?

# 83
  • Мнения: 502
Хахах, и аз това си мислих, Вени:) Моето е на три и половина. Вчера например избухна, защото го целунах по бузата..... След като вилня, тръшка и блъска, разбрах, че се ядосал, понеже си намазал на бузата крем и като съм го целунала той намалял... Обясних му, че не съм знаела, че просто да ми каже, да ми обясни и няма да го целувам, докато има крем, но не....
Хомеопатът ми го е определил като сулфур:)

# 84
  • София
  • Мнения: 3 648
Моя беше на Карцинозин като бебе, а сега е на Пулсатила. Между временно изпи и други, де! С тая неовладява алергия....

# 85
  • Мнения: 786
Изпринтих си малко декларации за отказ в родилното и извадки от ЗЗ.
Дано намеря разбиране Shocked и не стигаме до дебати  Mr. Green

# 86
  • Мнения: 22 520
И оправдавате поведението на децата единствено с ваксините....
Несериозно ми се струва, извинявам се...

Дъщеря ми не е нито агресивна, нито гневна, нито нещо от сорта.
Може да прояви каприз за нещо, което е искала веднага, но изключително бързо успяваме да се споразумеем и да не се стига нито до викове, крясъци, тръшкане или други от сорта.
Е, успявала е и да се "тръшне" за нещо, но това са били единични случаи.

# 87
  • София
  • Мнения: 3 648
Аз, откакто научих за влиянието на живака, се зачудих.

# 88
  • Мнения: 786
Мирама - не мисля,че тук става въпрос за "дребни" прищевки.Все пак са деца.И както аз обичам да се успокоявам - поредния период.
Аз също имам приятелка,на чието дете са поставили "диагноза" индиго.Имаше припадаци,но не епилептични,от басейн с минерална вода става агресивен и т.н.Радвам се,че моето дете е едно от малкото с които си играе.Но "агресията" понякога му е доста неоснователна.
Според мен не е нормално да си стоя аз и то да започва да ме удря без никаква причина.
Опитах да подхвана темата за ваксините като и споменах че ние се отказваме,но тя веднага започна да ми вади от 9 кладенеца вода и аз приключих темата.Започна да ми цитира даже някакъв  "специалист",които е на ти с ваксините и той я е убедил колко са необходими.
Както съм казвала и друг път - не водя борба с вятърни мелници.

# 89
  • Мнения: 109
Аз, откакто научих за влиянието на живака, се зачудих.
Вени, на кое се чудиш?
На действието на най-токсичния не радиоактивен елемент на земята ли?

Брутално е дори и в супер малки дози, особено инжектирано в кръвта!
Ще мине още време, докато хората осъзнаят какво причиняват на себе си и какво са причинили на децата си...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт