Консултации с адвокат/ темата на tais

  • 77 487
  • 748
  •   1
Отговори
# 495
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Taня55, съвсем не си права. С неточните дефиниции от уикипедията няма да намериш отговор на въпросите си. Законът казва кои вещества са наркотични. За справка виж ЗАКОН ЗА КОНТРОЛ ВЪРХУ НАРКОТИЧНИТЕ ВЕЩЕСТВА И ПРЕКУРСОРИТЕ и НАРЕДБА ЗА РЕДА ЗА КЛАСИФИЦИРАНЕ НА РАСТЕНИЯТА И ВЕЩЕСТВАТА КАТО НАРКОТИЧНИ. То смятай, по твоята логика за притежаване на наркотици, трябваше да бъде съден почти всеки българин.

# 496
  • Мнения: 1
Здравейте, живея с един мъж  3 години, роди ни се детенце на 10 месеца искам да го напусна нямаме брак но тои ще направи всичко за да ми вземе детенцето искам да знам какви са ми шансовете защтото изнеса ли се ще ме тормози мога да живея при родителите си те работят и ще помагат.Благодаря

# 497
  • Мнения: 7 947
Вероятно моят въпрос многократно е обсъждан, но нямам време да изчета тези обемни теми и ще попитам - може ли да се подаде молба за развод в друг град, в който никой от двамата съпрузи не живее, просто за да стане по-бързо процедурата? Моя приятелка иска това да направи, но не е сигурна възможно ли е?

# 498
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Вероятно моят въпрос многократно е обсъждан, но нямам време да изчета тези обемни теми и ще попитам - може ли да се подаде молба за развод в друг град, в който никой от двамата съпрузи не живее, просто за да стане по-бързо процедурата? Моя приятелка иска това да направи, но не е сигурна възможно ли е?

По взаимно съгласие - да.

# 499
  • Мнения: 2
Правилата са същите, както ги установи Пела.
Първо прочетете тук:
Адвокат съм от Варна. В тази тема ще получите Вашата консултация само с мен, като поемам отговорността за всичко написано само от мен. Не винаги ще мога да влизам всеки ден и да отговарям, понякога съм доста ангажирана, а имам и две деца.
Не давам консултациите по принцип, идеята е да се помогне на родителите, отглеждащи сами децата си, които за съжаление обикновено са в затруднено положение.

УСЛОВИЯ:
1. Преди да пишете тук прочетете цялата тема "Въпроси към адвокати!", ако не намерите отговор на проблема Ви напишете въпроса си.
2. Опишете колкото се може по подробно казуса, като посочите задължително кога е сключен бракът Ви и на колко години са родените от брака деца. След това напишете въпросите си като ги номерирате 1. 2. 3. 4. 5. 6. и т.н. Постарайте се да сте максимално изчерпателни и с един пост да поставите всичките си питания.
3. Изчакайте отговорът ми и бъдете търпеливи.
4. МОЛЯ в темата да не пишат и да дават консултации потребители.  Всички постигни ще бъдат изтрити.
5. МОЛЯ, ценете времето ми, често прекарвам по час тук докато отговоря на всички Ви и тези които са ми писали на л. с., давам консултации доброволно и безплатно, деля от свободното си време за децата и семейството за да помогнат на тези, които имат нужда.
6. Всички съвети не Ви обвързват по никакъв начин и за подробности след консултацията е добре да се обърнете към адвокат във Вашият град.
7. Не ме молете да Ви изпращам бланки за искови молби до съда и други. Няма да го направя.
8. Не пишете повече от един пост.
9. Ако искате да обсъдите проблемите си с други потребители пуснете отделна тема във форума.
10. Не ме молете да Ви препоръчам адвокат от Вашият град. Не мога, тъй като нямам наблюдение върху работата на колеги от други градове.
11. Пишете само на кирилица (на постове на латиница няма да отговарям).
12. Преди да ми пишете на лични съобщения, задължително проверете пощенската си кутия да е празна.
13.Моля, имайте предвид, че тук знаем само вашето становище, не разполагаме с възраженията, които другата страна би могла да направи, както и доказателствата. По тази причина, отговорите  може да бъдат различни, от тези които Вашият адвокат ще даде.



Старите теми
Консултации с адвокат - 1
Консултации с адвокат - 2
Консултации с адвокат - 3
Консултации с адвокат -4
Консултации с адвокат -5



# 500
  • Мнения: 2
Добър ден!
Незнам  към кого да отпраря този зов за помощ
Става въпрос за подялбено дело
На 28,03,2006 г с решение No.136 от Районен съд  предоставя  ползуването на семейното жилище на мен и малолетната ми дащеря и това решение не беше обжалвано.
На 24.04.2011 г с решение  No.105 районен съд допуска съдевна делба на недвижимият имот и с решение  No.17 от 26.01.2012 г ме осъжда да му изплатя сума непосилна за мен и тъй като имам задалжения към банки и институции
няма как и да тегля кредит ,немога да обжалвам и до окрайен съд поради липса на средства и загубвам правото си  на обжалване и няма как да защитя интересите на   малолетното си дете .
Решението от 28.03.2006г не е представено пред съда :аз не съм запозната с това ,а от страна на адвокатката ми явно е грешка
която ще ми коства да остана на пътя с малолетното ми дете ,зашото имота ще се обяви за пуб. продан
Търсих помощ от Закрила на детето и др.но само ме препращат от врата на врата без резултат.

Ще съм благодарна ,ако някои се отзове да ми помогне !

# 501
  • Мнения: 2 931
paloma13, няма как да ти помогнем.
Вариантите са три:
1. Плащаш жилището, за да стане твое.
2. Не плащаш и съдът го възлага на бившият ти съпруг, съответно - той на теб ще трябва да плати половината от стойността му.
3. Не плащаш, бившият ти съпруг също не плаща или не иска жилището, и съдът го изнася на публична продан. Разделяте си сумата от продажбата.
Това, че жилището ти е предоставено за ползване през 2006 г. няма никакво отношение към делбата. Всеки съсобственик във всеки момент може да иска делба на имота. Нищо не си пропуснала, като не е представено по делото и ако беше обжалвала на горна инстанция само с този мотив, щеше да се натовариш с още разноски.

# 502
  • Мнения: 98
Здравейте,надявам се да не повтарям въпрос,който вече е бил коментиран  Peace Интересувам се има ли някаква  декларация, която бащата да подпише еднократно, че майката е попечител на децата до 18 годишна възраст и не се нуждае от писмено съгласие всеки път като поиска да излезе с тях в чужбина,т.е. като подпише веднъж и след 2 години не мога да го намеря това няма да е причина например да не отидем на почивка в чужбина с децата...............

# 503
  • Мнения: 564
След като днес си вдигнах нервите неимоверно много с БНД реших тук да поискам съвет или просто някой запознат да ми каже какво се прави в случай като моя.
Осъдих бащата на детето ми да плати издръжка,февруари месец излезе решението на съдът,че той дължи 1200 лв.издръжка на детето за 1 година минало време и от завеждането на делото до сега месечна издръжка 100лв.Като събера сумите натрупали се от юни до сега + тези 1200 лв.излиза,че дължи 2100 лв.БНД поиска да се видим,като се видяхме ми каза,че неможел да ми ги изплати наведнъж.Разбрах го,влязох му в положението,макар че за 2 г.и 6м.той нито веднъж не го е направил.И по неговите думи разбрах,че ще изплаща по 500-600лв.и така до като ги изчисти.Миналия месец ми преведе 500 лв.но този месец сумата е много по-малка.Обадих му се и му казах,че няма да се разберем така.
Как мога да го постресна,че да ме вземе на сериозно.Пак към адвокат ли трябва да се обърна,пак съдът ли ще се занимава с това,изобщо не ми е ясно,но не съм съм съгласна да ми изплаща такива мизерни суми и да се пипка 1 год.до като ги изплати всичките.Мога ли някак да раздвижа нещата или трябва да си кротувам и да чакам благоволението му да хвърли някой друг лев.

# 504
  • Мнения: 1 670
Здравейте,надявам се да не повтарям въпрос,който вече е бил коментиран  Peace Интересувам се има ли някаква  декларация, която бащата да подпише еднократно, че майката е попечител на децата до 18 годишна възраст и не се нуждае от писмено съгласие всеки път като поиска да излезе с тях в чужбина,т.е. като подпише веднъж и след 2 години не мога да го намеря това няма да е причина например да не отидем на почивка в чужбина с децата...............

Здравей, това е Декларация-съгласие за пътуване на дете извън страната. При всеки нотариус могат да я изготвят и заверят. Декларацията може да бъде с определен срок или безсрочна, т.е. до пълнолетие на детето. Веднъж снабден с такава декларация-съгласие единият родител може да извежда детето/децата извън страната само с паспорт и декларацията.

# 505
  • Мнения: 98
Здравейте,надявам се да не повтарям въпрос,който вече е бил коментиран  Peace Интересувам се има ли някаква  декларация, която бащата да подпише еднократно, че майката е попечител на децата до 18 годишна възраст и не се нуждае от писмено съгласие всеки път като поиска да излезе с тях в чужбина,т.е. като подпише веднъж и след 2 години не мога да го намеря това няма да е причина например да не отидем на почивка в чужбина с децата...............

Здравей, това е Декларация-съгласие за пътуване на дете извън страната. При всеки нотариус могат да я изготвят и заверят. Декларацията може да бъде с определен срок или безсрочна, т.е. до пълнолетие на детето. Веднъж снабден с такава декларация-съгласие единият родител може да извежда детето/децата извън страната само с паспорт и декларацията.
Party Благодаря ,точно това ми трябваше

# 506
  • Мнения: 75
Здравейте! Цяла вечер БНД ме тормози по имейла. Заплашва ме, че щял да поиска от Американски съд правата над синът ни, който е на 6 години. Детето е с двойно гражданство. Аз от Български съд имам правата над детето, както и декларация, която замества разрешението на БНД да пътува детето извън страната с мен. Страхувам се, какво ще стане ако БНД (българин с американско гражданство) поиска правата над детето от Американски съд? Има ли вероятност да ги получи? Само да вметна, че до сега БНД не е плащал издръжка за детето, дори и тази, която е осъден от Бургаският съд в размер на 60 лева месечно! Благодаря Ви предварително!

# 507
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 770
Здравейте!
Току що разбрах,че срока да се регистрира брак в България,който е сключен в Кипър е само 3 месеца  Shocked Изпуснала съм го и сега не знам как да подам документи за развод в България.
1.Мога ли да направя тази регистрация след срока от 3 месеца?
Благодаря предварително на тези,които ми отговорят   bouquet

# 508
  • Мнения: 99
Предварително се извинявам,че нахлувам  с не толкова по темата въпрос,но се надявам да ми отговорите.Благодаря Ви за отделеното време!
искам да ми препоръчате специалисти по вещно и облигационно право ако имате такъв познат или знаете някой добър в областта адвокат.Става въпрос за парцел които купихме 2010г от собственик с нотариален акт придобит по давност.Подадохме документи за делба,понеже сме 2 семейства и тукмо да излезе окончателния ПУП се появи стар собственик,който завежда дела срещу нас и продавачът,от който сме купили парцела.Става въпрос за Варна.Това е най-общо ще съм страшно благодарна ако ме насочите нанякъде ,че объркването е голямо.
Пак се извинявам че нахлух.Пожелавам на всички майчета тук да си решат по-скоро проблемите и да си живеят живота с усмивка  bouquet  bouquet  bouquet

# 509
  • Мнения: 309
Здравейте искам да попитам за моя приятелка.Тя има брак със съпруга си почти от 2 години.Имат и син на 1,6 месеца.Проблемът е ,че отношенията между тях не вървят и скандалите са всекидневни.В момента живеят при нейните родители.Издържат се само на детските от детето и на една заплата от дядото.Той не полага никакви грижи за детето от към финансова гледна точка.Не мисли,че това дете има нужда от дрехи и храна.За него е важно да излезе с приятели и ако се върне - добре.Понякога си е тръгвал с дни и не се е обаждал да види как е детето.Въпросът ми е ако реши да се разведат има ли вероятност да и вземат детето ,както я заплашва съпругът?

Общи условия

Активация на акаунт