Консултации с адвокат/ темата на tais

  • 77 524
  • 748
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 448
Здравейте!Въпросът ми е-как да изкарам международен паспорт на сина ми който е 14 г.

Тези изисквания много бързо се променят и често има вътрешни правила, най-добре попитайте в паспортната служба по настоящия Ви адрес.

# 481
  • Мнения: 448
1. дъщеря ми е почти на 6, бащата иска да я вижда с преспиване. Той  живее на квартира, даже последно време не живее в Сф.Осигуряват го на минимална заплата, а може и вече да не работи.Имам ли шансове съда да му откаже да е с преспиване?няма нужда да казвам какъв шок ще испита детето.
2.Адвокатката ми каза че нямам шанс детето да вижда в мое присъствие, но дали имам шанс да е с мое?! за известно време.
3. Казаха че от Социалните ще идват в нас където живее детето, препдолагам че преди да дойдат ще се обадят защото аз съм на работа детето на градина.
 Много ви Благодаря ако някой ми отговори.
Успешен ден!
 

1. Има шансове съдът да окаже преспиване,, но не е задължително.
2. Не разбрах въпроса
3. Да, ще се обадят за среща с Вас.

# 482
  • Мнения: 448
Възможно ли е след като на първо дело за вина се сключи споразумение, преди излизането на решението на съда официално, той да оттегли желанието си за споразумение и отново да заведе дело срещу мен или да обжалва? Ще запитам и адвоката си, но все пак в този късен час, търся отговори и тук...благодаря ви...  bouquet

Да обжалва решение за развод по взаимно съгласие - не може.
При подписано споразумение - не съм срещала такъв случай и според мен даденото съгласие е окончателно, но според мен има някаква хипотетична възможност да се иска отмяна на хода по същество. Как ще реагира съда - не мога да кажа.

# 483
  • Мнения: 10
1. дъщеря ми е почти на 6, бащата иска да я вижда с преспиване. Той  живее на квартира, даже последно време не живее в Сф.Осигуряват го на минимална заплата, а може и вече да не работи.Имам ли шансове съда да му откаже да е с преспиване?няма нужда да казвам какъв шок ще испита детето.
2.Адвокатката ми каза че нямам шанс детето да вижда в мое присъствие, но дали имам шанс да е с мое?! за известно време.
3. Казаха че от Социалните ще идват в нас където живее детето, препдолагам че преди да дойдат ще се обадят защото аз съм на работа детето на градина.
 Много ви Благодаря ако някой ми отговори.
Успешен ден!
 

1. Има шансове съдът да окаже преспиване,, но не е задължително.
2. Не разбрах въпроса
3. Да, ще се обадят за среща с Вас.



Здравейте благодаря ви за отговора дадохте ми малка светлинка в тунела.
Относно втория въпрос, да, хаха и аз неможах да разбера какво съм искала да напиша.Ето го въпроса:
2. Ако настоявам в съда и ще се бора за това, бащата да вижда детето в мое присъствие. Имам ли шансове съдията да речем да определи първата година бащата да вижда детето в мое присъствие на територията на която живее детето.

# 484
  • Мнения: 448

Здравейте благодаря ви за отговора дадохте ми малка светлинка в тунела.
Относно втория въпрос, да, хаха и аз неможах да разбера какво съм искала да напиша.Ето го въпроса:
2. Ако настоявам в съда и ще се бора за това, бащата да вижда детето в мое присъствие. Имам ли шансове съдията да речем да определи първата година бащата да вижда детето в мое присъствие на територията на която живее детето.

Има, но трябва да си докажете твърденията че това е в интерес на детето. Иначе схемата може да е всякаква. Не приемайте обаче, че квартирата и минималната заплата са негов минус и трябва да си купи жилище, за да вижда детето си с преспиване.

# 485
  • Мнения: 3
здравеите.По4нах дело за бащтинство.БНД се стреми да докаже 4е е нямал вразка с мен,има много свидетели и то надеждни по негови думи и на адвоката му.МОЖЕ ЛИ ДА ЗАГУБЯ ДЕЛОТО.НЯМАМ ДОКАЗАТЕЛСТВА ЗА ВРЬЗКАТА НИ,ОСВЕН 2 СНИМКИ И 3 СВИДЕТЕЛЯ ПО ДЕЛОТО.АДВОКАТА МИ КАЗА 4Е НЯМА ПРОБЛЕМ,НО АЗ САМ МНОГО ПРИТЕСНЕНА.КАКВИ СА ШАНСОВЕТЕ МИ . АДВОКАТА МУ Е НА МНОГО ДОБЪР.

# 486
  • Мнения: 11
Здравейте,
Извинете ме, ако някой преди мен е задавал същия въпрос. Колко неплатени месечни издръжки  трябва да има, за да мога да заведа дело за неплатени издръжки?
Благодаря!

Последна редакция: ср, 08 фев 2012, 17:16 от loshichka_11

# 487
  • Мнения: 448
Здравейте,
Извинете ме, ако някой преди мен е задавал същия въпрос. Колко неплатени месечни издръжки  трябва да има, за да мога да заведа дело за неплатени издръжки?
Благодаря!

Какво дело - изпълнително или наказателно?
В първия случай не е нужно да има неизплатени издръжки, във втория - 2.

# 488
  • Мнения: 448
здравеите.По4нах дело за бащтинство.БНД се стреми да докаже 4е е нямал вразка с мен,има много свидетели и то надеждни по негови думи и на адвоката му.МОЖЕ ЛИ ДА ЗАГУБЯ ДЕЛОТО.НЯМАМ ДОКАЗАТЕЛСТВА ЗА ВРЬЗКАТА НИ,ОСВЕН 2 СНИМКИ И 3 СВИДЕТЕЛЯ ПО ДЕЛОТО.АДВОКАТА МИ КАЗА 4Е НЯМА ПРОБЛЕМ,НО АЗ САМ МНОГО ПРИТЕСНЕНА.КАКВИ СА ШАНСОВЕТЕ МИ . АДВОКАТА МУ Е НА МНОГО ДОБЪР.

Разбира се, че може да загубите делото, ако не докажете бащинството. Експертизите са решаващи - ДНК, кръвно-групова, акушеро - гинекологична.
Свидетели аз по такива дела не разпитвам. Снимки съвсем..

# 489
  • София
  • Мнения: 209
Здравейте, може ли да ме насочите към адвокат във връзка със смяна на малкото име на сина ми? От софия съм, детето е на 1г. 3м. Носи име, което указва националност, на която той не принадлежи. Упражних ми натиск при записването, много майки предполагам са го преживели. Знам, че процедурата е възможна, но не знам към кого да се обърна...

# 490
  • Мнения: 1
Здравейте.
Предварително се извинявам ако поста ми не е за тази тема. Прочетох почти цялата тема, но казус като моя не видях...
 Имам няколко въпроса, на които надявам се ще намеря отговор тук... Когато съпругата ми е била на 6 години родителите й се развеждат, като децата (три дъщери) остават при таткото. Съдът решава за месечна издръжка майката да плаща Х лв. Поради това че парите не са изплатени нито за един месец за нито едно от децата, преди около 5 години се е образувало дело, че майката не е плащала издръжки през целият период докато и трите деца са навършили пълнолетие. Преди няколко дена съпругата ми (която сега е на 24 години) получи покана от държавен съдебен изпълнител писмо, в което канят трите дъщери и майката да се явят при нея за изпълнително дело. Поради изтичане на давност са попитали съпругата ми дали иска делото да продължи и тя заявила че иска. Всичко това й дойде изневиделица, защото никога не е знаела, че майка й дължи издръжка за тези години. На всичкото отгоре се оказа че бащата не е получавал детски надбавки в продължение на 10години след развода им. Предполагам, че тези надбавки трябва да ги получава родителят, отглеждащ децата, в случая таткото. 1. Въпроса ми е тези надбавки има ли начин майката да си ги е присвоила? 2. Има ли начин ако тези надбавки не са били присвоявани от майката да бъдат изплатени на бащата сега? 3. Ако тези пари са присвоени от майката, има ли начин да се докаже това? 4. А не може ли тази издръжка да се изплати от някоя институция, а майката да остане длъжна към тази институция? Иначе не виждам смисъл съдът да определи месечна издръжка, която с лекота може да не се изплати от съответният родител. А родителят който отглежда децата да се чуди как да върже да изхрани децата си сам...
 Имам още въпроси но поста ми е дълъг и се надявам да не е прекалено оттегчителен... Ще следя всеки отговор с интерес.

Последна редакция: пт, 17 фев 2012, 23:08 от bqla_mechka

# 491
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Здравейте, Тайс. Аз не съм самотен родител, но имам нужда от консултация. Бившата съпруга на мъжа ми заведе дело срещу него за неизплащане на издръжка. В случая беше права, защото той престана да изплаща издръжката, когато тя измъкна детето от колата в деня, когато трябваше да го вземем и прекрати всякакви контакти. Както и да е. Получи призовка. Изплати пропуснатите няколко месеца, но тя реши, че ще иска повече  Crazy. В днешната призовка за дело пише, че ТОЙ е прекратил изплащането на дължимите такси от 2006 до 12.2011г., което не отговаря на истината. Успях да открия бележки за пощенски записи от 2008, 2009, 2010, 2011г., но по-ранни бележки не пазя, а и много пъти сме и давали пари на ръка, когато се виждахме, за да вземем и върнем детето. Освен всичко това лично аз съм и давала издръжката от моята заплата и то пред свидетели ( моя колежка, която пътуваше с мен тогава)  ooooh!. Сега не зная как да ги доказваме. Изобщо не е редно и честно това, което прави. Можем ли да я съдим за лъжа? ( Това си е абсолютна лъжа и клевета).
 Благодаря предварително за отговора!

# 492
  • Мнения: 448
Можем ли да я съдим за лъжа? ( Това си е абсолютна лъжа и клевета).
 Благодаря предварително за отговора!

Не става ясно за какво сте получили призовка - от съдебен изпълнител /който няма как да призовава "за дело" или за увеличаване на издръжка?
Представете разписките за пощенски записи. Лошото е, че бащата трябва да докаже, че е изплащал издръжката редовно, а не обратното.
Свидетелски показания в изпълнително производство не са допустими.
За "клевета" не можете да я съдите, първо защото това не е клевета, и второ защото тя може да си твърди каквото намери за добре.

# 493
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Мандаринка, получихме призовка по дело за неизплащане на издръжка. Твърди, че не е плащано от 2006г до сега  Shocked, което не е истина. Лошото е, че имам бележки от пощата от 2008 до сега, но за по-стар период не. Мога и да намеря някоя забутана. Кой да ти мисли, че може да се случи подобно нещо  Crazy.

# 494
  • Мнения: 1
Спечелих дело за домашно насилие.При описването на което използвах думите "носеше в себе си различни наркотични вещества които употребяваше".За тези думи бях осъдена за клевета.Затова внимавайте какво пишете защото дори да спечелите дело за насилие то продължава но вече по законен начин.         В българския политически и юридически контекст, терминът наркотик обхваща широк кръг от най-различни субстанции, които са или напълно инкриминализирани или строго регулирани. Такива са редица растителни вещества и техни производни като тютюн, алкохол, канабис, кокаин, опиум и негови деривати, между които пантопон, морфин, хероин, кодеин), а също и други препарати, употребявани в медицината, като сънотворните средства (веронал, луминал, барбамил и други производни на барбитуровата киселина).   Клевета ли е употребата и носенето на тютюн или алкохол примерно които ние доказахме че е употребявал.

Общи условия

Активация на акаунт