Консултации с адвокат/ темата на tais

  • 77 502
  • 748
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 11
Perunika, благодаря! Разбрах ти идеята, ще го сметна по този начин.

# 526
  • Мнения: X

Perunika, знам го този калкулатор, но не мисля че при него сумите са с натрупване. Според мен той върщи работа ако имаш една определена сума която ти дължат от преди примерно 2 години и изчислява колко лихва ти се е натрупало досега. Но в случея имаме натрупване всеки месец. Кажи ако някъде греша, може и да е така.

 сложна (капитализирана) лихва:
http://www.epi.bg/calc_lihva_slojna.php

# 527
  • Мнения: 473
здравейте,

Въпроса ми е следният.
Може ли да се води едно дело за ограничаване на родителски права и издръжака или трябва да са двеотделни?
И относно издръжката трябва ли да са 2 съдебни иска единият за издръжка напред, а другитя за издръжка 12м.,назад.Не може ли с един да се опоменат и двете искания все пак става дума за издръжка, но  за различно време newsm78  bouquet

Благодаря предварително  bouquet

От толкова кадърни адвокати се оказах сама да си пиша исковите молби  Grinning
Не визирам адвокатите тук.Защото от тези тук доста неща реших и страшно ми помогнаха за което им Благодаря   bouquet  bouquet  bouquet

# 528
  • Пловдив
  • Мнения: 4 145
Здравейте, ще съм благодарна на отговор по този казус

Сестра ми е женена за кипърец в Кипър от май 2011 г. Има син на 10 месеца и живее с мъжа си, но е подложена на непрекъснат психически и няколко пъти физически тормоз. Иска да се разведе с него, но е в постоянен страх, там е сама без доходи и подкрепа. Заплашил я е, че само да си помисли да отдели детето ще я накълца. След консултация с адвокат научих, че тя трябва да пребивава поне 6 месеца в Бг, за да се гледа тук делото.

1. Има ли някакъв законов начин да останат в Бг - тя ще пристигне другия месец - позволил й е да остане тук само 3 седмици?
2. Може ли на основание постоянния тормоз да се измисли причина, с която да се задържат тук майката и детето - детето е още кърмаче?
3. Ако той заведе иск оттам, че е отвлечено детето каква е процедурата и може ли оттук да се оспорва и да се докаже, че не е отвличане - можем ли да представим медицински документи например, че детето и/или майката не могат да пътуват?
4. Ако се гледа дело за развод и попечителство в Кипър как стоят нещата със свиждания и ще й разрешат ли да се прибере в родината си?
5. Не е подавала жалби в полицията за тормоза, заплахите и насилието - ако направи такава жалба ще се променят ли нещата?

Тя е в постоянен страх за живота си от него и не смее да предприеме нищо,ще съм благодарна на всякакви съвети по какъв начин може да остане в Бг и да заведе дело оттук  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 529
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
   Силно   се  надявам  да  е  блъф ,  но...до    колкото  го  познавам  или  ще  се   обади   последния  мом.  или  направо   ще   позвъни  на   вратата  -  убедена  съм  ,  че  е  капан  просто  -  ето   тя  отказва  или  обратно   -  взема  го  ,  а  кога  ще  го   върне  ? 
   
Дано не ти е късно- кажи му,че детето е болно и не може да го вземе.

# 530
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
При положение че няма запор той дължи ли тази пропорционална такса на съдия изпълнителя?
Моля ако можете да дадате мнението си.Ще съм много благодарна!
Не мога да се съглася,че следващите 5 години ще дължи плащане на такса към ЧСИ!
Ако се разбира с майката на детето - нека тя да си изтегли изп. лист от съд. изпълнител и делото ще се прекрати.
Ако не- да иска официално разпореждане от Съд. изпълнител и да го обжалва пред окръжен съд.

# 531
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте, имам изпълнително дело за неплащане на издръжка за минал период. От датата на влезлия в сила изпълнителен лист преди повече от 2 години, няма никакви плащания нито за периода преди това, нито за периода след това т.е общо вече близо 5 години. Сега имам намерение да подам молба до СИ за налагане на възбрана на недвижимите имоти, които бившият ми съпруг притежава, независимо от това че единия от тях е закупен чрез ипотека. Разбрах обаче, че в молбата си освен списъкът с имотите върху които ще искам възбрана, трябва и да упомена цялата сума, която той ми дължи до момента в едно с законните лихви върху нея. Въпросът ми е, къде (при кого) трябва да отида за да ми се изчисли тази законна лихва, като размер. Благодаря предварително!
Не мисля, че е необходимо ти да правиш подобни сложни изчисления- достатъчно е в молбата за образуване да напишеш периодичността на дължимите плащания, падежа и искане за събиране на законната лихва. Съд. изпълнители имат програми, които смятат натрупванията!

# 532
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте,
след  близо  година и половина решението за издръжка излезе.Тя е минимална и  постановена от датата на раждане  на детето(5 месеца по рано от датата на исковата молба).
Бих искала да попитам следното:
Въпрос 1.Ако обжалвам решението, колко време  може да се точи всичко, като имаме предвид, че бащата  не приема призовките ?
2.Трябва ли официално да  давам банкова  сметка на бащата , на Съда.На кого трябва да дам банковата си сметка?

Крайната ми цел е лишаване от родителски права БНД.

3.Колко месеца неплащане да чакам?

4.За сега аз отглеждам детето(попечител).При евентуално дарение   на имот  на детето, какви права има бащата?Може ли да го продаде, да се разпореди по някакъв начин с имотите на детето?

Благодаря ви предварително!
Отговор 1- това зависи от натовареността на конкретният съд;
Отговор 2- Не. На никого. Той може и по  поща да ти ги плаща.
Отговор 3 Поне 5-6;
Отговор 4- Бащата би имал права само при евентуално наследяване. Разпореждането с имот, собственост на дете е само с разрешение на съдия.

# 533
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте искам да попитам за моя приятелка.Тя има брак със съпруга си почти от 2 години.Имат и син на 1,6 месеца.Проблемът е ,че отношенията между тях не вървят и скандалите са всекидневни.В момента живеят при нейните родители.Издържат се само на детските от детето и на една заплата от дядото.Той не полага никакви грижи за детето от към финансова гледна точка.Не мисли,че това дете има нужда от дрехи и храна.За него е важно да излезе с приятели и ако се върне - добре.Понякога си е тръгвал с дни и не се е обаждал да види как е детето.Въпросът ми е ако реши да се разведат има ли вероятност да и вземат детето ,както я заплашва съпругът?
Многократно е отговаряно на този въпрос. Минимална е вероятността!!

# 534
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
здравейте,

Въпроса ми е следният.
Може ли да се води едно дело за ограничаване на родителски права и издръжака или трябва да са двеотделни?
И относно издръжката трябва ли да са 2 съдебни иска единият за издръжка напред, а другитя за издръжка 12м.,назад.Не може ли с един да се опоменат и двете искания все пак става дума за издръжка, но  за различно време newsm78  bouquet
В едно производство, с един съдебен акт.

# 535
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте, ще съм благодарна на отговор по този казус

Сестра ми е женена за кипърец в Кипър от май 2011 г. Има син на 10 месеца и живее с мъжа си, но е подложена на непрекъснат психически и няколко пъти физически тормоз. Иска да се разведе с него, но е в постоянен страх, там е сама без доходи и подкрепа. Заплашил я е, че само да си помисли да отдели детето ще я накълца. След консултация с адвокат научих, че тя трябва да пребивава поне 6 месеца в Бг, за да се гледа тук делото.

1. Има ли някакъв законов начин да останат в Бг - тя ще пристигне другия месец - позволил й е да остане тук само 3 седмици?
2. Може ли на основание постоянния тормоз да се измисли причина, с която да се задържат тук майката и детето - детето е още кърмаче?
3. Ако той заведе иск оттам, че е отвлечено детето каква е процедурата и може ли оттук да се оспорва и да се докаже, че не е отвличане - можем ли да представим медицински документи например, че детето и/или майката не могат да пътуват?
4. Ако се гледа дело за развод и попечителство в Кипър как стоят нещата със свиждания и ще й разрешат ли да се прибере в родината си?
5. Не е подавала жалби в полицията за тормоза, заплахите и насилието - ако направи такава жалба ще се променят ли нещата?

Тя е в постоянен страх за живота си от него и не смее да предприеме нищо,ще съм благодарна на всякакви съвети по какъв начин може да остане в Бг и да заведе дело оттук  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
Щом се прибере тук, той няма как да я принуди да излезе извън страната. Междувременно може да си оправи документите, за да получи  детето и българско гражданство. Да подаде и жалба за насилие.

# 536
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Извинявам се, ако не съм отговорила на зададен въпрос.
Доста ми  е трудно да проследя.
Което ме кара да помоля колегите да отговарят на въпроси в последователността, в която са зададени от потребителите.

Моля, постнете пак, ако има пропуснат въпрос!

# 537
  • Пловдив
  • Мнения: 4 145
Таис, а ако той от Кипър подаде жалба за отвлечено дете - той не дава разрешение за престой на детето в Бг повече от 3 седмици.
Малкия има бг гражданство и акт за раждане, като си дойдат ще пусне документи за бг паспорт
Мисълта ми е как законово може сестра ми да остане в Бг тези 6 месеца без да трепери, че ще дойдат да ги екстрадират

# 538
  • Мнения: 164
Здравейте момичета!Заведох дело за неплащане на издръжка срещу БНД/то не бяха хули клевети но това е за друга тема Close/.Въпросът ми е колко време ще продължи тази история на разкатаване между полиция и прокуратура.На 27,02 подадох молба за изпълнителен лист, взех го едва преди седмица и е подаден от адвокатката ми.Бившият ми няма имот на негово име, нито е бил на трудов договор,но в момента разбрах,че май са му взели документите защото е намерил някаква работа.Проблема е ,че не е плащал година назад, твърди пред полиция и всички,че няма откъде да ми ги изплати,ако му оформят трудовия договор оттам ли ще почнат да ги спират,много ли време минава,докато детето почне да получава мизерните /80лв/,но които все пак му се полагат по закон?

# 539
  • Мнения: 2 931
    mamanadvama*, от поста не става ясно за кое дело питаш. По думите ти, има образувани две дела - изпълнително за събиране на вземането и наказателно по подадена жалба в прокуратурата/полицията.
   Парите ще получавате въз основа на изпълнителния лист, и ако е в трудово правоотношение, още от първия месец, в който съдия-изпълнителя установи местоработата му, ще се начислява текущата издръжка, а може и част от издръжката за минало време. Ако има жалба в полиция и прокуратура, има вероятност да ти плати цялата натрупана сума за минало време, за да не бъде осъден за престъпление. Ако не я плати, ще бъде осъден (съди го държавата), но пари по това дело няма да получиш. Щом имаш адвокат, колегата ще ти обясни по-подробно всяко от делата за какво е, и какви са последиците от него.
    ПП Ако няма никакво имущество и трудов договор, няма от къде да му ги вземеш, но можеш да получаваш по 60 лева месечно от общината. Не става много бързо - зависи от времето нужно за всички справки.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт