Новите първолаци 2011/2012 - Набор 2004

  • 34 446
  • 725
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 734
bebo_sn, до колкото знам закуските в училище са малки и на тях не може да се разчита. По скоро като допълнително хапване. Според мен добрата закуска сутрин преди тръгване си е абсолютно задължителна.

# 691
  • София
  • Мнения: 1 040
Ние също нищо не учим вкъщи,малкия си рисува от време на време,ходим 2 пъти седмично на плуване и останалото е свободна програма. Засега сме взели раница и един анцунг. В --края на август ще купуваме ученическите пособия-някой знае ли кога зареждат в Метро?

# 692
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
При нас ваканцията е 10 седмици - от средата на юни до 24 Август. 

Бъдещата първокласничка и сестра й все още са в България и са отдадени на забавления и игри. От време на време четат по нещо и решават задачки, но като цяло повече се набляга на играта.

Тук си има два дни преди началото на учебната година в които родителите ходят с децата до училището да се запознаят с новата учителка и да разгледат училището /за новите ученици/.

За ставането сутрин нямат голям проблем. Лягат си в 9ч. вечерта и сутрин ги будя в 7.00ч. Оставам време да се поизлежат 10тина минути, да се измият и назакусват, да се облекат на спокойствие и да погледат малко детско. Всяка сутрин тук дават едно от любимите детски на децата и те гледат 20 минути преди да излезнем. Излизаме в 8.20-8.30ч. Училището започва в 8.40ч. Така и на тях и на мен ни е спокойно, че имаме достатъчно време да се приготвим сутрин без да бързаме и да се притесняваме.

# 693
  • Мнения: 7 837
Кейси, а защо ваканцията е само 8 седмици? И по-големите ученици ли започват училище в началото на август?

Всички в областта започват на тази дата. В другите области в щата, е различно обаче. Училищните програми се гласуват от областни училищни бордове.

При нас промяната е от тази година, 2 седмици по-рано почват и 2 седмици по-рано ще свършат, около 24 май. Доколкото зарабрах, го правят поради няколко причини. Първо, за да може 2 семестър и тестовете към него,  да свършат преди коледната ваканция. Преди краят му беше след ваканцията и е трудно да се настроят учениците за тестове, веднага след празниците.

Друга причина е, да има повече време за училищна подготовка за стандартизираните тестове, които са към края на годината и започват от 4 клас нагоре.
И, не на последно място, заради някои програми в колежите, които започват от юни и учениците, които искат да ги посещават, ншма да се налага да пропускат 1-2 седмици, защото досега учебната година приключваше в средата на юни.
Аз съм доволна, че и юни ще ни е свободен, защото времето е много по-хубаво, отколкото през август, когато сме в разгара на дъждовния сезон.
8 седмици ми се вижда предостатъчна ваканция, догодина ще е даже 9. За по-големите ученици, не знам, но малките, които питам, нямат търпение да се връщат в училище.

# 694
  • Мнения: 1 565
Нашата бъдеща първолачка изкара 2 седмици при едната баба, там е спокойно и игрите навън са до тъмно, което за нея е голяма радост.
Сега е при другата баба в София, която е учителка и в кръвта й е да обучава. Та новото постижение на детето е познаването на часовника. Четът Пипи, набелязали сме и други книги, но аз не държа да чете това лято. Искамм да се наиграе и налудува.
Скоро имахме гостенче, нейна приятелка от градината и им давах тест по математика- събиране и изважзане до 20. Децата се справиха блестящо. Под формата на игри се занимаваме и с други неща за да й е интересно. Сега учим и столиците на Европа. След като оправихме стаята й сложих огромна карта на света и тя такъв интерес предизвика, че сега учим къде се намират и различните държави.

Четох, че сте дискутирали за анкетите, които трябва да се дадат в училище и за характеристиката на детето - е, аз наистина незнам как да я напиша, именно заради посочените по- нагоре причини. Все пак от градината им дадохме подобни такива, хем от техни колежки, все си мисля, че трябва да са достатъчни като първоначален ориентир....

# 695
  • Мнения: 10 547
Кейси, благодаря за споделеното. Доста интересно. Според близка роднина-учител оптималната ваканция за долен курс би било добре да бъде не повече от 10 седмици. При по-дълъг срок учениците губели навиците си, създадени през годината. Явно не само нейното мнение е такова. Simple Smile
Успешно начало на учебната година.

# 696
  • Мнения: 7 837
Благодаря.
Има го този момент при по-дългите ваканции, но като гледам и тази година не стигнаха до консенсус за започване от 1 септ. например. Сигурно и догодина няма.

# 697
  • Мнения: 452
bebo_sn, до колкото знам закуските в училище са малки и на тях не може да се разчита. По скоро като допълнително хапване. Според мен добрата закуска сутрин преди тръгване си е абсолютно задължителна.
И аз така знам, че са малки, затова ще се храним в къщи или по пътя, пък на училище ако иска да яде /закуската /, за обяда нямам притеснения, защото от 1 годишна възраст е на ясла и така до края на юни на градина и  е свикнала с тия гозби, които предполагам няма да бъдат много по-различни.
За Метро от минали години наблюдения зная, че към 15-20 август вече имат ученически стоки, то и сега ги има, но уж промоционални ги пускат след 15.08. И аз така една раница и анцунг съм взела  Laughing , другите неща обаче не съм сигурна дали т Метро ще вземам.

# 698
  • Мнения: 3 379
На нас ни пристигна поръчката от МиС с облеклото за физическо и съм много доволна от всичко, само гуменките са малко по-големи, примерно половин номер и малко му хлопат. Ще разчитам или да му порасне крака до тогава (което ще ме вкара в разходи за обувки де Mr. Green), или да се свият при прането, а в краен случай може да сложа малко памук отпред. Чакам някъде другата седмица и раницата. Харесах му и една ризка и панталон за първия учебен ден - по-спортни са, да може да ги носи и после. Остана някакви обувки да взема, харесах едни в джавари, но ще трябва да разучавам за размера, че не съм поръчвала нищо от там още.

# 699
  • Варна
  • Мнения: 2 443
Момичета, знаете ли дали преди училище ще искат някаква бележка от GP за здравословното състояние на детето? Имам мътни спомени, че миналата учебна година искаха подобна за ПГ на сина ми. А снимки за ученическа лична карта дали ще искат? Не че привърших останалите неща в списъка, но тези въпроси започнаха да ме глождят отвътре.

Искам да споделя и моето находчиво решение към изискването в нашето училище всички моливи, флумастри и химикали в учиилище да бъдат надписани с името на детето - открих, че на запад това отдавна е бизнес със сайт с подобни стикери - http://www.oliverslabels.com/products/designs.aspx?ProductID=2 - но вместо да поръчам оттам, просто си свалих картинките, надписанх името на детето и ги дадох в една рекламна агенция да ми ги разпечатат на залепващо фолио. Повече от доволна съм от резултата - излезе ми само 5.50 лв за лист с формат А3, който побра 150 мини етикета за химикали, 10 стикера за обувки и 5 по-големи стикера за чаши, несесери и т.н. Е, сега ме чака едно голямо рязане и лепене, но поне ще е красиво.

На нашата род среща освен това казаха, че ще пишат първо с молив, затова му кипих пиромоливи. При вас има ли такива изиксвания?

# 700
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
При нас не са искали да надписваме моливите и химикалите - струва ми се прекалено /въпреки че ми е много сладко така да са надписани с името на дъщеря ми/, нали трябва да се учат на навици и да си прибират своите неща, да не ги губят, това ми е излишно малко; също колкото и слагането на учебниците и тетрадките в различни по цвят папки, за да си ги откриват лесно децата; това си е мое възприемане, разбира се

при нас също ще пишат с молив в началото, учителката каза, че няма да разрешава, обаче, да се трие с гума, когато се сгреши, но помоли да не се ползват пиромоливи, някои родители попитаха защо, но не помня точно обяснението, тъй като аз по принцип не съм привърженик на пиромоливите

# 701
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Manzhelka  супер е идеята за стикерите. И тук искат почти на всичко да има стикери с име и от кой клас е, но чак на моливите не искат. 

Тук също децата в 1ви клас пишат с моливи, но най -обикновени моливи. Не мисля че пиромоливите са подходящи за 1ви клас. На голямата ми дъщеря определено не й бяха удобни миналата година. Започна да пише с тях чак към края на годината. През останалото време пишеше с най-обикновени моливи с гумичка на единия край, за да си изтрива по-лесно.

# 702
  • Мнения: 1 423
Добро утро. При нас със сигурност се започва още от първия ден да се пише с химикал. Не се трие, не се повтаря. При голямата ми дъщеря класната ги научи просто само с черта да задраскат или подчертаят грешното и да поправят отгоре без да има мацаници.  Не са ни поставяли изискване да си надписваме вещите - общо взето се разчита децата да си ги познават, пък и едва ли ще има повтарящи се неща.
В нашето училище се влиза със специален бадж, който струва 5лв, идват и снимат и после раздават готовите. Лична карта не ни изискват, както и няма бележници. Затова и не снимам поне за 1ви клас.
Аз вече се подготвям и за зимния период - възползвам се от онлайн намаленията за ботуши и якета.
Децата в момента са на абсолютно свободен режим - занимават се с това, което им е приятно. Само изисквам голямата да си прочете задължителната литература за 4ти клас. Малката не занимавам излишно - предпочитам да видя как ще потръгне спрямо другите деца, какъв ще е подхода на госпожата и тогава ще наблегна и ако се налага ще наваксваме.

# 703
  • Мнения: 2 037
SZA, ако харесаш нещо в джавари от детските, как ще стане доставката до тук? Тях не ги доставят на български адрес?

# 704
  • Мнения: 5 790
Аз поръчах от Джавари до адреса на транспортна фирма. Доставката до Англия е безплатна.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт