Новите първолаци 2011/2012 - Набор 2004

  • 34 444
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 037
Алекс1, тъй като съм те признала за експерт в пазаруването, кажи ми, моля те, коя транспортна фирма използва?   bouquet

# 706
  • София
  • Мнения: 9 576
Искам да споделя и моето находчиво решение към изискването в нашето училище всички моливи, флумастри и химикали в учиилище да бъдат надписани с името на детето - открих, че на запад това отдавна е бизнес със сайт с подобни стикери -
Браво на теб! Много оригинално!  bowuu
Мерси, че сподели с нас и сайта! Peace
Абсолютно съм убедена, че това е нещо много полезно и ако беше отрано въведено в нашата училищна система, нямаше да има толкова загубени вещи при децата. Wink

Системата и при двете ми деца-явно си е политика на училището- е била разделяне на предметите в отделни разноцветни папки.
Отделно залепяме в горният десен ъгъл изрязани сини и червени кръгчета, които служат за отбелязване на тетрадката за преди обед и другата -със синьо -за упражнения -следобед.
И дете ми деца са на пълен учебен ден. От 8-17ч.
Това цветово разделение помага на децата бързо да се ориентират преди започването на часа и спестяват дълго и ненужно ровене в раницата.
Много удобно и находчиво!
Но е абсолютна истина, че страшно много предмети от всякакъв характер се губят в училище. Naughty
Купя нова ножица- след 2 дни я няма. ooooh! Никой не знае, никой не е чувал за нея. Tired
Сигурно досега за сина ми от 1-4 клас съм купила 10 ножички за рязане. #Cussing out
А колко гуми и острилки- вече не броя...
Така, че, системата с етикирането ми се вижда направо чудесна!  bouquet
Често пъти, пък, се води и спор между децата, с два еднакви молива или с две еднакви острилки- на кого е намереният предмет... ooooh!
Така, че това би разрешило доста спорове за напред. Peace

Спомням си, в края на годината учителката от предучилищният клас на малката, беше събрала в един панер загубени гуми, острилки и разни дребни неща, за които и децата не бяха сигурни дали са техни. Ако някой родител си разпознаеш нещо, си го вземаше.  Simple SmileТака си намерихме например отдавна загубена острилка. bowuu

За писането с молив  - в малките класове си е задължително. Синът ми, дори и в 4 клас по немски език пишеше с молив. Не смееше да мине на химикал. по другите предмети си пишеше нормално с химикал, но с немския -не.
А, и не виждам на някого да му е избягал химикала в тоз' живот. Wink
Перомоливът не е удачен вариант- чупене, сменяне на графита- не са дейности подходящи за извършване в час. На нас ни се струва лесно, удобно и чисто, без досадното острене и пр., но децата не се справят така, както се очаква от нас. Пробвала съм- не е добър вариант. Naughty

# 707
  • София
  • Мнения: 9 888
Момичета, знаете ли дали преди училище ще искат някаква бележка от GP за здравословното състояние на детето? Имам мътни спомени, че миналата учебна година искаха подобна за ПГ на сина ми. А снимки за ученическа лична карта дали ще искат? Не че привърших останалите неща в списъка, но тези въпроси започнаха да ме глождят отвътре.
Изисква се документ от личния лекар за поставени всички задължителни имунизации, както и за профилактичен преглед на детето- ръст, тегло, евентуални заболявания.
И снимка за лична карта се изисква.
Ние сега сме на вълна какъв стол да изберем за първокласничката. Бюро си има хубаво. То и стол има, но и е леко нисък по мое мнение. Не искам да е на колелца или въртящ се. Според баща и трябва да вземем една от тези възглавнички за столчета, които се продават по мебелните магазини и с това да приключим. Още се колебая.
 Раница харесах на Габол. Над 50лв за раница не бих дала.

# 708
  • Мнения: 3 379
Алекс1, тъй като съм те признала за експерт в пазаруването, кажи ми, моля те, коя транспортна фирма използва?   bouquet

Аз поръчвам до англ адрес на givetransport. Така поръчвам и от МиС.

Стикери и ние лепихме мин година за ПУ в детската - ползвах обикновени самозалепящи се етикети от двата най-малки размера, надписах с писец името и ги налепихме с детето, дори му беше забавно.

# 709
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.....

Искам да споделя и моето находчиво решение към изискването в нашето училище всички моливи, флумастри и химикали в учиилище да бъдат надписани с името на детето.....

  bouquet Страхотна идея, благодаря!
Ако ни се наложи да слагаме етикети, ще знам как да действам.

За моливите - не са ни казали още нищо, чакам да мине родителската в началото на септември.
Иначе има пиромолив, но не се справя много добре с него. По - добре пише с химикал.

# 710
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636

За писането с молив  - в малките класове си е задължително. Синът ми, дори и в 4 клас по немски език пишеше с молив. Не смееше да мине на химикал. по другите предмети си пишеше нормално с химикал, но с немския -не.
А, и не виждам на някого да му е избягал химикала в тоз' живот. Wink
Перомоливът не е удачен вариант- чупене, сменяне на графита- не са дейности подходящи за извършване в час. На нас ни се струва лесно, удобно и чисто, без досадното острене и пр., но децата не се справят така, както се очаква от нас. Пробвала съм- не е добър вариант. Naughty


Напълмо припокрива и моето мнение. Тук дори и в колежите студентите пишат масово с моливи. В началото много им се учудвах, но самата аз започнах да пиша с молив. И понеже миналата година ме заболя ръката да остря моливи - ту цветни, ту за писане - нямаха край направо, тази година им купихме елекрическа острилка да си ги острят сами.  В училището във всяка стая имат такава острилка и децата сами си подострят моливите когато им се налага.

# 711
  • София
  • Мнения: 9 576
... тази година им купихме елекрическа острилка да си ги острят сами.  В училището във всяка стая имат такава острилка и децата сами си подострят моливите когато им се налага.
E, това е също много хитро! Peace
И аз си мечатая да си имам такава машинка, ама пусто, само по клавиатурата тракаме, та, ще излезе неоправдавно като инвестиция. Simple Smile Joy

# 712
  • Мнения: 2 037
SZA, Алекс 1, благодаря ви. Поръчах, дано са й по мярка. Simple Smile

# 713
  • Мнения: 2 755
Но е абсолютна истина, че страшно много предмети от всякакъв характер се губят в училище. Naughty
Купя нова ножица- след 2 дни я няма. ooooh! Никой не знае, никой не е чувал за нея. Tired
Сигурно досега за сина ми от 1-4 клас съм купила 10 ножички за рязане. #Cussing out
А колко гуми и острилки- вече не броя...
Така, че, системата с етикирането ми се вижда направо чудесна!  bouquet
Често пъти, пък, се води и спор между децата, с два еднакви молива или с две еднакви острилки- на кого е намереният предмет... ooooh!
Така, че това би разрешило доста спорове за напред. Peace

Спомням си, в края на годината учителката от предучилищният клас на малката, беше събрала в един панер загубени гуми, острилки и разни дребни неща, за които и децата не бяха сигурни дали са техни. Ако някой родител си разпознаеш нещо, си го вземаше.  Simple SmileТака си намерихме например отдавна загубена острилка. bowuu
И в ПГ беше така. Учителката много се дразнеше, когато някой родител се оплачеше, че острилката, ножицата или каквото и било там на едикой си, е откраднато. Нищо не се крадеше, просто попадаше погрешка в нечие друго шкафче, класьор или несесер. След известно време се появяваше отново. Аз също съм купувала какво ли не неколкократно - ножици - 5 броя, моливи 5-6 комплекта, лепила / почти всеки месец / , и това за една учебна година. Ядосвах се когато сина ми ми кажеше, че днес не си е довършил апликацията, защото нямал лепило.....  ooooh! В края на учебната година, лека полека, нещата започнаха да се намират и децата "влязоха в час".  Wink
Предполагам, че и в първи клас ще е така.
Идеята за стикерите ми хареса  Peace

# 714
  • София
  • Мнения: 8 306
Привет, отдавна не съм писала, но пък всичко прочетох.
Благодаря за споделените мнения относно това дали трябва да се обсъжда характера на детето с учителя.
Мнението ми е, че учителите като всички хора са имат своите пристрастия. И за да не оставя погрешни впечатления това пристрастие ми е носило по-скоро плюсове.  

Идеята със стикерите е много хубава.
Дали ще може да стане на цветен принтер (лазерен) и замозалепваща се хартия?
За краснописците:
Друго, което се сещам е, че може да се надписват нещата с перманентен флумастер или с нещо горещо (с тънък писец), което прогаря пластмасата/дървото.

Моливите за писане: Може да ползвате и автоматични моливи с дебел графит (koh-i-noоr имат такива) Спомняте ли си марката ХЕМУС, е тя вече е част от Кох и Нор.


- такъв ползвах като дете.

Моя син обожава да пише с молив. Купувам "В" , тъй като самата аз обичам да пиша с мек молив, "НВ"то ми драска.
Сам си ги остри, понякога и аз помагам. Сядам до него докато рисува и му проверявам всички моливи.

Едно време кох-и-нор имат и цветни автоматични, преди 1-2 г. когато потърсих вносителя ми казаха че не внасят(моите детски такива бяха купувани от Чехия) .  
Пишейки разцъках сайта им: http://koh-i-noor.bg/index.php?option=com_virtuemart&page=sh … amp;limitstart=20
и се оказва че ги има остава и да ги намеря:

Цветни моливи SKALА (4012012001PK)
.... представляват PVC дръжка за многократно използване и пълнители от цветни графити за които има опция да се закупуват допълнително. Предлагат се комплекти от 12 или 6 цвята


а ето тези винаги съм искала да имам:

Цветни моливи PROGRESSO (8756012007KS)
.... представлява изцяло графит в лакировка, без никакво дърво. Продуктите PROGRESSO са идеални за бързо и гладко нанасяне, върху големи площи, предимство при тях е, че не е нужно те да бъдат подостряни, .... комплекти от 6, 12 и 24 цвята.


Сега остава и да ги намеря къде се продават. newsm78

Последна редакция: пт, 05 авг 2011, 20:48 от Desem

# 715
  • Мнения: 459
............Искам да споделя и моето находчиво решение към изискването в нашето училище всички моливи, флумастри и химикали в учиилище да бъдат надписани с името на детето - открих, че на запад това отдавна е бизнес със сайт с подобни стикери - http://www.oliverslabels.com/products/designs.aspx?ProductID=2 - но вместо да поръчам оттам, просто си свалих картинките, надписанх името на детето и ги дадох в една рекламна агенция да ми ги разпечатат на залепващо фолио. Повече от доволна съм от резултата - излезе ми само 5.50 лв за лист с формат А3, който побра 150 мини етикета за химикали, 10 стикера за обувки и 5 по-големи стикера за чаши, несесери и т.н. Е, сега ме чака едно голямо рязане и лепене, но поне ще е красиво.
...................
Благодаря, че сподели тук! Ще се възползвам от идеята ти!

# 716
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978

а ето тези винаги съм искала да имам:

Цветни моливи PROGRESSO (8756012007KS)
.... представлява изцяло графит в лакировка, без никакво дърво. Продуктите PROGRESSO са идеални за бързо и гладко нанасяне, върху големи площи, предимство при тях е, че не е нужно те да бъдат подостряни, .... комплекти от 6, 12 и 24 цвята.


Сега остава и да ги намеря къде се продават. newsm78

ние имаме такъв вид, миналата година приятелка ги купи на дъщеря ми от Метро, не са кохинор, които аз по принцип много уважавам, но са също много качествени, приятелката ми ги наричаше кредки май

# 717
  • София
  • Мнения: 6 810
Тези лепенки не падат ли? Не се ли отлепят лесно? Нещо не схващам смисъла им. Етикети лепящи много елсно се свалят, белят, обезцветяват.

# 718
  • Мнения: 7 837
Manzhelka  супер е идеята за стикерите. И тук искат почти на всичко да има стикери с име и от кой клас е, но чак на моливите не искат. 


Ирка и на Лъчи ли им искат надписани или чат от 2-ри клас? Нас изрично ни предупредиха, че и тази година материалите ще са общи, да не ги надписваме.

Видяхме си стаята, видяхме си учителката. Самуил беше впечатлен, брат му изпадна в истерия, че не може и той да ходи на училище. Влязохме с усмивка и си тръгнахме с рев  Laughing Иначе, личи си, че не са вече малки, в сградата с по-големите са, няма тоалетна в стаята, имат си отделни маси, изобщо, изглежда по-академично. 17 деца са в клас, което е добре, очаквах да са около 20...

# 719
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....

Продуктите PROGRESSO са идеални за бързо и гладко нанасяне, върху големи площи, предимство при тях е, че не е нужно те да бъдат подостряни, .... комплекти от 6, 12 и 24 цвята.


Сега остава и да ги намеря къде се продават. newsm78


Рядко ги зареждат, защото са по - скъпи и не се купуват много  Wink В Пловдив специално ги има в два магазина за професионални материали за рисуване - бои, четки и т.н. В по - заредените книжарници, където предлагат Кохинор, можеш да попиташ дали не доставят по поръчка.

Общи условия

Активация на акаунт